مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مقایسه و تفاوت و انواع مته الماسه و مخروجی و بیت فلز و چوب

0 196
زمان مطالعه : 6 دقیقه

مقایسه و تفاوت و انواع مته الماسه و مخروجی و بیت و مته چوب و مته فلر و آلومینیوم و گردبر

مقایسه و تفاوت و انواع مته ؛ مته یکی از مهمترین ابزارهای صنعتگران و اوستادکارها است. بسیاری از مته های مختلف موجود برای سوراخ کاری ، آن را به طرز عجیبی متنوع می کند ،و باعث می شود این تفاوت ها کمی گیج کننده باشد. کدام مته برای کدام شغل مناسب خواهد بود؟ و کدام برای کار شما مناسب است. تعداد زیادی گزینه مختلف وجود دارد . اگر می خواهید تجهیزات خود را تا حد ممکن کارآمد و متنوع و بروز نگه دارید ، لازم است که موارد مناسب کار خودتون را بدست آورید.با این حساب ، امروز ما به چند نوع مختلف مته خواهیم پرداخت تا ببینیم کدام یک برای شما مناسب خواهد بود.

مقایسه و تفاوت و انواع مته ؛ انواع مته ها


 بیت مته با سرعت بالا اهن و فلزات

هر کسی که دارای یک مته باشد ، مته ای با سرعت زیاد دارد. این قطعه پیچ خورده است که کمی شبیه به ماکارونی خزنده است.
از اینها می توان برای انواع کاربردهای اصلی حفاری مانند ساخت سوراخهای کوچک در فلر، و اهن و غیره استفاده کرد.

 

مته الماسه مخصوص دیوار و بتن

مته الماسه ، برای سنگ تراشی استفاده می شود . سر مته الماسه برای کار با سنگ ، آجر و بتن بهینه شده است و از جنس کاربید است که به شافت استیل مارپیچ می چسبد.
از مته های الماسه می توانید در دریل های برقی و همچنین دریل های دستی نیز استفاده کنید. با این وجود ، شما باید مراقب باشید زیرا فشار به بیت ها صدمه می زند و اگر مقاومت کافی در برابر قدرت عملکرد مته نداشته باشد ، می تواند خرد شود.
برای مواد سخت تر ، بهتر است با سرعت چرخش آهسته حفاری کنید. زیرا از گرمای بیش از حد جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد توقف های سریع انجام دهید تا خاک و یا زباله های اطراف آن جدا شود.
توجه داشته باشید و یادتان باشد که مرتباً مته را از قطعه کار بلند کنید تا خطر گرمای بیش از حد کاهش یابد.

مقایسه و تفاوت و انواع مته الماسه و مخروجی و بیت فلز و چوب

 

مزیت

• قابلیت حفاری انواع مصالح سخت مانند آجر ، سنگ ، بتون و موارد دیگر
• سازگار با مته های برقی ، دستی و مته های قدرتمند چکشی
• مته الماسه بلند تر برای حفاری سطوح سنگی

معایب

• حفاری در مدت طولانی به سرعت به مته آسیب می رساند
• خطر خرد شدن در هنگام کار شدید
4. بیت پرچ مخصوص سوراخهای پرچ کاری
بیت های پرچ همان چیزی است کهاز آنها برای حفاری پرچ های کوتاه در قطعات نازک از ورق فلزی استفاده می کنید.

 

مته چوب « مقایسه و تفاوت و انواع مته »

این مته دارای یک نوک تیز جهت جلوگیزی از لغزش در سوراخکاری روی چوب است

 

مقایسه و تفاوت و انواع مته الماسه و مخروجی و بیت فلز و چوب

مته مخروطی یا کاجی پله ای

مته مخروطی یا کاجی ، با شکل ظاهری پله مانند ، با هدف ایجاد سوراخ هایی با اندازه های مختلف روی ورق فلزی ساخته شده است. اگر می خواهید سوراخ هایی در اندازه های مختلف دایره ای یا گرد را برش دهید و می خواهید تمام این کارها را با یک مته انجام دهید ، می توانید مته مخروطی یا کاجی را انتخاب کنید. این مته ها از اکثر مته ها گران تر هستند ، هرچه عمیق تر با مته مخروطی سوراخ ایجاد کنید ، سوراخ بزرگتر خواهد شد. کارهای درجه بندی شده انجام می دهند که بیشتر مته های دیگر نمی توانند این کار را با یک مته انجام دهند.

 

مته مخروطی یا کاجی پله ای

مته گازور

براي ايجاد سوراخ در محل نصب جک درب هاي كابينت فلزی و صنايع چوبي از اين مته استفاده مي شود.

 

مته مخروطی یا کاجی پله ای

مته برگی

مقایسه و تفاوت و انواع مته ؛ این مته ها فقط با دریل برقی کار می کنند. مته برگی قادر به ایجاد سوراخ های پهن هستند و می تواند سوراخ هایی با کف صاف ایجاد کند. البته برای کار بر روی پروژه های بزرگتر ، شما به یک دریل قدرتمند که با این بیت سازگار باشد نیاز دارید. برای تیز کردن آن می توانید از سنگ روغنی یا سنگ آهک استفاده کنید. مته برگی دارای یک کف صاف با نوک تیز در مرکز موقعیت مکانی هستند که به حفظ بیت در هدف کمک می کند. هنگام برش ، قسمت پشت سوراخ را از هم جدا می کنند. مته های برگی در مقایسه با مته های مارپیچ نیاز به گشتاور بیشتری دارند.

« حتما بخوانید  تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو impact Drive مقایسه و فرق

 

مته برگی

 

 

مته های برگی در طول های مختلفی در دسترس هستند و به دلیل طراحی ساده آن ها ، این نوع مته ها را به راحتی می توانید تیز کنید. می توانید از آن ها برای حفاری روی چوب و بتن استفاده کنید.
اگر متخصص نیستید ، ما به شما توصیه می کنیم برای ایجاد سوراخ زاویه دار از مته های برگی استفاده نکنید ، زیرا ایجاد سوراخ زاویه دار با استفاده از مته های برگی دشوار است.

 

مزایا

• قدرت نسبتا خوب برای پروژه های بزرگ
• مناسب برای سوراخ های پهن
• یک کف صاف تولید می کند
• سازگار با دریل های قدرتمند
• روش تیز کردن متنوع
معایب

• سوراخ بسیار پهن است

 

مته الیت

مته های الیت برای حفاری در چوب های ضخیم و خشک استفاده می شود. به لطف شکل این ابزار ها ، به صورت طبیعی به قطعه کار فرو می رود ، یعنی نیازی نیست که خودتان نگران فشار زیادی باشید. در نتیجه ، استفاده آن ها آسان است ، و باعث ایجاد سوراخ های تمیز می شوند.

 

مته الیت

پیت بیت مقایسه و تفاوت و انواع مته Bit Drill Bit

بیت مته مرحله ای ، مقایسه و تفاوت و انواع مته ؛ به نام پله های نزولی مانند شکل ظاهری آن ، با هدف سوراخ سوراخ هایی با اندازه های مختلف روی ورق فلزی ساخته شده است. این بیت ها قیمتی بیش از بقیه دارند ، اما به اندازه کافی متنوع هستند که ارزش هزینه را دارند. هرچه عمیق تر با حفر قدم سوراخ کنید ، سوراخ بزرگتر خواهد شد.

 مته بیت های اوگر

بیت های اوگر برای حفاری در چوب های ضخیم و خشک استفاده می شود. به لطف شکل این ابزارها ، ذره ذره به صورت طبیعی به قطعه کار فرو می رود ، یعنی نیازی نیست که خودتان فشار زیادی دهید.

مته آلومینیوم

در مقایسه و تفاوت و انواع مته ؛ این مته برای برنج الومینیوم و مس کاربرد دارد و به دلیل عمق ان مانع از ذوب شدن ان می شود

مته 4 شیار «مقایسه و تفاوت و انواع مته»

جهت سوراخ کردن انواع سنگها و بتن کاربرد دارد و حداکثر قطر سوراخ کاری با آن قطر 30 میلیمتر استکه بسته به نیاز باید اند را تهیه کرد

مته 5 شیار «مقایسه و تفاوت و انواع مته»

این نوع مته تقریباً همانند مته 4 شیار است با این تفاوت که قطر سوراخ کاری آن وسیع تر است همچنین سر الماسه بزرگ تر ی دارد و قوی تری است و برای دستگاه‌های پنج شیار مورد استفاده قرار میگیرد.مقایسه و تفاوت و انواع مته)

مته گرد برد «مقایسه و تفاوت و انواع مته»

این مته های گرد بر برای سوراخ های چند و چندین سانتی متری در دیوار یا چوب کاربر دارند که انواع مختلفی هم دارد .

نتیجه مقایسه و تفاوت و انواع مته

همانطور که می بینید ، تعداد زیادی مته حفاری و سوراخکاری وجود دارد. و این همه آنها نیستند! اگرچه ممکن است بسیار پراهمیت به نظر برسد ، خبر خوب این است که انتخاب مته بسیار آسان و به چشم قابل انجام است . به خصوص وقتی که راهنماهایی مانند این را خوانده اید. این مته ها اندازه ها ، مارک ها ، مواد و غیره هر روز در حال تغیر هستند.

 

خوشحالیم که با مقایسه و تفاوت و انواع مته الماسه و مخروجی و بیت اشنا شدید و انواع انها را دیدید. در صورتی که نیاز به تهیه دریل برای سوراخ کاری هستند خرید انواع دریل را ببینید

 


بیشتر بخوانید:

کدام ابزار برای تیز کردن بیت مته بهتر کار می کند؟
تفاوت بین کبالت و تیتانیوم چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .