مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش نصب دزدگیر ماشین و خودرو

0 273
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آموزش نصب دزدگیر ماشین ؛ دزدگیر های اتومبیل راهی موثر برای بیمه سرمایه گذاری شما و آرامش خاطر شما هستند. در حالی که بسیاری از اتومبیل ها به نوعی با سیستم هشدار استاندارد عرضه می شوند ، اما برخی از آن ها نیز ، چنین نیستند . جای تعجب نیست که بسیاری از افراد ، خواهان نصب یک سیستم هشدار پس از فروش هستند یا به این دلیل که فاقد سیستم مورد نظر هستند و یا اینکه احساس می کنند باید به روز شوند. نصب دزدگیر اتومبیل شاید کاری دشوار به نظر برسد ، اما با کمی آمادگی و اطلاعات ، این کار به یک سری کار های کوچک تبدیل می شود.

قبل از نصب دزدگیر نیاز به مقداری آمادگی دارید :آموزش نصب دزدگیر ماشین

 • وسایل مورد نیاز را جمع کنید. شما به یک قیچی یا چاقو ، وسایل لحیم کاری و مواد لحیم کاری ، لامپ آزمایش ، دریل ، پیچ گوشتی ، چسب و ولت متر نیاز خواهید داشت.
 • راهنما و دستورالعمل نصب را ، بخوانید.

مطمئن شوید که آنچه در کتابچه راهنما نوشته شده است را می فهمید. اگر دزدگیر خود را از یک فروشگاه تخصصی خریداری کرده اید ، پس همیشه می توانید برای نصب از مشاوره ی آن ها کمک بگیرید .

 


آموزش نصب دزدگیر اتومبیل 

مرحله اول

 • پنل های لازم را بردارید. با این کار می توانید به سیم های مورد نیاز برای اتصال دزدگیر ماشین خود دسترسی پیدا کنید. همچنین به شما امکان دسترسی به مکان های زیر داشبورد را می دهد که در صورت انتخاب می توانید دزدگیر را نصب کنید. به طور معمول این شامل پنل های نزدیک به مرکز داشبورد در سمت راننده است. آن ها اغلب در نزدیکی و یا زیر فرمان قرار دارند. این پنل ها برای هر اتومبیل متفاوت هستند و برای یافتن پنل های صحیح می توانید به دفترچه راهنمای اتومبیل خود مراجعه کنید.
 • سعی کنید دزدگیر ماشین را در مکانی مخفی نصب کنید. بعضی از افراد زیر صندلی یا درون داشبورد آن را نصب می کنند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر دزدگیر قابل مشاهده باشد ، یک سارق می تواند آن را دستکاری کند. قبل از متصل کردن دزدگیر به هر قسمتی ، اطمینان پیدا کنید که پشت آن قسمت چیزی وجود نداشته باشد که به سیم کشی خودروی خود صدمه وارد نکنید .
 • دیواره ی میان قسمت جلو ( موتور ماشین ) و قسمتی که راننده در آن قرار می گیرد را سوراخ کنید . البته قبل از آن حتماً به دو طرف دیواره نگاه کنید تا مطمئن شوید که محلی که می خواهید حفاری کنید ، ایمن باشد . این حفره ی ایجاد شده برای عبور سیم آژیر است .
 • حتما از عایق بندی بودن سیم اطمینان پیدا کید و بعد ، حفره ی ایجاد شده را با سیلیکون بپوشانید تا سیم جا به جا نشود. این امر باعث می شود سیم در اثر اصطکاک با دیواره ، آسیب نبیند.
 • زمان نصب آژیر است . می توانید مکانی را در خود دیواره یا جایی دیگر در محفظه موتور انتخاب کنید که فضای کافی داشته باشد. برای جلوگیری از تجمع آب در فضا های خالی آژیر ، نصب آن به سمت پایین بسیار مهم است.

آموزش نصب دزدگیر اتومبیل

مرحله ی دوم نصب دزدگیر

 • سوئیچ valet را روشن کنید . این سوئیچ به شما امکان می دهد تا ویژگی های زنگ هشدار را غیرفعال کنید. این کار برای هنگامی است که شخص دیگری اتومبیل شما را در اختیار دارد یا وقتی که آن را برای تعمیر به مکانیک میسپارید .
 • چراغ LED را روشن کنید . این چراغ نشان دهنده ی فعال بودن دزدگیر ماشین است . این چراغ معمولاً با ایجاد یک سوراخ کوچک روی داشبورد و کشیدن سیم به ماژول دزدگیر خودرو ، بر روی داشبورد نصب می شود. سپس چراغ را با چسب بر روی داشبورد نصب می کنند .
 • آنتن خارجی را نصب کنید. اگر آنتن خارجی دارید ، با دریافت سیگنال از خارج اتومبیل و انتقال آن به ماژول دزدگیر خودرو ، دامنه ریموت شما را افزایش می دهد.
 • آژیر را وصل کنید. آژیر باید دو سیم داشته باشد ، یکی منفی و دیگری مثبت. می توانید واحد هشدار را به سیم مثبت آژیر وصل کنید و سیم منفی آژیر را به زمین متصل کنید.
 • سنسور های هشدار را وصل کنید. سنسور ها وظیفه انتقال سیگنال اشتباه بودن چیزی را دارند و پس از انتقال سیگنال ، آژیر باید صدا کند.
 • سیم برق را متصل کنید. شما باید سیم برق ماژول هشدار خود را به باتری یا منبع تغذیه ثابت دیگری وصل کنید. با این کار حتی اگر ماشین خاموش باشد ، دزدگیر ماشین فعال می ماند.

کار نصب ، تمام است . پس از طی کردن همه ی این مراحل ، پنل ها را دوباره سر جای خود قرار دهید .
آموزش نصب دزدگیر اتومبیل

ما سعی کردیم در این مطلب برای شما ، به ساده ترین نحو ، آموزش نصب دزدگیر ماشین را بیان کنیم. اگر هنوز هم سوالی در این مورد دارید ، می توانید در بخش نظرات آن را مطرح کرده تا کارشناسان سایت تا خرید پاسخگوی سوالاتتان باشند .

معرفی انواع مانیتور های مختلف خودرو

« حتما بخوانید  خودرو ها در رنج قیمت 60 تا 75 میلیون تومان در سال 1396
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .