مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت کار نکردن آبسردکن یخچال و فریزر و ساید بای ساید ؛ دلیل سرد نکردن

0 61
زمان مطالعه : 3 دقیقه

علت کار نکردن آبسردکن یخچال و فریزر و ساید بای ساید ؛ دلیل سرد نکردن ؛ دستگاه آب سردکن نقش بسيار مهمي در یخچال دارد. این دستگاه ، دسترسی به آب آشامیدنی و خنک را تسهیل می کند. با این وجود دلایل مختلفی وجود دارد تا دستگاه آب سردکن یخچال شما به درستی کار نکند. ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا برخی از دلایل کار نکردن آب سردکن یخچال فریزر را بدانید.

علت کار نکردن آبسردکن یخچال و فریزر و ساید بای ساید ؛ دلیل سرد نکردن

منجمد شدن لوله آب در درب

برای تعیین این که لوله آب رسانی منجمد شده است یا خیر ، لوله را در انتهای درب جدا کرده و هوا را از آن عبور دهید . اگر هوا از از آن خارج نشود ، نشان دهنده این است که لوله آب رسانی منجمد است . اگر لوله آب رسانی منجمد است ، لوله آب یخ زده را پیدا کرده و آن را با سشوار گرم کنید تا یخ آن ذوب شود. علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که فریزر در دمای مناسب نگهداری شود.

دمای فریزر باید بین 0 - 10 درجه فارنهایت باشد . اگر فریزر خیلی سرد باشد ، ممکن است لوله آب یخ بزند.

آب سرد کن
 شیر ورودی آب

شیر ورودی آب برای تأمین آب دیسپنسر آب باز می شود. اگر شیر ورودی آب خراب باشد یا فشار آب خیلی کم باشد ، دریچه آب باز نمی شود. این شیر برای عملکرد صحیح به حداقل فشار 20psi نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که فشار آب شیر حداقل 20 psi باشد. اگر فشار آب کافی است ، از یک مولتی متر برای آزمایش شیر ورودی آب استفاده کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

فشار کم آب خانه

منبع آب خانه ممکن است فشار کافی نداشته باشد. شیر ورودی ، آب دیسپر را تأمین می كند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح حداقل به 20 psi نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید. و فشار را آزمایش کنید تا حداقل 20 psi باشد.

کنترل پنل آب سردکن

کنترل پنل آب سردکن بر اکثر كاركرد های سیستم آب سردکن حاكم است. اگر کنترل پنل معیوب باشد ، ممکن است منبع تغذیه کل سیستم آب سردکن را متوقف کند. اگر فقط یک قسمت دستگاه آب سردکن کار نمی کند ، قبل از آزمایش صفحه کنترل ، هریک از اجزای آن را تست کنید. این احتمال وجود دارد که یک قسمت واحد خراب شده باشد. در صورتی که کل سیستم توزیع کننده کار نکند ، احتمالاً صفحه کنترل مشکل دارد.

سوئیچ دیسپنسر

سوئیچ های آب سردکن ولتاژ را به آب سردکن ارسال می کنند. اگر یکی از کلیدهای آب سردکن نقص داشته باشد ، دیسپنسر کار نمی کند. برای تعیین این که آیا سوئیچ آب سردکن نقص دارد ، از یک مولتی متر برای آزمایش هر سوئیچ  استفاده کنید . و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
کار نکردن آبسردکن

سوئیچ درب

سوئیچ درب هنگام باز بودن درب یخچال فریزر ، دیسپنسر یخ و آب را خاموش می کند. اگر سوئیچ درب خراب شود ، دیسپرس روشن نمی شود. برای تعیین نقص سوئیچ درب ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید. اگر سوئیچ درب خراب شده است ، آن را تعویض کنید.

فیلتر آب

مسدود شدن فیلتر آب می تواند جریان آب را به دیسپنسر محدود کند و از کارکرد صحیح دستگاه آب سردکن جلوگیری کند. فیلتر آب برای حفظ جریان مناسب آب و اطمینان از کیفیت آب باید حدوداً هر شش ماه تعویض شود.

مسائل مربوط به سیم کشی داخلی

ممکن است سیم کشی داخل یخچال مشکل داشته باشد. سیم های یخچال را بررسی کنید . اگر سیم جدا شده ای مشاهده کردید آن را دوباره وصل کنید. همچنین به دنبال هرگونه نشانه سیم کشی معیوب باشید. سیم کشی هایی را که می دانید خراب یا آسیب دیده اند را جایگزین کنید.

 

« حتما بخوانید  آموزش تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر « فیلتر تصفیه »

اگر یخچال شما آبسردکن ندارد احتمالا مدل آن خیلی قدیمی است . تکنولوژی های جدید موجود در یخچال های امروزی ، امکانات زیادی برای شما فراهم می کنند که بر کیفیت زندگی شما می افزاید . برای خرید بهترین یخچال ها با قیمت مناسب به صفحه خرید یخچال فریزر در تا خرید مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید :

مزيت فناوري اينورتر inverter یخچال
علت خاموش شدن یخچال و فریزر
دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .