مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی و سامسونگ

0 320
زمان مطالعه : 5 دقیقه

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی و سامسونگ ؛ مهمترین کاری که یخچال و فریزر انجام می دهد ، تازه نگه داشتن مواد غذایی به مدت طولانی است ، اما برای حفظ مواد غذای برای مدت زمان بیشتر غیر از گذاشتن آن داخل یخچال و بستن درب لازم است کار بیشتری انجام دهید.


بهترین دما برای یخچال و فریزر 

بیش از هر چیز دیگری ، مهمترین دلیل نگه داشتن یخچال و فریزر در دمای مناسب این است که غذای خود را از باکتری ها دور نگه دارید. بهداشت کانادا دستورالعمل هایی را برای کند کردن رشد باکتری ها ارائه می دهد. آنها توصیه می کنند یخچال خود را در دمای 4 درجه سانتیگراد ( 40 درجه فارنهایت ) یا سردتر و فریزر خود را در دمای 18 درجه سانتیگراد ( 0 درجه فارنهایت ) یا پایین تر نگه دارید. در آن دما می توان رشد باکتری ها را کند کرد. در هر دمایی بالاتر از آن ، شما وارد « منطقه خطر » می شویدکه باکتری ها در آن دما فرصت تکثیر را دارند. اجماع چندین منبع آنلاین این است که بهترین دما برای یخچال و فریزر شما از 35 درجه فارنهایت تا 38 درجه فارنهایت برای یخچال و -18 درجه سانتیگراد ( 0 درجه فارنهایت ) برای فریزر است.

بهترین محل قرارگیری مواد غذایی در یخچال و فریزر 

این که یخچال و فریزر شما پر از مواد غذایی باشد احساس بسیار خوبی است. این بدان معنی است که مجبور نیستید به این زودی به خرید بروید و غذای کافی برای پخت و پز دارید.  قرار دادن بیش از حد مواد غذایی داخل یخچال یا قرار دادن مواد غذایی در جای اشتباه می تواند جریان هوای مورد نیاز برای نگه داشتن مواد غذایی را از بین ببرد. به همین دلیل شناختن جای مناسب برای غذا در یخچال یا فریزر بسیار مهم است.
یخچال

چه غذاهایی را باید در درب یخچال شما قرار داد ؟

درب یخچال شما گرمترین نقطه در تمام یخچال است و مکان مناسبی برای جمع آوری هر چیزی نیست . حتی اگر یخچال شما یک محفظه تخم مرغ روی درب دارد ، بهتر است تخم مرغ ها را در قفسه داخلی یخچال نگهداری کنید. چاشنی های خود را در درب یخچال خود نگه دارید درب یخچال مکان مناسبی برای نگهداری  سس ، مربا ، خردل ، کچاپ ، و نوشیدنی ها است.

چه غذاهایی را باید در قفسه های فوقانی یخچال قرار دهید ؟

قفسه های فوقانی بهترین درجه حرارت را دارند ، بنابراین محلی است که شما باید موادی را که نیازی به پختن آن نیست ، ذخیره کنید. بطری شیر ، سایر لبنیات مانند کره یا ماست ، گوشت هایی که از قبل پخته شده اند یا سایر غذاهای پخته.

چه غذاهایی را باید در قفسه پایین یخچال قرار دهید ؟

در حالی که قفسه های بالا دارای دمای مطلوب و بهتر از هر جای دیگری در یخچال شما هستند ، قفسه های پایین سردترین جای یخچال است . قفسه های پایین مکان اصلی برای ذخیره مرغ خام یا انواع گوشت های دیگر ، تخم مرغ و غذاهای دریایی است.

چه موادی را باید در جعبه میوه و سبزیجات یخچال قرار داد ؟

کشو های میوه و سبزیجات جایی است که میوه ها و سبزیجات را باید در آن نگهداری کنید. نکته اصلی که در هنگام قرار دادن این مواد غذایی در کشو های میوه و سبزیجات باید به خاطر داشته باشید ، این است که آن ها را جدا نگه دارید. بعضی از انواع میوه ها گاز « اتیلن » ساطع می کنند و این می تواند باعث شود سبزیجات شما خیلی سریعتر از مواقع دیگر در یک محفظه خراب شود. انواع میوه هایی که گاز اتیلن ساطع می کنند شامل آلو ، موز ، شهد ، هلو ، گلابی ، گوجه فرنگی و آووکادو است.

بهترین روش ها برای قرار دادن مواد غذایی در فریزر 

فریزر با منجمد کردن کامل مواد غذایی آن ها را تازه نگه می دارد. اگر غذای خود را به درستی در فریزر نگذارید ، می توانید باعث سوختن فریزر شوید. با اطمینان از اینکه تمام مواد غذایی منجمد شما در ظروف محکم نگهداری می شود می توانید از سوختن فریزر جلوگیری کنید. همچنین قبل از یخ زدن باید بگذارید غذای شما کاملاً خنک شود. رطوبت بیش از حد در غذای گرم می تواند باعث سوختگی فریزر شود.

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی و سامسونگ

از آنجا که بسیاری از مدل های مختلف یخچال و فریزر وجود دارد ، نحوه تنظیم درجه حرارت در هر یخچال ، مشابه یخچال های دیگر نیست. یخچال و فریزر درب فرانسوی که بدون باز کردن فریزر باز می شود ، نیاز به تنظیم دمای متفاوت از یخچال و فریزر یک درب دارند.
یخچال

نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

ال جی بسیاری از لوازم الکترونیکی و خانگی مختلفی نظیر تلفن های همراه ، تلویزیون ، مایکروویو و یخچال را تولید می کند. یخچال و فریزرهای ال جی به صورت ساید بای ساید یا مدل فرانسوی در دسترس هستند كه دارای دو درب برای دسترسی به یخچال و یک فریزر در زیر قسمت یخچال است. بسیاری از عناصر موجود در یخچال و فریزر ال جی قابل تنظیم هستند ، مانند قرار دادن قفسه ، دمای یخچال و فریزر و اندازه یخ های تولید شده توسط یخچال . یادگیری نحوه تنظیم دمای یخچال یک فرایند ساده است .

  • روی صفحه نمایش یخچال ضربه بزنید.
  • سپس گزینه Settings را انتخاب کنید .
  • با دکمه های چپ ( Left ) و راست ( Right ) در منو حرکت کنید .
  • گزینه Refrigrator Management را انتخاب کنید .
  • مقدار توصیه شده Default است ، اما اگر مایل به تغییر آن هستید با دکمه های – و + دما را کم یا زیاد کنید.
  • همچنین شما می توانید با استفاده از برنامه Smart ThinQ در تلفن همراهتان دمای یخچال را تنظیم کنید.

 

« حتما بخوانید  نکات مهم در خرید یخچال ساید بای ساید؛10 نکته قبل از خریدside by side

نحوه تنظیم دمای یخچال Samsung

برای تنظیم دما ، روی صفحه کنترل ، چندین بار دکمه ( fridge ) یا ( Freezer ) را فشار دهید تا دمای مورد نظر انتخاب شود. برای مدل هایی که صفحه نمایش ندارند ، دستگیره واقع در داخل یخچال و فریزر خود را بچرخانید تا دمای دلخواه انتخاب شود. همیشه دمای یخچال را زیر 4 درجه سانتیگراد ( 39.2f ) و فریزر را زیر 18 درجه سانتیگراد (  0.4f- ) نگه دارید تا استانداردهای ایمنی مواد غذایی را حفظ کنید. دکمه های Freezer و fridge را به طور هم زمان به مدت تقریبی پنج ثانیه نگه دارید تا واحد خواندن دما از فارنهایت به سلسیوس تغییر کند.

لطفا توجه داشته باشید :
پس از انتخاب دمای مطلوب ، ممکن است مدتی طول بکشد تا نمایش داده شود و به این درجه حرارت برسد. این امر به این دلیل است که برای رسیدن به دما در محفظه یخچال یا فریزر زمان لازم است. 

 ال جی و سامسونگ هردو از برند های برتر یخچال هستند ، اگر تمایل دارید بهترین یخچال های ال جی و سامسونگ را خریداری کنید روی خرید یخچال و آبسردکن کلیک کنید .

بیشتر بخوانید : 

خرید یخچال فریزر و استفاده ی صحیح از آن
یخچال ال جی « LG » و امکانات و ویژگیهایش
یخچال سامسونگ و امکانات ان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .