مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت ؛ چند نفره بخرم؟

0 87
زمان مطالعه : 5 دقیقه

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت ؛ چند نفره بخرم؟ ماشین های ظرفشویی به بخشی جدایی ناپذیر در اکثر آشپزخانه های جامعه مدرن تبدیل شده اند و همراه با یخچال و فریزر در طبقه لوازم خانگی اصلی قرار دارند. ماشین ظرفشویی ها در قالب ها و ویژگی های مختلف موجود اند ، آن ها برای کارایی و راحتی بسیار ارزشمند هستند. هرکسی قبل از خرید ماشین ظرفشویی می خواهد بداند که ماشین ظرفشویی جدید برای خانه آن ها متناسب است یا خیر ؟ بنابراین ادامه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت را مطالعه کنید تا با اندازه های استاندارد ماشین ظرفشویی و انواع ظرفیت آن ها آشنا شوید .

 

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت

برای خرید یک ماشین ظرفشویی ایده ال شما باید از بین 10 نفره که برای خانواده های کوچک و 12 نفره که برای خانواده های متوسط و 14 نفره که برای خانواده های پر جمعیت انتخابتان را انجام دهید. این موضوع نیاز به توضیح زیادی ندارد چون شفاف است. پیشنهاد ما خرید ماشین ظرفشویی از بین برندهایی چون ال جی و سامسونگ است در صورتی که نیاز به برند گرونقیمت و لاکچری دارید برند بوش پیشنهاد می شود.

ماشین ظرفشویی ها در سه نوع و اندازه اصلی عرضه می شوند ؛ مدل معمولی ( Full Size ) ، اسلیم لاین ( Slimline ) یا رومیزی ( compact ) . مدل های بزرگتر معمولاً فضای بیشتری برای ظروف کثیف دارند ، اما فضای بیشتری را نیز در آشپزخانه شما می گیرند. با کمال تعجب ، نوع ماشین ظرفشویی تاثیری در قیمت ندارد. برای هر سه براکت اندازه ، مدل هایی را از زیر 200 پوند تا 800 پوند یا بیشتر پیدا خواهید کرد.

 

خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت
مدل های 60 سانتی متری تا 15 مکان قابل تنظیم را در خود جای می دهد که شامل : کاسه ، بشقاب ، کارد و چنگال ، شیشه ، فنجان و لیوان است.حتی مدل های اسلیم لاین ما می توانند به طور موثر 10 مکان را در یک برنامه شستشو تمیز کنند. وقتی ما ظرفیت ماشین ظرفشویی ها را بر اساس بشقاب ها و کاسه ها اندازه می گیریم ، این بدان معناست که در هر مدل چه تعداد بشقاب ، کاسه و غیره را می تواند قرار داد . به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی 60 سانتی متر بین 120 تا 150 مورد را در خود جای می دهد ، در حالی که یک ماشین ظرفشویی اسلیم لاین 45 سانتی متری ، 40 تا 60 مورد را در نظر می گیرد.

 

البته اگر کل بار تابه ها و قابلمه های آشپزی باشد ، فضای کمتری خواهید داشت ، اما وقتی نوبت به بشقاب ها ، کاسه ها و فنجان ها می رسد حتی یک ماشین ظرفشویی اسلیم لاین 45 سانتی متری از هر کدام 10 عدد را نگه می دارد. این مقدار برای شستشوی کاسه ها ، قاشق ها ، بشقاب های شام فنجان های قهوه و چای و همچنین تمام کارد و چنگال هایی که یک خانواده متوسط ​استفاده می کنند کافی است.

 

 • Full Size

  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت ماشین های ظرفشویی با اندازه کامل از ظرفیت و اندازه کلی برخوردار هستند. کوچکترین نسخه ها دارای فضای قابل تنظیم 9-12 مکان هستند ، در حالی که بزرگترین مدل ها می توانند تا 16 مکان قابل تنظیم را شستشو دهند که برای 160 مورد کافی است. به طور کلی مدل های Full Size توکار یا ایستاده دارای عرض 60 سانتی متر هستند.

 • SLIMLINE

  در صورت داشتن آشپزخانه کوچک یا باریک ، مدل های Slimline ایده آل هستند .
  با عرض فقط 45 سانتی متر ، آن ها 15 سانتی متر باریک تر از نسخه کامل هستند .
  آن ها معمولاً دارای نه یا ده مکان قابل تنظیم هستند ، بنابراین هنوز هم می توانید حدود 10 مورد را با یک بار بشویید. با این وجود ، آن ها ممکن است به اندازه ماشین های بزرگتر از نظر انرژی یا آب کارایی نداشته باشند.

 • compact

  ماشین ظرفشویی های رومیزی به طور کلی کمی بزرگتر از یک مایکروویو بزرگ هستند و در بالای پیشخوان آشپزخانه شما قرار می گیرند. اگر زیاد آشپزی نمی کنید ، یا فضای برای یک مدل Full Size ندارید ، ظرفیت کوچک و 4-6 مکان قابل تنظیم آن ها باعث می شود برای یک خانه یک نفره مناسب باشند . همچنین دیگر لازم نیست برای بارگیری ظروف خم شوید.

اندازه های استاندارد « خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت »

برای رفع مشکلات ، صنعت لوازم خانگی اندازه استاندارد را برای کلیه لوازم اصلی از جمله ماشین ظرفشویی ایجاد کرده است. ظرف های ظرفشویی برخلاف یخچال و اجاق گازها ، فقط یک طبقه بندی اصلی دارند. اکثریت قریب به اتفاق ماشین های ظرفشویی در اندازه های استاندارد 24 اینچ عرض ، 24 اینچ عمق و 35 اینچ ارتفاع قرار دارند. اکثرا ماشین های ظرفشویی دارای عمق و ارتفاع یکسان اند .بیشتر آن ها دارای پایه های با ارتفاع قابل تنظیم برای قرار گرفتن در کابینت ها و میزهای مختلف هستند. با این وجود اختلاف جزئی بین برخی از مدل ها وجود دارد ، بنابراین همیشه فضای خود را با دقت اندازه گیری کرده و آن را با ابعاد بیان شده ماشین ظرفشویی جدید خود بررسی کنید.

 

پرسشهای خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت

 • کوچکترین ماشین ظرفشویی ها چه اندازه ای دارند ؟

می توانید ماشین ظرفشویی رومیزی با عرض 55 سانتی متر یا مدل های اسلیم لاین با عرض 45 سانتی متر تهیه کنید .

 • ماشین ظرفشویی های استاندارد چقدر بزرگ اند ؟

همه آن ها عرض استاندارد 60 سانتی متر دارند .

 • ماشین ظرفشویی چقدر سنگین است؟

وزن ماشین ظرفشویی ها می تواند از تولید کننده تا تولید کننده دیگر متفاوت باشد. آن ها بین 30 تا 60 کیلوگرم وزن دارند.

 • آیا ماشین های ظرفشویی بزرگتر قدرتمندتر هستند ؟

خواه یک مدل ماشین ظرفشویی رومیزی ، ایستاده یا یک ماشین ظرفشویی مبله داشته باشید عملکرد یکسانی را کسب خواهید کرد و با هر بار شستن نتایج مشابهی را به دست می آورید. تنها تفاوت واقعی تعداد تنظیمات مکان است که می توانید داخل ماشین ظرفشویی تنظیم کنید . 

 • در خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت چه زمانی ممکن است ماشین ظرفشویی بزرگتر توصیه شود ؟

بسته به نوع پخت و پز شما یک ماشین ظرفشویی بزرگ یا کوچک می تواند در خانه شما مفید باشد اگر در هنگام تهیه غذا از وسایل آشپزی زیادی استفاده می کنید. سبد ها در تمام مدل ها قابل تنظیم هستند که به شما امکان می دهد تا آن ها را بلند کنید تا فضای بیشتری در سطح پایه برای قابلمه های بزرگ پخت و پز ایجاد شود. اگر فقط از چند بشقاب ، چاقو و چنگال استفاده می کنید ، یک ماشین ظرفشویی کوچک ممکن است تمام چیزی باشد که شما برای شستشوی روزانه نیاز دارید.

 

 

از مطالعه مطلب خرید ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت متشکریم و خوشحالیم تا اینجای کار با ما بودید اگر دوست دارید ظرفشویی بخرید روی خرید ماشین ظرفشویی کلیک نمایید.

بیشتر بخوانید :

جلوگیری از زنگ زدگی در ماشین ظرفشویی 
جلوگیری از ایجاد کپک در ماشین ظرفشویی
علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی 
علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی 

« حتما بخوانید  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ معرفی مدل ها و بررسی برنامه های شستشو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .