مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

0 117
زمان مطالعه : 3 دقیقه

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ؛ بارگیری ماشین ظرفشویی کار دشواری نیست ، اما بارگذاری صحیح آن می تواند به شما کمک کند ظروف شما تمیز تر بیرون بیایند. همچنین می تواند باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شود. در اینجا چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که برای هر ماشین ظرفشویی اعمال می شود.

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

تست لرزش را انجام دهید

نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی ؛ من به شخصه همیشه قبل از شروع چرخه ، یک آزمایش انجام می دهم : من رک بالایی که ظروف شیشه ای را درون آن قرار داده ام را کمی تکان میدهم تا ببینم آیا هر کدام از آن ها از جای خودشان تکان می خورند یا به وسایل دیگر برخورد می کنند یا نه ؟ در حالت ایده آل ، قطعات به هیچ وجه نباید با هم برخورد کنند. ظروف خود را به گونه ای تنظیم کنید که در جای خود تکان نخورند.

ماشین ظرفشویی را بیش از حد پر نکنید

نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی ؛ اگرچه پر کردن ماشین ظرفشویی و قرار دادن همه ظروف در ماشین بعد از یک مهمانی وسوسه برانگیز است ، اما با این کار ممکن است برخی از ظرف ها جلوی اسپری را بگیرند و باعث شوند که آب به سایر ظرف ها نرسد. اگر تعداد ظرف های شما زیاد است بهتر است آن ها را در چند چرخه بشویید.

اطمینان حاصل کنید که ظرف ها از رک بیرون نزده باشند


ظرفشویی
هنگامی که ظرف ها را می چینید ، اطمینان حاصل کنید که هیچ ظرف بلندتر یا بزرگتری از آن خارج نشود . اگر چیزی بیرون زده باشد ، می تواند به درب ماشین ظرفشویی آسیب برساند. تمام کشوها را به داخل فشار دهید و سپس درب را ببندید. اگر از درب استفاده می کنید تا سبد ها را به جای خود هدایت کنید ، احتمال دارد ظروفتان را به هم بزنید و بشکنید. 

مطمئن شوید که بازو های اسپری مصدود نشده باشند

نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی ؛ اگر چیزی را روی بازو ها بگذارید ( مثلاً یک کاسه بزرگ ) ، آن ماده تمیز می شود اما هیچکدام از ظرف های دیگر تمیز نمی شود. اطمینان حاصل کنید که ظرف ها به گونه ای چیده شده باشند که بازو ها آزاد بچرخند . 

چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی : مراقب ظروف شیشه ای باشید

هنگام قرار دادن لیوان در ماشین ظرفشویی ، اطمینان حاصل کنید که آنها با یکدیگر برخورد نمی کنند ، زیرا فشار آب باعث می شود آن ها به هم برخورد کنند و بشکنند. شیشه های کوچکتر باید روی قسمت بالای قفسه و عینک های بلندتر در قسمت پایین قرار گیرند.

ظرفشویی

ظروف پلاستیکی را در بالا قرار دهید

وسایل پلاستیکی را روی رک بالایی قرار دهید ، زیرا عنصر گرمایش در بیشتر ماشین های ظرفشویی در قسمت پایین قرار دارند و اگر وسایل پلاستیکی در نزدیکی آن قرار گرفته باشد می توانند ذوب شوند. 

کاسه ها را رو به پایین بچینید

ظروف قوس دار و کاسه ها را به سمت داخل و پایین خم کنید. هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که ، فکر می کنید ظرفی خشک است و هنگام چیدن ظرف ها آب داخل ظرف را میریزید .

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی : ظروف را روی هم نچینید: 

نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی ؛ ظروفی که روی هم قرار گرفته اند ایمن نیستند و می توانند با فشار آب تکان بخورند و منجر به شکستگی شوند. کاسه ها را مرتب و زاویه دار بچینید اما نگذارید فضای زیادی را بگیرند.


بیشتر بخوانید :

10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی

« حتما بخوانید  مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .