مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آپدیت تلویزیون سامسونگ بروزرسانی با اینترنت و ارتقا با USB

0 2,468
زمان مطالعه : 9 دقیقه

آپدیت تلویزیون سامسونگ بروزرسانی با اینترنت و ارتقا با USB

آپدیت تلویزیون سامسونگ بروزرسانی تلویزیون سامسونگ با روش های متفاوتی در دسترس است. برای اینکه بهترین استفاده را از ارتقا تلویزیون سامسونگ خود داشته باشید لازم است به محض ارائه هشدار به روز رسانی و در دسترس قرار گرفتن نرم افزار آپديت كردن تلويزيون سامسونگ را دانلود کرد. آپدیت کردن تلویزیون‌های هوشمند و آپدیت تلویزیون غیر هوشمند سامسونگ به عملکرد بهتر و سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کند. باگ‌های دستوری یکی از عوامل موثر بر عملکرد سخت افزار است، که کمپانی سامسونگ برای رفع این باگ‌ها نرم‌افزارهای به روز رسانی را ارائه می‌دهد.

تلویزیون‌های جدید و پیشرفته به واسطه داشتن سیستم عامل‌های متنوع حافظه داخلی پردازنده و..‌ فراتر از یک پنل نمایشگر عمل می‌کنند و به همین دلیل هر چند وقت یک بار به آپدیت و به روز رسانی نیاز دارند. برای اینکه بروزترین تلویزیون سامسونگ و آخرین ورژن تلویزیون سامسونگ را در اختیار داشته باشید، با ادامه متن همراه شوید تا بتوانید تلویزیون خود را آپدیت کنید. 

 

آپدیت تلویزیون‌های سامسونگ به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ردیفنحوه آپدیت
1بروزرسانی خودکار با اینترنت
2بروز رسانی دستی با اینترنت
3بروزرسانی با استفاده از درایو USB

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

قبل از آموزش بروزرسانی تلویزیون سامسونگ هوشمند و آپدیت تلویزیون غیر هوشمند سامسونگ ، نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت را توضیح می دهیم. با چند حرکت ساده و در مدت زمانی کوتاه شما می‌توانید تلویزیون سامسونگ خود را به اینترنت و وای فای متصل کنید تا عملیات آپدیت و به روزرسانی تلویزیون خود را برای داشتن عملکردی بهتر آماده نمایید.

اصلی‌ترین کار برای آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ اتصال آن به اینترنت است که برای تمام محصولات سامسونگ دارای فرایندی کلی است، البته ممکن است که منوی دستگاه بر اساس مدل و سال ساخت آن متفاوت باشد.

جهت انجام فرایند اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • رمز اینترنت و نام کاربر خود را در ذهن داشته و یا در دسترس قرار دهید
 • با استفاده از ریموت کنترل دکمه منو را فشار دهید و به بخش تنظیمات یا Settings بروید
 • گزینه General را انتخاب کرده و گزینه Network را انتخاب کنید، تلویزیون‌های قدیمی‌تر فاقد گزینه جنرال هستند و شما می‌توانید مستقیم گزینه شبکه را انتخاب نمایید.
 • بعد از انجام این موارد باید گزینه Open Network Setting یا Network Setting را انتخاب کرده و وارد Network Type شوید.

بروزرسانی تلویزیون سامسونگ

 • برای انتخاب نوع اتصال بیسیم گزینه Wireless یا نوع اتصال با سیم Wired را انتخاب کنید.

به روز رسانی تلویزیون سامسونگ و آپدیت کردن

 • در صورت انتخاب گزینه بیسیم نام وای فای شما در میان شبکه‌های دریافتی مشاهده می‌گردد. نکته:( در صورت ظاهر نشدن نشانی وای فای شما، ممکن است آن را مخفی کرده و یا در تلویزیون‌های ۲۰۱۸ که از وای‌فای ۲.۵ هرتز پشتیبانی می‌کنند ا نمایش وای‌فای بر روی تنظیمات ۵ گیگا هرتز امکان ندارد)
 • پس از پیدا کردن وای فای خود در میان لیست نمایش داده شده باید بر روی آدرس وای فای خود کلیک کرده و رمز وای فای را وارد نمایید.

آپديت كردن تلويزيون سامسونگ

 • در انتهای آپديت كردن تلويزيون سامسونگ ، گزینه Done یا اجرا را تأیید کرده و منتظر فرایند تایید شبکه وای فای توسط تلویزیون سامسونگ باشید، پس از اتمام فرایند و تایید، تصویری به منظور اتصال تلویزیون به شبکه نمایش داده می‌شود که دارای ۳ گزینه است و شما باید گزینه Close را انتخاب نمایید. برای خرید تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید = خرید تلویزیون سامسونگ از بانه دات کام

در اتمام این موارد تلویزیون سامسونگ شما به وای فای یا اینترنت مورد نظر متصل می‌گردد مانند تصویر زیر

فایل بروز رسانی تلویزیون سامسونگ

 

به روزرسانی تلویزیون سامسونگ از طریق اینترنت و به صورت خودکار

شما می‌توانید تلویزیون سامسونگ خود را به طور خودکار به روز رسانی کنید تا نیازی به صرف وقت و انرژی زیاد برای انجام این کار نداشته باشید. همان طور که گفته شد برای بروز رسانی تلویزیون سامسونگ از طریق اینترنت و ارتقا تلویزیون سامسونگ اولین و مهم‌ترین مساله که باید به آن توجه کرد اتصال تلویزیون سامسونگ به وای‌فای است. بعد از اتصال اینترنت به تلویزیون برای بروزرسانی تلویزیون سامسونگ و فعال کردن آپدیت خودکار باید مراحل زیر دنبال شود.

 1.  برای آپدیت تلویزیون سامسونگ با اینترنت ، با کمک کنترل از راه دور سامسونگ به بخش منو بروید و گزینه تنظیمات را انتخاب نمایید.
 2.  گزینه پشتیبانی یا Support را انتخاب کنید.
 3.  پس از آن بر روی گزینه Software Update کلیک کنید.
 4.  بر روی گزین Auto Update کلیک کنید.

بعد از انجام تمام این مراحل عملیات دانلود به روزرسانی انجام می‌شود وبه طور خودکار بر روی تلویزیون سامسونگ نصب می‌گردد.

بروز رسانی نرم افزار تلویزیون سامسونگ و آپديت كردن

یعنی پس از روشن کردن دوباره تلویزیون سامسونگ خود، دستگاه به طور خودکار به روزرسانی جدید را تشخیص می‌دهد، و قبل از اینکه محتوایی را تماشا کنید یا یا از دیگر عملکرد‌های دستگاه استفاده کنید، برنامه مورد نظر را دانلود و نصب می‌کند.

توجه داشته باشید که به روز رسانی و آپدیت تلویزیون‌های سامسونگ به این روش چند دقیقه طول می‌کشد.

بنابراین در صورت طولانی شدن عملیات از خاموش کردن تلویزیون خودداری کنید. پس از کامل شدن آپدیت و اتمام به روز رسانی تلویزیون سامسونگ به صورت خودکار راه‌اندازی مجدد را انجام می‌دهد.

 

نحوه آپدیت تلویزیون سامسونگ به صورت دستی و با کمک اینترنت

اگر تلویزیون سامسونگ شما به اینترنت متصل است، اما شما ترجیح می‌دهید که به روزرسانی سیستم عامل را به صورت دستی انجام دهید می‌توانید از روش زیر پیروی کنید.

 1.  برای آپديت كردن تلويزيون سامسونگ ابتدا گزینه تنظیمات را انتخاب کنید
 2.  با انتخاب آیکون Support یا پشتیبانی
 3.  انتخاب گزینه Software Update
 4.  Update Now را انتخاب کنید.
 5.  اگر به روزرسانی در دسترس نمی‌باشد برای خروج از منوی تنظیمات و ادامه استفاده از تلویزیون samsung ادامه گزینه تایید را انتخاب کنید.

برای درک بهتر این مطالب بر روی این لینک کلیک کنید .

اگر آپدیت در دسترس باشد، فرایند دانلود نصب نرم افزار به همان روشی که در بخش به روزرسانی خودکار توضیح داده شد آغاز می‌شود.

 

نحوه به‌روزرسانی تلویزیون سامسونگ با استفاده از درایو USB

به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون به آخرین نسخه بسیار مهم است. شما می‌توانید علاوه بر آپدیت از طریق اتصال به اینترنت تلویزیون سامسونگ خود را از طریق درایو USB یا شبکه به روز کنید. برای به روز رسانی تلویزیون سامسونگ از طریق USB راهنمای زیر را دنبال کنید. هنگامی که سیستم عامل تلویزیون سامسونگ خود را به روز می‌کنید می‌توانید از مزایای متعددی برخوردار شوید. اولین مزیت این آپدیت اضافه کردن ویژگی‌های تازه منتشر شده و در دسترس به تلویزیون سامسونگ است. شما می‌توانید این ویژگی‌ها را حتی به تلویزیون‌های نه‌چندان جدید نیز اضافه کنید تا از آخرین امکانات سامسونگ بهره‌مند شوید.

آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ با usb

نحوه به روز رسانی به صورت دستی با استفاده از درایو USB ؛ آپدیت تلویزیون سامسونگ با usb

مرحله۱: برای آپدیت تلویزیون سامسونگ سری 5 led و سری 6 و … به سایت پشتیبانی آنلاین سامسونگ بروید. و کد تلویزیون خود را در وب سایت پشتیبانی سامسونگ توسط لپ تاپ یا دستگاهی دیگر جستجو کنید. و سپس فایل ارتقا تلویزیون سامسونگ را دانلود نمایید.

« حتما بخوانید  لیست قیمت تلویزیون 2.5 تا 3.5 میلیون تومان سال 1395

مرحله۲: یک درایو USB را به سیستم خود متصل کنید و فایل به روزرسانی تلویزیون سامسونگ و فایل آپدیت تلویزیون سامسونگ بروزرسانی را از حالت فشرده خارج کرده و در درایو USB خود ذخیره کنید.

مرحله۳: پس از پایان دانلود و باز کردن زیپ در یو اس بی درایو را در پورت USB تلویزیون سامسونگ قرار دهید.

توجه داشته باشید که در طول به روزرسانی تلویزیون سامسونگ USB را از پورت خارج نکنید. تلویزیون را خامش نکنید و یا برق را قطع نفرمایید. چون ممکن است با انجام این کارها در وسط عملیات به روز رسانی اختلال و یا خطا در سیستم عامل سامسونگ ایجاد شود. پس از اتمام روند آپدیت نرم افزار تلویزیون سامسونگ به صورت اتوماتیک خاموش و پس از مدتی دوباره روشن می‌شود. این نوع به روزرسانی و ارتقا نرم افزار به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت قابل انجام است. برای مشاهده و خرید انواع تلویزیون های باکیفیت سامسونگ می توانید بر روی خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کنید.

 

سپس از ریموت کنترل برای انجام مابقی عملیات بروزرسانی تلویزیون سامسونگ استفاده کنید.

 • برای بروز رسانی تلویزیون سامسونگ نماد Home یا Smart Hub را انتخاب کنید. و بر روی گزینه تنظیمات که دارای نمادی شبیه به یک چرخ‌دنده است کلیک کنید.

Smart Hub

 • سپس گزینه Support یا پشتیبانی را انتخاب نمایید.
 • در این بخش گزینه Software Update و سپس Update Now را انتخاب کنید.
 • گزینه USB را انتخاب کنید. پیامی را روی صفحه می‌بینید که روی آن نوشته اسکن کردن USB با تایید این مورد ممکن است که اسکن کردن بیش از ۱ دقیقه طول بکشد.
 • برای شروع فرایند به روزرسانی از هر دستور دیگری پیروی کنید و گزینه تایید را انتخاب نمایید.
 • در مرحله آخر جهت شروع اسکن فلش برای به روزرسانی نرم افزار لازم است که روی گزینه By USB کلیک کنید
 • پس از تکمیل فرایند به روزرسانی تلویزیون هوشمند سامسونگ به طور خودکار خاموش می‌شود. سپس دوباره روشن می‌گردد که نشان می‌دهد به روزرسانی نرم‌افزار به درستی نصب شده و آماده استفاده می‌باشد.
 •  توجه داشته باشید که عملیات آپدیت تلویزیون سامسونگ بروزرسانی ممکن است چند دقیقه طول بکشد، بنا براین در حین انجام به روزرسانی تلویزیون را خاموش ننمایید.
 •  آخرین مرحله اعلام به پایان رسیدن ارتقا تلویزیون سامسونگ است که در این بخش باید گزینه رستارت را انتخاب کنید.

نحوه به روزرسانی برنامه‌ها در تلويزیون هوشمند

برای ادامه استفاده از برنامه‌های نصب شده در تلویزیون هوشمند سامسونگ باید اطمینان داشته باشید که به آخرین نسخه برنامه‌ها دسترسی دارید. این امر جدا از به روزرسانی نرم‌افزار یا سیستم عامل تلویزیون سامسونگ و بروزرسانی مرورگر تلویزیون سامسونگ است. چون هر برنامه در بروز رسانی نرم افزار تلویزیون سامسونگ ، ساختار مختص به خود را دارد و باید این مورد را مد نظر داشت‌. ساده‌ترین راه برای به روز نگه‌داشتن برنامه‌ها این است که خود تلویزیون سامسونگ این کار را انجام دهد. برای انجام تنظیمات مربوط به به‌روز نگه‌داشتن برنامه‌ها در تلویزیون سامسونگ می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید.

آپديت كردن تلويزيون سامسونگ هوشمند

 1.  برای آپديت كردن تلويزيون سامسونگ ، دکمه Smart Hub یا Home را بر روی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ فشار دهید
 2.  در منوی صفحه اصلی Smart Hub گزینه Apps را انتخاب کنید.
 3.  پس از انجام این مراحل گزینه برنامه‌های من را انتخاب نمایید
 4.  گزینه Auto Update را روی on تنظیم کنید. و مطمئن شوید که گزینه روشن را انتخاب کرده‌اید تا به‌روزرسانی برنامه‌ها در تلویزیون سامسونگ به صورت خودکار انجام شود
 5. در صورتی که برای ارتقای نرم افزار تلویزیون سامسونگ از گزینه دستی استفاده کنید، هنگام انتخاب یک برنامه ، در صورت موجود بودن به‌روزرسانی از طریق پیام بر روی نمایشگر به شما اطلاع داده می‌شود
 6.  در نهایت پس از تکمیل به روز رسانی نرم افزار تلویزیون سامسونگ ، برنامه‌ها باز می‌شوند و کاربر می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.
نکته: اگر تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ شما قدیمی هستند و تولید آن‌ها به سال‌های قبل از ۲۰۱۶ برمی‌گردد ممکن است تغییراتی در مراحل لازم برای ارتقای نرم افزار تلویزیون سامسونگ وجود داشته باشد.

آپديت كردن تلويزيون سامسونگ

 

آپدیت تلویزیون غیر هوشمند سامسونگ

بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که تنها تلویزیون‌های هوشمند و نسل جدید را می‌توان به‌روزرسانی کرد. اما این تصور کاملا اشتباه است. به روزرسانی در هر دو نوع تلویزیون هوشمند و آپدیت تلویزیون غیر هوشمند سامسونگ که هر دو دارای سیستم عامل و سخت افزار هستند امکان‌پذیر است. البته فایل بروز رسانی تلویزیون سامسونگ یا کیت ارتقا تلویزیون سامسونگ سری 8 و سری 5 و 6 و 7 با توجه به ورژن و مدل آن‌ها، با یکدیگر متفاوت است.
برای به‌روز رسانی تلویزیون‌های غیر هوشمند نیز شما می‌توانید هر چند وقت یکبار آخرین فایل‌های به روز رسانی تلویزیون را بررسی کنید و آخرین ورژن نرم افزار آپدیت تلویزیون سامسونگ را دانلود و بر روی یک یو اس بی سالم ذخیره سازی نمایید و مراحل ارتقا نرم افزار سامسونگ را با کمک ریموت کنترل انجام دهید. بهتر است که مزایای آخرین آپدیت تلویزیون سامسونگ را نادیده نگیرید چون با انجام به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون خود می‌توانید از امکانات جدید مربوط به دستگاه دسترسی داشته باشید و امکان رفع اختلال و مشکل در سیستم عامل را نیز رفع کرد تا دیگر شاهد باگ‌های که وجود دارد نباشید.

جمع بندی

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند.

امیدواریم که با مطالعه مطلب آپديت كردن تلويزيون سامسونگ و آپدیت تلویزیون غیر هوشمند سامسونگ پاسخ سوال خود را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . 

 

 

مطالب مرتبط:

راه اندازی اولیه تلویزیون سامسونگ ؛ نحوه آموزش نصب و تنظیمات

چگونه زیرنویس تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم ؟ آموزش فعال سازی

راهنمای ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ؛روش دسترسی به تنظیمات

تست پیکسل تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟ آموزش ویدیویی

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ


سوالات متداول

آپدیت تلویزیون سامسونگ با اینترنت چگونه است ؟

آپدیت تلویزیون سامسونگ با اینترنت به دو صورت خودکار و دستی قابل دسترسی است. با استفاده از توضیحات متن شما می توانید به سادگی تلویزیون سامسونگ هوشمند و غیر هوشمند خود را آپدیت کنید.

آیا دانلود نرم افزار برای تلویزیون سامسونگ امکان پذیر است ؟

در نسل جدید تلویزیون های سامسونگ هوشمند با سیستم عامل تایزن، قابلیت دانلود و نصب انواع نرم افزارها در دسترس قرار گرفته.

آیا آپدیت تلویزیون سامسونگ غیر هوشمند ممکن است ؟

بله با دنبال کردن مراحلی که در این متن اشاره شده شما می توانید تلویزیون های هوشمند و غیر هوشمند سامسونگ را به سادگی آپدیت کنید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .