مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ حل مشکل

0 134
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ حل مشکل ؛ آیا ماشین ظرفشویی شما آب را به درستی تخلیه نمی کند؟ قبل از تماس با لوله کش ، این مراحل را دنبال کنید تا ببینید که آیا مشکل بدون کمک یک متخصص قابل حل است یا خیر . یكی از متداول ترین مشكلات گزارش شده توسط مردم این است كه ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود. در حالی که می دانیم دیدن ماشین طرفشویی که داخل آن پر از آب است چقدر می تواند نگران کننده باشد اما ، همیشه نیازی به آوردن لوله کش نیست. در حقیقت ، شما ممکن است بدون کمک حرفه ای بتوانید مشکل خود را حل کنید.

 

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ حل مشکل

اگر تخلیه ماشین ظرفشویی شما یک مشکل است ، در اینجا 9 گام وجود دارد که می توانید امتحان کنید :

سیستم AquaStop در ماشین ظرفشویی

 1. ( disposal ) را بررسی کنید دسترسی چیه ؟

  اولین علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی .دسترسی ناقص یا شکاف هوا در شیلنگ اتصال ممکن است مانع از تخلیه مناسب آب از دستگاه شود.

 2. بررسی انسداد ( Blockages )

دومین مورد از علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی  ته ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک آشغال یا تکه های مواد غذایی در مسیر گیر نکرده باشند و جریان آب را مسدود نکرده باشند .

 1. ظرفشویی را با دقت پر کنید

شومین عامل علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی را به درستی پر کرده اید.

برای راهنمایی در مورد نحوه قرار دادن ظروف برای بهترین نتیجه ، دستورالعمل های سازندگان یا راهنمای دستگاه را بخوانید.

4- فیلتر را تمیز کنید و یا آن را عوض کنید

چهار مین علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ممکن است فیلتر مسدود شده ، داشته باشید. بسیاری از مالکان خانه متوجه نیستند که باید فیلتر های ماشین ظرفشویی مرتباً تمیز شوند. دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا ببینید که فیلتر در کجای ماشین ظرفشویی شما قرار دارد و دستورالعمل هایی درباره چگونگی و زمان تمیز کردن آن را مشاهده کنید. برای بسیاری از ماشین های ظرفشویی ، فیلتر را می توان در قسمت پایین دستگاه پیدا کرد.

5- شیلنگ تخلیه ( Drain Hose ) را بازرسی کنید

شیلنگ تخلیه که به سینک و دفع زباله وصل می شود را بررسی کنید. هر نوع پیچ خوردگی را که می بینید صاف کنید . به شلنگ ضربه بزنید یا یک سیم آویزی را به آن ببندید تا بتوانید گرفتگی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصال شلنگ محکم باشد.

 1. دریچه تخلیه را بررسی کنید « علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی »

دریچه تخلیه موجود در براکت سوپاپ ( valve bracket ) را که اغلب در انتهای دستگاه قرار دارد ، بررسی کنید. سوپاپ را بکشید تا مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کند و یخ زده نیست.

علت نشت آب از ماشین ظرفشویی

 

 1. سبد تخلیه را پاک کرده یا تمیز کنید 

هفتمین علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی به سبد تخلیه ، که معمولاً در قسمت پایین دستگاه وجود دارد ، نگاه کنید تا ببینید که آیا توسط ذرات مواد غذایی یا مواد شوینده مسدود شده است یا نه . سبد را تمیز کنید تا از هرگونه زباله پاک شود.

 1. در حالی که در ماشین ظرفشویی در حال کار است به آن گوش دهید

  گوش دادن به دستگاه در حالی که کار می کند به این دلیل مورد نیاز است که اگر دستگاه صدای معمولی را به وجود نیاورد ، به خصوص اگر سر و صدایی را نیز ایجاد کرد ، پمپ تخلیه و موتور ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. اگر باز هم مشکل شما رفع نشد شاید مشکل از تایمر باشد .

  تایمر ماشین ظرفشویی به بسیاری از اجزای دیگر داخل ماشین ظرفشویی از جمله پمپ شستشو ، پمپ تخلیه ، شیر ورودی آب و عنصر گرمایش متصل می شود. تایمر تعیین می کند که هر یک از مؤلفه ها در طی یک چرخه تمیز کردن چگونه کار کند. در طی یک چرخه ، تایمر دستگیره را روی صفحه کنترل به جلو می برد تا مشخص شود که چرخه باید پایان یابد. اگر تایمر دستگیره کنترل را حرکت ندهد ، این ممکن است از دریافت اجزای سیگنال مبنی بر تخلیه آب جلوگیری کند. در این حالت باید تایمر جایگزین شود.

 2. قسمت تیغه خرد کننده ( Chopper Blade Area ) را بررسی کنید

اگر هر گونه مواد غذایی که روی ظروف شما باقی مانده است در قسمت تیغه خرد کننده ماشین ظرفشویی شما قرار بگیرد ، می تواند گرفتگی ایجاد کند که از تخلیه آب در انتهای چرخه جلوگیری می کند . برای دسترسی به ناحیه ی تیغه خرد کننده ، بازوی آب پاش پایین و قسمت بالای آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که ناحیه از هر چیزی که گیر کرده باشد پاک است. اگر تیغه خرد کننده به دلیل خرد کردن بیش از حد زباله های به دام افتاده آسیب دیده ، باید آن را تعویض کرد.

 

متشکریم و خوشحالیم که تا انتهای مطالعه این متن علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی با ما همراه بودید سوالات خود را در نظرات بپرسید.

بیشتر بخوانید :

ظرفشویی ؛ راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
انواع اندازه ظرفیت ماشین ظرفشویی 
جلوگیری از زنگ زدگی در ماشین ظرفشویی 
جلوگیری از ایجاد کپک در ماشین ظرفشویی
علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی 
علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی 

« حتما بخوانید  لباسشویی ؛ راهنمای خرید لباسشویی و بررسی نکات مهم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .