مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ، آموزش عیب یابی

2 484
زمان مطالعه : 12 دقیقه

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ، آموزش عیب یابی

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ، آموزش عیب یابی ؛ سونی ممکن است به دلیل چندین عامل باشد. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا در مورد جدول عیب یابی تلویزیون سونی و مشکلات مربوط قطع صدا و تصویر را مورد بررسی قرار دهیم . از جمله علل خاموش روشن شدن ناگهانی تلویزیون سونی به علل زیر می تواند اتفاق بیفتد :

1- مشکلات در برق و نوسانات برق می‌تواند باعث خاموش یا روشن شدن ناگهانی تلویزیون سونی شود.

روشن نشدن تلويزيون سوني براویا

2- خرابی قطعات داخلی تلویزیون مانند کارت منبع تغذیه (power supply)، برد اصلی (main board)، برد تصویر (video board) و یا سایر قطعات مربوط به تصویر و صدا ممکن است باعث خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون شود.

روشن نشدن تلويزیون سوني براویا

3- ایجاد مشکل در سیم‌ها و کابل‌های وصل شده به تلویزیون سونی، مانند کابل برق، کابل HDMI و یا سایر کابل‌های ورودی تصویر و صدا، می‌تواند باعث خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون شود.

علت خاموشي ناگهانی تلویزيون سوني

4- تنظیمات نامناسب تلویزیون سونی، مانند تنظیمات قدرت صوتی، تنظیمات تصویر و یا سایر تنظیمات مربوط به تلویزیون ممکن است باعث خاموش و روشن شدن ناگهانی آن شود.

برای حل این مشکل و علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ، می‌توانید به مرکز خدمات سونی مراجعه کنید و تلویزیون خود را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، در صورتی که مشکلات برقی در محل شما وجود دارد، باید ابتدا این مشکلات را برطرف کنید و سپس تلویزیون خود را بررسی کنید.

علل روشن نشدن تلویزیون سونی براویا

اگر تلویزیون سونی شما روشن نشد و با یک صفحه سیاه همراه با نور قرمز مواجه شدید، لازم نیست نگران شوید. این مشکل کاملا معمولی است و با انجام چند راهکار مختلف میتوایند جهت رفع این مشکل اقدام کنید. ابتدا کابلهای متصل را بررسی کنید یا از طریق ریموت کنترل تلویزیون را روشن و خاموش کنید. پورتهای تلویزیون را بررسی کنید یا در آخر منبع برق و محافظ آنرا نگاه کنید. با هر کدام از این موارد مشکل شما حل خواهد شد. در غیر اینصورت، تلویزیون را از برق کشیده و به مدت 60 ثانیه خاموش کنید. سپس دکمه خاموش وروشن کردن روی ریموت کنترل را 30 ثانیه فشار دهید تا مشکل رفع شود.
علاوه بر این موارد، احتمال وجود این مشکل، در مواقعی که مدت زمان زیادی تلویزیون روشن باشد بسیار است. به تلویزیون خود استراحت بدهید و سپس به روشن کردن مجدد آن بپردازید. هر از گاهی تلویزیون را باز کرده و قطعات آن را تمیز کنید. این کار علاوه بر رفع مشکل روشن نشدن، طول عمر بیشتری به تلویزیون شما خواهد داد و ماندگاری آنرا افزایش خواهد داد. اگر به وسیله راهکارهای قبلی تلویزیون به هیچ وجه روشن نشد، منبع برق را بررسی کنید و از سالم بودن مسیر برق رسیده به تلویزوین اطمینان حاصل فرمایید. ولی عمده ترین مشکلاتی که برای تلویزیون های سونی از جمله روشن نشدن رخ میدهد، بیشتر مربوط به پورت یا کابل HDMI می باشد. پس از خاموش کردن کلی تلویزیون، کابل را بیرون آورده و مجددا پس از بررسی آنرا متصل کنید.

علت روشن نشدن تلويزیون سوني

سایر دلایل روشن نشدن تلویزیون سونی

در بدترین حالت و اگر تلویزیون به وسیله راهکارهای قبلی روشن نشد، به سراغ چراغ پشتی تلویزیون بروید. اگر این چراغ هم روشن نشد باید به مرکز خدمات سونی، یا به یکی از تعمیرکاران ماهر و آشنای خود، مشکل را ارجاع دهید. اگر در طول چند هفته و یا چند ماه تلویزیون باز هم روشن نشد، احتمالا خازن یا منبع داخلی مدیریت کننده تلویزیون آسیب دیده یا کلا از بین رفته است.

این موضوع هم تنها با تعویض قطعات سخت افزاری قابل حل شدن می باشد.گاهی هم با تعویض سوکیت یا فولی های سوخته پشت تلویزیون این موضوع به راحت ترین شیوه ممکن حل می شود. برای هر مشکلی هم که برای تلویزیون های براویای سونی رخ میدهد میتوانیدبا پشتیبانی سونی تماس گرفته و با مشاوره آنها را حل کنید. البته برای درک بیشتر می توانید سایت اصلی تلویزیون سونی را نیز چک کنید .

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

علت خاموش شدن تلویزیون سونی ، میتواند دلایلی متعددی داشته باشد که مهم ترین آنها منبع برق می باشد. اگر از محافظ های موج برق استفاده می کنید، وقتی تلویزیونتان ناگهانی خاموش شد، آنرا از محافظ جدا کرده و مستقیما به منبع برق اصلی یا پریز متصل کنید . سپس دوباره آنرا به محافظ متصل کنید.

دلایل دیگری نیز در بروز این مشکل دخیل اند. ازجمله، روشن بودن تایمر خواب تلویزیون. این تایمر یا دستی یا به صورت خودکار توسط تلویزیون های هوشمند فعال می شود که با غیر فعال کردن آن میتوانید مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیونتان را رفع کنید. از طریق تنظیمات تلویزیون وارد قسمت ساعت و تایمر خواب شوید و آنرا خاموش کنید تا دیگر با این مشکل مواجه نشوید. خاموش کردن وایفای هم یکی دیگر از راه حل های خاموش شدن ناگهانی تلویزیون هاست.
یکی از قابلیت های تلویزیون های جدید و هوشمند سونی این است که اگر در طول مدت زمان زیادی هیچ داده ای پخش نشود، تلویزیون خود به خود خاموش خواهد شد که برای جلوگیری از این مشکل باید همیشه محتوایی پخش شود تا تلویزیون ناگهانی خاموش نشود. یکی دیگر از روشهای خاموش شدن نیز استفاده از دکمه خاموش و روشن روی ریموت کنترل می باشد.

حسگر حضور نیز در برخی از تلویزیون های هوشمند وقتی حس کند تلویزیون بیننده ای ندارد، به صورت خودکار تلویزیون را خاموش می کند. که جای نگرانی نیست و با روشن کردن مجدد تلویزیون میتوانید دوباره آنرا راه اندازی کنید. وجود مشکل در ریموت کنترل هم یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی است که با بررسی و تعمیر آن میتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. این موضوع به دلیل باتری های سنگینی است که داخل ریموت کنترل اند و باعث سیگنال های تصادفی خواهند شد.

علت خاموش شدن تلویزيون سوني جدول عیب یابی تلویزیون سونی

دليل خاموش شدن تلویزیون سونی

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ؛ گاهی اوقات هم خاموش شدن تلویزیون ها، به دلیل اتصالات مخربی است که ممکن است از طریق پورت های خروجی و ورودی اتفاق بیافتد. تلویزیون های هوشمند هر گونه وسیله اتصالی را که دارای ویروس یا داده های هرزنامه ای باشند، به صورت خودکار یا قطع می کنند یا خاموش خواهند شد.

روش دیگر جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ها، چک کردن اتصال کابلهای HDMI یا حافظه های خارجی از طریق پورت USB است که با بررسی آنها مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد. به روزرسانی نرم افزارهای تلویزیون هم یکی دیگر از راه چاره های پیشنهادی برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون هاست. وارد تنظیمات که شدید، در قسمت پشتیبانی میتوانید نسبت به بروزرسانی تلویزیون خود اقدام کنید. در جدول زیر می توانید برای آپدیت تلویزیون سونی به صورت آفلاین اقدام کنید تا یکی از دلایل و علت روشن نشدن تلویزیون سونی برطرف شود.

مراحلبروز رسانی آفلاین سیستم عامل تلویزیون سونی
مرحله یکابتدا آخرین فایل ‌های سیستم عامل را برای مدل تلویزیون سونی خود از سایت اصلی سونی دانلود و ذخیره نمایید.
مرحله دو
فایل ZIP دانلود شده را با استفاده از نرم افزار Zip از حالت فشرده خارج نمایید.
مرحله سه
در این مرحله یک درایو USB به کامپیوتر یا لپ تاپ تات وصل کرده و فایل به‌روزرسانی را در آن کپی نمایید.

مرحله چهاردرایو USB را به پورت USB تلویزیونتان متصل کنید . تلویزیون به طور خودکار فایل سیستم عامل را شناسایی کرده و به ‌روزر سانی سیستم عامل را شروع می کند.

مرحله پنجاگر مشکلی در مراحل آپدیت تلویزیون sony پیش آمد، مطمئن شوید که پورت USB سالم است و مجددا عملیات آپدیت را انجام دهید.

البته در نظر داشته باشید که در هنگام بروزرسانی هیچ دکمه ای یا برنامه ای را اعمال نکنید تا مراحل بروزرسانی با موفقیت به اتمام برسد. اگر با هیچ کدام از این روشها مشکلات تلویزیون برطرف نشد. بهتر است تلویزیون را بازیابی به تنظیمات کارخانه کنید تا از این مشکل رهایی بیابید.

دليل ایجاد خط افقی در تلویزیون سونی 

خطوط افقی در تلویزیون‌ها ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شوند، اما علت اصلی آنها اغلب به دلیل مشکلات در تراشه‌های الکترونیکی و یا اتصالات درونی تلویزیون است. در تلویزیون‌های سونی، خطوط افقی معمولاً به دلیل مشکلات در سیستم‌های تصویری و یا برد های تصویری الکترونیکی ایجاد می‌شوند. این مشکلات ممکن است از علل مختلفی مانند خرابی قطعات الکترونیکی، مشکل در برقراری ارتباط بین قطعات، یا مشکل در پردازش تصویر ناشی شود.

در برخی موارد، خطوط افقی ممکن است ناشی از مشکلات در منابع ورودی مانند کابل‌های HDMI و یا دستگاه‌هایی باشد که به تلویزیون متصل می‌شوند. با توجه به علت ایجاد خطوط افقی، رفع این مشکل می‌تواند از راه‌های مختلفی انجام شود. در برخی موارد، تعویض یا تعمیر سیستم تصویری الکترونیکی و یا برد تصویری ممکن است لازم باشد. در موارد دیگر، رفع مشکل با تعویض کابل‌های ورودی و یا دستگاه‌های متصل به تلویزیون میسر است.

جدول عیب یابی تلویزیون سونی

عوامل ایجاد خط عمودی در تلویزیون سونی

خطوط عمودی در تلویزیون‌های سونی ممکن است به دلایل مختلفی پدید آید. برخی از این دلایل عبارتند از:

  1. مشکل در سیگنال ورودی: این خطا ممکن است به دلیل مشکل در سیگنال ورودی از دستگاه متصل به تلویزیون شما پدید آید. بررسی کنید که کابل HDMI یا کابل‌های دیگر به درستی متصل شده باشند و سیگنال به درستی به تلویزیون شما ارسال شود.
  2. اشکال در داخل تلویزیون: خطوط عمودی ممکن است به دلیل مشکل در بخش‌های داخلی تلویزیون شما، مانند مدارهای تصویری و پردازشگر تصویر، پدید آید. در این صورت، بهتر است تلویزیون خود را به یک تکنسین مجرب تحویل دهید تا مشکل را تشخیص دهد و رفع کند.
  3. مشکل در تنظیمات تصویر: برخی از تنظیمات تصویر در تلویزیون شما ممکن است باعث پدید آمدن خطوط عمودی شود. بررسی کنید که تنظیمات تصویر به درستی تنظیم شده‌اند و اگر لازم باشد آن‌ها را به حالت پیش‌فرض بازگردانید.
 در مجموع ، برای رفع مشکل خطوط عمودی در تلویزیون سونی، بهتر است ابتدا به بررسی کابل‌ها و سیگنال ورودی خود بپردازید و در صورت عدم برطرفی مشکل، به کمک یک تکنسین مجرب مراجعه کنید.

علت روشن نشدن تلویزیون سونی

آموزش رفع مشکل خطوط افقی

اولین گام برای برطرف کردن این مشکل ، بررسی کردن منبع برق است. تلویزیون های صفحه تخت دارای یک منبع برق ثابت هستند و هنگامی که نوسانات در ولتاژ وجود داشته باشد. احتمال آسیب زدن به صفحه نمایش اوج خواهد گرفت. شایع ترین علت به وجود آمدن این مشکل، ولتاژ پایین سوکت های دیوار می باشد. برای جلوگیری از این مشکل می توانید از محافظ های برق مخصوص استفاده کنید تا تلویزیون را در برابر ولتاژهای غیر عادی نگهداری کند.

« حتما بخوانید  تلویزیون منحنی بخریم یا تخت کدام بهتر است ؟ مقایسه تلویزیون تخت و خمیده

یکی دیگر از راه حل های پدید آمدن خط افقی، استراحت دادن به تلویزیون است. بگذارید تلویزیون استراحت کند و مدتی بدون اتصال به برق بماند. بعد از آن نسبت به روشن کردن تلویزیون اقدام کنید.  برای خرید تلویزیون سونی در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید جدیدترین تلویزیون سونی از بانه دات کام

یکی دیگر از عللی که باعث بوجود آمدن خط افقی روی نمایشگر می شود، درگیری و خرابی پورتهای ارتباطی به خصوص HDMI می باشد. کابل یا پورت ضعیف در ایجاد کردن نویزهای صفحه نمایش تا حد زیادی دخیل می باشد و سیگنال نویزها را به صورت خطوط افقی نمایش خواهد داد. راه چاره این است که تلویزیون را خاموش کرده، و پورت و کابلهای ارتباطی را بررسی کنید تا مشکل برطرف شود. یکی دیگر از راه حل ها برای رفع مشکل خطوط افقی بر روی صفحه نمایش، به روز رسانی تلویزیون می باشد. مسائل نرم افزاری اغلب باعث ایجاد نویز و خطوط اضافی می شوند که به وسیله بروزرسانی های تلویزیون احتمال رفع آنها زیاد است. از قسمت تنظیمات، وارد قسمت پشتیبانی شده و سپس به بروز رسانی تلویزیون بپردازید.

 

علت قطع شدن صدای تلویزیون سونی

صدا، آن عضو جدایی ناپذیر تصویر، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و این اهمیت به اندازه ای است که بدون صدا حتی نمیتوان لذت چندانی از تصاویر هرچند با کیفیت برد. گاهی در تلویزیون های سونی با قطع شدن صدا مواجه میشویم که میخواهیم آنها را بررسی کنیم. مهمترین دلیل قطع شدن صدا، از کارافتادن کابلهای مربوط به پخش صدا می باشد. این موضوع با بررسی سیم های وصل شده به ورودی های تلویزیون به راحتی حل می شود و جای نگرانی نیست. یا مشکل از پورت تلویزیون است یا مربوط به کابل ارتباطی صدا و تصویر است. مشکل بعدی در بخش پخش صدا، دستگاه هایی است که به تلویزیون ها متصل می شوند. با بررسی مالتی مدیای متصل شده به تلویزیون خود میتوانید این موضوع را به آسانی حل کنید.

در غیر موارد قبلی که گفته شد، احتمال آنکه مشکل از قسمت سخت افزاری باشد زیاد است. تلویزیون های سونی، دارای چندین منبع تولید صدا هستند که با هم محتوای صوتی دریافتی را به منبع سیستم تلویزیون می فرستند. اگر هر کدام از این منابع با مشکل برخورد کنند، با تعویض قطعه های آن میتوانید صدای از دست رفته را دوباره ایجاد کنید. البته این موضوع باید در مرحله آخر مورد توجه قرار گیرد. چون اولا زمانبر تر است و ثانیا، هزینه هم دارد. پس در صورت بروز هر گونه مشکلی برای صدای تلویزیون های سونی، ابتدا پورت و سیم های ارتباطی را بررسی کنید و سپس به دنبال راه چاره آخر بروید. برای تهیه تلویزیون های باکیفیت سونی می توانید بر روی خرید تلویزیون سونی کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

البته به دلیل آنکه هزینه تعمیر تلویزیون های سونی بسیار هزینه بردار است بهتر است تلویزیون جدیدی را خریداری کرده و برای همشه خیالتان را از مشکلات بوجود آمده آسوده کنید .
جدول عیب یابی تلویزیون سونی علت روشن نشدن

علت تغییر رنگ چراغ تلویزیون سونی

در تلویزیون‌های سونی، معمولاً یک سری چراغ‌های LED برای نمایش تصویر استفاده می‌شود. این چراغ‌ها در پشت صفحه نمایش وجود دارند و به صورت پشت سر هم قرار گرفته‌اند. با توجه به نوع و کیفیت پنل صفحه نمایش، این چراغ‌ها به چند رنگ مختلف، معمولاً سفید، قرمز، سبز و آبی باشند. هنگامی که شما تلویزیون خود را روشن می‌کنید، چراغ‌های LED پشت صفحه نمایش روشن می‌شوند و تصویر را نمایش می‌دهند. اما به دلایل مختلف، مانند تنظیمات تصویر، دمای رنگ و کیفیت تصویر، چراغ‌ها ممکن است رنگ خود را تغییر دهند.

برای مثال، اگر شما تنظیمات تصویر خود را تغییر دهید و یا از یک حالت تصویری به حالت دیگری تغییر دهید، ممکن است چراغ‌ها نیاز به تغییر رنگ داشته باشند تا تصویر را به درستی نمایش دهند. همچنین، تنظیمات دمای رنگ و کنتراست تصویر نیز ممکن است باعث تغییر رنگ چراغ‌ها شود. در موارد دیگر، تغییر رنگ چراغ‌ها ممکن است به دلیل خرابی های سخت افزاری یا نرم افزاری باشد که توسط تکنسین‌های مجرب باید بررسی شود.
در کل، تغيیر رنگ چراغ‌ها در تلویزیون سونی ممکن است به دلیل مختلفی اتفاق بیفتد و بستگی به علت دارد. برای برطرف کردن این مشکل، ابتدا می‌توانید تلاش کنید تا تنظیمات تصویر و دمای رنگ را به حالت پیش‌فرض یا مورد استفاده قبلی برگردانید. اگر مشکل هنوز برطرف نشده است، بهتر است تلویزیون خود را به یک تکنسین مجرب تحویل دهید تا مشکل را بررسی و رفع کند.

در کل، تغیير رنگ چراغ‌های LED در تلویزیون‌های سونی ممکن است یک مشکل کوچک و قابل حل باشد، اما در بعضی موارد نشانه‌ای از خرابی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری می‌باشد. بنابراین، برای رفع مشکل، بهتر است ابتدا تلاش کنید تا تنظیمات را به حالت پیش‌فرض بازگردانید و در صورت عدم برطرفی مشکل، به کمک تکنسین مجرب مراجعه کنید.

 

معایب تلویزیون سونی x9000h کدامند ؟

تلویزیون سونی X9000H یک تلویزیون با کیفیت و ویژگی‌های خوب است اما همانند هر محصول دیگر، دارای برخی معایب نیز می‌باشد. برخی از معایب تلویزیون سونی X9000H عبارتند از:

1. زاویه دید محدود: تلویزیون سونی X9000H دارای زاویه دید محدودی است که ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز باشد، به خصوص در صورتی که چند نفر در کنار هم تماشای تلویزیون را داشته باشند.
2. عدم پشتیبانی از Dolby Vision و Atmos برای این پرچمدار: در حالی که برای تلویزیون‌های سونی بعدی، Dolby Vision و Atmos پشتیبانی شده است. این مدل تلویزیون قادر به پخش این دو فرمت نمی‌باشد.
3. هزینه بالای خرید: قیمت تلویزیون سونی X9000H نسبتاً بالاست و ممکن است برای برخی از مصرف‌کنندگان قابل قبول نباشد.
در کل، تلویزیون سونی X9000H یک تلویزیون با کیفیت و ویژگی‌های برجسته است، اما قابلیت‌هایی مانند زاویه دید محدود و عدم پشتیبانی از Dolby Vision و Atmos را نیز داراست.

معایب تلویزیون سونی x9000h جدول عیب یابی

چگونه جدول عیب یابی تلویزیون سونی را فعال کنیم؟

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی ؛ گفتنی است که با فعال کردن جدول عیب یابی تلویزیون سونی می توانید چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون را در صورت مشکل ببینید. اما شاید برایتان سوال باشد که چگونه جدول عیب یابی تلویزیون سونی را فعال کنیم؟ ابتدا لازم است کلیدهای display – 5 – +vol – power on را سریع و پشت سر هم فشار دهید. برای اینکار باید تلویزیونتان در حالت استند بای باشد.
تلویزیون sony تان را استندبای کرده و سپس دکمه display را بزنید. این دکمه در حالت عادی اطلاعات تصویر را به شما ارائه می دهد. پس از زدن دیسپلی، عدد 5 و سپس مثبت ولوم را فشار دهید. در نهایت کلید پاور را بزنید تا تلویزیون روشن شود. حال بر روی منوی عیب یابی تلویزیون سونی که ظاهر شده می توانید تعداد چشمک ها و مشکلات مربوط به هر کدام را ببینید . جدول عیب یابی تلویزیون سونی گزینه ای خوب و مثال زدنی برای رفع تعداد زیادی از مشکلات پیش آمده است .

جالب است بدانید که جدول عیب یابی تلویزیون سونی ، امکان ریست شدن هم دارد . با فشار دادن کلیدهای 8 و سپس 0 روی ریموت کنترل تی وی، می توانید آن را ریست نمایید.

سخن پایانی ؛ علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را از علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی و جدول عیب یابی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سونی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط

ابعاد و سایز تلویزیون سونی به سانتی متر و اینچ

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سونی ، آموزش ویدیویی

رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی ، آموزش عیب یابی

نحوه تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ، آموزش ویدیویی

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی


سوالات متداول

آیا قیمت مین برد تلویزیون سونی بالاست ؟

قیمت مین برد تلویزیون سونی بستگی به مدل و سایز تلویزیون و همچنین قطعات مورد استفاده دارد. به دلیل آنکه مین برد یکی از اصلی ترین قطعات درون تلویزیون است. و تلویزیون‌های سونی در بخش تلویزیون‌های پرچمدار با کیفیت بالا شناخته شده‌اند و از قطعات الکترونیکی با کیفیت بالا برای ساخت تلویزیون‌های خود استفاده می‌کنند. بنابراین، قیمت مین برد تلویزیون سونی نیز در مقایسه با برخی تلویزیون‌های دیگر، ممکن است بیشتر باشد. و تعویض مین برد تلویزیون سونی می‌تواند مبلغ قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد.

دلیل چشمک زدن تلویزیون سونی چیست ؟

اگر تنظیمات تصویر مانند روشنایی، کنتراست و رنگ درست تنظیم نشده‌ باشد می‌تواند باعث چشمک زدن تصویر در تلویزیون سونی شود. همچنین اگر ورودی HDMI شما نسخه جدید نباشد، ممکن است باعث چشمک زدن تلویزیون شود. همچنین، اگر سیگنال ورودی شما برای فرمت تصویر تلویزیون شما مناسب نباشد، باعث چشمک زدن تصویر میشود. برای حل این مشکل، باید تنظیمات تصویر تلویزیون خود را بررسی کنید همچنین، می‌توانید از ورودی سیگنال‌های جدیدتر و نسخه‌های بالاتر استفاده کنید تا باعث چشمک زدن تلویزیون نشوند.

از طريق راهنمای قیمت خرید
2 نظرات
  1. shahed می گوید

    بنده با اینکه مدت زیادی هست تلویزیون سونی اسمارت اندرویدی دارم خواستم نظرم رو به اشتراک بزارم تا بدونید امکانات فراوانی رو برای دسترسی به برنامه‌ها، بازی‌ها و محتواهای آنلاین فراهم می‌کند همچنین طراحی بسیار شیکی داره

  2. شهریار خطیب می گوید

    با سلام خدمت دوستان گرامی بنده یه مدتی تلویزیونم خودبخود خاموش می شود تا یه فنی کار اومد بررسیش کنه معلوم شد از خطاهای سیستمی و نرم‌افزاری داشته که با (Reset) و راه‌اندازی مجدد تلویزیون . مشکل برطرف شد خداروشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .