مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ، دستیارهای صوتی

2 811
زمان مطالعه : 9 دقیقه

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ، دستیارهای صوتی

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ، دستیارهای صوتی ؛ در ابتدا راهنمای صوتی به منظور کمک به افراد نابینا در تلویزیون‌ها طراحی شد تا این دسته از افراد نیز بتواند بدون درخواست کمک از اطرافیان انچه که دلشان می‌خواهد را بر روی تلویزیون اعمال کنند. اما امروزه استفاده از قابلیت صوتی بسیار گسترده شده است. به طوری که تمام افراد برای راحتی و کار خودشان از این‌قابلیت استفاده می‌کند. این قسمت محبوب و دوست‌داشتنی به پیش رفتن دستورات شما به طور سریع و آسان کمک افزونی خواهد کرد. هر برندی از تلویزیون از یک سری برنامه‌های صوتی پشتیبانی می‌کند. یکی دیگر از مطالب که در این متن به آن پرداخته ایم علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ و قفل شدن آن و کاربرد دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ است .

همچنین در این مطلب ما در مورد دستیارهای صوتی موجود در تلویزیون سامسونگ به شما اطلاع رسانی می‌کنیم تا بتوانید از انها به روش درست استفاده کنید. تلویزیون هوشمند سامسونگ از دستیارهای صوتی Bixby، Alexa و همچنین Google Assistant پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این ‌دستیارها می‌توانید از طریق صوت تلویزیون و وسایل هوشمند موجود در خانه‌تان را در اوج سادگی کنترل کنید.

برای فعال کردن دستیار صوتی در تلویزیون‌های سامسونگ تنها لازم است از بین چند دستیار صوتی امازون الکسا Amazon Alexa ، گوگل اسیستنت و بیکسبی Bixby یکی را به دلخواه انتخاب کنید. تا با استفاده از صدای خودتان خواسته‌هایتان را بر روی تلویزیون اجرا کنید.

دستیار صوتی Bixby تلویزیون سامسونگ

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ؛ دستیار صوتی بیکسبی ، تنها با گفتن درخواست مدنظرتان فعال خواهد شد. در این نوع دستیار صوتی قابلیتی به نام Always On Voice وجود دارد که همیشه به طور شبانه روزی فعال می‌باشد. این دستیار صوتی به شما امکان تعویض کانال‌های تلویزیون یا خاموش کردن همه چراغ‌ها در شب، را تنها با گفتارتان فراهم می کند. اگر از طرفداران بهترین تلویزیون های سامسونگ با قیمت های مناسب هستید در گوگل جمله روبرو را سرچ و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید ارزان ترین تلویزیون سامسونگ از بانه دات کام

دستیار صوتی آمازون Alexa

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ؛ برای فعال سازی این نوع دستیار صوتی تنها لازم است که دکمه میکروفون را روی ریموت کنترل آن بزنید. سپس انچه می‌خواهید را با صوت بیان کنید تا در کمترین زمان ممکن خواسته‌تان برآورده شود.

راهنمای استفاده از کنترل تلويزيون سامسونگ

دستیار صوتی Google Assistan

راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ ؛ با استفاده از این دستیار صوتی می‌توانید آنچه در ذهن دارید را جستجو کنید، سپس پاسخ آن را سریعا دریافت خواهید کرد. برای ابتدای کار لازم است کلید مربوط به میکرفون را روی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ خود نگه‌دارید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

راهنماي صوتی تلويزيون سامسونگ

راهنمای استفاده و کاربرد دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ

کاربرد و معرفی دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ برای بسیاری از کاربران موجب راحتی و برای عده‌ای باعث سردرگمی شده‌اند. زیرا بسیاری از دکمه‌ها با کاربرد‌های جدید قرار داده شده‌اند به همین دلیل ما در این بخش به بررسی نحوه کار با ریموت‌های هوشمند در تلویزیون‌های سامسونگ خواهیم پرداخت.
ریموت‌های هوشمند باید به طور کامل به تلویزیون‌تان متصل شده باشند در غیر اینصورت کار نخواهد کرد. عده‌ایی به خاطر اینکه از این موضوع اطلاعی ندارند گمان می‌کنند که ریموت کنترل حاوی مشکلاتی می‌باشد اما کاملا در اشتباه هستند. زیرا ابتدا باید به طور کامل از اتصال ریموت به تلویزیون مطمئن شوند سپس انتظار کارکردن درست و بی نقص آن را داشته باشند. برای خرید جدیدترین تلویزیون های سامسونگ کیولد و اولد بر روی خرید تلویزیون کیولد سامسونگ بانه دات کام کلیک کنید و وارد اولین مورد شوید.

برای وصل کردن ریموت کنترل به تلویزیون روش‌های زیر را انجام دهید
 • در نزدیکی تلویزیون بایستید.
 • ریموت کنترل را به طرف پایین تلویزیون بگیرید سپس دو کلید Return و Play/Pause را در یک زمان بزنید و برای مدت زمان چند ثانیه هر دو کلید را با هم نگه‌دارید.
 • یک پیام با عنوان جفت شدن تلویزیون و ریموت کنترل بر روی صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد.
 • بعد از انجام مراحل بالا به روش درست و به ترتیب تلویزیون و ریموت کنترل با یکدیگر جفت خواهند شد.

راهنمای استفاده از کنترل تلویزیون سامسونگ و کاربرد دکمه ها

هر نوع از ریموت‌های هوشمند دارای تعدادی دکمه متفاوت هستند اما در حالت کلی تعدادی از دکمه‌های انها کاملا شبیه هم هستند، در این قسمت کاربرد بخشی از دکمه‌های ریموت اسمارت سامسونگ را بررسی خواهیم کرد.

فرمان صوتی: این دکمه کاملا شکلی مانند میکرفون دارد که به منظور استفاده از دستیارهای صوتی به کار برده می‌شود می‌توانید با فشار دادن این کلید درخواست خود را از طریق صوت بیان کنید.

 • کلید اعداد : با استفاده از کلید‌هایی که دارای عدد هستند شما می‌توانید کانال‌ها را تغییر دهید و یا از انها برای تایپ کردن استفاده کنید.
 • کليد‌های رنگی : امکان دسترسی شما را به بخشی از گزینه‌ها متناسب با نوع منطقه و کشور برایتان فراهم خواهند کرد.
 • کلید‌های جهت : جهت حرکت کردن شما در قسمت منو به منظور حرکت به جهت‌های مختلف طراحی شده‌اند.
 • کلید SELECT : با زدن این کلید در عین تماشا هر شبکه و برنامه‌ایی که باشید اطلاعات کلی مربوط به شبکه برایتان نمایش داده خواهند شد.
 • کليد بازگشت : جهت برگشتن به قسمت‌های قبلی کاربرد دارد.
 • کلید Play Pause : این کلید به شما در کنترل کردن برنامه در حال پخش کمک خواهد کرد یعنی با استفاده از آن می‌توانید قسمت پخش را کنترل کنید.
 • کلید Home : این کلید به منظور وارد شدن به قسمت‌ منوی تلویزیون مورد استفاده قرار میگیرد.
 • کليد تنظیم صدا : با زدن کلید به سمت بالا و پایین صدا زیاد و کم خواهد شد و برای قطع شدن صدا به طور کلی می‌توانید همین کلید را به سمت داخل فشار دهید.
 • کليد کانال (CH) : برای عوض کردن کانال‌ها می‌توانید کلبد را به سمت بالا و پایین بزنید و به منظور وارد شدن به قسمت راهنمای تی وی باید کلید را به داخل فشار دهید.

معرفی دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ

 

علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ و قفل شدن آن

ریموت کنترل‌ها به دلایلی ممکن است کار نکنند یا بسیار کند کار کنند. و یا حتی با مشکل قفل شدن کنترل تلویزیون سامسونگ مواجه شوید . اما شما می‌توانید با رعایت این نکات ساده، سریع مشکل و علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ را تشخیص دهید.

 • مشکل باتری ریموت کنترل ؛ از قرار داده شدن باتری‌ها به روش صحیح اطمینان پیدا کنید. مطمئن شوید که باتری متناسب با نوع کنترل تهیه کرده باشید.
 • کثیف شدن جایگاه مادون قرمز ؛ قسمت مربوط به فرستنده مادون قرمز را کامل تمیز کنید. و مطمئن شوید که هیچ گرد و غباری در آن قسمت وجود نداشته باشد.
 • بررسی محل کلیدها ؛ جایگاه کلید‌ها را کامل بررسی کنید صفحه اطراف را کاملا تمیز کنید. مطمئن شوید که هیچ آلودگی موجب چسبیدن دکمه‌ها نشده باشد.
 • عدم اشکال در مادون قرمز ؛ از فرستاده شدن نور قرمز مربوط به مادون قرمز به قسمت گیرنده تلویزیون اطمینان پیدا کنید. جهت اطمینان خود می‌توانید از طریق لنز دوربین‌های دیجیتالی به قسمت چراغ مادون قرمز نگاه کنید. اگر هنگام فشار دادن ، نور قرمز رنگی از آن خارج شود پس هیچ ایرادی در این بخش وجود ندارد.
 • جفت سازی تلویزیون با ریموت اسمارت ؛ جهت اطمینان پیدا کردن از جفت‌سازی درست تلویزیون با ریموت اسمارت از ابتدا روش جفت‌سازی را انجام دهید . زیرا در بسیاری از مواقع اتصال انها به طور خودکار و ناگهانی قطع خواهد شد.
 • از علت کار نکردن کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ رعایت فاصله استاندارد با تلویزیون است. در صورتی که ریموت تلویزیون شما اتصال آن از طریق بلوتوث می‌باشد نباید فاصله آن کمتر از 30 فوت (تقریبا 9 متر) باشد. از نبود مانع در مسیر گرفتن ریموت کنترل به سمت تلویزیون نیز مطمئن شوید.

تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ

در بسیاری از مواقع ریموت کنترل تلویزیون در دسترس شما نیست یا به دلایلی خراب شده است، در چنین مواقعی می‌توانید گوشی خود خود را به یک ریموت هوشمند تبدیل کنید. برای این کار لازم است برنامه Remote for Samsung TV را روی گوشی خود نصب کنید. برای نصب می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید.
با نصب این برنامه گوشی همراه شما به ریموت کنترل اسمارت تبدیل خواهد شد طوری که در هر حالتی می‌توانید تلویزیون را کنترل کنید. حتی در بسیار از مواقع از ریموت‌های اسمارت و استاندارد نیز بهتر عمل خواهد کرد.به دلیل اینکه گوشی همراه وسیله‌ایی است که همیشه در نزدیک افراد می‌باشد کاربران زیادی طرفدار این پیشرفت فوق‌العاده شده‌اند. زیرا همیشه در هر شرایطی در دسترس افراد قرار خواهد گرفت.

« حتما بخوانید  لیست قیمت تلویزیون پاناسونیک panasonic tv

شما حتی می‌توانید با استفاده از این‌نوع ریموت کنترل مجازی تلویزیون سامسونگ خود را از طریق صدا نیز کنترل کنید. بعد از نصب برنامه می‌توانید حتی تم دلخواه خود را انتخاب کنید و متناسب با سلیقه خود یک ریموت کنترل فوق‌العاده طراحی کنید. در هنگام کار با این اپلیکیشن نیازی به نزدیک بودن به تلویزیون نیست .می‌توانید در فاصله معینی این کار را انجام دهید. هنگام نصب کنترل تلویزیون سامسونگ یا همان اپلیکیشن روی گوشی باید گوشی و تلویزیون را به وای‌فای متصل کنید. سپس شما پیغامی را جهت جفت شدن گوشی و تلویزیون دریافت خواهید کرد باید آن را تایید کنید. صفحه ریموت کنترلی که روی گوشی شما ظاهر می‌شود کاملا مانند ریموت کنترل اصلی می‌باشد و بسیار راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

در جدول زیر می توانید نحوه تبدیل شدن گوشی آیفون به ریموت کنترل سامسونگ تی وی را مطالعه نمایید
مراحلکنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی آیفون
1ابتدا SmartThings را بر روی گوشی تان نصب کنید. برنامه را باز کنید و Menu را انتخاب کنید
2تلویزیون خود را از لیست همه دستگاه ها انتخاب نمایید
3پس از انجام این کار، یک کنترل از راه دور روی صفحه روی گوشی شما ظاهر می شود. گزینه های موجود روی کنترل از راه دور بسته به مدل تلویزیون متفاوت است.
4 تلفن و تلویزیون تان باید به یک شبکه WiFi متصل باشند تا کار کنند

 

علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزيون samsung

کاربرد دکمه اسمارت هاب روی کنترل سامسونگ
اسمارت هاب که امروزه به یکی از قابلیت‌های محبوب در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ تبدیل شده است موجب می‌شود تا شما بتوانید بسیار راحت و سریع برنامه‌های دلخواه خودتان را در کمترین زمان جستجو کنید.

علت کار نکردن کنترل هوشمند تلويزيون سامسونگ

کاربرد دکمه‌های ریموت کنترل عادی تلویزیون سامسونگ

اگر شما نیز با این سوال مواجه می شوید که دکمه پاور تلویزیون سامسونگ کجاست ؟ باید بگوییم که دکمه پاور Power یا همان دکمه روشن و خاموش کردن تلویزیون می‌باشد. که دارای شکل دایره و به رنگ قرمز در قسمت بالایی ریموت کنترل سمت چپ جایگذاری شده است.

دکمه Home
کاربرد دکمه home در تلویزیون سامسونگ ؛ دسترسی شما را جهت ورود به منوی اصلی فراهم خواهد کرد.

دکمه Mute
این دکمه جهت قطع صدا برای مدت زمان کوتاه به کار برده می‌شود.

دکمه Volume
این دکمه در کاهش و افزایش صدا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دکمه‌های دارای جهت
از این دکمه‌ها جهت جابه جایی و تغییر در منو استفاده خواهد شد.

دکمه Ok
جهت تایید کردن مورد انتخاب شده به کار برده می‌شود.

دکمه Exit
جهت خارج شدن و از بخش و منوی باز شده به کار برده می‌شود.

دکمه Return
از این دکمه به منظور برگشتن به منوی قبلی استفاده خواهد شد.

دکمه Info
برای نمایش دادن فرکانس و اطلاعات مربوط به هر شبکه کافی است این دکمه را فشار دهید.

دکمه Source
جهت نمایش دادن لیست مربوط به ورودی و تغییر آنها کاربرد دارد.

دکمه Menu
از این دکمه جهت دسترسی سریع به منوی اصلی استفاده خواهد شد.

دکمه CH List
کاربرد دکمه رادیو در کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ این دکمه جهت نشان داده فهرست مربوط کانال‌های رادیویی و تلویزیونی ایجاد شده است.

دکمه PRE CH
این دکمه در برگشتن به کانال‌های قبلی کاربرد دارد.

دکمه سرچ کردن Search
این دکمه در جستجو کانال‌ها و شبکه‌های مورد نظرتان موثر می‌باشد و کار را برایتان سریع‌تر رو به جلو خواهد برد.

دکمه Tools
با زدن این دکمه به قسمت منوی ابزارها وارد خواهید شد.

دکمه 3D
جهت پخش برنامه‌ها به صورت سه بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دکمه زوم در کنترل تلویزیون سامسونگ

دکمه زوم بر روی ریموت کنترل های تلویزیون سامسونگ با نام هایWIDE ، ZOOM ، P.SIZE ، ، PIC SIZE شناخته می شود. که به محض فشار دادن آن ، صفحه نمایش را میتوانید زوم کنید و با دوباره فشار دادن آن ، تصویر به حالت عادی برمی گردد.

علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

حالت استندبای تلویزیون سامسونگ روی کنترل

حالت استندبای به حالتی گفته می‌شود که هنگام اجرای آن تلویزیون خاموش است اما چراغ پاور شروع به چشمک زدن میکند.

ریست کنترل تلویزیون سامسونگ

 1. وارد قسمت منو تلویزیون شوید.
 2. گزینه Support را بزنید.
 3. گزینه‌ایی با عنوان Self Diagnosis را بزنید.
 4. سپس در نهایت گزینه Reest را بزنید.
در این حالت از شما درخواست پین کد تلویزیون را خواهد کرد. بعد از وارد کردن رمز تلویزیون شما به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت.

روش دوم جهت ریست کردن کنترل تلویزیون سامسونگ

 1. ابتدا کلیدهای نشان داده شده در شکل زیر را به ترتیب فشار دهید.
 2. _سپس صفحه‌ایی بر روی نمایشگر تلویزیون به اجرا در خواهد آمد شما در این صفحه گزینه Option را انتخاب کنید.
 3. در نهایت گزینه Rest را بزنید بعد از چند ثانیه تلویزیون روشن خواهد شد. در این حالت تلویزیون شما به حالت تنظیمات اولیه بازگشته است.

ریست کردن ریموت کنترل هوشمندل تلویزیون سامسونگ

جهت ریست کردن تلویزیون سامسونگ با استفاده از ریموت‌های هوشمند تنها کافی است که کلید Home به همراه Back را همزمان بزنید بعدا کلید Ok را فشار دهید. بعد از انجام این مراحل کنترل تلویزیون ریست خواهد شد.

سخن پایانی 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد راهنمای صوتی تلویزیون سامسونگ و تنظیمات کنترل تلویزیون سامسونگ و نیز کاربرد دکمه ها گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت Baneh.com مراجعه کنید. مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در مورد قفل شدن کنترل تلویزیون سامسونگ و علت کار نکردن کنترل هوشمند مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید . و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

سوالات متداول

دلیل قفل شدن کنترل تلویزیون سامسونگ چیست ؟

یکی از علت های قفل شدن کنترل تلویزیون سامسونگ فعال شدن قفل کودک هست . بررسی کنید اگر به دلیل فعال شدن قفل کودک نبود حتما کنترل را ریست کنید .

چگونه دستیار صوتی تلویزیون سامسونگ را غیر فعال کنیم ؟

اینکه چگونه دستیار صوتی سامسونگ را غیر فعال کنیم 1) ابتدا با ریموت کنترل به قسمت تنظیمات تی وی (Settings) مراجعه کنید. سپس گزینه امکانات هوشمند (Smart Features) را انتخاب نمایید و در پایان Voice Recognition را انتخاب کرده و غیرفعال نمایید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
2 نظرات
 1. امیر اسماعیلیان می گوید

  یکی از تلویزیون های 55 سامسونگ سری bu رو پارسال از بانه سفارش دادم با این شرط که حالت بازی داشته باشه. و خوشبختانه برای بازی های کامپیوتری خیلی عالی و باکیفیته . البته می تونم بیشتر بازی ها را با نسبت تصویر 20/9 یا 4/3 ببینم.

 2. مهراد می گوید

  سلام دوستان من به دنبال یک تی وی با صفحه نمایش 32 اینچی با قابلیت HDR برای استفاده ترکیبی به عنوان مانیتور رایانه شخصی و تلویزیون در اتاق خوابم هستم لطفا راهنمایی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .