مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ علت کار نکردن

0 1,127
زمان مطالعه : 7 دقیقه

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ 

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ علت کار نکردن ؛ عیب یابی از راه دور به مسئله ای که با آن روبرو هستید بستگی دارد. اگر به نظر می رسد که به خودی خود دکمه ها را فشار می دهد ، در واقع ممکن است کثیف بودن کنترل های تلویزیون شما باشد. و اگر وقتی بخواهید از آن در تلویزیون خود استفاده کنید کار نمی کند ، یک چک سریع وجود دارد که می توانید بفهمید از راه دور شماست یا تلویزیون شما خطاست.
چه مشکل از راه دور را تجربه می کنید؟

کنترل تلویزیون با ریموت امکان پذیر نیست

 •  تنظیم مجدد ریموت

باتری ها را برداشته و سپس دکمه روشن / خاموش را به مدت هشت ثانیه فشار دهید تا ریموت تنظیم شود. سپس ، باتری ها را دوباره وارد کنید و سعی کنید دوباره از راه دور استفاده کنید. در صورت نیاز به دسترسی به محفظه باتری ، کتابچه راهنمای کاربر را بررسی کنید.

 • بررسی کنید که آیا ریموت سیگنال IR ارسال می کند یا خیر

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون ؛ یا یک دوربین دیجیتال بگیرید یا از دوربین روی تلفن یا رایانه لوحی خود استفاده کنید. ریموت را به سمت دوربین قرار دهید و سپس دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید. همانطور که دکمه را پایین نگه دارید ، به صفحه دوربین نگاه کنید. اگر ریموت سیگنال IR ارسال می کند ، یک نور رنگی از ریموت کنترل مشاهده می کنید.

چراغ IR را نمی بینید ، باتری ها را باتری تازه جایگزین کنید و دوباره امتحان کنید. اگر هنوز چراغ IR را نمی بینید ، ریموت را تعویض کنید.
و اگر ریموت شما از راه دور هوشمند نیست و چراغ IR را می بینید ، تلویزیون خود را با استفاده از کنترل مستقیم روی تلویزیون روشن کنید. سپس ، با نشان دادن از راه دور مستقیماً به آرم سامسونگ ، دوباره تلویزیون را کنترل کنید. اگر ریموت هنوز کار نمی کند ، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی ما مراجعه کنید. (اگر تلویزیون شما هنگام استفاده از کنترل در تلویزیون روشن نمی شود ، به راهنمای ما مراجعه کنید.)

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ تست از راه دور

اگر از راه دور هوشمند دارید ، سعی کنید آن را با تلویزیون جفت کنید.
Return و دکمه را که به صورت مورب بالا و در سمت راست Return قرار دارد فشار دهید و نگه دارید. (این دکمه معمولاً دارای 4 نقطه رنگی است ، اما بسته به ریموت ممکن است متفاوت باشد). با این کار ریموت هوشمند تنظیم می شود.
در فاصله 1 فوت از تلویزیون بایستید و بازگشت و پخش و مکث را به طور همزمان به مدت حداقل 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که پیامی در تلویزیون نشان داده شود که نشان می دهد ریموت اکنون متصل است. اگر ریموت جفت نشود:

تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و دوباره به برق وصل کنید.

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ در فاصله 1 فوت از تلویزیون بایستید و بازگشت و پخش و مکث را به طور همزمان به مدت حداقل 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که پیامی در تلویزیون نشان داده شود که نشان می دهد ریموت اکنون متصل است.
اگر ریموت هنوز با تلویزیون جفت نیست ، با ما تماس بگیرید.

تلویزیون هوشمند منحنی سامسونگ SAMSUNG ؛ عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون

مطالب مرتبط:

تلویزیون در حالت نمایشی فروشگاه خرده فروشی گیر کرده است

اگر تلویزیون شما همیشه در حال پخش یک فیلم تبلیغاتی است یا اگر تنظیمات آن به حالت پیش فرض برگردانده شود ، احتمالاً در حالت خرده فروشی یا حالت آزمایشی است. از این تنظیم برای نمایش در تلویزیون در فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شود. برای اینکه تلویزیون شما به طور منظم کار کند ، باید آن را روی حالت Home تنظیم کنید.

روشن شدن تلویزیون مدت زیادی طول می کشد یا اشکالات تصادفی دیگری دارد

تلویزیون هوشمند شما دقیقاً مانند تلفن یا رایانه از حافظه استفاده می کند. هرچه تعداد برنامه های شما در تلویزیون بیشتر باشد ، تلویزیون شما از حافظه بیشتری استفاده می کند و وقتی حافظه کم می شود ، تلویزیون می تواند کمی کند کار کند. روشن شدن ممکن است مدتی طول بکشد ، شروع برنامه ها بیشتر طول می کشد یا بارگیری منو بیشتر طول می کشد. بگذارید به شما نشان دهیم چگونه تلویزیون خود را به طور سرد بوت یا تخلیه کنید

RS-232 در تلویزیون سامسونگ (عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ )

RS-232 نوعی نصب پیشرفته و تخصصی است که به شما امکان می دهد تلویزیون از طریق کابل متصل مستقیم به تلویزیون کنترل شود. بنابراین یک رایانه شخصی یا سیستم دیگر تلویزیون را کار می کند و آن را روشن ، خاموش ، تنظیم میزان صدا یا سایر دستورات ورودی می کند ، نه اینکه از راه دور IR استفاده کند. فقط نصب کنندگان حرفه ای به این روش نصب دسترسی دارند

تلویزیون پیغام خطایی را نمایش می دهد

تلویزیون ممکن است پیام های خطای زیر را نمایش دهد ، حالت پشتیبانی نمی شود ، هیچ سیگنال یا سیگنال ضعیفی ندارد ، کابل سیگنال را بررسی کنید ، هیچ اطلاعاتی درباره زمان ، قفل شده یا HDCP به خطر نیفتاده است. دستورالعمل های تصحیح شرایطی که باعث می شود تلویزیون هر یک از این پیام های خطا را نمایش دهد ، در این راهنما موجود است.

تلویزیون سامسونگ شبکه Wi-Fi من را پیدا نمی کند یا به آن متصل نمی شود

اگر تلویزیون شما قادر به شناسایی شبکه یا شبکه های شما نیست ، باید چند مورد را بررسی کنید تا مشخص شود مشکل از تلویزیون شماست یا از تجهیزات شبکه شما. این راهنما به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را برای حل مشکل بررسی کنید.

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون : تلویزیون منبع یا میزان صدا را به خودی خود تغییر می دهد

 1. ریموت تلویزیون سامسونگ به عنوان ریموت جهانی کار نمی کند
  باتری ها را از کنترل از راه دور خارج کنید.
  برای از بین بردن احتمال ارسال دستورات از راه دور به تلویزیون ، باتری ها را بیرون بیاورید.
 2. تلویزیون را از برق بکشید.
  با روشن بودن تلویزیون ، تلویزیون را از پریز برق جدا کنید. اگر تلویزیون جعبه One Connect دارد ، آن را نیز از برق بکشید.
 3. کنترل های لمسی را تمیز کنید.
  در حالی که تلویزیون از پریز برق خارج شده است ، با استفاده از یک پارچه میکروفیبر کنترل های لمسی حاشیه تلویزیون را پاک کنید.
 4. تلویزیون را دوباره به برق متصل کنید.
  تلویزیون را دوباره به برق متصل کنید. برای روشن کردن تلویزیون ، از کنترل های لمسی حاشیه استفاده کنید. در صورت بروز مشکل همچنان از مرکز پشتیبانی برای درخواست خدمات بازدید کنید.
 5. باتری ها را در کنترل از راه دور جایگزین کنید.
  باتری های موجود در کنترل از راه دور را با باتری های جدید جایگزین کنید و عملکرد آنها را آزمایش کنید. اگر این رفتار غیرطبیعی دوباره شروع شود ، مشکلی در ریموت شما وجود دارد و باید جایگزین شود.
« حتما بخوانید  لیست قیمت تلویزیون ال جی LG TV

معرفی تلویزیون 292 اینچ 8K سامسونگ با فناوری میکرو LED

تلویزیون در حالت نمایشی فروشگاه خرده فروشی گیر کرده است

اگر تلویزیون شما همیشه در حال پخش یک فیلم تبلیغاتی است یا اگر تنظیمات آن به حالت پیش فرض برگردانده شود ، احتمالاً در حالت خرده فروشی یا حالت آزمایشی است. از این تنظیم برای نمایش در تلویزیون در فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شود. برای اینکه تلویزیون شما به طور منظم کار کند ، باید آن را روی حالت Home تنظیم کنید.

روشن شدن تلویزیون مدت زیادی طول می کشد یا اشکالات تصادفی دیگری دارد (عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون)

تلویزیون هوشمند شما دقیقاً مانند تلفن یا رایانه از حافظه استفاده می کند. هرچه تعداد برنامه های شما در تلویزیون بیشتر باشد ، تلویزیون شما از حافظه بیشتری استفاده می کند و وقتی حافظه کم می شود ، تلویزیون می تواند کمی کند کار کند. روشن شدن ممکن است مدتی طول بکشد ، شروع برنامه ها بیشتر طول می کشد یا بارگیری منو بیشتر طول می کشد. بگذارید به شما نشان دهیم چگونه تلویزیون خود را به طور سرد بوت یا تخلیه کنید.

 

RS-232 در تلویزیون سامسونگ

RS-232 نوعی نصب پیشرفته و تخصصی است که به شما امکان می دهد تلویزیون از طریق کابل متصل مستقیم به تلویزیون کنترل شود. بنابراین یک رایانه شخصی یا سیستم دیگر تلویزیون را کار می کند و آن را روشن ، خاموش ، تنظیم میزان صدا یا سایر دستورات ورودی می کند ، نه اینکه از راه دور IR استفاده کند. فقط نصب کنندگان حرفه ای به این روش نصب دسترسی دارند.

تلویزیون ممکن است پیام های خطای زیر را نمایش دهد ، حالت پشتیبانی نمی شود ، هیچ سیگنال یا سیگنال ضعیفی ندارد ، کابل سیگنال را بررسی کنید ، هیچ اطلاعاتی درباره زمان ، قفل شده یا HDCP به خطر نیفتاده است. دستورالعمل های تصحیح شرایطی که باعث می شود تلویزیون هر یک از این پیام های خطا را نمایش دهد ، در این راهنما موجود است.
تلویزیون مکن است پیام های خطای زیر را نمایش دهد حالت پشتیبانی نمی شود هیچ سیگنال یا سیگنال ضعیفی ندارد کابل سیگنال را بررسی کنید ، هیچ اطلاعاتی درباره زمان قفل شده یا به خطر نیوفتاده است دستورالعمل های تصحیح شرایطی که باعث می شود تلویزیون هر یک از پیام های خطا را نمایش دهد در این راهنما موجوداست . تلویزیون سامسونگ شبکه وای فای من را پیدا نی کند یا به آن متصل نمی شود .

RS-232 در تلویزیون سامسونگ در ارتباط با عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون

اگر تلویزیون شما قادر به شناسایی شبکه یا شبکه های شما نیست باید چند مورد را بررسی کنید تا مشخص شود مشکل از تلویزیون شماست یا تجهیزات شبکه شما . این راهنما به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را برای حل مشکل بررسی کنید . تا مشخص شود مشکل از تلویزیون  تلویسزیون ممکن است پیام های خطای زیر را نمایش دهد حالت پشتیبانی نمی شود هیچ سیگنال یا سیگنال های ضعیفی کابل سیگنال را بررسیکنید هیج اطلاعاتی در باره زمان قفل شده یا به خطر افتاده نیفتاده باشد
تلویزیون سامسونگ شبکه Wi-Fi من را پیدا نمی کند یا به آن متصل نمی شود

اگر تلویزیون شما قادر به شناسایی شبکه یا شبکه های شما نیست ، باید چند مورد را بررسی کنید تا مشخص شود مشکل از تلویزیون شماست یا از تجهیزات شبکه شما. این راهنما به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را برای حل مشکل بررسی کنید.

ریموت تلویزیون سامسونگ به عنوان ریموت جهانی کار نمی کند

دکمه روشن / خاموش کار نمی کند.
اگر با فشار دادن دکمه روشن / خاموش در ریموت سامسونگ دستگاه خارجی روشن نمی شود ، موارد زیر را بررسی کنید.

تأیید تنظیم جهانی راه دور به پایان رسیده است.
منبع فعلی را تأیید کنید و منبعی که دستگاه خارجی به آن متصل است یکسان است.
اگر با این مراحل مشکل حل نشود ، ممکن است دستگاه خارجی “تصویر خالی” را به تلویزیون ارسال کند. بنابراین اگرچه دستگاه خاموش است ، اما همچنان سیگنالی را به تلویزیون ارسال می کند که نشان می دهد برق را دریافت می کند. این باعث می شود تلویزیون فکر کند دستگاه روشن است و سیگنال “روشن” را به دستگاه خارجی نمی فرستد.

با استفاده از دکمه کنترل از راه دور یا پاور دستگاه ، دستگاه را چرخه برق بزنید. این باید به آن اجازه دهد تا دوباره تصویری روی صفحه نمایش دهد. برای عیب یابی بیشتر دستگاه ممکن است لازم باشد با سازنده دستگاه تماس بگیرید.

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون : همه دکمه ها کار نمی کنند

One Connect Box سیگنال های IR را از جلو و طرف می فرستد. محل دستگاه خارجی و One Connect Box را بررسی کنید. در صورت صحت هر یک از موارد زیر ، کنترل از راه دور جهانی نمی تواند دستگاه را کنترل کند.

دستگاه خارجی در محفظه ای متفاوت از One Connect Box قرار دارد.
دستگاه خارجی در پشت جعبه One Connect قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

راهنمای ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ؛روش دسترسی به تنظیمات

منبع samsung
از طريق تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .