مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه شرکت گوگل ؛ بهترین موتور جستجوی جهان Google

0 164
زمان مطالعه : 24 دقیقه

تاریخچه شرکت گوگل ؛ بهترین موتور جستجوی جهان Google  است . Google ؛ در سراسر نقاط جهان به صورت میانگین در هر روز 19 میلیون ساعت ، کاربران از Google برای سرچ مطالب مختلف استفاده می کنند . این شرکت در جهان بالاترین بازدید کننده را نسبت به سایر موتور های جستوجوگر دارد . و رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است . شرکت گوگل یک شرکت سهامی عام است که بیشترین درامد خود را از طریق فروش سهام به مردم به دست می اورد . محل تولد این شرکت شهر کالیفرنیا است که در زمینه ی اینترنت نرم افزار فعالیت می کند . دفتر مرکزی این شرکت در دومین ساختمان بزرگ شهر نیویورک با 30 هزار متر مربع قرار دارد . که 12 هزار کارکن در آن مشغول به کار هستند .

در سراسر نقاط جهان به صورت میانگین در هر روز 19 میلیون ساعت کاربران از Google برای سرچ مطالب مختلف استفاده می کنند.

یکی از قابلیت های منحصر به فرد این موتور جستوجوگر این است که هر جستوجویی که توسط کاربر صورت می گیرد . مشخصات کامپیوتر و جستوجویی که صورت گرفته است در حافظه ی پردازشگر های این شرکت ثبت می شود . شرکت Google شرکتی بسیار گسترده است و در زمینه ی وب و کامپیوتر خدمات بسیار ارزنده ای را انجام داده . درامد این شرکت از طریق تنوع بسیار زیاد خدمات مانند جستوجوی اینترنتی ،ایمل، اشتراک فایل ویدیویی،انواع نرم افزار ها شبکه های اجتماعی و تبلیغات متنی به دست خواهد امد . همراه ما « تا خرید » باشید با تاریخچه شرکت گوگل ؛ بهترین موتور جستجوی جهان Google .

 

تاریخچه شرکت گوگل ؛ بهترین موتور جستجوی جهان Google

در سال 1996 دو جوان اهل امریکا با نام های لری و سرگی با یک سال اختلاف سنی است . در دانشگاه استندفورد در رشته ی کامپیوتر به تحصیل می پرداختند شروع به همکاری کردند . با برنامه ریزی دقیق و با مشورت افراد اگاه با سرمایه ای معادل یک میلیون دلار یک موتور جستوجو به قصد این که اهداف و سرویس ها را در جهان به اشتراک بگذارند . اطلاع رسانی دقیق و درست به راحتی در دست افراد قرار گیرند را راه اندازی کردند .

 

آن ها اسم این موتور جستوجو را بک راب گذاشتند که بعد ها به Google تغیر یافت . لری که بیشتر به کامپیوتر علاقه داشت «سرور» یک شبکه ی جدید را که از طریق اینترنت به تمامی شبکه ها وصل می شد و همیشه در دسترس بود اختراع کرد . لری و سرگی با این کار همه ی اطرافیانشان را شگفت زده کردند . و همه کار آن ها را تحسین می کردند . شرکت Google از زمان تاسیسش تا الان بیش از یک میلیون سرور را به ثبت رسانده است .

 

دوارد کاسنر یکی از ریاضی دان های امریکایی و دانشمند هندسه دیفرانسل است . میلتون سیروتا برادرزاده ی ادوارد وقتی که نه ساله بود یک روز صبح که داشت با داییش قدم می زد . Googol که به معنای عدد یک و صد صفر است را کشف کرد . که بعداً «های لری » و « سرگی برین » موسسان شرکت گوگل اسم شرکتشان را از Googol گرفتن و ان را به Google تغییر دادند .

 

 

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

پشتوانه ی گوگل

تاریخچه شرکت گوگل سراسر پر از دستاوردهای بی نظیر است . دوستانشان در تاسیس این شرکت به ان ها خیلی کمک کردند و همراه خیلی خوبی برای این دو جوان بودند . ان ها کار خود را از یک اتاقک کوچک خانه ی یکی از دوستانشان با یک کارمند به نام سیلور اشتین شروع کردند . این سه جوان از ان جا قدم بزرگی را به سمت دنیای فناوری برداشتند .  با تلاش زیاد و پشتکار قوی ای که از جانب خانواده و دوستانشان داشتند خیلی زود به هدفشان رسیدند . این شرکت وقتی که به صورت ازمایشی کار می کرد محبوبیت خود را در بین کاربران به دست اورد به طوری که هر روز 10 هزار تقاضا در این موتور جستوجو گر سرچ می شد . این دو جوان در سال 1998 شروع به تکمیل این موتور کردند .

 

ان ها برای این کار خیلی تلاش می کردند . ابتدا شروع به خریداری سخت افزار هایی برای ساخت کامپیوتر کردند . ان ها با هزینه ی خیلی کمی اولین کامپیوتر خود در خابگاهی که در ان جا زندگی می کردند را تولید کردند . به این ترتیب برای اولین بار مرکز داده پردازی Google توسط این کامپیوتر راه اندازی شد . در دانشگاه ها از این موتور جستجو استقبال خیلی خوبی شد و رضایت خیلی خوب دانشجویان را به دست اورد . سرگی در سال 1998 یک دفتر باز کرد و در ان جا به بازارگانی مشغول شد . ان ها برای توسعه ی این کار شروع به استخدام افراد دیگری با مدرک کامپیوتر کردند . شرکت Google برای پیشرفت و به ثمر رساندن کارش به سرمایه ی زیادی نیاز داشت . کلاینر پرکین کافیلد و بایرز اولین سرمایه گذارانی بودند که سرمایه ی شرکت Google را تامین کردند .

گوگل در راه رسیدن « تاریخچه شرکت گوگل »

در سال 1998 شرکت Google برسر زبان ها افتاد و روزنامه ها شروع به نوشتن موضوعاتی درباره ی این شرکت کردند . در همان سال در طی یک خبر اعلام شد که شرکت Google در میان صد سایت بهتر دنیا قرار گرفته است . ساختمان شرکت Google بزرگتر شد و تعداد کارمندان ان هم بیشتر شد . لری و سرگی برای رفاه کارکنان و شاد بودن محیط کار در شرکتشان طرح های ورزشی و تفریحی را راه اندازی کردند .

با این کار علاقه ی کارمندان به کار چندین برابر شد و کارایی شرکت از قبل خیلی بهتر و سریع تر شد . در ان زمان که یاهو در بین مردم خیلی رواج داشت و از ان خیلی استفاده می شد . این دو جوان با موسس ان دیوید فیلر اشنا شدند . دیوید که از این موتور جستو وجو خیلی خوشش امده بود به ان ها پیشنهاد داد که در این موتور پیشرفت هایی ایجاد کنند . در اواخر سال 1998 با سرمایه ی یک میلیون دلار ساخت این موتور تکمیل شد .

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

خبرنامه در گوگل راه اندازی می شود

تاریخچه شرکت گوگل  ، این شرکت در سال 1998 بخش خبرنامه Google Friends را راه اندازی کرد . که مورد توجه عام قرار گرفت و استقبال خوبی از آن شد . این بخش تمامی رویداد های شرکت را ماهانه در جریان کاربران قرار می داد، تا در جریان چگونگی روند شرکت باشند . با ورود وبلاگ ها و بخش های دیگری که اخبار را در جریان کاربران قرار می داد . کم کم و به مرور زمان توجه به این بخش کاهش یافت تا ان را به کلی تعطیل کردند . در این سال این شرکت شروع به راه اندازی شرکت های دیگری کرد و تعدادی شرکت راه اندازی کرد و مهمترین ان ها شرکت Google Inc که توسط سون« Sun » با سرمایه ی 100000 دلاری و به صورت چک پرداخت شده بود راه اندازی شد .

در همین سال ها لری در جشنواره ی « Burning Man »که به معنی مرد سوزان است به همراه تعدادی از دوستانش یک ادمک چوبی را اتش زدند . لری این عمل خود را یک اقدام خود جوش برای ابراز احساسات شخصی بیان کرد . کم کم تعداد شرکت کنندگان این جشنواره بیشتر شدند که در حال حاضر به مدت یک هفته در بیابان بلک راک امریکا برگزار می شود . اولین کارمند این شرکت کریگ سیلوراشتاین فارغ التحصیل رشته ی علوم رایانه از دانشگاه استفورد بود او به مدت 10 سال در شرکت فعالیت کرد . شرکت Google در سال 1999 یک دفتر با 8 کارمند در شهر پائلو التو راه اندازی کرد . در همین سال این شرکت برای سلامتی کارکنانش یک رستوران باز کرد و چارلی ایرز را به عنوان سراشپز استخدام کرد .

 

چارلی و امکانات گوگل

در ابتدا چارلی تنها برای چهل کارمند اشپزی می کرد . به مرور زمان تعداد کارکنان شرکت افزایش یافت و در حال حاضر او حداقل برای 1500 نفر اشپزی می کند . گوگل برای کارمندانش این امکان را فراهم کرده است که 20% از وقت کاریشان را با برنامه هایی که دوست دارند سپری کنند و به کار فکر نکنند تا با علاقه و اشتیاق و بدون خستگی به کارشان ادامه دهند . هم چنین در هفته یک روز کامل را برای استراحت کارمندان مهیا ساخته است . به ان ها این اجازه داده شده است تا هر موقع که دوست داشتند برای این که کار کیفیتش را از دست ندهد چند لحظه بخوابند و استراحت کنند .

« تاریخچه شرکت گوگل » امید کردستانی ، از مدیران موفق گوگل 

یکی از مدیران بسیار موفق شرکت گوگل امید کردستانی است . او در سال 1999 با دوازده سال سابقه ی کار در زمینه ی فناوری الکترونیک وارد شرکت گوگل شد و به عنوان رئیس بخش فروش جهانی گوگل شروع به کار کرد . خیلی از مدیران شرکت گوگل از جمله « سالار کمانگر ترانه رضوی،رضا به‌فروز،مایک جزایری،شیرین اسکوئی و شمیم صمدی»اهل ایرانند و از مدیران موفق شرکت گوگل به حساب می ایند . این شرکت برای مناسبت های خاص هم چون تولد اشخاص مهم ،سال نو و.. . «Google Doodle» ورژن خاصی از لوگوی اصلی را طراحی کرد که به جای لوگوی اصلی استفاده می شد .

 

برای اولین بار یک خانم هنرمند به نام لوری لوئب ان را طراحی کرد . بعد از ان هنرمندان دیگری مانند واین تیباد گرفته تا کریستف نیمان و اریک کارل ان را به گونه های متفاوت طراحی کردند . خدمات شرکت گوگل عبارتند از: گوگل محقق،ای گول،گوگل جمیل،ترجمه گوگل،فیدبرند،گوگل باز،گوگل ویو،جستجو،گوگل پلاس،جی میل،نوار ابزار گوگل،گوگل مپس، مون، مارس، ارث،گوگل کروم، تاک، باز، داکس، ، ویدئو، ریدر، پیکاسا و… است .

شعار شرکت گوگل شرارت ممنوع یا هرگز بد نباشید است.

 

در سال 2001 Usenet Discussion Service بحث و گفتوگو را با 500 میلیون بحث مربوط به 7 سال قبل خریداری کرد که در حال حاضر Groups ‏Google شناخته می شود . لری و سرگین همه کاره ی شرکت بودند و شرکت را خیلی عالی پیش می بردند . تا این که در سال 2001 طی جلسه ای که در این سال توسط هیئت مدیران برگزار شد . اریک اشمیت را به عنوان مدیر عامل شرکت استخدام کردند و تا سال 2011 در شرکت فعالیت کرد . بعد از این که در این سال استعفاء داد سرگی دوباره مدیر عاملی شرکت را بر عهده گرفت . در این سال شرکت گوگل نرم افزار ‏ Google Images را راه اندازی کرد . این نرم افزار این امکان را برای کاربر فراهم میکند تا به جای استفاده از کلمات کلیدی برای پیدا کردن متن از تصاویر استفاده کند .

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

این شرکت گوگل محقق را به بخش جستوجوگر خود برای مقالات ملی و بین المللی اضافه کرد . این بخش برای استادان و دانشجویانی که به دنبال مقالات علمی هستند بهترین گزینه است.

ای گول یکی از پرکاربرد ترین بخش های این جستو وجو گر به حساب می آید. ای گوگل این امکان را برای کاربر فراهم می کند که متن هایی که خود ان را نوشته اید به صورت جداگانه در یک صفحه ی شخصی قرار دهید و به جزء شما کسی ان را نبیند.

گوگل جمیل که در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است. برای تمامی بخش های این جستوجوگر باید حساب کاربری داشته باشید. یکی از قابلیت های این بخش این است که با ایجاد حساب کاربری شما هنگام دریافت و ارسال رایانامه از مزایای ان برخوردار می شوید.

شما اگر خواستید متنی که با یک زبان دیگر نوشته شده است را ترجمه کنید به این بخش مراجعه کنید. تنها مشکلی که این بخش دارد این است که به متن شما جمله بندی درستی را نمی دهد.

این بخش برای کسانی طراحی شده است که دارای وبلاگ یا سایتی هستند و می خواهند امار کسانی که به سایت یا وبلاگ ان ها مراجعه کرده است را بدانند.

گوگل باز؛ این بخش همان طور که از نامش پیداست یک شبکه ی اجتماعی برای رد و بدل کردن و به اشتراک گذاری پیام است و تمامی افراد می توانند به این گوگل ورود پیدا کنند ولی برای ورود به این بخش باید حساب کاربری بخش جمیل را داشته باشید این بخش برای کسانی طراحی شده است که می خواهند در شرکت گوگل مشارکت داشته باشند.

نوار افزار گوگل شامل دو نسخه ی اکسپلور و فایرفاکس است. اکسپلور ؛ که در سال 1994 راه اندازی شده است به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل اندروید نصب می شود. فایر فاکس؛ هم در سال 2004 راه اندازی شد به دلیل سرعت و کارایی زیاد، امنیت و پایداری بالا، تغیر دادن ان با توجه به سلیقه ی شخص به یک نرم افزار ایده ال تبدیل شده است.

گوگل ویو؛ این شرکت یک بخش جدید به نام گوگل ویو به جستوجوگرش اضافه کرد. گوگل ویو یک بخش برای ارتباط و همکاری از طریق اینترنت و پروتکل بین افراد است.

گوگل مپس یک نرم افزار دارای نقشه هایی کامل و دقیق از کره ی زمین است.اگر بدون داشتن نقشه به جایی رفتید و در راه گم شدید یا به مشکلی برخوردید و جایی را بلد نبودید نگران نباشید در هر نقطه ای از جهان که باشید کافی است به سایت نقشه گوگل بروید تا از جایی که در ان قرار گرفته اید مطلع شوید و مسیر خود را پیدا کنید.

گوگل مون که در سال 2005 راه اندازی شد برنامه ای است که تصاویر ماهواره ای از ماه را نشان میدهد.

گوگل مارس نسخه ای از گوگل مپ است که عملکرد ان شبیه مون است و تصاویری از فضا را نشان می دهد.گوگل داک هم برای کسانی که تمام وقت خود را با استفاده از اینترنت می گذرانند طراحی شده است.

گوگل ارث عکس های هوایی را نشان می دهد که نمای 3 بعدی کره زمین را به کلی نمایش میدهد و برای پیدا کردن مکان های مختلف از جمله ورزشگاه،هتل،جاهای دیدنی بهترین گزینه هستند.

گوگل داکس برنامه ای واژه پرداز است که بر روی هر سیستم عاملی نصب می شود.شما می توانید هر گونه اسنادی را به کمک این برنامه ایجاد و ویرایش کنید.

گوگل رید یک نرم افزار تحت وب که چه انلاین باشد یا نباشد قابلیت خواندن را دارد این نرم افزار در سال 2001 راه اندازی شده است. پیکاسا در سال 2004 توسط گوگل خریداری شد که یک نرم افزار برای مشاهده و مرتب کردن عکس است.

رقابت گوگل و یاهو

این شرکت برای رقابت با شرکت یاهو سایت جیمیل را راه اندازی کرد . یکی از قابلیت های این سایت ارسال رایانامه به افراد است . این شرکت گروه های گوگلی که از شرکت یاهو گرفته شده بود را برای کاربران جمیل راه اندازری کرد . این سایت برای مجموعه ای از افراد که می خواهند با هم صحبت کنند و تمامی این افراد در این جا به مکالمه با هم بپردازند . مثلا تعدادی از دانشجویان که با هم یک پروژه را انجام می دهند در این جا یک گروه تشکیل می دهند و درباره ی پروژه شان با هم دیگر صحبت می کنند .

عکسکده ی گوگل

تاریخچه شرکت گوگل مبحث اصلی این مطلب است . شرکت گوگل که همواره در حال پیشرفت است و خدمات جدیدی را ارائه می دهد یک نرم افزار برای کسانی که به گرفتن عکس خیلی علاقه دارند و می خواهند عکس های زیبایی را که گرفته اند در تمام دنیا به نمایش بگذارند . یا یک عده ی خاص ان ها را ببینند طراحی کرده است . با طراحی این بخش تعداد کاربران خود را چندین برابر افزایش داد .

 

این شرکت یک نرم افزار طراحی کرده است که با استفاده از ان شما میتوانید از طریق ماهواره ها تمام کره زمین به طوری که در فضا باشید را ببینید و از نگاه کردن به دنیا لذت ببرید . این شرکت یک نرم افزار برای کسانی که می خواهند از وضعیت اب و هوا مطلع شوند را طراحی کرده  است . شما در هر شهری از دنیا که باشید با داشتن این نرم افزار در کم ترین زمان ممکن از اب و هوای شهری که در ان حضور دارید مطلع خواهید شد .

لینک صفحات « تاریخچه شرکت گوگل »

شرکت گوگل که هر روز پیشرفت های چشم گیری را به دست می آورد . و موسسین شرکت امکانات بیشتری را برای موتور جستوجو فراهم می کنند . انان بر این باور بودند که اگر از جانب صفحات معتبر به صفحه ای لینک داده شده باشد . ان صفحه بیشترین بازدید کننده را دارا می باشد و از اهمیت خاصی برخوردار است . این دو جوان از تجربه های خود در ساخت و پیشرفت این جستوجوگر استفاده کردند و نتیجه ی خیلی خوبی هم به همراه داشت .

 

این موتور جستوجوگر به دلیل طراحی ساده و بسیار شیک و زیبا در بین کاربران از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود . سرعت سرچ و نتایج سریع حاصل از ان محبوبیتش را چندین برابر کرده بود . این گوگل دارای کلمات کلیدی بسیار ساده و برای کاربران قابل فهم بود . که در سال 2000 تبلیغات را برای فروش این کلمات اغاز کرد . و فروش بسیار خوبی را هم به همراه داشت .

گوگل با چند زبان مختلف

این شرکت ابتدا کار خود را با سه زبان ژاپنی،کره ای و چینی با 350 کاربر شروع کرد.

تاریخچه شرکت گوگل پر از اطلاعات به خصوصی است. به دلیل رضایت فوق العاده ی کابران از شرکت گوگل توانست جایزه ی Webby را از ان خود کند . و یک نرم افزار جدید را طراحی کرد که شامل 10 زبان مختلف دنیا از جمله فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، سوئدی، فنلاندی، اسپانیایی، پرتغالی، هلندی، نروژی و دانمارکی بود . این شرکت ابتدا کار خود را با سه زبان ژاپنی،کره ای و چینی شروع کرد . و این موتور جستوجوگر تنها 350 نفر مشتری داشت . ولی در حال حاضر بیشتر مردم دنیا از ان استفاده می کنند و با زبان های مختلف دنیا کار می کند . این شرکت در سال 2000نرم افزار Google Toolbar را طراحی کرد . این نرم افزار برای کاربر این امکان را فراهم می کرد که بدون این که به صفحه ی اصلی باز گردد درباره ی هر موضوعی جستوجو کند .

Google Zeitgeist « تاریخچه شرکت گوگل »

هم چنین نرم افزارGoogle Zeitgeist‏ که به معنی روح زمان ها است را راه اندازی کرد . این نرم افزار عبارت است از مواردی که طی یک سال جستوجو می شود . این شرکت از زمان تاسیسش اختراعات زیادی را کشف و به ثبت رسانده است . اختراع صفحات PageRank که در این سال برنامه ریزی شده است یکی از ان ها است اما حق امتیاز ان که در لیست Laerence Page  ثبت شد به دانشگاه استفورد واگذار شده است . اولین دفتر بین المللی شرکت گوگل در این سال در شهر توکیو راه اندازی ش .

تبلیغات متنی کوچکی هستند که هنگام سرچ در بالا یا پایین نتایج نمایش داده می شوند . این شرکت در سال 2002 در استرالیا شروع به فروش ان ها کرد . eBay اولین مشتریان این شرکت در استرالیا بود . این شرکت دومین دفتر کاری خود را در این سال در سیدنی راه اندازی کرد .

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

دستاورد های شرکت گوگل 

در سال 2002 این شرکت در 13 کشور با 2400 کارمند فعالیت می کرد و ارزش ان به سه میلیارد دلار رسید . شرکت گوگل در این سال شروع به تولید محصولات برای سایر شرکت ها کرد . اولین محصولی که این شرکت تولید کرد و ان را در اختیار شرکت های دیگر گذاشت دستگاه جستجوی Google بود . ان ها به کمک این محصول که جعبه ای زرد رنگ داشت تصاویر را جستوجو می کردند . با نصب کردن این نرم افزار به شبکه ی رایانه ای جستوجو فعال می شد . هم چنین این شرکت رابط API را منتشر کرد . « API یک رابط مشترک بین دو سیستم و سرویس جدا است» . این رابط که برای برنامه نویسان طراحی شده بود به ان ها اجازه می داد که در وب هم زمان دو میلیارد سند را جستوجو کنند .

« حتما بخوانید  تاریخچه سیستم عامل مک بوک ؛ مروری بر فعالیت های اپل MAC OS

 

سایت بلاگر گوگل

هم چنین در این سال شرکت گوگل ازمایشگاه Google Labs را راه اندازی کرد . در سال 2003 گوگل شرکت پیرالبز را خریداری کرد . این شرکت دارای سایت بلاگر بود که در سال 1999 به وجود امده بود . بلاگر یک سایت اینترنتی برای ایجاد و نوشتن وبلاگ به صورت رایگان است . و یک سایت بسیار محبوب در بین سایر سایت ها محسوب می شود . شرکت گوگل با همکاری بسیاری از شرکت های برتر دنیا سیستم عامل اندروید را برای گوشی های هوشمند تولید می کند . رضایت خیلی خوب تولید کنندگان گوشی بر اساس این سیستم عامل را به دست اورده است . در این سال شرکت های خصوصی سهام خود را به مردم می فروختند که شرکت گوگل هم جزء یکی از این شرکت ها بود .

 

پیشنهاد شرکت مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به شرکت گوگل پیشنهاد ادغام این دو کمپانی را داد اما به ان خیلی توجه نشد . در همین سال شرکت گوگل 32% از کاربرانی را که از اینترنت استفاده می کنند به خود اختصاص داده و در صدر جدول قبل از شرکت یاهو ، ای او الف، ام اس ان و… قرار گرفت . خیلی از موتور های جستوجو گر اطلاعات خود را از طریق جستوجوگر های دیگر به دست می اورند ولی گوگل تنها شرکتی است که خودش اطلاعاتش را تامین می کند هم چنین تامین کننده ی اطلاعات سایر جستوجوگران است به طوری که سایر موتورها 76% از اطلاعات خود را از طریق این جستوجوگر فراهم می کنند . که 15% از ان متعلق به شرکت مایکروسافت است .

در سال 2003 این شرکت در کارش پیشرفت های بسیاری را به دست اورده بود . در این سال به منظور پشتیبانی از سرویس AdSense شرکت Applied Semantics را خریداری کردند . این شرکت که به تبلیغات خیلی اهمیت می داد در این سال Google Grants‏ را راه اندازی کردند و برای تبلیغ ان هزینه ای معادل ده هزار دلار را پرداخت کردند .شرکت گوگل در سال 2004 شبکه اجتماعی اورکات «Orkut» که این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا دوستان جدید و قدیمی را ببیند و در حفظ روابط افراد خیلی موثر است را راه اندازی کرد . در این سال طی یک کنفرانس خبری شرکت گوگل اعلام کرد که شرکت خدمات مالی و بانکداری مرگان استیلی و گلدمن ساچز گروپ را برای ارائه ی خدمات اجاره کرده است .

 

سهام گوگل

این شرکت در این سال شروع به فروختن سهام به مردم کرد . با این کار 4 میلیارد درامد را کسب کرد که 12 میلیارد دلار ان سود بود . گوگل با فروش سهام به مردم سود قابل توجه ای را کسب کرد . تا قبل از این کار، سهام شرکت 100 میلیون دلار ارزش داشت اما با این کار سهام شرکت به 273.42 میلیون دلار رسید . که افزایش چشم گیری برای گوگل بود . در سال 2005 نرم افزار Google Maps‏ را برای گوشی های هوشمند طراحی کرد . سه ماه پس از آن این نرم افزار را در ایالات متحده عرضه کرد .

 

رانندگان استفاده ی خیلی خوبی برای پیدا کردند جاده ها و محل هایی که در ان قرار می گرفتند از ان کردند و رضایت خیلی خوب ان ها را به همراه داشت . یک سال پس از ان در کشور های دیگری هم چون بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا عرضه شد .  در حال حاضر در خیابان های 190 کشور دنیا از ان استفاده می کنند . در این سال شرکت گوگل سهم های بیشتری را به فروش رساند و سود ان به 350 میلیون دلار رسید که سود فوق العاده ای برای شرکت بود . با فروش سهام هر روز سود این شرکت بیشتر می شد . در پایان همین سال سود این شرکت به 80 میلیارد دلار رسید . این شرکت در سال 2005 برای بالا بردن سرعت پیام Google Talk را راه اندازی کرد .

 

آمار بازدیدکنندگان

Google Analytics که امار بازدید کنندگان را نشان می دهد را راه اندازی کرد و شروع به گسترش دفاترش کرد و دفاتری را در شهر سائوپائولو و مکزیکوسیتی راه اندازی نمود . مجله ی فورجین این شرکت را بزرگتری و برترین شرکت دنیا معرفی کرد . که از طریق فروش سهام سود کلانی را به دست اورده بود . شرکت گوگل تعداد بسیار زیادی از افرادی که بیکار بودند را در این سال استخدام کرد و ان ها را از بیکاری دراورد .

Google

طراحی و راه اندازی امور مالی و ترندز

شرکت گوگل در سال 2006  Google Finance که مربوط به امور مالی است را طراحی کرد . این بخش مسائلی را هم چون تصمیم گیری های مالی، رویداد های مهم شرکت، اخبار شرکت و .. . را در اختیار کاربران قرار می دهد . در همین سال بخش Google Trends راه اندازی شد . این بخش نشان دهنده ی میزان محبوبیت موارد جستوجو از زمان تاسیس شرکت تا الان و در اینده است . و یکی از بخش های خیلی مهم شرکت به شمار می رود .

 

هم چنین در این سال جیمیل را با زبان عربی در کشور های مختلف عرضه کرد . مجله ی فورجین شرکت گوگل را با در امدی معادل 8 میلیارد دلار به عنوان 353 مین شرکت برتر در امریکا و موسسان شرکت را جوان ترین میلیاردر و سی و یکمین ثروتمند جهان معرفی کرده است . لری و سرگی با یک میلیارد دلار از سازمان ملی هوانوردی و فضایی ناسا درخواست کرده اند تا اسم گوگل را بر روی کره ی ماه بنویسند .

 

Google Checkout و راه اندازی نرم افزار

ارزش شرکت گوگل در سال 2006، 135 میلیارد دلار بود . در این سال این شرکت Google Checkout را راه اندازی کرد . این بخش به شما این امکان را می دهد که بدون خارج شدن از منزل و در کم ترین زمان ممکن انچه را که دوست دارید از طریق اینترنت خریداری کنید . با راه اندازی برنامه ی Google Checkout برای کاربران این امکان را فراهم می سازد تا با استفاده از اینترنت عکس هایشان را به اشتراک بگذارند . این شرکت نرم افزار Google Apps for Your Domain را برای انواع کسب و کار ها راه اندازی کرد . که خیلی زود طرفداران خود را پیدا کردند . یکی از قابلیت های این نرم افزار نصب برنامه های دلخواه مانند جیمیل ، تقویم و … است .

 

گوگل برای اولین بار برنامه ی Apps for Education در دانشگاه ها را به اجرا در اورد. اولین دانشگاهی که این نرم افزار در ان قدم گذاشت دانشگاه اریزونا بود.

جستجوگر گوگل

به مرور زمان در سایر دانشگاه ها ان را به اجرا در اوردند در حال حاضر در 100 دانشگاه برتر جهان از ان استفاده می شود و دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران است . بیشتر از 25 میلیون کاربر در سراسر دنیا از ان استفاده می کنند . این شرکت برای کسانی که دارای جیمیل بودند این امکان را فراهم کرد تا با استفاده از بلاگر برای خود وبلاگ درست کنند . این یک دستاورد خیلی عالی برای شرکت گوگل بود . اطلاعات این شرکت به وسیله ی این بلاگر بیشتر و کامل تر شد . و باعث سرعت هر چه بیشتر موضوعات شرکت می شد . یک سال بعد از ان شرکت گوگل به یکی از برترین شرکت های دنیا تبدیل شد .

 

درخواست جستوجوی گوگل از شرکت های دیگر هم چون Yahoo، AOL ،CNN و … خیلی بیشتر بود . و 80% جستوجوها را به خود اختصاص داده بود . شرکت گوگل در سال 2007 تا سال 2010 در صدر بهترین شرکت فناوری اطلاعات قرار داشت و از رقیب های خود جلو افتاده بود . شرکت گوگل با راه اندازی بازار سهام IPO و تبلیغات عالی این بخش درامد شرکت را به 700 هزار دلار رساند . این درامد خیلی خوب و موفقیت بسیار عالی برای شرکت بود . موفقیت های این شرکت تا الان هم ادامه دارد و در بازار های مختلف جهان از جمله بورس نزدکو با نام  GOOG و بازار فرانکفورد با نام GGQ1 حضور دارد .

شرکت گوگل از سال 2007 به مدت دو سال در رتبه ی اول شرکت های برتر جهان قرار داشت . ولی یک سال بعد این شرکت در رتبه ی چهارم قرار گرفت .

 

یوتیوب و فیسبوک

در سال 2009 در امد این شرکت 23.651 میلیارد دلار بود که 6.520 میلیارد دلار ان سود است و تعداد کارکنان این شرکت 20.621 نفر بودند

یوتیوب، گیدئون لو و بنجامین لینگ مهندس از مدیران بسیار خوب شرکت بودند و خدمات بسیار ارزنده ای را برای این شرکت انجام دادند. اما با رواج فیسبوک و شهرت خیلی خوبی که پیدا کرد این مدیران در سال 2008 استعفاء دادند و به فیسبوک پیوستند . اما با وجود رفتن این افراد شرکت باز هم روند خودش را طی کرد و روز به روز به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کرد . این شرکت برای دانشجویانی که دوره ی کاراموزی را می گذرانند و به فناوری علاقه داشتند برنامه ی BOLD را عرضه کرده است . که دانشجویان با استفاده از این برنامه می توانند دوران کاراموزی خود را در گوگل بگذرانند .

 

در حرفه ای که به ان علاقه دارند به کار مشغول شوند . کارمندان این شرکت در سال 2008 یک طرح برای ارائه ی خدمات به جامعه راه اندازی کردند .این دو جوان شرکت گوگل را با هدف پیشرفت و سامان دادن تمامی اطلاعات موجود در کره ی خاکی تاسیس کردند . گوگل با استفاده از تجزیه و تحلیل پیوندهایی که از یک صفحه به صفحه بعدی داده می شود و هر کدام یک امتیاز دارند . از تعداد پیوند های این صفحات می تواند بفهمد که کدام صفحات مهم تر و بیشترین بازدید کننده را دارند .

پرسرعت ترین سایت جهان « تاریخچه شرکت گوگل »

اگر شما به دنبال یک موتور جستوجوگر عالی با بیشترین سرعت ممکن هستید جستوجوگر گوگل بهترین گزینه برای شما خواهد بود . این موتور با سرعت فوق العاده و استفاده از تکنولوژی های جدید و به روز برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظر ان را به یکی از بهترین ها تبدیل کرده است .

 

این شرکت در تلاش است تا به عالی ترین موتور جستوجو ی دنیا تبدیل شود . این موتور قابلیت دسترسی هم زمان به 1.3 میلیارد صفحه ی گوگل در سراسر دنیا در یک دوم ثانیه را دارا می باشد . این شرکت در طول روز پاسخ گوی 100 میلیون از تقاضای کاربران است .

سلامتی کارکنان

این شرکت اهمیت خاصی برای ورزش کارکنانش قائل است . و برای ورزش هایی هم چون والیبال مسابقه هایی گذاشته است تا کارکنان با اشتیاق بیشتر به ورزش بپردازند و از ان لذت ببرند . ان ها دو روز در هفته را در جنگل و پارک ها پیاده روی می کنند. کارکنان این شرکت بیشتر اوقات صبحانه و شام را در منزل میل میکنند . اما نهار را در محل کار می خورند . موقع ناهار این شرکت بین ساعات ۱۱:۳۰ – ۲:۳۰ است .

 

بیشتر از غذاهایی که دارای اسید امینه هستند مانند ماهی ، گردو، سبزیجات استفاده می کنند هم چنین در پخت غذا ها از روغن افتاب گردان بهره می برند . این شرکت که بیشتر از هر چیزی به سلامتی کارکنانش اهمیت می دهد ان ها را از محیط هایی که دارای سرب هستند دور نگه داشته چون سرب موجب اختلال عملکرد، نقص شنوایی،درد مفاصل،اسیب های عصبی و مغزی و… می شود . تمامی کارکنان این شرکت در هنگام کار کردن از دمپایی استفاده می کنند تا بتوانند راحت راه بروند و انگشتانشان را به خوبی تکان دهند .

فعالیت شرکت از سال 2012 تا به امروز

تاریخچه شرکت گوگل که این شرکت در سال 2012 بخش Froogle را برای خرید کالا راه اندازی کرد . شرکت گوگل از ابتدای تاسیسش تا به امروز در سرتاسر دنیا در شرکت های مختلفش 20,000 کارمند را به استخدام خود دراورده است . در یک کنفرانس خبری که در سال 2013 برگزار شد شرکت گوگل اعلام کرد که می خواهد بخش تولید تلفن همراه شرکت موتورالا را با قیمت 12.5 میلیارد دلار خریداری کند . و چند ساعت بعد ان را خریداری کرد .

 

یک سال پس از ان شرکت موتورالا را به قیمت 2.9 میلیارد دلار به شرکت لنوو فروخت . شرکت گوگل در سال 2014 ویژوال بیسیک را خریداری کرد . یک زبان برنامه نویسی است که امکان دسترسی سریع و اسان به داده ها را برای کاربران فراهم می کند . و 56% برنامه ها با استفاده از این زبان نوشته می شوند . در همین سال شرکت «skybox» را به مبلغ 500 میلیون دلار و سرویس موسیقی «sonyza» را خریداری کرد .

 

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند
شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

 

وبلاگ رسمی گوگل

در ماه اکتبر سال 2015 شرکت گوگل از طریق وبلاگ رسمی اش اعلام کرد که یک شرکت جدید فناوری با نام الفابت را در شهر کالیفرنیا تاسیس می کند . و لری و سرگی مدیریت این شرکت تازه تاسیس را بر عهده خواهند داشت . در حال حاضر درامد این شرکت 769.54 دلار است . در این سال شرکت گوگل شعار شرکتش را تغیر داد به «کار درست را انجام دهید» . این شرکت در این سال Mobroi را راه اندازی کرد . برنامه ای است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده است و بیشتر از 100 کانال تلویزیونی را نمایش می دهد . این برنامه حتی اگر سیگنال شبکه هم خیلی ضعیف باشد باز هم به خوبی کار می کند .

مراکز شرکت گوگل

موسسین شرکت گوگل در شرکتشان یک مجسمه ی بزرگ ساخته اند که نمایانگر شعار شرکت شرور نباشید است.

شرکت گوگل 23 مرکز در اروپا،14 مرکز در اسیا، 5مرکز در خاورمیانه، و 3 مرکز در امریکای لاتین دارد . ساختمان اصلی شرکت گوگل که با نام گوگل‌ پلکس شناخته می شود در مانتین ویو کالیفرنیا واقع شده است . گوگل پلکس از دو کلمه ی گوگل و کامپلیکس که به معنای مجتمع پیچیده است تشکیل شده است . این نام به دلیل ساختمان های زیادی که در گوگل پلکس وجود دارد گذاشته شده است .

 

موسسین شرکت گوگل در شرکتشان یک مجسمه ی بزرگ ساخته اند که نمایانگر شعار شرکت شرور نباشید است و با این کار به کارمندان این شعار را یاد اوری می کنند . شرکت گوگل قصد دارد برای سلامتی طبیعت یک سیستم راه اندازی کند که به جای انکه از برق صنعتی در شرکتش استفاده شود با استفاده از انرژی خورشیدی برق مورد نیاز را تامین کند .

 

دلیل موفقیت شرکت گوگل چیست؟

تاسیس مرکز بهداشت برای سلامتی کارکنان و خانواده هایشان میزان ساعت کاری شرکت با توجه به توانایی کارمندان و یاد اوری فرهنگ گوگل و نواوری و مشتری مداری

– در یافت پاداش به صورت وجه نقد، واگذاری یا فروش سهام،مشارکت در سود محصولات و .. .

–به ارمغان اوردن مشاوره ی رایگان برای کارمندان از لحاظ امور بانکی،خانواده و کودکان،مسائل حقیقی و حقوقی

– ایجاد کلاس های یادگیری در فرصت های به وجود امده هنگام کار و پرداخت شهریه ی این کلاس ها از جانب شرکت

– تاسیس کودکستان در نزدیکی شرکت برای کارمندان- به ارمغان اوردن سرویس های رایگان حمل و نقل کارمندان جهت بازدید از مکان های دوروبر شرکت

– ایجاد یک کافی شاپ رایگان برای کارمندان شرکت – پوشیدن لباس کار مخصوص کارمندان

– تکرار شعار شرکت نباید بد باشی در اتاق های شرکت

– تشویق فراوان کارکنان در بعضی مواقع حتی اگر کار ان ها خوب نباشد .

 

لوگوی شرکت گوگل

وگوی شرکت گوگل برگرفته شده است از اسم شرکت همان طور که باد،اب،خاک و هوا چهار عنصر مهم طبیعت هستند زرد و قرمز وابی هم چهار عنصر مهم در رنگ ها هستند . با مخلوط کردن این سه رنگ رنگ های دیگری به دست می اید طراح لوگوی این شرکت از این سه رنگ اساسی به اضافه ی رنگ سبز استفاده کرده است . لوگوی این شرکت از ابتدای تاسیسش تا الان تغیر نکرده است فقط رنگ های ان ملایم تر شدند .

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگين، کشتي سازي، خدمات مالي و درماني،هتل داري،مواد شيميايي، تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند.کلمه ي سامسونگ به معني سه ستاره است.حرف سه نماد بزرگي و قدرت و حرف ستار به معني جاودانگي است.

زندگی نامه های لری

های لری در ماه مارس سال 1973 در شهر لنسینگ میشیگان در یک خانواده ی نابغه ی رایانه یهودی متولد شده است . پدر لری دکتر کارل ویکتور است که به عنوان استاد علوم رایانه در دانشگاه میشینگام تدریس می کرد . مادرش هم گلوریا که شغل ان مربی برنامه نویسی کامپیوتر در دانشگاه ایالاتی میشینگام بوده، است . لری از همان کودکی علاقه ی خیلی زیادی به وسایل الکترونیکی مثل کامپیوتر داشته . در سن 6 سالگی به جای این که با دوستانش بازی کند با کامپیو تر های کهنه و دست دوم بازی می کرده است لری اجزای ان را در می اورده و دوباره از اول ان را بازسازی می کرده است . او در سن دوازده سالگی به خودش قول داده که حتما شرکتی را در زمینه ی وسایل الکترونیکی راه اندازی می کند .

 

پس از اتمام دبیرستان در مدرسه ی ایست لینسینگ به دانشگاه میشیگان میرود و در ان جا با مدرک دکترای رشته ی علوم کامپیوتر فارغ التحصیل می شود . او در زمان دانشجویی خود از آجر لگو یک چابگر جوهر افشان را اختراع کرده است .زمانی که دانشجو بود با سرگی برین اشنا شد و با کمک هم دیگر موسسه ی گوگل را در سال 1999 تاسیس کردند . لری در سال 2011 در امریکا جزء یازدهمین ثروتمند و در جهان رتبه ی 24 را به خود اختصاص داده است . هم چنین در سال 2015 در رتبه ی پنجمین ثروتمند جهان قرار گرفته است . حقوق ماهانه ی لری یک دلار است . این نابغه ی دنیای کامپیوتر در سال 2005 برای این که مستقل زندگی کند از خانواده اش جدا شد و در پالو التو شهر کالیفرنیا خانه ای را خریداری کرد .

 

سال 2008 و بیماری ابولا « تاریخچه شرکت گوگل »

لری در سال 2008 با دختری به نام لوسیندا ساوتورث اشنا شد و در همین سال هم ازدواج کردند . لری در حال حاضر دارای دو فرزند هفت ساله و ده ساله است. او بعد از ازدواج برای گسترش خانه اش زمین و خانه های اطراف محل سکونت خود را خریداری کرد و منزلش را از نو با یک حیاط زیبا با باغ انگور و گل و درختان تزئینی زیبا ساخت . زمانی که بیماری ابولا در امریکا رواج پیدا کرد و مردم با ان دست و پنجه نرم می کردند لری برای مقابله با این بیماری خطرناک و مسری 15 میلیون دلار اهدا کرد .

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

زندگی نامه سرگی برین

سرگی برین در ماه اوت سال 1973 در شهر مسکو کشور روسیه در یک خانواده ی تحصیل کرده به دنیا امد . مایکل پدر سرگی در دانشگاه مریلند به عنوان استاد امار تدریس می کرد . هم چنین مادرش ایوجینا دانشمند ناسا بود . او در شش سالگی به همراه خانواده اش به امریکا مهاجرت کرد . خانواده ی او برای این که سرگی استعداد خود را بشناسد ان را به مدرسه ی مونتسوری که بچه های نابغه در ان حضور داشتند بردند . پس از اتمام دبیرستان به دانشگاه مریلند رفت و در سال 1993 کارشناسی رشته ی علوم کامپیوتر و ریاضیات را گرفت .

 

او پس از اتمام کارشناسی برای ارشدش به دانشگاه اسفورد رفت و در ان جا دوستی خود را با های لری اغاز کرد و به کمک هم دیگر موسسه ی گوگل را راه اندازی کردند . در سال 2007 با موسس شرکت بیوفناوری انه ووجیستکی ازدواج کرد . او بعد از شش سال زندگی مشترک با دو فرزند از همسرش جدا شد . سرگی به ورزش خیلی علاقه دارد . خیلی از اوقات خود را با اسکی و ژیمناستیک می گذراند .

شرکت گوگل در سال 1999 توسط دو دوست به نام لري و سرگي تاسيس شد.گوگل يک موتور جستوجوي سريع و راحت و به روز است.امروزه بيش از نصف مردم جهان از اين موتور جستوجوگر استفاده مي کنند و از ان خيلي راضي اند

جان کلام

با خواندن مطلب تاریخچه شرکت گوگل ؛ بهترین موتور جستجوی جهان Google امیدواریم اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید . نظرات و سوالات خود را درج کنید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .