مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

سیستم Blind-spot collision warning چیست؟ هشدار برخورد نقطه کور

0 69
زمان مطالعه : 3 دقیقه

سیستم Blind-spot collision warning چیست؟ هشدار برخورد نقطه کور

سیستم Blind-spot collision warning چیست؟ هشدار برخورد نقطه کور ؛ یکی از بزرگترین چالش های رانندگی ، نقاط کور است. هر روز چندین عابر پیاده به علت قرار گرفتن در نقاط کور کشته می شود. در طول سال ها ، چندین راه حل مختلف برای کمک به غلبه بر خطرات نقاط کور ایجاد شده است. در این مقاله ، ما سیستم های محافظت از نقطه کور را بررسی خواهیم کرد.

سیستم های هشدار نقطه کور (BSW) از دوربین ها ، رادار و یا حسگرها برای تشخیص وسایل نقلیه ای که در کنار یا پشت ماشین شما قرار می گیرند و شما نمی توانید آن ها را ببینید استفاده می کنند. اگر وسیله نقلیه در آنجا شناسایی شود ، رانندگان یک هشدار بصری اغلب در آینه های بغل ، یا ستون های جلو دریافت می کنند . هنگامی که راننده راهنما می زند ، برخی از سیستم های BSW از یک هشدار شنیداری و یا لمسی ( به عنوان مثال لرزاندن فرمان ) استفاده می کنند که نشان می دهد گردش یا تغییر مسیر ایمن نیست.

تعدادی از سیستم های محافظت از نقاط کور فعال وجود دارد ، اما وجه اشتراک آن ها این است که همه آن ها هشدارهای بصری ، صوتی و یا لمسی به رانندگان می دهند.

این سیستم در دو نوع وجود دارند :

Blind spot warning :  رانندگان (BSW) یک هشدار شنیداری و یا بصری دریافت می کنند که یک وسیله نقلیه در نقطه کور آن ها وجود دارد. اگر چرخش و تغییر مسیر غیر ایمن باشد ، ممکن است یک هشدار اضافی ارائه دهد.

Blind spot warning با فرمان اضطراری خودکار (BSW w / AES): هنگامی که سیگنال تغییر مسیر را دریافت می کند و یک وسیله نقلیه را در نقطه کور لاین مجاور تشخیص دهد ، سیستم به طور خودکار ماشین را هدایت یا متوقف می کند.

کدام مارک ها بهترین سیستم Blind-spot collision warning هستند؟

با توجه به اعضای CR ، رضایت بخش ترین سیستم ها Genesis ، Jeep  و Lexus هستند. یک مالک جنسیس از نیویورک با ستایش از BSW نوشت : ” این با ارزش ترین فناوری است که تاکنون ابداع شده است. این باعث نجات من و همسرم از حوادث متعدد شده است و ما هرگز بدون آن ماشین دیگری نمی خریم ! ”

حداقل رضایت برای بی ام و ، فولکس واگن و تسلا است . یکی از مالکان BMW با اشاره به محدودیت های برخی سیستم ها ، می نویسد : ” اگر سرعت من به زیر 30 مایل در ساعت برسد ، در واقع خاموش می شود. آنها چه فکر می کردند؟ در ترافیک سپر به سپر کار نمی کند! یا در ترافیک کند حرکت می کند. به علاوه نور در آینه نیست بنابراین اگر روشن است بلافاصله مشخص نمی شود.

« حتما بخوانید  سیستم خنک کننده سه گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ

همچنین دشوار است که ببینید آیا بسیار آفتابی است. ” یک راننده تسلا با برخی هشدارهای نقطه کور عاملی را آشکار می کند – محل هشدار: “سیستم نظارت بر نقاط کور فقط در صفحه نمایش مرکزی نمایش داده می شود ، که با استفاده از هر آینه دید عقب هنگام تغییر خط ، از دید راننده خارج است. ”

Blind-Spot Collision Warning

CR’s Take: Blind-spot collision warning  یکی از ویژگی های ایمنی توصیه شده CR است. CR به مدلهایی که از آن بعنوان تجهیزات استاندارد در همه تریمها برخوردار هستند. امتیاز جایزه می دهد و اعضای ما نیز امتیازات مطلوبی را ارائه می دهند. این باعث می شود که خطوط ایمن تر تغییر کنند ، و این یک مزیت واقعی برای رانندگان در وسایل نقلیه با نقاط کور بزرگ است. آزمایش کنندگان CR ترجیح می دهند سیستم هایی را که از چراغ هشدار دهنده روشن در آینه بغل استفاده می کنند. در مقابل در صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی یا خوشه ابزار قرار دهند.

سیستم BSW 

حتی اگر خریداران مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای این ویژگی شوند ، فکر نمی کنیم که از این کار پشیمان شوند. اگرچه این سیستم های فعال می توانند به نفع رانندگان باشند ، اما به خصوص در محیط های شلوغ شهری با چالش بزرگی روبرو هستند. در اینجا ، آنها با طیف گسترده ای از اشیا، ، عابران پیاده ، دوچرخه سواران و کاربران آسیب پذیر جاده روبرو هستند که شناسایی و تشخیص آنها دشوار است. این منجر به معضل مثبت نادرست می شود .

از یک طرف عدم وجود هشدار در سیستم Blind-spot collision warning می تواند منجر به برخورد فاجعه باری شود ، از سوی دیگر ، هشدارهای نادرست بیش از حد منجر به نادیده گرفتن هشدارها توسط رانندگان یا حتی قطع سیستم 2 می شود. به همین دلیل ، برای این سیستم ها ، هوش مصنوعی (AI) کلیدی است. این هوش مصنوعی است که بین عابر پیاده و دیگر وسایل تمایز قائل می شود.


بیشتر بخوانید :

کاربرد و مزایای دوربین دنده عقب خودرو ؛ چرا بهتره بخرید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .