مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت هدفون و هدست Headset مقایسه و فرق و کاربرد هر کدام چیست؟

0 96
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تفاوت هدفون و هدست

 

تفاوت هدفون و هدست Headset مقایسه و فرق و کاربرد هر کدام چیست؟. احتمالاً شما در حال جستجو برای تفاوت بین هدفون و هدست هستید ؛ اکنون وقت آن است که جستجوی خود را به پایان برسانید ، در اینجا ما می خواهیم همه آنچه را که باید در مورد تفاوت بین هدفون و هدست بدانید ، به شما بگوییم.
غالباً مردم این دو اصطلاح را اشتباه می گیرند. ما افرادی را دیدیم که از هدفون به عنوان هدست و هدست به عنوان هدفون یاد می کنند. همچنین ، گروهی از افراد هستند که فقط یک اسم را انتخاب می کنند و همه را با همان نام صدا می کنند ، چه هدفون ، هدست .
در اینجا تفاوت های اصلی بین هدست و هدفون را ذکر کرده ایم و امیدواریم که شما این دو را به جای هم استفاده نکنید .

هدست چیست ؟

هدست در اصل مجموعه ای از هدفون های مجهز به میکروفون است. میکروفون هدست ممکن است قابل تنظیم باشد ، که به موجب آن میکروفن به یک بوم متصل شود که می توانید بنا به میل خود آن را حرکت داده و در حالت دلخواه قرار دهید . متناوباً ممکن است از یک میکروفون درون خطی استفاده کند. این نوع میکروفون به سیمی متصل است که هدست را به کامپیوتر یا دستگاه دیگر متصل می کند.  هدست برای طیف وسیعی از استفاده ایده آل است. آن ها گزینه ای معمول برای ارتباطات صوتی از طریق IP با سرویس هایی مانند Skype و همچنین رابط با سیستم تلفنی هستند. هدست همچنین برای انجام بازی های آنلاین با ارتباط صوتی بسیار مناسب است. شنوندگان با استفاده از یک هدست در تجربه گوش دادن خود غوطه ور می شوند.

تفاوت هدفون و هدست Headset مقایسه و فرق و کاربرد هر کدام چیست؟

هدفون چیست ؟

هدفون ، به تعبیری ، پیشرو هر چیز دیگری در این لیست است. در ساده ترین شکل ، یک جفت هدفون ، دو بلندگوی ساده است که به یک باند متصل شده اند. سپس این قسمت از بالای سر کاربر عبور می کند. به این معنی که بلندگوها مستقیماً روی گوش قرار می گیرند. این یک تجربه گوش دادن شخصی و همه جانبه را فراهم می کند ، جایی که منبع صدا محموله صوتی درخشان خود را مستقیماً به گوش می رساند. تجربه گوش دادن به هدفون در مقایسه با بلندگوهای سنتی که بخش بزرگی از هوا را در داخل اتاق برای ایجاد دوباره صدا مرتعش می کند ، تا حدودی بی نظیر است.

 

هدفون چیست ؟

در مقابل ، هدفون ها فقط مقدار نسبتاً کمی هوا را در اطراف گوش شنوندگان حرکت می دهند. این به ایجاد یک مرحله صوتی محدودتر و شخصی تر کمک می کند. هدفون ها معمولاً قابلیت حذف بهتر صدا را نیز دارند. آنها به عنوان نوعی عایق شنوایی عمل می کنند و باعث می شوند نویز تولید شده توسط هدفون در داخل تلفن خاموش شود در حالی که صداهای نفوذی از خارج را مسدود می کند.

تفاوت هدفون و هدست

این اصلی ترین چیزی است که باعث تفاوت هدست با هدفون می شود. هدفون ها میکروفون متصل ندارند ، از طرف دیگر ، هدست ها یک میکروفون متصل دارند. همچنین می توانید بگویید هدفونی که میکروفون متصل دارد هدست است. میکروفون این هدست می تواند یک میکروفون بوم باشد ، حالتی که میکروفون به یک بوم متصل است که بسته به راحتی خود می توانید در هر جهتی حرکت دهید. این میکروفن ممکن است شامل یک میکروفون درون خطی باشد همچنین در اینجا میکروفن به یک سیم متصل شده است که هدست ها را به رایانه ، PlayStation ، Xbox یا سایر دستگاه ها متصل می کند. این هدست ها همچنین می توانند از یک میکروفون قابل جابجایی استفاده کنند که در صورت لزوم می توانید آن را جدا کنید.

در این مرحله ممکن است سوالی در ذهن شما ایجاد شود ، “اگر میکروفون در هدفون نباشد ، چگونه می توانیم دستگاه خود را کنترل کنیم؟” پاسخ این است که ، یک میکروفون اختصاصی وجود دارد که در اکثر هدفون ها پیدا خواهید کرد. اگر هدفون بی سیم باشد شامل الکسا یا دستیار Google است ، بنابراین می توانید از طریق این میکروفون فرمان دهید. اما میکروفون قابل اتصال در هدفون پیدا نخواهید کرد.
اگر موارد ذکر شده کمی شما را گیج می کند ، فقط کافی است این مورد را بخاطر بسپارید ، میکروفون پیوست = هدست ، بدون میکروفون پیوست = هدفون.

« حتما بخوانید  بررسی جنس انواع پارچه چادر های مسافرتی

کارایی تفاوت هدفون و هدست

تفاوت هدفون و هدست به ویژگی عملکرد بستگی دارد. یک هدست به طور ایده آل همراه با میکروفون است. به همین دلیل است که می توان از آن در متن به گفتار یا تماس استفاده کرد. بیشتر مدیران مرکز تماس از هدست برای گرفتن تماس استفاده می کنند. صدا عالی است و شما می توانید بدون هیچ مشکلی صحبت کنید.
هدفون با عملکرد عالی امتیاز بالایی دارد. از آنجا که ویژگی های مختلف صوتی را ارائه می دهد ، می توانید از آن در هر کجا استفاده کنید. می توانید از هدفون های بی سیم بلوتوث استفاده کنید که به شما امکان می دهد به دستگاه های مختلف متصل شوید تا بتوانید موسیقی خود را هنگام حرکت بشنوید.

هدفون بی سیم همچنین برای افرادی که روزانه ورزش می کنند یا آهسته دویدن می کنند ، انتخاب ایده آل را ایجاد می کند. سپس برخی از هدفون ها با انزوای صدا و لغو صدا ارائه می شوند.
در واقع هدفون ها بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق موسیقی هستند. برخی از هدفون ها با میکروفون تلفیقی نیز در دسترس هستند تا بتوانید از صحبت کردن لذت ببرید.

کیفیت صدا

کیفیت صدای هدفون خصوصاً در دامنه کم و متوسط ​​برتر است. همچنین عملکرد بسیار خوبی را در آهنگ های باس ارائه می دهد. هدفون به جلوگیری از صدای محیط پس زمینه کمک می کند. به خصوص هدفون هایی که دارای ویژگی های حذف نویز هستند ، نویز محیط را مسدود می کنند و به شما یک تجربه موسیقی عالی می دهد.
اگر یک هدفون با کیفیت خوب بخرید ، پس هیچ گونه نشتی در کیفیت صدا وجود ندارد. یک هدفون اختصاصی دارای ویژگی Soundstage است که به شما امکان می دهد موسیقی عالی را بشنوید. تفاوت هدفون و هدست مطمئناً در عملکرد صدا نهفته است. هدفون ها بیشتر به دلیل کیفیت صدا ترجیح داده می شوند.

هدست ها همچنین تجربه صوتی فوق العاده ای را ارائه می دهند. فرکانس بهتری را در mid-range ارائه می دهد که در دامنه کم چندان خوب نیست. اما ، این به نوع هدستی که برای موسیقی خود انتخاب می کنید بستگی دارد.
هدست های بزرگتری که با Mic در دسترس هستند ، صداهای دلپذیری را تولید می کنند ، زیرا درایورهای آنها نیز بزرگتر هستند. هدست برای تجربه بازی شما بسیار مناسب است ، زیرا صدای واضح و واضحی را می شنوید.
از هدست ها می توان برای گوش دادن به موسیقی و تماس های تصویری / صوتی استفاده کرد.

کیفیت صدا

راحتی

هدفون راحت است زیرا درست روی گوش شما قرار می گیرد. هدفون های فوق العاده جذاب ، خروجی صدای استثنایی را برای شما فراهم می کنند. برخی از هدفون ها دارای وزن کمی هستند بنابراین می توانید مدت طولانی تری از آنها استفاده کنید.
هدست ها برای استفاده راحت تر از هدفون هستند. دلیل آن هم داشتن یک میکروفون ضمیمه است ، که صحبت شما را واضح می کند. برخی از هدست ها با میکروفون ثابت ارائه می شوند در حالی که برخی از آنها با میکروفن جداشونده در دسترس هستند.
حال ، اگر هدستی با میکروفون جداشونده انتخاب کنید ، هدف آن دو منظوره خواهد بود. با استفاده از میکروفون روشن ، می توانید از آن برای برقراری تماس و مکالمه استفاده کنید. و هنگامی که میکروفن را بردارید ، می توانید از هدست به عنوان هدفون استفاده کنید.

البته به نظر برخی از افراد هدفون ها در مقایسه با هدست ها راحت ترند. زیرا بعضی از افراد ممکن است با یک میکروفون اضافی و همه سیم های دیگر احساس آشفتگی کنند مگر اینکه یک ویرایشگر حرفه ای باشند.

قیمت

آخرین مواردی که بین هدفون و هدست متفاوت است قیمت آن است. هنگام خرید هدست مخصوص بازی نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای میکروفون نیست. این در حالی است که هنگام  خرید یک هدفون مخصوص بازی ، باید یک میکروفون اضافی بخرید ، مگر اینکه شما عاشق بازی تک نفره مانند Devil May Cry ، Dark Siders ، Grand Theft Auto یا Assassin Creeds باشید ، یا فقط به دنبال موسیقی با کیفیت بالا هستید.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .