مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی ؛ نکات، راهکارها و توصیه ها مراقبت

0 117
زمان مطالعه : 3 دقیقه

افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی ؛ نکات، راهکارها و توصیه ها مراقبت ؛ حدود 30 درصد از تمام ماشین های ظرفشویی ، در 5 سال اول دچار مشکل یا شکستگی می شوند. توصیه هایی را که در دفترچه راهنمای وجود دارد ، به ویژه در مورد شستشوی فیلتر در صورتی که از نوع تمیز کردن دستی است ، رعایت کنید. در اینجا هفت راهنمایی معمول در مورد تعمیر و نگهداری ارائه شده است که به ماندگاری ماشین ظرفشویی شما کمک می کند.

7 نکته برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی

 • باقی مانده غذا ی ظروف را تمیز کنید اما آن را نشویید 

  اکثر ماشین های ظرفشویی نیازی به پیش زمینه ندارند ، اما قبل از بارگیری ظروف خود حتماً استخوان ها ، خلال دندان ها و سایر مواد جامد را جدا کنید . این موارد سخت ، می توانند شلنگ تخلیه را مسدود کرده ، فیلتر را پاره کرده یا پمپ را خراب کنند.

 • فیلتر را تمیز کنید

  یکی دیگر از کار هایی که برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی باید انجام دهید این است که فیلتر را به صورت دستی تمیز کنید. هر ماه ، در صورت لزوم ، این کار را انجام دهید. هر زمان متوجه كاهش عملکرد شستشو می شوید فیلتر را تمیز کنید. قفسه پایین را بردارید . سیلندر پلاستیکی را پیدا کنید و آن را جدا کنید ( اگر در آنجا نیست ، به کتابچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کنید ). صافی را با آب شستشو دهید. استفاده از اسفنج های نرم و صابون برای برای تمیز کردن آن خوب است ، اما برس های زبر می توانند به آن صدمه بزنند.

در صورت یافتن هرگونه سوراخ ، بلافاصله فیلتر را تعویض کنید تا از ریزش موارد غذایی در پمپ جلوگیری کنید. در غیر این صورت آن ها می توانند به پروانه پمپ و درزگیر های موتور ، که قطعات پر هزینه ای برای تعمیر هستند ، آسیب وارد کنند.

ماشین-ظرفشویی

 • درزگیر درب را تمیز کنید

  در صورت لزوم از یک دستمال و سرکه سفید برای تمیز کردن درزگیر بین درب ماشین ظرفشویی ، که در آن باقی مانده ها و ذرات مواد غذایی جمع می شود ، استفاده کنید. این باقی مانده ها می توانند باعث ایجاد بو و بزرگ شدن قالب شوند. « ریچارد تارانت » ، مدیر مراقبت از ظروف ( Bosch ) و ( Thermador ) می گوید : از استفاده از دستمال مرطوب های مبتنی بر سفید کننده ، مواد شیمیایی قوی ، پد های تمیز کننده و هر چیز ساینده در درب و وان ضد زنگ خودداری کنید.

 • افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی  با از بین بردن باقیمانده آب سخت

  اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید ، داخل ماشین ظرفشویی شما احتمالاً رسوب گرفته و تغییر رنگ داده. ممکن است متوجه شوید که ریل ها و چرخ ها با مقاومت حرکت می کنند. از مواد شوینده مبتنی بر اسید سیتریک برای پاک کردن رسوب ها به صورت ماهیانه استفاده کنید.

 • بازوهای اسپری را بازرسی کنید

  ماشین ظرفشویی هر چند ماه سوراخ های موجود در بازوها و نازل های اسپری را بررسی کنید تا از تمیز بودن و باز بودن آنها مطمئن شوید. اگر مشاهده کردید که مواد معدنی و مواد غذایی باعث گرفتگی نازل اسپری می شود ، سعی کنید آن را با یک خلال دندان یا لوله تمیزکن باز کنید. باید این کار را به دقت انجام دهید که سوراخ ها را تغیر ندهد این می تواند بر الگوی پاشش تأثیر بگذارد و ماشین ظرفشویی کار خود را به خوبی انجام ندهد.

 • برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی قفسه ها را مقاوم کنید

  اگر پوشش پلاستیکی قفسه ها خراب شد ، آن را در اسرع وقت تعمیر کنید. در غیر این صورت ، قفسه ها دچار آسیب می شوند و تکه های کوچک فلز زنگ زده وارد پمپ می شود. تصور کنید که پمپ قلب ماشین ظرفشویی است و پوسته های زنگ زده ماننده لخته های خون باعث خاموش شدن سیستم و از کار افتادن آن می شود .

 • فقط ظروف را بشویید

  ممکن است فیلم هایی ببینید که نشان می دهد از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن قطعات خودرو استفاده می کنند. قطعات خودرو چرب هستند و ماشین ظرفشویی و مواد شوینده برای مقابله با این نوع گریس ساخته نشده اند. این می تواند فیلتر را مسدود کرده و پمپ را خراب کند.

جهت خرید بهترین ماشین ظرفشویی های سایت تا خرید ، روی خرید ماشین ظرفشویی کلیک کنید .


بیشتر بخوانید :

ماشین ظرفشویی ال جی و آشنایی با امکاناتش

جدیدترین و پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ ؛ ال جی ؛ بوش ؛ ویرپول

« حتما بخوانید  فناوری حباب ساز اکوبابل EcoBubble لباسشویی سامسونگ چیست؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .