مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستن ظرف با دست ؛ مقایسه و فرق

0 282
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تفاوت مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستن ظرف با دست

تفاوت مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستن ظرف با دست. این ایده که ماشین ظرفشویی هر بار که یک چرخه کامل را طی می کند ، مقدار زیادی آب مصرف می کند یک سوتفاهم است. در حقیقت ، ماشین ظرفشویی از مقدار آب مورد تصور شما استفاده نمی کند و از شستن دستی ظروف کارآمدتر است و در هزینه و وقت شما صرفه جویی می کند. باورش سخت است ، اما یک ماشین ظرفشویی بزرگ که از برق استفاده می کند ، انتخاب به صرفه تری نسبت به شستن دستی ظروف است ، اگر مدل ماشین ظرفشویی جدید است و شما بارهای زیادی را می شوید. بنابراین اسفنج را کنار بگذارید و نگاهی به این واقعیت های دور از ذهن بیندازید :

به طور متوسط ​​یک ماشین ظرفشویی در هر چرخه 12 لیتر آب مصرف می کند. این بدان معناست که یک خانواده 4 نفره در مقایسه با شستشوی دستی می تواند به طور متوسط ​​51 لیتر آب در هر بار صرفه جویی کند. آیا تصور می کنید که بتوانید 144 مورد را با 12 لیتر آب به صورت بهداشتی تمیز کنید ؟ با استفاده از ماشین ظرفشویی ، مقدار آب صرفه جویی شده در طول یک سال ، در مقایسه با شستشو ظرف های با دست ، معادل 14311 لیتر است !!!

 

شستشو ظرف با دست یا ماشین؟

کم مصرف ترین ماشین ظرفشویی در اندازه کامل تقریباً 10 برابر آب کمتری برای شستن ظروف به همان اندازه نسبت به شستن دستی می گیرد. ماشین های ظرفشویی در اندازه کامل کارآمدتر از نمونه های کوچک خود هستند. این بدان دلیل است که می توانید ظرف های بیشتری را فقط با کمی آب بیشتر در آن ها بشویید. با این حال ، حتی اگر بخواهید از پر مصرف ترین مدل موجود استفاده کنید ، باز هم نیمی از آب شستشوی دست استفاده می شود. اگر تفاوت مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستن ظرف با دست برایتان کامل روشن شد. به شما پیشنهاد می کنیم ادامه ی مطلب را تا انتها دنبال کنید تا روش هایی برای صرفه جویی در مصرف آب را به شما یاد دهیم.

 

مقایسه مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستشو با دست

 

تفاوت مصرف آب در ماشین ظرفشویی و نکاتی برای صرفه جویی

با استفاده از ماشین ظرفشویی ، در حال حاضر در مقایسه با شستن با دست در مصرف آب صرفه جویی می کنید. اما فرصت برای کاهش مصرف آب و صرفه جویی در هزینه قبض آب در اینجا تمام نمی شود. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی خود به اندازه کافی آب صرفه جویی می کنید.

« حتما بخوانید  علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

از شستشوی ظروف قبل از بارگیری در ماشین ظرفشویی خودداری کنید

در حالی که به نظر می رسد با شستشوی ظروف قبل از بارگیری اطمینان حاصل می شود که ظروف در پایان چرخه تمیزتر بیرون می آیند ، این لزوماً درست نیست و به طور متوسط ​​سالانه حدود 27 تن آب قبل از شستن بشقاب ها هدر می دهید. در عوض ، فقط غذای اضافی را از ظرف ها جدا کنید و از یک شوینده مناسب استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که ظروف شما پس از هر چرخه تمیز هستند.

ماشین ظرفشویی خود را کاملا بارگیری کنید

اگرچه ماشین ظرفشویی شما بیش از شستشوی دستی باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود ، اما با این وجود باید اطمینان حاصل کنید که همیشه از فضای ماشین ظرفشویی خود نهایت استفاده را می کنید. اگر نمی توانید ماشین ظرفشویی را به طور کامل پر کنید ، توصیه می شود چرخه را تا زمانی که ماشین ظرفشویی را کاملاً بارگیری نکنید شروع نکنید. به این ترتیب شما از بهره وری آب ماشین ظرفشویی به طور کامل استفاده می کنید. در غیر این صورت می توانید دو برابر مقدار آب برای شستن همان مقدار ظرف استفاده کنید این یعنی دو برابر کردن هزینه قبض آب .

 

مقایسه مصرف آب در ماشین ظرفشویی و شستشو با دست

 

به نحوه چیدن ماشین ظرفشویی خود بیندیشید

بازوهای اسپری معمولاً دارای سوراخ هایی برای عبور آب هستند. آنها را معمولاً می توانید در پایین ماشین ظرفشویی و درست در زیر رک بالایی پیدا کنید. هنگام قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی مهم است که آن ها از موانع در امان باشند. تا بتوانند چرخش و توزیع موثر آب را انجام دهند.
داشتن ماشین ظرفشویی نه تنها از نظر صرفه جویی در مصرف آب کارآمدتر است. بلکه در نهایت می تواند به آزاد شدن وقت شما برای صرف آن در کنار خانواده و دوستانتان کمک کند. به نکاتی در مورد نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی نگاهی بیندازید تا به شما کمک کند ظروف را روی هم بچینید. و از فضای دستگاه خود برای هر چرخه بیشترین بهره را ببرید.

یادداشتی برای نگهداری ها

 

هنوز هم نمی خواهید سرنوشت ظروف خود را در دست دستگاه قرار دهید حتی اگر برای محیط زیست مفید باشد ؟ این را در نظر بگیرید : برای تمیز کردن کامل ظروف به آبی 140 یا 145 درجه فارنهایت ( 60 تا 62.7 درجه سانتیگراد ) نیاز است. دستان شما از عهده این کار برنمی آیند. و حدس می زنم شما هر وقت می خواهید ظروف را بشویید ، نمی توانید تنظیم گرما را روی آب گرم قرار دهید. بنابراین ، اجازه دهید ماشین ظرفشویی شما در حالی که آرام نشسته اید با دمای بالای آب مقابله کند.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .