مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

اشتباهات رایج استفاده از سشوار

0 130
زمان مطالعه : 5 دقیقه

اشتباهات رایج استفاده از سشوار

 

اشتباهات رایج استفاده از سشوار. آیا کاری ساده تر از سشوار کشیدن و حالت دادن به موها وجود دارد ؟ ممکن است ساده به نظر برسد ، اما این کار نیز ترفندهای خاص خود را دارد. مواردی مانند فاصله سشوار و مو ، دما و حتی جهت جریان هوا. ما در ادامه برخی از اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن مو ها را ذکر کرده ایم . پس از خواندن این مقاله می توانید این اشتباهات را یاد بگیرید و دیگر تکرار نکنید.

سشوار کشیدن فقط با هوای گرم

تقریباً همه سشوار ها حالت جریان هوای سرد دارند و این اشتباه تولید کننده نیست. هموای خنک تبخیر رطوبت را کند می کند ، به این معنی که فرها بیشتر دوام می آورند. به هر حال ، این یک روش پیشگیری خوب برای ایجاد موخوره است.

انتخاب جهت جریان هوای نادرست

موهای خود را از ریشه تا انتها و در جهت رشد مو خشک کنید. در غیر این صورت ، فلس هایی که کوتیکول را تشکیل می دهند باز می شوند ، در نتیجه موهای شما وز می شود و گره خوردن آن ها راحت تر می شود. اگر موهای خود را از ریشه تا انتها خشک کنید ، برعکس ، فلس ها به هم می پیوندند و درخشش طبیعی به مو های شما می بخشند.

نگه داشتن اشتباه سشوار

به نظر می رسد نگه داشتن سشوار با دست غالب کاملا طبیعی است . این کاری است که بسیاری از مردم انجام می دهند. اما این اشتباه است زیرا شما به قدرت و مهارت این دست برای حالت دادن و توزیع رشته های مو نیاز دارید. این به شما کمک می کند تا فرآیند را بهتر کنترل کنید ، کارایی بیشتری با شانه داشته باشید و در کل تلاش کمتری انجام دهید.

سشوار را خیلی نزدیک به سر نگه ندارید

اگر سشوار را نزدیک سر نگه دارید ، نه تنها موهایتان شکننده می شود ، بلکه احتمال دارد پوست سرتان را بسوزانید. 12 اینچ ، فاصله توصیه شده بین سشوار و سر شما است. چگونه می توانید آن را اندازه گیری کنید ؟ سشوار را در فاصله بازوی کشیده نگه دارید.

اشتباهات رایج استفاده از سشوار : تقسیم نکردن مو ها

اغلب اوقات ، ما فقط مو ها را به عقب و جلو می بریم. اگر موها را به 4-5 ناحیه تقسیم کنید و هر کدام را با گیره جدا کنید ، این روند سریعتر و موثرتر خواهد بود. سعی کنید 2 قسمت ، یکی عمودی ( از پیشانی تا گردن ) و یک افقی (گوش تا گوش) ایجاد کنید.

طولانی نگه داشتن مو در حوله

موهای خود را بیش از 30 دقیقه با حوله خشک نکنید ، به خصوص اگر از پنبه ساخته شده باشد. ذرات این پارچه اثر اصطکاک ایجاد کرده و باعث آسیب پذیری بیشتر موها در طی خشک کردن آن با سشوار می شود. یک حوله نرم ساخته شده از میکروفیبر را انتخاب کنید و موهای خود را حدود 10 دقیقه در آن بپیچید.

یک نکته مهم : موهای ضخیم و پر قبل از استفاده از سشوار باید تقریباً نیمه خشک باشد ، در حالی که موهای با ضخامت کم یا متوسط باید حدود 80٪ خشک باشد.

فراموش کردن استفاده از حفاظت حرارتی

این نکته برای کسانی که حداقل هفته ای یک بار یا حتی بیشتر از سشوار استفاده می کنند بسیار مفید خواهد بود. برای محافظت از مو در برابر آسیب احتمالی هنگام قرار گرفتن در معرض هوای گرم ، از محافظ حرارتی استفاده کنید. این نوع محصول می تواند بخشی از برنامه شستشوی شما باشد یا محصولی باشد که پس از شستن مو روی آن قرار می گیرد و روی مو می ماند. گروه اول شامل شامپوها و نرم کننده های مو با خاصیت محافظت از حرارت است ، گروه دوم شامل اسپری ها ، کرم ها و روغن ها هستند.

« حتما بخوانید  چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟ آموزش ترفند بهترین روش

محافظت حرارتی مناسب موهای خود را انتخاب کنید. اگر موهای خشک دارید بهتر است از مصرف محصولات حاوی الکل خودداری کنید. اگر موهای چرب یا طبیعی دارید ، به دنبال محصولات با روغن نباشید.

استفاده نکردن از نازل متمرکز

منظور ما آن قطعه نازل تخت است که همراه سشوار ارائه می شود. این قطعه به هدایت جریان هوا به قسمت خاصی از مو کمک می کند. در نتیجه ، گره های پیچیده و موخوره کمتری خواهید داشت و موهای شما نیز از گرم شدن بیش از حد محافظت می شود. اگر جریان را به سمت ریشه هدایت کنید ، حجم بیشتری به موهای شما می بخشد.

خیلی زود بیرون رفتن

پس از اتمام سشوار کشیدن موهای خود ، سعی کنید برای مدتی در خانه بمانید. تغییر شدید دما نه تنها روی مو ها تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند به پوست سر شما آسیب برساند.

اشتباهات رایج استفاده از سشوار

شروع سشوار کشیدن با دیفیوزر

این کار باعث می شود موهای موخوره دار دو برابر شود زیرا موهای مرطوب شکننده تر هستند و احتمال آسیب رسیدن به آن ها با سرعت خشک شدن شدید بیشتر است. با نازل طبیعی با سرعت کم و در دمای متوسط ​​شروع کنید. بعد از مدتی می توانید از دیفیوزر استفاده کنید.

عدم توجه به نازل ها

نازل های سشوار می توانند از فلز ، سرامیک یا پلاستیک ساخته شوند. گروه اول به شما در فرم دهی دقیق تر کمک می کند ، با این وجود فلز سریعتر گرم می شود و به یک عامل تبدیل می شود که می تواند به مو آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است برای موارد خاص از نازل فلزی استفاده کنید و برای سشوار دادن روزمره از نازل پلاستیکی یا سرامیکی استفاده کنید.

تمیز نکردن سشوار

آیا تاکنون شبکه سشوار را تمیز کرده اید؟ زمان آن فرا رسیده است که این کار را انجام دهید زیرا نه تنها خاک به دستگاه آسیب می رساند بلکه می تواند به موهای شما نیز آسیب برساند. منافذ با خاک ، گرد و غبار ، محصولات چسبناک مو ، ذرات و غیره پر می شوند. همه اینها جریان هوا را کند می کنند ، که منجر به افزایش درجه حرارت داخل خشک کن می شود. در نهایت ، می تواند آتش بگیرد یا خراب شود. تمیز کردن سشوار به طور منظم بسیار مهم است. اگر هفته ای یکبار از آن استفاده می کنید ، آن را ماهی یک بار تمیز کنید. اگر بیشتر از آن استفاده می کنید ، هر 2 هفته یک بار آن را تمیز کنید.

خشک کردن مو در حداکثر دما

این یکی از اشتباهات اصلی است زیرا موهای شما بیش از حد خشک می شوند و شکننده می شوند. دمای حداکثر روند را کمی تسریع می کند ، به همین دلیل است که باید این دما را فقط در موارد استثنایی تنظیم کنید . به عنوان مثال ، اگر فرهایی دارید که صاف کردن آن ها دشوار است یا تصمیم دارید سبک پیچیده ای انجام دهید. در سایر موارد درجه حرارت متوسط ​​را انتخاب کنید.

سشوار را در یک حالت نگه دارید

به نظر می رسد این اشتباه واضح است ، اما برخی از افراد موهای خود را با نگه داشتن سشوار در یک حالت خشک می کنند. در واقع دستگاه باید به طور مداوم در حال حرکت ، تغییر زاویه و چرخش در اطراف سر باشد.

بیشتر بخوانید:

از طريق تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .