مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

روش های اصولی سشوار کشیدن بدون آسیب به مو ؛ استفاده صحیح از سشوار

0 70
زمان مطالعه : 4 دقیقه

روش های اصولی سشوار کشیدن بدون آسیب به مو ؛ استفاده صحیح از سشوار

روش های اصولی سشوار کشیدن بدون آسیب به مو ؛ استفاده صحیح از سشوار ؛ سشوار ، اتو مو و فرکننده ها می توانند مو های شما را عالی نشان دهند. اما اگر از این ابزار ها به طور مرتب استفاده می کنید یا ابزار های نامناسبی دارید ، ممکن است به مو های شما آسیب برسانند.

اگرچه این ابزار های گرمایشی ظاهر دلخواه را به شما می دهند ، اما می توانند باعث شکستگی ، آسیب دیدن و خشک شدن آن شود. اگر شما مو های خود را دوست دارید ، باید یاد بگیرید که چگونه از مو های خود محافظت کنید. در این مطلب در مورد نحوه کاهش آسیب های ناشی از این دستگاه ها شما را راهنمایی می کنیم .

ابزارهای خوب بخرید

به دنبال ابزاری باشید که تنظیمات مختلف گرما را ارائه دهند. وسیله های ارزان تر فقط یک تنظیم دارند . بررسی کنید که آیا ابزار شما دمای گرما را نشان می دهد یا خیر. به عنوان مثال ، برخی از اتو های مو را می توان با تنظیمات مختلف حرارتی ، از 175 یا تقریباً 400 ، شماره گیری کرد.
« سوزان تالکن » ، صاحب آرایشگاه Studio 8 در هالیوود کالیفرنیا ، می گوید ، اگر توانایی پرداخت آن را دارید ، باید یک سشوار حرفه ای از یک فروشگاه لوازم آرایشی بخرید. او می گوید سشوار های حرفه ای دارای جریان هوا قوی تر و قدرت بیشتری هستند.

توصیه گودمن: سشوار هایی با اتصال نازل برای هدف قرار دادن جریان هوا و یک دیفیوزر انتخاب کنید تا به توزیع یکنواخت گرما کمک کند.

روش های سشوار کشیدن ؛ موهای خود را بشناسید – و به همین ترتیب آنها را حالت دهید

هنگامی که تنظیمات حرارتی را روی سشوار ، فرکننده یا اتوی خود انتخاب می کنید ، ضخامت مو های خود را در نظر بگیرید. هرچه مو ریزتر باشد ، دما نیز پایین می آید. به عنوان مثال ، برای مو های کودک باید از کمترین تنظیمات ممکن استفاده کنید. البته این بدان معنا نیست که اگر مو ضخیمی دارید باید بالاترین تنظیم را انتخاب کنید .

از موهای خود در برابر گرما محافظت کنید

محصولات مویی وجود دارد که برای محافظت از مو های شما در برابر گرمای سشوار ها ، فرکننده ها ، یا اتو مو ها ساخته شده است. بسیاری از آن ها از سیلیکون به عنوان پوشش محافظ برای مو های شما استفاده می کنند.
« کارولین جیکوب » ، متخصص پوست شیکاگو و مربی بالینی پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن ، شیکاگو ، می گوید: وقتی بحث سر آسیب دیدن باشد ، ” اتوها از سشوار بدتر هستند .”

« حتما بخوانید  انواع میز اتو تاشو و ثابت دیواری و ویژگی های هر کدام

برای محافظت از موهای خود در هنگام حالت دادن ، سریع کار کنید.

جاکوبز می گوید: “اگر از فرکننده یا اتو مو استفاده می کنید ، نباید بیش از سه یا چهار ثانیه از آن استفاده کنید.”

روش های سشوار کشیدن ؛ چگونه موهای آسیب دیده را ترمیم کنیم 

اگر مو های شما به طور ناگهانی شروع به خراب شدن ، زبر شدن و موخوره  می کند ، احتمالاً آسیب دیده است.

در اینجا گزینه های دیگر شما وجود دارد :

درمان های خانگی را امتحان کنید. محصولات با روغن و مرطوب کننده برای ترمیم مو های آسیب دیده در اثر گرما طراحی شده اند.
اگر مو های شما بر اثر مواد شیمیایی آسیب دیده است (مانند رنگ زدن بیش از حد) ، پیشنهاد می کنیم از محصولات ترمیم کننده مو با پروتئین استفاده کنید تا مو های شما بهتر جلوه کند.
کمک تخصصی بگیرید اگر روش های درمانی خودتان جواب نداد ، روش های درمانی فشرده تری را برای ترمیم مو هایتان در نظر بگیرید که می تواند مو را تقویت کند تا از مو محافظت کرده و صاف به نظر برسد. برخی از نرم كننده های ترمیم عمیق ساختار اصلی مو را بازیابی نمی كنند. اما ساختار اولیه را با پروتئین تقلید می كنند و به پر كردن مناطق آسیب دیده كمك می كنند.” این محصولات همچنین می توانند از مو های شما در برابر آسیب بیشتر محافظت کنند.

 

صبور باشید

اگر یک اینچ از انتهای مو های شما آسیب دیده باشد ، ممکن است دو یا سه ماه طول بکشد تا مو های شما به حالت طبیعی برسد. پس از ترمیم مو های خود ، با استفاده صحیح از ابزار و اصلاح مرتب مو های خود را سالم نگه دارید. گودمن می گوید ، برای اکثر مردم ، این بدان معناست که هر 4 تا 6 هفته یکبار به سالن مراجعه کنید.

از آنجا که یک ظاهر طراحی شده در اثر گرما پیوندهای هیدروژنی مو را از بین می برد ، استفاده از گرمای غلیظ حاصل از اتو مو یا فر کننده می تواند بسیار مضر باشد. صبر کنید تا مو های شما خشک شود تا قبل از استفاده از اتو ، روند کار سریعتر شود. در غیر این صورت ممکن است به مو های خود آسیب غیرقابل جبرانی وارد کنید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .