مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

Lane Keep Assist چیست و چگونه کار میکند؟ سیستم رانندگی بین خطوط

0 183
زمان مطالعه : 3 دقیقه

Lane Keep Assist چیست؟

Lane Keep Assist چیست و چگونه کار میکند؟ سیستم رانندگی بین خطوط ؛ Lane Keep Assist یا Lane Departure Warning ، بسته به سازنده ای که سعی در فروش آن دارد این فناوری چندین نام دارد ،. با تغییرات جزئی هر دو سیستم الکترونیکی هستند که هنگام خارج شدن خودرو از لاین خود بدون اینکه راننده راهنما بزند به راننده هشدار می دهند. این معمولاً هشدار خروج از خط نامیده می شود Lane Keep Assist ؛ سیستمی کمی پیشرفته تر که به راننده هشدار می دهد و به شما کمک می کند تا ماشین بدون دخالت راننده در لاین خود قرار بگیرد.

فناوری هشدار خروج از خط چگونه کار می کند؟

سیستم ها متفاوت است. بعضی از آن ها از سنسورهای مادون قرمز استفاده می کنند اما اتومبیل ها بیشتر از دوربین های ویدئویی نصب شده در بالای شیشه جلو در آینه دید عقب استفاده می کنند. هر دو نشانه های جاده را می خوانند و هنگامی که ماشین به سمت جلو می رود و از خطوط سفید فراتر می رود ، به راننده هشدار داده می شود. برخی اخطار صوتی می دهند. برخی دیگر صندلی راننده را می لرزانند و در عین حال بعضی از آن ها ران را به آرامی تکان می دهند و ماشین را بدون اینکه راننده کاری انجام دهد به مرکز بین خطوط منتقل می کنند.

آیا آن ها ارزش پول را دارند ؟

این بستگی زیادی به سفرهای معمول راننده دارد. اگر زندگی کاری شما در طول بزرگراه ها سپری می شود ، جایی که رانندگی در آن یکنواخت خسته کننده است و خطر واقعی خواب آلودگی وجود دارد ، می توان یک سیستم نگهداری از خط را به عنوان فرشته نگهبان در نظر گرفت.
با این حال ، برای بسیاری از رانندگان می تواند به جای نجات دهنده ، یک مزاحم باشد. اگر جاده های باریک کشور را طی می کنید که در اغلب موارد ، رانندگان چاره ای ندارند جز این که کاملاً از خط سفید مرکز عبور کنند. سیستم فکر می کند که راننده توجهی نمی کند و با بوق یا لرزش به آن ها گوشزد می کند. این موارد می توانند باعث شوند برخی از رانندگان سیستم را خاموش کنند و دیگر هرگز دوباره فعال نشوند.

چگونه کار می کند

Lane Keep Assist چیست و چگونه کار میکند؟ چه کاری انجام می دهد این ویژگی در صورت خارج شدن از خانه می تواند شما را به خط خود بازگرداند. این می تواند به جلوگیری از سقوط کمک کند. این ویژگی به کار بردن خطوط نقاشی شده است. اینها شامل نشانه گذاری بین خطوط و در امتداد لبه های جاده است. برخی از نسخه های این ویژگی همچنین ممکن است به شما در جلوگیری از رانندگی در جاده کمک کند.
در هنگام رانندگی چه مواردی را باید انجام دهید ، همیشه از محیط اطراف و ترافیک در مسیرهای مجاور آگاه باشید.

« حتما بخوانید  گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟

با این وجود ، اگر از لاین خود خارج شوید ، در داشبورد خود هشداری مشاهده می کنید ، صدایی را می شنوید یا لرزش صندلی یا فرمان را احساس می کنید. این هشدار خروج از خط شما فعال می شود. سپس ، اگر به موقع پاسخ ندهید ، کمکی برای حفظ خط به آرامی برای شما هدایت می شود و شما را به مرکز خط بازمی گرداند.

Lane Keep Assist

Lane Keep Assist چیست و چگونه کار میکند؟ نکاتی برای استفاده

این ویژگی برای کارکرد به خط کشی جاده ها متکی است. این ویژگی برای کار با خطوط کمرنگ ، پوشیده شده ، خراب یا بیش از حد پیچیده طراحی نشده است. اگر مسیر جاده پوشیده از برف ، برگ ، مه یا خاک باشد ، ممکن است Lane Keep Assist نتواند علائم را در جاده تشخیص دهد. چرخاندن فرمان این ویژگی را پس از فعال شدن لغو می کند.

اگر جاده خطکشی نشده باشد ، چه ؟

این ویژگی کار نمی کند. ویژگی Lane Keep Assist ، برای تعیین این که ماشین در حال حرکت در بین خطوط است یا از خط خارج شده است از خط کشی جاده استفاده می کند . اگر هیچ علامت گذاری روی جاده وجود نداشته باشد یا مبهم باشد ، این ویژگی کار نمی کنند.

آیا اگر برف روی زمین ببارد این ویژگی کار می کند؟

هشدار خروج از خط و کمک به حفظ خط باید قادر به خواندن علائم رنگ شده جاده باشد. اگر این نشانه گذاری های جاده تا حدی توسط برف ، یخ ، برگ یا گل پوشانده شود ، Lane Keep Assist کار نخواهد كرد. دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید یا از فروشنده خود در مورد محدودیت های این ویژگی سوال کنید.

نتیجه Lane Keep Assist چیست و چگونه کار میکند؟ 

این فناوری بدون شک بسیار هوشمندانه است. برای رانندگی در جاده های اصلی و بزرگراه ها ، ارزش انتخاب را دارد. با این حال ، برای کسانی که بیشتر وقت خود را صرف رانندگی در جاده های شهری ، برون شهری یا روستایی می کنند ، بعید به نظر می رسد که فناوری Lane Keep Assist برای نیازهای آن ها مناسب باشد.

بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید دزدگیر خودرو ؛ انتخاب بهترین دزدگیر ماشین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .