مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ، آموزش ویدیویی

2 425
زمان مطالعه : 11 دقیقه

نحوه تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ، آموزش ویدیویی

نحوه تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ، آموزش ویدیویی ؛ امروزه هنگام خرید یکی از نگرانی‌های برجسته و جامع در میان خریداران ترس از بدل بودن تلویزیون می‌باشد. زیرا افراد کلاه‌برادر و سودجو در بازار فراوان‌اند. انها برای رسیدن به منفعت خود دست به خراب جلوه دادن برند‌های معروف و شناخته شده در سطح جهان خواهند کرد. ما در ادامه این‌ مطلب تلاش می‌کنیم تا با بررسی تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی و تفاوت‌هایی که تلویزیون سونی اصل با بدل دارد اگاهی شما را بالا ببریم. تا هنگام خرید درگیر چنین مسائلی نشوید.

اولین روش تشخیص از طریق بسته‌بندی کالا

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی ؛ در هنگام انتخاب و خرید محصول از بخش طراحی کارتن و نوع بسته‌بندی تلویزیون به هیچ عنوان به راحتی گذشت نکنید و کامل همه چیز را مورد بررسی قرار دهید، زیرا یکی از روش‌های شایع برای تشخیص بدل از اصل یک محصول دقت و توجه به نوع بسته‌بندی آن می‌باشد. بر روی بسته‌بندی، کد تلویزیون و سریال مختص به آن درج خواهد شد پس کاملا به آن توجه کنید. حتی ممکن است کارتن را جایگزین کرده باشند پس فقط به بررسی کارتن محصول اکتفا نکنید. اگر طرفدار تلویزیون های اصل ژاپن هستید کافیست بر روی خرید تلویزیون سونی اصل بانه دات کام کلیک کنید و وارد اولین نتیجه شوید.

 

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی

بررسی کد تلویزیون

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی ؛ هنگام بررسی بسته‌بندی تلویزیون، کدی را همانند تصویر مشاهده خواهید کرد. که هر کد متناسب با مدل تلویزیون امکان دارد دارای تفاوت‌هایی باشد .اما در هر شرایطی که در نظر بگیرید باید حاوی چنین کدی با مشخصات مخصوص باشد. شما برای تشخیص اصل بودن ابتدا این کد را با مدل تلویزیونی که خواسته بودید مطابقت بدهید. سپس در صورت درست بودن آن را با مشخصات تلویزیون که روی یک برچسب بر روی قسمت پشتی تلویزیون قرار داده شده است مقایسه کنید. در صورت مطابقت می‌توانید از خرید خود مطمئن شوید. سپس کد را روی سایت وارد کنید اگر کد وارد شده بر روی سایت اصلی برند سونی موجود باشد.

شکی در اصل بودن محصول باقی نخواهد ماند. اما با توجه به پیشرفتی که سودجویان در این زمینه کرده‌اند برای اطمینان بیشتر در ادامه بعد از روشن کردن دستگاه کلید هوم Home را بزنید. سپس در بخش منو وارد قسمت Help شوید. و گزینه‌ایی با مشخصات System information را بزنید. صفحه‌ایی برایتان باز خواهد شد که تمام اطلاعات مربوط به محصول خریداری شده شما در آن موجود می‌باشد.

روش بعدی با استفاده از سریال نامبر می‌باشد. هر تلویزیون با هر برندی دارای سریال نامبر مختص به خود می‌باشد. که این سریال هم روی بسته‌بندی کارتن محصول، همچنین پرچسب حاوی مشخصاتی در قسمت پشتی تلویزیون ، به علاوه در قسمت System Information نیز موجود است و راحت می‌توانید انها را با هم تطبیق بدهید. در صورت خلاء و تفاوت در بین انها متوجه بدل بودن تلویزیون خواهید شد.

تشخیص مدل تلویزیون سونی

تشخیص تلویزیون سونی اصل از بدل با بررسی طراحی

این مرحله را بعد از نصب و راه اندازی محصول می‌توانید انجام دهید ابتدا تصاویر مربوط به تلویزیون اصلی سونی را از سایت تولید‌کننده تلویزیون پیدا کنید. سپس تمام قسمت‌های ظاهری تلویزیونی که خریداری کرده‌اید را با جزئیات با تصاویر اصلی آن مقایسه کنید. بسیاری از تغییراتی که این افراد روی تلویزیون‌های جعلی اعمال می‌کنند با چشم و آگاهی کامل قابل رؤیت می‌باشند. هنگام بررسی طراحی ظاهری محصول از قسمت لوگوی حکاکی شده روی حاشیه تلویزیون غافل نشوید. زیرا لوگوی اصلی به هیچ عنوان خراش بر نخواهد داشت و نشانه اصالت کالا می‌باشد. جالب است بدانید که یکی دیگر از روشهای تشخیص تلویزیون سونی اصل از فیک توسط روش دیگر مدل تلویزیون را در گوگل سرچ کنید
روش دیگر برای تشخیص تقبلی با اصل تلویزیون سونی توجه به ریموت کنترل آن می‌باشد اکثرا ریموت کنترل‌های تقبلی در قسمت پایینی دارای لوگو نمی‌باشند یا از طریق روشی دیگر بسیار راحت عکس ریموت کنترل اصلی با مشخصات تلویزیونی که خریداری کرده‌اید را با ریموت کنترل همراه تلویزیون مقایسه کنید و انها را با هم تطبیق دهید، تغیرات جزئی نشان دهنده بدل بودن محصول نمی‌باشد زیرا هر ساله تغییراتی در شکل و اندازه ریموت کنترل‌ها به وجود می‌آید.

تشخیص تلویزیون سونی اصل از بدل

نحوه تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی از طریق سیستم عامل

سیستم عامل بخشی است که کم‌تر افراد سودجو می‌توانند نسبت به تغییرات آن بخش اقدام کنند. سیستم عامل تلویزیون‌های سونی در مدل‌های قدیمی از نوع لینوکس می‌باشند اما امروزه برند سونی برای تلویزیون‌هایش از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کند شما اگر می‌خواهید تلویزیون سونی اصل را تشخیص دهید، وارد بخش سیستم عامل تلویزیون خود شوید در این قسمت با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های موجود متوجه خواهید شد که اصل می‌باشد یا بدل. برای خرید تلویزیون سونی در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون سونی از بانه دات کام

گفتنی است که تلویزیونهای تقلبی سونی، در بخش سیستم عامل باگ های بزرگی دارند که قسمت زیادی از قابلیت های تلویزیون از آن سلب شده از جمله دستیار صوتی.

بررسی نحوه چیدمان تلویزیون ، تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی ؛ هر برند از تلویزیون ها چیدمان خاصی را برای محصولاتشان در نظر می گیرند. اگر با این نوع چیدمان اشنایی ندارید با سرچ مدل نامبر تلویزیون در گوگل و دیدن ویدیو یا عکس ها از سایت های اصلی می توانید نسخه اصلی و تقلبی را از هم جداکنید.
یکی از روش‌های دیگر که ممکن است کلاهبرداران از آن استفاده کنند تا کالاها را جعل کنن، تغییر نام برند و یا جابه جا کردن حروف نزدیک به انها می‌باشد برای مثال افراد سودجو هنگام جعل نام برند Sony به جای حرف o از u استفاده خواهند کرد، در نتیجه توجه فراوانی به نام برند کنید تا در دام چنین افرادی نیفتید.

یک روش دیگر که در آن کالا را جعل نخواهند کرد و فقط با عوض کردن برچسب تلویزیون‌های کوچک و بزرگ با هم شما را فریب خواهند داد. به نوعی که شما باید هزینه یک تلویزیون 75 اینچ سونی را بپردازید اما هنگام تحویل شما تلویزبون 65 اینچ را دریافت خواهید کرد. حتی ممکن است در بعض مواقع تلویزیون سونی اصل اما مدل‌های کم فروش را به جای مدل درخواستی به شما قالب کنند. پس تنها راهکار برای مقابله با چنین وضعیت‌هایی این است که تنها گول برچسب تلویزیون را نخورید و کالا را از تمام جهات مورد بررسی قرار دهید.

درنهایت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که جهت خرید، به فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر مراجعه کنید تا دیگر نیازی به انجام روش‌های تشخیص اصل از تقلبی نداشته باشید و بدون دلهره از خرید خود لذت ببرید.

تشخیص تلویزیون سونی اکبند از دست دوم از طریق منو مخفی

افراد کلاه بردار و سود جو ممکن است تلویزیون‌های دست دوم را به صورت تازه و صفر به شما بفروشند، برای تشخیص تلویزیون‌های سونی اکبند و دست دوم، مطب زیر را کامل مطالعه کنید تا بتوانید میزان کارکرد تلویزیونی که خریداری کرده‌اید را از طریق منو مخفی تلویزیون به دست بیاورید.

ابتدا از طریق روش زیر وارد بخش منو مخفی تلویزیون سونی تان شوید. دکمه DISPLAY را روی ریموت کنترل فشار دهید. بدون ایجاد فاصله کلید 5 و سپس کلید Power را بزنید. مواظب باشید که تداخل زمانی میان زدن کلید‌ها نباشد و پشت سرهم آن ها را فشار دهید تا وارد بخش منوی مخفی تلویزیون شوید.

راه‌های متفاوتی برای ورود به بخش منو مخفی تلویزیون سونی وجود دارد و فرقی ندارد که شما از هر روشی که خواستید می‌توانید استفاده کنید.

بعد از انجام مراحل بالا کلید منو را روی ریموت کنترل فشار دهید تا در بین حالت‌های خدماتی جابه‌جا شود. شما جهت ذخیره کردن تغییرات می‌توانید کلید Enter را بزنید و در نهایت با زدن پشت‌ سرهم کلید 0 و 8 ریموت ، تلویزیون سونی شما به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت. در نهایت کلید‌های Display به همراه کلید 5، کلید Power و Volume را بزنید. بعد از انجام مسیر بالا به بخش SelfCheck وارد شوید، در این بخش میزان کارکرد تلویزیون را می‌توانید مشاهده کنید.

تشخيص تلويزيون سوني اصل از فیک

تلویزیون سونی اصل

تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ؛ شرکت سونی به عنوان یکی از برند‌های معتبر و شناخته شده در ساخت وسایل الکترونیکی به ویژه در تولید انواع مدل های تلویزیون شناخته شده است. این‌برند بی‌نظیر هر ساله با رونمایی از مدل‌های جدید و مدرن توانسته به پیشرفت زیادی در این زمینه برسد.در پاسخ به سوال تلویزیون سونی ساخت کجاست ؟ باید بگوییم که کشور ژاپن به عنوان مرکز برند سونی می‌باشد. اما بنابر دلایلی مانند قیمت افزون مالیات در کشور مالزی حتی به ندرت قطعات تلویزیون‌های سونی نیز در آن ساخته خواهد شد.

قطعات اصلی برند سونی در تایوان ساخته می‌شوند که گاها در این کشور ساخته و مونتاژ خواهند شد. اما در بعضی مواقع نیز قطعات ساخته شده برند سونی در کشورهایی نظیر مالزی و چین یا ژاپن مونتاژ می‌شوند. از همان جا به کشور‌های دیگر فرستاده خواهند شد. با توجه به کیفیت بالای قطعات و پردازنده قدرتمند ، قیمت تلویزیون سونی اصل ژاپن اگر زیاد هم باشد ارزش خرید بالایی دارد .

بسیاری از کابران سوالاتی را مطرح می‌کنند و می‌گویند که آیا کیفیت تلویزیون‌های سونی مونتاژ کننده ژاپن و مالزی با هم تفاوت هایی دارند یا خیر؟ باید در پاسخ به این سوال به این نکته مهم توجه کنیم که خیر هیچ تفاوتی در میان کیفیت تلویزیون‌ها وجود ندارد. زیرا قطعات در یک مکان و با کیفیت یکسان ساخته می‌شوند. اما از نظر قیمت مقداری متفاوت هستند و تلویزیون‌هایی که در مالزی ساخته می‌شوند به دلیل هزینه پایین تولید در این کشور ارزان قیمت‌تر می‌باشند. اما نباید نگرانی بابت کیفیت انها داشته باشید زیرا کاملا شبیه به هم هستند.

تشخیص تلویزیون سونی اصل از جعلی

شایعه شده که تلویزیون‌های خاورمیانه از کیفیت پایینی برخوردار هستند که کاملا با دلیل این شایعه رد شده است. زیرا تلویزیون‌هایی که وارد خاورمیانه می‌شود از فناوری و قابلیت‌های فراوانی مانند سایر تلویزیون در کشور‌های دیگر برخوردار هستند. اما متاسفانه به دلایلی که کشور ایران در آن قرار گرفته بسیاری از آپشن‌هایش درست کار نمی‌کنند.

مطالب مرتبط
« حتما بخوانید  مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ، تفاوت سونی و سامسونگ کدام بهتر ؟

کشور ژاپن فقط در مواقعی که رونمایی از یک برند جدید و مدرن با‌شد تلویزیون‌ها را طراحی و مونتاژ خواهد کرد زیرا قیمت کالا در ژاپن بسیار بالا می‌باشد.
سوال اساسی و مهمی که کابران زیادی درخواست پاسخ به آن را دارند این است که آیا تلویزیون اصلی ژاپن در کشور ایران در دسترس است؟ متاسفانه در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تلویزیون سونی با قطعات ژاپن و مونتاژ ژاپن در ایران موجود نمی‌باشد. و شما کاربران می‌توانید تلویزیون سونی قطعات ژاپن مونتاژ مالزی و یا هر کشور دیگری را در ایران در دسترس داشته باشید.

تشخيص اصل بودن تلويزيون سوني

اهمیت گارانتی در تشخیص تلویزیون سونی اصل از بدل

تشخیص تلویزیون سونی اصل از تقلبی ؛ خریداران هنگام خرید تلویزیون با این سوال مواجه خواهند شد که آیا تلویزیون را با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی؟ بدون شک با گارانتی . زیرا گارانتی به عنوان شناسنامه یک محصول به حساب می‌آید و تضمین کننده اصل بودن کالا می‌باشد. اما بسیاری از مردم به دلیل اینکه برای دریافت گارانتی باید پول بیشتری بپردازند از دریافت آن صرف نظر خواهند کرد.

به دلیل اینکه قیمت تلویزیون سونی با گارانتی اصلی حدودا 20 درصد از تلویزیون‌هایی بدون گارانتی گران‌تر می‌باشند. همچنین این افراد معتقدند که نمایندگی اصلی تلویزیون سونی و شرکت‌های گارانتی هیچ خدماتی به انها ارائه نخواهد کرد. اما باید بگوییم کاملا در اشتباه هستند. زیرا برگه گارانتی به عنوان یک بخش مهم از یک محصول می‌باشد اما باید توجه کنید که شرکت گارانتی معتبر باشد.

روش تشخیص مدل تلویزیون سونی

با تشخیص دادن مدل تلویزیون شما اطلاعات فراوانی نظیر کد کشور تولید کننده، سایز و اندازه، اطلاعات صفحه نمایشگر و بسیار از اطلاعات دیگر را به دست بیاورید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بدون نیاز به کسی به تشخیص مدل تلویزیون سونی
بپردازید.

تشخیص اصل بودن تلويزيون سوني
ابتدا از اسم یکی از مدل‌های تلویزیون سونی با مشخصات XBR 75X950G شروع خواهیم کرد. تا پاسخ این سوال که تلویزیون سونی ساخت کدام کشور است را به راحتی بیابید .

 • قسمت اول نشان‌دهنده منطقه فروش است : تلویزیون‌های برند سونی دارای دو نوع پیشوند هستند که هر کدام معرفی کننده منطقه خاصی هستند. پیشوند XBR معرفی کننده استاندارد کشور آمریکا می‌باشد. پیشوند KD نیز به معنی دارنده نشان استاندارد جهانی می‌باشد.
 • قسمت دوم معرفی کننده سایز کالا می‌باشد : در این قسمت سایز تلویزیون نوشته خواهد شد که واحد اندازه‌گیری سایز تلویزیون همان‌طور که به گوشتان رسیده است اینچ می‌باشد.
 • قسمت سوم مربوط به مشخصات کلاس تلویزیون است :

برای تعیین و نشان‌دادن هر کلاس از حرف مخصوصی استفاده می‌کنند. که هر حرف معنی مخصوصی برایش معیین شده است.

کلاس R: حرف R در مدل تلویزیون‌های سونی برای تلویزیون‌هایی که دارای رزولوشن ساده هستند. و از کیفیت HD و بالاترین کیفیت انها FHD می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلاس W: این حرف در مدل تلویزیون‌های سونی برای تلویزیون‌هایی که هوشمند هستند. و از کیفیت HD و Full HD برخوردار می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلاس X/S: این حروف برای تلویزیون‌های پرفروش که در رده‌های بالایی قرار دارند استفاده می‌شود. و بیشتر برای تلویزیون‌هایی که در این برند پرچمدار نام‌گذاری شده‌اند استفاده خواهد شد. کیفیت تصویر این رده از تلویزیون‌های سونی 4k می‌باشند.

کلاس Z: محصولاتی برند سونی که کاملا سفارشی برای افراد خاص و شرکت‌های خصوصی ساخته می‌شوند نیز این حرف معرفی کننده انها می‌باشد. کاراکتر z برای تلویزیون سونی سری مستر است.

 • بخش چهارم مربوط به سری تلویزیون است : تلویزون‌های سونی دارای رده های 3 الی 9 می‌باشند ‌که سری 3 الی 5 جز تلویزیون‌های معمولی می‌باشند. سری 7 و 8 نیز جز تلویزیون‌های میان رده و سری اخر یعنی 9 معروف به تلویزیون‌های بالارده می‌باشند.
 • بخش پنجم مختص به اطلاعات مدل تلویزیون است .هر چه تعداد عدد بالاتر باشد مسلما مدل تلویزیون نیز مدرن و به روز‌تر می‌باشد.
 • بخش ششم به دو رقم اخر نام‌گذاری شده‌اند. هر کشوری دارای دو رقم مخصوص به خود می‌باشد برای مثال دو رقم اخر کشور‌ اروپا 05 می‌باشد. که اگر محصولی دارای این دو عدد باشد نشان داده می‌شود که تلویزیون سفارش اروپا می‌باشد. در نتیجه با این روشها تشخیص کشور سازنده تلویزیون سونی راحت است .

راهنمای تشخیص مدل‌های تلویزیون سونی

 • بخش هفتم نیز مختص به سال رونمایی از آن مدل نوشته شده است. در قسمت پایانی حرف‌هایی نوشته می‌شود که هر حرف مختص به یک سال مشخص می‌باشد.
 1. حرف H نیز اگر در پایان نوشته شده باشد متوجه خواهید شد که سال ساخت محصول به 2020 باز خواهد گشت.
 2. حرف J در انتها معرفی کننده محصول سال 2021 می‌باشد.
 3. حرف K در انتها معرفی کننده محصول سال 2022 می‌باشد.
 4. اگر حرف اخر G نوشته شده باشد مشخص می‌شود که تلویزیون در سال 2019 ساخته شده است.
 5. اگر حرف اخر F باشد متوجه خواهید شد که تلویزیون در سال 2018 ساخته شده است.
 6. حرف اخر E نیز نشان دهنده سال ساخت 2017 می‌باشد.
 7. اگر حرف نهایی D نوشته شده باشد پس ساخت تلویزیون به سال 2016 باز خواهد گشت.
 8. حرف اخر C نیز معرف سال 2015 می‌باشد.
 9. در پایان حرف B نوشته شده باشد پس مشخص خواهد شد که محصول در سال 2014 طراحی و ساخته شده است.
در جدول زیر می توانید تعدادی از تلویزیون های سونی اصل ژاپن را مشاهده نمایید :
انواع تلویزیون سونیمدل = برای مشاهده کلیک کنیدمشخصات و امکانات و قابلیتها
1تلویزیون سونی 49X8000H4k - smart - 50hz - 2020
2تلویزیون سونی 50W660fullhd - smart - 60hz - 2020
3تلویزیون سونی 55X75J4k - smart - 50hz - 2021
4تلویزیون سونی 65X7500H4k - smart - 60hz - 2021
5تلویزیون سونی 75X80J4k - smart - 60hz - 2021
6تلویزیون سونی 77A80J4k - smart - oled - 2021

سخن پایانی 

در پایان این‌ مطالب امید داریم که توانسته باشیم پاسخی جامع به سوال‌های اساسی شما داده باشیم. و حداقل کمکی ناچیز به شما در جهت تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی کرده باشیم. تا دیگر گرفتار چنین مشکلاتی نشوید. و در اخر توصیه ما به شما این است که به طور کلی تلویزیون‌ خود را از تمام لحاظ بررسی کنید و هیچ نکته‌ایی را بی اهمیت نگاه نکنید. زیرا افراد سودجو برای رسیدن به خواسته‌هایشان از هر راهی وارد خواهند شد. قبل از خرید هر محصولی شما باید اگاهی کامل در مورد آن کالا به دست بیاورید تا بعد از خرید دچار مشکلات دردسر ساز نشوید.

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سونی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

مطالب مرتبط :

فروشگاه اینترنتی تلویزیون سونی در بانه ، سایت سونی تلویزیون

مقایسه تلویزیون سونی با پاناسونیک ، سونی بهتره یا پاناسونیک ؟

آموزش تنظیم پروکسی تلویزیون سونی ، نصب فیلترشکن و VPN

فروش اینترنتی تلویزیون سامسونگ

مقایسه تلویزیون سونی X80K با X85K ، بررسی


سوالات متداول

کد مرجع 48 در تلویزیون سونی به جه معناست ؟

تلویزیون های سونی در چند حالت ارور 48 نمایش میدهد که یکی از انها مربوط به آپدیت نبودن سیستم عامل یا برنامه مورد نظر است. عدم دسترسی به یک قابلیت یا برنامه در منطقه جغرافیایی نیز یکی از دلایل نشان دادن این error می باشد. دراین حالت ها توصیه می شود که یکبار تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید تا مشکل برطرف شود.

نحوه تشخیص ساعت کارکرد تلویزیون سونی چگونه است ؟

برای تشخیص میزان کارکرد تلویزیون سونی و یا اینکه دست دوم است یا خیر تنها کافیست دکمه های Display ا + 5 + Volume Downا + Power buttons را بر روی ریموت بزنید و وارد حالت SelfCheck شوید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
2 نظرات
 1. مجید می گوید

  خوبی کمپانی سونی به اینه که لوازم خوب و عالی میسازد و هرگز لوازم ضعیف تحویل جامعه نمیده . از نظر من باخریدن محصولات سونی برد میکنید چون سالیان سال عمر میکنند

 2. مبین آهنگری می گوید

  تلویزیون سونی که من خریدم کیفیت خوبی داره امکان اتصال موس و کیبورد به usb و قابلیت ضبط بر روی فلش رو هم داره و اتصال به گوشی وگوشی به تلویزیون خیلی راحته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .