مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن

0 78
زمان مطالعه : 6 دقیقه

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن ؛ به نظر می رسد با استفاده از مایع ظرفشویی درستی به جای مواد شوینده مخصوص ماشین هزینه کمتری صرف می شود . اما این دو قابل جایگزین نیستند . مایع ظرفشویی دستی به گونه ای طراحی شده است که مقدار قابل توجهی کف را ایجاد کرده و برای شستشوی دست بسیار عالی است و به شما امکان می دهد کف بیشتری تولید کنید و در شستن ظروف کمک زیادی می کند . ماشین ظرفشویی به صورتی طراحی شده است که به دلیل فشار آب و فضای محصور ، عمل کف سازی بیش از حد انجام خواهد شد که اگر از مواد شوینده بیشتر از مقدار مورد نیاز در ماشین استفاده کنید احتمال دارد از ماشین ظرفشویی شما کف سرریز شود. 

حتماً از مواد شوینده ای استفاده کنید که برای ماشین ظرفشویی فرموله شده باشد. کف بیشتر باعث نمی شوند ظرف ها در ماشین ظرفشویی تمیزتر شوند. بلکه با ایجاد لایه های مواد شوینده اضافی روی ظرف ها باید ماشین ظرفشویی را یک چرخه دیگر روشن کرد که این کار باعث اتلاف انرژی و آب بیشتر می شود. در مورد استفاده از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی در شستشو با دست نیز همین امر صادق است. مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای کار با ماشین ظرفشویی اتوماتیک طراحی شده است و در صورت استفاده از آن با دست ، احتمالاً لایه ای را روی ظروف باقی می گذارد که مجدداً باید شسته شود. همچنین استفاده از مواد شوینده مخصوص ماشین باعث لغزنده شدن بیشتر ظروف می شود و احتمال لیز خوردن ظروف و شکسته شد آن ها را افزایش می دهد.

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن

 

به هر حال اگر شما مقداری مایع ظرفشویی دستی در ماشین ظرفشویی استفاده کرده اید. با وجود آشفتگی که ممکن است ایجاد کرده باشد ، اما این پایان دنیا نیست. ماشین ظرفشویی خود را خراب نکرده اید بلکه کار بیشتری باید انجام دهید. مهم است که کف موجود در ماشین ظرفشویی خود را که به دلیل استفاده از مایع ظرفشویی دستی بوجود آمده است را از بین ببرید. غالباً این امر به چیزی بیش از دوباره روشن کردن ماشین ظرفشویی نیاز دارد. دوباره روشن کردن ماشین ظرفشویی ممکن است باعث فعال شدن مواد شوینده باقی مانده روی ظروف غذا شود. با چندین بار روشن کردن ماشین ظرفشویی ممکن است در نهایت از کف خلاص شوید ، اما این کار باعث اتلاف وقت ، پول و آب می شود. ممکن است لازم باشد قبل از استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی ، آن را کاملاً تمیز کنید.

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن ؛ راه حل اول 

 • دستگاه را متوقف کرده و چرخه را لغو کنید
  ماشین-ظرفشویی

  نحوه متوقف کردن کف در ماشین ظرفشویی ؛ کف به ماشین ظرفشویی شما آسیب نمی رساند ، اما می تواند خانه شما را کثیف کند. اگر در خانه هستید ، فوراً ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و کف را بیرون بیاورید. اگر هنوز کف از ماشین ظرفشویی بیرون نیامده است ، متوقف کردن سریع آن به شما کمک می کند که از این اتفاق جلو گیری کنید. توقف سریع دستگاه باعث می شود کف باقی مانده از سیستم خارج شود زیرا ماشین ظرفشویی پس از قطع چرخه ، تخلیه را شروع می کند.

 • پس از پایان کار ماشین ظرفشویی ، آن را باز کنید و تمام ظروف را بیرون بیاورید و آن را در سینک ظرفشویی بشویید 

  بیرون آمدن آنها کار را آسانتر می کند زیرا ظرف ها خود دارای مقدار زیادی کف و مواد شوینده هستند و با بیرون آوردن آن ها مقدار زیادی کف از ماشین خارج می شود. با استفاده از حوله ، آب و کف اضافی را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. اگر آب داخل ماشین ظرفشویی خیلی گرم است ، مقداری یخ داخل آن بریزید تا خنک شود. تا حدممکن آب را از ماشین ظرفشویی خارج کنید . با استفاده از حوله های خشک آب اضافی و مواد شوینده را از ماشین ظرفشویی خود خارج کنید. 

 • چند دقیقه چرخه آبکشی را اجرا کنید بگذارید چرخه شستشو برای چند دقیقه اجرا شود تا کف باقی مانده را بشوید.

  بسته به میزان تمیز کردن دستگاه و این که چه مقدار مواد شوینده در ماشین ظرفشویی ریخته باشید ، ممکن است کف همچنان ادامه داشته باشد یا نباشد. اگر فکر نمی کنید که کف از ماشین ظرفشویی بیرون بریزد ، می توانید چرخه شستشو را چندین مرتبه ادامه دهید تا مشکل کاملا رفع شود. اما اگر ترجیح می دهید سریع رفع شود ، یک یا چند راه حل زیر را امتحان کنید.

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن ؛ راه حل دوم

 • 1 فنجان سرکه را داخل ماشین ظرفشویی خود بریزید

  نحوه متوقف کردن کف در ماشین ظرفشویی ؛ یکی از راه های کنترل کف موجود در ماشین ظرفشویی استفاده از سرکه سفید است. با ریختن یک فنجان سرکه به طور مستقیم در کف ظرفشویی شروع کنید. بگذارید ماشین ظرفشویی شما چند دقیقه روی حالت عادی کار کند. بعد از چند دقیقه ، داخل آن را بررسی کنید تا ببینید آیا کف رو به کم شدن است یا خیر. اگر لازم شد یک فنجان دیگر بریزید و دوباره چرخه شستشوی معمولی را شروع کنید. اگر هنوز تغییری ایجاد نشده است می توانید از روش دیگری استفاده کنید.

 • یک لایه نمک سفره را روی کف بپاشید

  ماشین-ظرفشویی
  برای فروکش کردن کف می توانید از نمک سفره همراه با سرکه یا فقط نمک استفاده کنید. اگر مایل به استفاده از سرکه و نمک در کنار هم هستید ، 1 لیوان سرکه و حدود دو قاشق غذاخوری نمک را روی کف ظرفشویی بریزید. چرخه معمولی ماشین ظرفشویی خود را شروع کرده و بگذارید چند دقیقه کار کند. اگر فقط از نمک استفاده می کنید ، مقدار زیادی را روی کف بپاشید. نمک باعث فروکش نمک می شود و به عنوان ماده ضد کف کار می کند . بگذارید چرخه معمولی ماشین ظرفشویی شما قبل از بررسی چند دقیقه اجرا شود تا ببیند آیا کار می کند یا خیر. اگر ظاهراً کف مواد شوینده در حال رشد است ، نمک بیشتری را روی آنها بریزید و ماشین ظرفشویی را دوباره روشن کنید. این روند را تا زمانی که تاثیر داشته باشد تکرار کنید.

 • علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی و متوقف کردن آن : یخ را به مخلوط اضافه کنید

  ماشین-ظرفشویی
  نحوه متوقف کردن کف در ماشین ظرفشویی ؛ استفاده از یخ به همراه مقدار زیادی نمک سفره نیز می تواند به خلاص شدن از شر کف سرریز شده کمک کند. اگر چرخه ظرفشویی شما داغ شده باشد ، احتمالاً آب گرم به تولید کف بیشتر کمک می کند. یخ باعث خنک شدن آب و به فروکش کف کمک می کند. بعد از اینکه نمک را اضافه کردید یخ را اضافه کنید و بگذارید این دو به عنوان یک عامل ضد کف کار کنند. اجازه دهید یخ ذوب شود. ماشین ظرفشویی خود را از یخ و نمک ذوب شده تخلیه کنید و سپس ماشین ظرفشویی خود را در یک چرخه آبکشی روشن کنید. اگر هنوز هم بعد از اتمام چرخه کف را در داخل ماشین ظرفشویی مشاهده می کنید ، لازم است این روند را تکرار کنید.

 • یک فنجان روغن را در کف ظرفشویی خود بریزید تا کف مواد شوینده پاک شود

  روغن همچنین به عنوان یک ماده ضد کف عمل می کند. در واقع ، چندین تولید کننده ماشین ظرفشویی در صورت تولید کف بیش از حد در ماشین ظرفشویی ، آن را به عنوان یک راه حل موثر توصیه می کنند.

 • یک پیمانه مایع نرم کننده پارچه را به ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید

روش دیگر پاک کردن صابون ظرف از ماشین ظرفشویی شما اضافه کردن مایع نرم کننده پارچه به دستگاه است. بعد از افزودن نرم کننده ، بگذارید ماشین ظرفشویی حدود یک دقیقه با چرخه معمولی کار کند تا نرم کننده فعال شود. 

بیشتر بخوانید :

جدیدترین و پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ ؛ ال جی ؛ بوش ؛ ویرپول

« حتما بخوانید  لیست قیمت روز ماشین لباسشویی ال جی در سایت تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .