مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید سشوار و بررسی ویژگی های یک سشوار خوب

0 112
زمان مطالعه : 6 دقیقه

راهنمای خرید سشوار و بررسی ویژگی های یک سشوار خوب

راهنمای خرید سشوار و بررسی ویژگی های یک سشوار خوب ؛ اگر تا به حال جهت خرید سشوار به فروشگاه رفته اید ، می دانید که سشوارها چقدر پیچیده شده اند. بعضی از آن ها مجهز به فناوری هستند که نوید می دهند موج ها و فرها را برطرف می کنند ، یا موها را در عرض چند دقیقه صاف می کنند. برخی دیگر همراه با سری هایی به شکل عجیب و غریب یا به اندازه کافی کوچک هستند که در کیف قرار می گیرند. اگر مدتی است که سشوار خریداری نکرده اید ، مقایسه همه این ویژگی سخت به نظر می رسند. با این حال ، با کمی تحقیق ، هرکسی می تواند هر سشواری را بررسی کند و مهمتر از همه ، سشوار را متناسب با نوع موی خود انتخاب کند.

ویژگی های سشوار

وات

Wattage به قدرت موتور سشوار گفته می شود. هنگامی که به حال جهت خرید سشوار به فروشگاه ، شدت باد موها را سریع خشک می کند . بدون اینکه گرمای زیادی لازم باشد. از طرف دیگر ، وقتی سشوار ها به موتور کم توان مجهز می شوند ، برای خشک شدن موها به جای باد به هوای گرم متکی می شوند . خریدارانی که موهایشان به راحتی آسیب میبیند باید سشوار با توان 1800 یا بیشتر را انتخاب کنند. در واقع ، یک مدل با توان بالا برای هر کسی که می خواهد سشوار جدید بخرد ، توصیه می شود . سشوار های کم ولتاژ احتمال سوختن بیشتری دارند ، زیرا فشار زیادی بر عملکرد موتور وارد می شود.

مواد و کیفیت ساخت

بسیاری از سشوارهای مدرن به مواد پیشرفته مجهز هستند که انقلابی در روند خشک کردن مو ایجاد کرده است. با این وجود ، برای افراد ناآگاه ، بسیاری از گزینه های مواد گرمایشی ، از تورمالین گرفته تا تیتانیوم ، قابل درک نیست. به خواندن ادامه دهید تا بدانید که اصطلاحاتی مانند ” یونی ” ، ” سرامیکی ” و ” تورمالین ” به معنای واقعی چیست.

سشوار یونی چیست؟

یون های موجود در آب دارای بار مثبت هستند. برای مقابله با این بار ، سشوارهای یونی یون های منفی را تولید می کنند به این معنی که آن ها یون های دارای بار مثبت را پراکنده می کنند و به طور موثر روند خشک شدن را تسریع می کنند. هنگامی که از سشوار یونی استفاده می کنید ، این دستگاه های طراحی شده علمی به از بین بردن رطوبت اضافی ، بستن کوتیکول مو و کاهش وزهای ناخواسته کمک می کنند. این باعث می شود که این سشوار ها گزینه های خوبی برای افرادی باشند که موهای پرپشت و فر دارند و می خواهند به مو های براق برسند.

برای افرادی که موهای نازک یا صاف دارند ، سشوار های یونی همیشه ایده آل نیستند. در حالی که آن ها زمان خشک شدن را برای افرادی که دارای موهایی با حجم طبیعی زیاد هستند کاهش می دهند ، می توانند موهای افرادی که موهای نازک دارند را بیش از حد خشک کنند و در نتیجه مو های آن ها کدر ، صاف و کم رنگ به نظر برسد.

تورمالین

سشوارهای یونی استاندارد از یون های منفی برای خشک شدن سریع مو استفاده می کنند. سشوار های تورمالین از طریق همین فناوری کار می کنند ، اما آنها یک قدم جلوتر رفته اند. قسمت های داخلی سشوار های تورمالین از تورمالین ساخته شده اند و یا با آن ها پوشیده شده اند ، فلزی نیمه قیمتی که یون های منفی بیشتری به هوا می افزاید.

راهنمای خرید سشوار ؛ سرامیک و پرسلن 

هنگامی که سشوار ها دارای برچسب ” سرامیک ” یا ” چینی ” هستند ، به این معنی است که قطعات گرمایش داخلی آن ها با این مواد پوشانده شده است. هنگامی که اجزای گرمایش سشوار با پوشش سرامیکی یا چینی پوشانده می شوند ، گرما را سازگار و نسبتاً ملایم می کند. مانند سشوار های یونی ، این گزینه ها سرعت خشک شدن را تسریع می کنند. سشوار های سرامیکی و چینی برای موهای ظریفی که در گذشته توسط سشوار آسیب دیده اند ایده آل هستند.

راهنمای خرید سشوار

تیتانیوم

خشک کن های تیتانیومی زمان خشک کردن ، توزیع گرما و سازگاری دما را بهینه می کنند. علاوه بر این تیتانیوم ، وزن کمتری نیز دارد ، به این معنی که سشوار های تیتانیوم معمولاً کوچک هستند و کار با آن ها آسان است. با این وجود وقتی تیتانیوم به عناصر داخلی سشوار اضافه می شود ، دمای جریان هوا را افزایش می دهد. در حالی که افراد با موهای ضخیم ممکن است گرمای زیاد را تحمل کنند ، اما افرادی که موهای شکننده دارند بهتر است از سشوار های تیتانیومی خودداری کنند.

« حتما بخوانید  لپ تاپ ؛ راهنمای خرید لپ تاپ و مشاوره انلاین

راهنمای خرید سشوار ؛ ارگونومی 

استفاده از سشوار نباید ناراحت کننده باشد. هنگام خرید ، به دنبال یکی از ویژگی های ارگونومیک مانند دسته آسان برای نگهداری و طراحی سبک باشید. افرادی که نیاز به خشک کن خاصی دارند باید شخصاً قبل از خرید به خشک کن های موجود نگاهی بیندازند. خریداران همچنین باید نگاهی به محل قرارگیری دکمه و سایر ویژگی های راحتی بیندازند. دستیابی به دکمه ها باید آسان باشد ، اما آنقدر واکنش پذیر نباشند که بتوانید به طور اتفاقی دستگاه را در نیمه کار خاموش کنید. سیم های جمع شونده نیز مفید هستند ، زیرا خشک کن ها را مرتب نگه می دارد و مناسب سفر است.

وزن

هنگام خرید سشوار جدید ، افرادی که موهای زیادی دارند باید وزن سشوار را در نظر بگیرند. سشوار کشیدن موهای بلند و ضخیم می تواند 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. اگر سشوار بیش از حد سنگین باشد ، بازو پنج دقیقه پس از سشوار کشیدن خسته می شود. در طی مراحل خرید ، به دنبال خشک کنی باشید که وزن آن حدود یک پوند باشد.

باد سرد

هنگامی که یک سشوار با ویژگی باد سرد ارائه می شود ، با فشار دادن یک دکمه جریان هوای خنک به موها دمیده می شود. این کوتیکول مو را میبندد ، که به شما کمک می کند تا مو های شما در تمام طول روز براق به نظر برسد.

راهنمای خرید سشوار ؛ تنظیم حرارت 

برای زنانی که موهای ظریف و نازکی دارند ، ویژگی تنظیم حرارت ضروری است.  تنظیمات دمای بالاتر باعث کاهش زمان خشک شدن می شود. در صورت عدم اهمیت زمان ، استفاده از تنظیمات حرارتی پایین می تواند از آسیب دیدن جلوگیری کرده و موها را سالم نگه دارد.

کاربرد باد سرد سشوار

تجهیزات جانبی

هنگام خرید خشک کن جدید ، با لوازم جانبی قابل جدا شدن روبرو خواهید شد.

دیفیوزر

دیفیوزرها یکی از متداول ترین انواع سری ها هستند. آن ها جریان هوای خشک کن را پراکنده می کنند ، که حالت فرطبیعی مو ها را دست نخورده نگه می دارد. آن ها همچنین به کاهش وز مو کمک می کنند.

راهنمای خرید سشوار ؛ سری متمرکز

در مقابل دیفیوزر ها سری متمرکز وجود دارد. این سری به طور فعال جریان هوا را باریک کرده و هدایت می کند و به کاربران امکان کنترل بیشتر بر روی ظاهر نهایی مو های خود را می دهد. از سری متمرکز معمولاً برای دستیابی به حالت براق و صاف استفاده می شود.

ضمانتنامه

قبل از خرید سشوار ، گارانتی را بررسی کنید. اگر سشوار گران است ، ضمانت باید حداقل یک یا دو سال استفاده را پوشش دهد. بعضي از ضمانت ها ، هزينه حمل و نقل را پوشش نمي دهد ، كه اين امر فرآيند بازگشت را بشدت گران مي كند.

هزینه

وقتی صحبت از سشوار می شود ، قیمت واقعاً کیفیت را تعیین می کند. در حالی که قیمت بالا تضمین کننده عملکرد عالی نیست ، سشوار های پیشرفته قابلیت کار بهتر ، سریعتر و طولانی تر دارند.
اگر یک سشوار ارزان بخرید ، احتمالاً کار شما را راه می اندازد. اما به احتمال زیاد قدرت کم و ویژگی های اضافی کمی دارد ، به این معنی که خشک شدن مو به درجه حرارت بالا متکی می شود. با استفاده مداوم از آن ، باعث آسیب به مو ها می شود ، و مو های شما را شکننده و خشک می کند. سشوار های ارزان معمولاً به اندازه مدل های سطح بالا دوام ندارند. اگرچه ممکن است از خشک کن های ارزان یک تا دو سال استفاده کنید ، اما مدلی که گران اند ممکن است یک دهه دوام بیاورند.

برای مثال سشوارهایی که توسط افراد حرفه ای استفاده می شود می توانند 400 دلار هزینه داشته باشند. در حالی که این خشک کن های گران قیمت برای افراد حرفه ای سالن بسیار مناسب هستند ، اما اکثر مردم برای استفاده خانگی به سشوار پیشرفته نیاز ندارند. این مدل با کیفیت بالا ممکن است از آسیب رساندن گرما به مو ها جلوگیری کند ، سبک باشد و به طرز تحسین برانگیزی بی صدا باشد ، اما برای افراد غیر حرفه ای ضروری نیست.

راهنمای خرید سشوار ؛ نتیجه

هنگام خرید سشوار ، همیشه قبل از زدن دکمه خرید کمی تحقیق کنید. حتی اگر بودجه محدودی هم داشته باشید ، به شرطی که سشوار متناسب با نوع موی خاص خود را بخرید ، می توانید مدل های خوبی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .