مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه ی شرکت آمازون : همه چیز درباره ی amazon

0 1,036
زمان مطالعه : 16 دقیقه

تاریخچه ی شرکت آمازون : همه چیز درباره ی amazon و تاسیس آن

تاریخچه ی شرکت آمازون : همه چیز درباره ی amazon ؛ در سال 1994 زمانی که (Jeff Bezos) جف بزوس با همسرش مکنزی از سفر بر می گشتند . در راه نیویورک ایده ی ساختن یک شرکت کوچک اینترنتی کتاب به ذهنشان رسید . چند ماه پس از آن شرکت آمازون را در شهر سیاتل کشور واشنگتن تاسیس کردند، البته در ابتدا یک مغازه ی کوچک بود. جف بزوس برای اسم شرکتش Cadabra به معنای اجی مجی لا ترجی یا Relentless به معنای بی رحم را مد نظر داشت .

اما طی یک جلسه ای که هیئت مدیران این شرکت برگزار کردند، اسم شرکتش آمازون نام گرفت. مدیران این شرکت به دلیل این که بزرگی شرکتشان را نشان دهند، اسم ان را از رود و جنگل بزرگ آمازون برگرفته اند. این شرکت کم کم کار خود را توسعه داد و یک سال پس از آن شروع به فروش کتاب به صورت آنلاین کرد. یکی از اولین کارمندان این شرکت جورج لیندن بود و کافان هم از اولین برنامه نویسان آمازون است. سایت تا خرید بیوگرافی شرکتهای موفق را جمع آوری کرده و در اختیار شما کاربران عزیز سایت قرار داده است .

 

تاریخچه ی شرکت آمازون : همه چیز درباره ی amazon

آمازون در ابتدای کارش از وسایل گران قیمت استفاده نمی کرد، و سعی می کرد که سود به دست آمده را جمع آوری کند. تا شرکتش را گسترش دهد . مثلا برای میز های برنامه نویسی، میز های تحریر گران قیمت موجود در بازار را خریداری نمی کرد . به جای آن خودش با تخته، میزهای برنامه نویسیش را تهیه می کرد . و از آن استفاده می کرد. شرکت آمازون در ابتدای شروع کار زنگی را طراحی کرد که با هر خرید این زنگ داخل شرکت به صدا در می آمد . اما با افزایش مشتریان، این زنگ به کلی منسوخ شد .

در سال 1994 شرکت اينترنتي امازون توسط جف بزوس در شهرسياتل کشور واشنگتون تاسيس شد. اين شرکت ابتدا فقط در زمينه ي کتاب فعاليت مي کرد وبعد از يک سال به غير از کتاب به فروش وسايل ديگر مانند مواد غذايي ،دي وي دي،وسايل الکترونيک و ... پرداخت

اولین کتاب شرکت «تاریخچه ی شرکت آمازون»

“تلقي سيال و قياس‌هاي خلاقانه” از نخستین کتاب های شرکت آمازون است. هم چنین مدل های کامپیوتری را که توسط داگلاس هافستادر طراحی شده بودند . را به فروش می رساند و با این کار درآمد خوبی کسب می کرد . امازون در اولین ماه فعالیتش پیشرفت چشم گیری داشت . و از 45 کشور جهان و 50 شهر آمریکا سفارش دریافت کرد و با فروش این کتاب ها درامد بسیار خوبی به دست آورد . با افزایش کارایی شرکت کارمندان اولیه ی ان در طول هفته 60 ساعت کار می کردند.

در سال 1994 شرکت اينترنتي امازون توسط جف بزوس در شهرسياتل کشور واشنگتون تاسيس شد. اين شرکت ابتدا فقط در زمينه ي کتاب فعاليت مي کرد وبعد از يک سال به غير از کتاب به فروش وسايل ديگر مانند مواد غذايي ،دي وي دي،وسايل الکترونيک و ... پرداخت

تاریخچه ی شرکت آمازون و فروش محصولات جدید

موفقیت های این شرکت در فروش کتاب هر روز بیشتر می شد . و با خدمات عالی رضایت هر چه بیشتر کاربران را به خود جلب می کرد . در اواخر این سال به جز کتاب شروع به فروش محصولات دیگری هم چون . دی‌وی‌دی، سی‌دی، بازی‌های کامپیوتری، نرم‌افزار، وسایل الکترونیک، وسایل منزل، مواد غذایی ، اسباب‌بازی و VHS کرد و با ارائه ی این محصولات فروش خود را به چندین برابر رساند .

آمازون در ابتدای کارش محصولاتش را با قیمت کم تری نسبت به سایر شرکت ها به فروش می رساند . برای همین سود این شرکت نسبت به شرکت های دیگر خیلی کم بود . اما با مرور زمان وقتی که فروش محصولاتش را به حداکثر رساند . قیمت ان را هم افزایش داد به طوری که 14% از سایر شرکت ها گران تر محصولاتش را به فروش می رساند . یکی از پروژه های مهم این شرکت پروژه ی Associate  (همکار) است. که در سال 1996 طراحی شده است.

با توجه به این پروژه شرکت هایی که با این شرکت همکاری می کردند، می توانستند لینک کتاب های انحصاری و لینک های صفحه ی اصلی شرکت آمازون را بر روی سایت خود قرار دهند . در سال 1997 شرکت آمازون شروع به ارائه ی سهام با نام AMZN به مردم به مبلغ 180هزار دلار کرد. که بیشترین درآمد خود را از طریق فروش این سهام به دست می آورد.

در همین سال این شرکت ClickTM را برای خرید آنلاین راه اندازی کرد. این برنامه برای کسانی که از این شرکت خرید می کردند . بهترین گزینه بود و ان ها فقط با یک کلیک روی این برنامه می توانستند به صورت انلاین خرید خود را انجام دهند . در این سال آمازون یک مرکز برای ثبت سفارش های مشتریان خود راه اندازی کرد.

مروری بر خاطرات آمازون از سال 1998 تا 2000

آمازون در سال 1998 پروژه های زیادی را انجام داده است . از جمله برای این که شرکت های دیگر به راحتی محصولات خود را بر روی سایت Amazon.com به فروش برسانند، پروژه ی Advantage را راه اندازی کرد . که در بین شرکت ها از محبوبیت خاصی برخوردار است و رضایت کامل کاربران را به خود جلب کرده است. در همین سال این شرکت شروع به راه اندازی سایت های بین المللی کرد که موفقیت زیادی را به همراه داشت. Amazon.co.uk و Amazon.de از جمله اولین سایت های بین المللی هستند که در این سال راه اندازی شدند. در این سال آمازون IMDb بزرگترین مرجع سینمایی و هنری را که مربوط به اطلاعات تلویزیون، بازیگران، کارگردانی ها،فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی، مجموعه‌های تلویزیونی و… است را خریداری کرد.

در سال 1999 شرکت آمازون وب‌سایت Alexa Internet که یک موتور جست و جوی بسیار موفق بود . و در زمینه ی فروش کتاب فعالیت می کرد را با قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد که تا امروز بعد از گوگل پرطرفدارترین سایت دنیا به حساب می آید . هم چنین وب سایت تخصصی Dpreview.com که مربوط به فروش دوربین بود را هم خریداری کرد. در همین سال این شرکت مرکز های متعددی را برای ثبت سفارشات کاربران در کشور های مختلف از جمله فرنلی، نوادا ، كافويل ، كمپبلسويل و … راه اندازی کرد. شرکت آمازون که روز به روز گسترش می یافت و بخش های جدیدی را راه اندازی می کرد. در این سال بخش مزايده‌ي Amazon.com را هم به شرکتش اضافه کرد.

 

امازون

 

شرکت امازون سه ماه پس از آن که پتنت یک کلیک کنید را 1 Click را واگذار کرد، فروشگاه zShops را تاسیس نمود . یکی از قابلیت ها ی این فروشگاه این بود که به هر مشتری که به صورت دائمی از جا خرید می کرد 2% تخفیف اهدا می شد . این شرکت چهار ماه پس از ان در شهر تاکوما کشور واشنگتن  Tool Crib of the Northرا به منظور ارائه ی خدمات به مشتریان خریداری کرد، که تا به حال خدمات زیادی را ارائه داده اند.

جف بزوس که هر روز موفق تر از روز قبل می شد .دو ماه پس از راه اندازی مرکز خدمات از طرف مجله‌ي Time به عنوان مرد سال معرفی گردید . آمازون در سال 2000 مراکز خدمات بسیاری را در شهر های مختلف از جمله هانينگتون راه اندازی کرد . و این کار فروش بسیار خوبی را به همراه داشت . در ماه می همان سال یک بخش دیگر که مربوط به لوازم آشپزخانه است را راه اندازی نمود.

سه ماه پس از ان با شرکت تویز ار اس Toys “R” Us که در زمینه ی فروش وسایل کودکان مانند اسباب بازی و لباس فعالیت داشت، همکاری کرد . دو ماه پس از این همکاری Amazon Marketplace  را تاسیس کرد. هم چنین بخش حمل و نقل رایگان را برای مشتریانی که بیش از 100 دلار خرید می کردند . راه اندازی کردند که طرفداران زیادی هم داشت .

کاهش فعالیت شرکت : تاریخچه ی شرکت آمازون

در این سال خیلی از شرکت های اینترنتی ورشکست شدند و از صحنه ی روزگار محو گشتند.  آمازون هم در این سال افت چشم گیری داشت 106 دلار سرمایه ای که داشت . به 41 دلار رسید اما جف بزوس اجازه نداد که شرکتش از دست برود و با امید زیاد و تلاش های فراوان به کارش ادامه داد . در این سال مجبور شد که 1300 نفر از کارکنانش را اخراج کند و تولید کالاهایی را که فروش کمی داشت را متوقف کرد . و شروع به تولید کالاهایی کرد، که بیشترین فروش را به همراه داشتند . با این کار طی یک سال توانست دوباره خود را بالا بکشد و درآمد خود را به چندین برابر یعنی 73.2 میلیون دلار برساند. در حال حاضراین شرکت بیشترین درصد فروش را در بین فروشگاه های اینترنتی دنیا دارد.

ورق زدن دفتر خاطرات آمازون 2001تا2004

شرکت آمازون در سال 2001 برای یک بازاریابی خوب با شرکت خرده فروشی Borders Group شریک شد . و توانست سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد . هم چنین قابلیت In-Store Pick Up1 را راه اندازی کرد. پنج ماه پس از ان فروشگاه مسافرتی خود و فروشگاه Opens Apparel & Accessories را هم را تاسیس کرد. ماه جولای همین سال Amazon Web Services راه اندازی شد. در این سال مبلغ 5 میلیون دلار سود کسب کرد . سال 2003 با انجمن ملی بسکتبال National Basketball Association جهت بازاریابی قوی همکاری نمود. سه ماه پس از ان یک فروشگاه جهت ارائه ی خدمات ورزشی بنا نهاد که مورد توجه ی ورزشکاران قرار گرفت. یک ماه پس از ان فروشگاه بهداشتی و مراقبت های شخصی را هم تاسیس کرد و مورد توجه عام قرار گرفت.

زمان برای شرکت آمازون خیلی مهم است حتی اگر یک ثانیه هم کار نکنند زیان زیادی را متحمل خواهند شد.

آمازون

آمازون در ماه ژانویه ی سال 2004  Presidential Candidates  و فروشگاه جواهر را تاسیس کرد. سه ماه پس از ان مشارکت خود را با Bombay Company که در زمینه ی مبلمان و لوازم جانبی فعالیت می کرد اغاز نمود. هم چنین در شهر اسکاتلند یک مرکز جهت توسعه ی نرم افزاربنا نمود. بعد از ان Joyo.com را تاسیس کرد.

در این سال فروش انحصاری خط توليد جواهرات پاريس هيلتون را شروع کرد.در اواخر همین سال تئاترAmazon Theaterرا درشهرمانائوس، قلب جنگل های بارانی آمازون کشور برزیل راه اندازی نمود. هم چنین برای جعبه ی جست وجو نوار افزاری را طراحی کرد که رضایت خیلی خوب کاربران را به همراه داشت.

این شرکت در این سال با فروش بسیار خوب محصولاتش بیشترین سهم بازار را از ابتدای تاسیسش به خود اختصاص داد.

زمان برای شرکت آمازون خیلی مهم است حتی اگر یک ثانیه هم کار نکنند زیان زیادی را متحمل خواهند شد  به طوری که در سال 2006 زمانی که این سایت برای 49 دقیقه از دسترس خارج شد 5.7 میلیون دلار زیان کرد. این شرکت برای هر دقیقه ای که از دست می دهد66,240 دلار زیان می کند.

 

تاریخچه ی شرکت آمازون : امازون در سال 2006 و 2007 

شرکت آمازون در سال 2006 شرکت پوشاک Shopbop.com را خریداری و وبلاگ Amazon Connect و سرویس ذخیره سازی Simple Storage Service S3 را تاسیس کرد. هم چنین در این سال به منظور راه اندازی پروژه ی Media Gateway مشارکت خود را با شرکت CustomFlix آغاز کرد. و فروشگاه فروش انلاین خواروبار را هم راه اندازی کرد. این شرکت شروع به ارائه ی یک سرویس با نام آمازون Unbox برای دانلود فیلم ها و ویدیوها با کیفیت عالی نمود . که فروش خیلی خوبی را به همراه داشت . اما در حال حاضر این سرویس مورد استفاده قرار نمی گیرد. امازون در ماه ژانویه سال 2007 یک وب سایت با نام Endless.com را برای خرید و فروش کفش به صورت اینترنتی راه اندازی کرد. هشت ماه پس از آن نسخه ی جدید جهت دانلود فیلم و ویدیو با نام Amazon Unbox on TiVo راه اندازی شد.

در ماه ژوئن Joyo.com به مدل جدید ترش Joyo/Amazon تغیر یافت.

 

دو ماه پس از ان فروشگاه ساعت و جواهر خود را جهانی کرد و در کشورهای مختلف فروشگاه های زیادی دست به کار شدند. طی یک کنفرانس خبری که در این سال برگزار شد این شرکت اعلام کرد که قصد تاسیس یک شرکت در کشور هند را دارد. یک ماه پس از آن شروع به ارائه ی سرور ذخیره سازی در اروپا کرد.

در همین سال Amazon MP3 و Warner Music Audio Downloads با هم ادغام شدند. جف بزوس که در کارش خیلی موفق بود . شروع به گسترش شرکتش کرد و اولین فروشگاه خود را که محصولات صوتی شرکت ها ی دیگر را در آن به فروش می رساند . با نام mp3 راه اندازی کرد. mp3 فرمتی برای ذخیره ی موسیقی به صورت فشرده است .

از این نوع موسیقی هم می توان از طریق موبایل به ان گوش داد، هم به عنوان آهنگ زنگ از آن استفاده کرد. در این سال شرکت آمازون همراه راه اندازی فروشگاه شروع به فروش محصولات غذایی شرکت های دیگر کرد . ولی فروش این محصولات به مدت یک سال طول کشید .

« حتما بخوانید  تاریخچه تولید زود پز و مخترع های زودپز ؛ دانستنی های بیشتر

بعد از پایان دادن به فروش این محصولات به منظور ساختن فیلم سینمایی Stolen child با فاکس یکی از استیودیو های بزرگ امریکا  همکاری کرد.

تاریخچه شرکت آمازون

از سال 2008 تا به امروز

در ماه نوامبر سال 2008 شرکت آمازون Kindle را که یک کتاب خوان دیجیتال بود را راه اندازی کرد

 

در ماه نوامبر سال 2008 شرکت آمازون Kindle را که یک کتاب خوان دیجیتال بود را برای فروش ارائه کرد. که توانایی ذخیره ی 200 عنوان کتاب بدون عکس را داشت و بعد سایر نسخه های ان را که عبارتند از کیندل ۲ . کیندل دی ایکس، کیندل کیبورد، کیندل تاچ، کیندل فایر، و … را عرضه کرد.

در این سال درآمد این شرکت 8.7 میلیارد دلار بود و جف بزوس سی و پنجمین ثروتمند جهان معرفی شد. در سال 2009 زمانی که Kindle طرفداران زیادی را پیدا کرد . و این شرکت با سرعت بیشتری پله های ترقی را طی نمود نسخه ای دیگر از ان را برای برقراری ارتباط با فروشگاه amazon از طریق اینترنت و از شبکه ی موبایل Spring در امریکا با نام Kindle2 عرضه شد .

این مدل که ویژگی خواندن متن و ذخیره ی 1500 عنوان عکس بدون متن را داشت با نسخه ی اول خیلی فرق می کرد و جایگزین خیلی خوب برای آن شد . البته هر دوی این نسخه ها ویژگی های مشترکی از جمله وصل شدن به شبکه های جهانی 3G، GPRS و GSM را داشتند . که محبوبیت ان ها را چندین برابر افزایش داده است .

در ماه مه همین سال ( 2009 ) DX را که یک نسخه ی دیگر از این مدل با قابلیت چرخش صفحه و با رنگ سیاه و سفید و حافظه ی 4 گیگابایت بود، را ارائه کرد . از جمله تفاوت هایی که با دو نسخه ی قبلی دارد این است . که همزمان با چرخش دستگاه صفحه ی کتاب هم می چرخد و به یک حالت دیگر در می اید . هم چنین قابلیت مطالعه ی فایل های PDF را هم دارد، که محبوبیتش از دو نسخه ی قبلی خیلی بیشتر است .

این شرکت از زمان تاسیسش تا الان سایت های زیادی را در کشور هایی هم چون كانادا، انگلستان، آلمان، اتريش . فرانسه، چين و ژاپن راه اندازی کرده است . به طوری که به عنوان یکی از برترین سایت های جهان شناخته می شود .

تاریخچه ی شرکت آمازون : صوتی دیجیتالی

امازون در سال 2009 شرکت صوتی دیجیتالی Audible.com را با قیمت 300 ملیون دلار و BoxOfficeMojo.com را خریداری کرد. و AbeBooks.com  بازار جهانی با 7 حوزه که فروشندگان 50 کشور در این بازار حضور دارند را به دست اورد. هم چنین فروشگاه ATV موتور سیکلت و خودرو و فروشگاه election را راه اندازی کرد. شرکت آمازون سرویس وب Amazon EC2 را برای انواع ویندوز ها  و Public Data Sets on AWS را به معرض نمایش گذاشت. در ماه سپتامبر شبکه ی جهانی CloudFront را راه اندازی کرد . و در سال 2010 توانست 12 سایت بزرگ خرید و فروش محصولات را تاسیس کند .

در سال 2013 یک ابزار کمکی برای دستیابی آسان تر و بهتر به محصولات این شرکت به نام A9 که شبیه موتور جست و جو گر گوگل بود، را راه اندازی کرد . این موتور جست وجوگر توانست در مدت زمان خیلی کمی رضایت کاربران را به خود جلب کند. این موتور دارای ویژگی های زیادی از جمله ردیابی هر لحظه ی سفارشات و خریدن محصولات و موجودی آن ها در انبار است. هم چنین افرادی که از طریق این موتور جست و جو گر به صورت همیشگی محصولاتشان را خریداری می کنند . 1.57 تخفیف به آن ها داده می شود . این شرکت با شعار بزرگترین کتاب فروشی دنیا شروع به کار کرد و اسم شرکت به دلیل راه اندازی بزرگترین فروشگاه های جهان و به ترتیب حروف الفبا amazon نام گرفت .

jeff-bezos

راه اندازی مراکز جدید «تاریخچه ی شرکت آمازون»

امازون هر سال هزینه ای معادل 79 هزار دلار را برای حمل و نقل سفارشات پرداخت می کند. هم چنین شرکت چاپ کتاب BookSurge LLC را خریداری و Amazon Wedding را راه اندازی کرد. سه ماه پس از ان فروشگاه پوشاک را راه اندازی کرد. هم چنین در شهر کنویک یک مرکز خدمات به مشتریان ان جا را بنا کرد. این شرکت در ماه اکتبر با شرکت مواد غذایی و بهداشتی Drugstore.com همکاری کرد. در این سال زمانی که مشاهیر برای کسانی که در اثر طوفان همه چیزشان را از دست داده بودند . پول جمع آوری می کردند، این شرکت هم شروع به همکاری با انان کرد . فروش این شرکت در این سال افزایش چشم گیری داشت به طوری که 180 میلیون سفارش را در سراسر جهان دریافت و ارسال کرده بود.

17ebagykjfwyejpg

شیوه ی مدیریت و قوانین حاکم بر امپراطوری آمازون

مرکز های توزیع محصولات امازون از جمله مرکز Swansea بسیار بزرگ و گسترده هستند. وسعت این مرکز 75هزار متر مربع است. افرادی که در این جا کار می کنند بسیار چابک هستند به طوری که در هر 33 ثانیه یک محصول تحویل می دهند . و در هر نوبت کاری 17 کیلومتر راه می روند . این شرکت دارای 67 مرکز توزیع که مساحت هر کدام 400 هزار متر مربع است، را دارا می باشد. امازون دارای بزرگترین انبار های دنیا است.

هر یک از انبار های این شرکت ده هزار برابر مساحت استخرهای شنای المپیک است. شرکت آمازون اهمیت خاصی را برای مشتریان قائل است و در زمینه ی خدمات بسیار تلاش می کند . حتی جف بزوس برای این که بهترین خدمت بدون هیچ مشکلی انجام شود تمامی کارمندان حتی مدیر عامل شرکت را هر دو سال یک بار به مدت دو روز در پشت میز خدمات قرار می دهد . تا کار خدمات را انجام دهند و سلیقه و درخواست های مشتریان را بدانند .

برخی از مزایای شرکت amazon عبارتند از :نداشتن نیاز به کاتالوگ، کاهش فوق العاده ی هزینه ها، افزایش سرعت عملیات، تغییر دادن کاتالوگ به صورت روزانه، استفاده از سیاست همکاری در فروش و ...است.

تجارت الکترونیک

جف بزوس می گوید روزی که در پشت میز خدمات نشسته است یک مرد یازده بار زنگ زده و در جاهای مختلف کالا سفارش داده و ادرس اشتباهی می داده است .

در امریکای شمالی 10% تجارت الکترونیک متعلق به شرکت amazon است . و شرکت های دیگری هم چون اپل، دل، وال مارت هم صاحب 10% دیگرند و 80% باقی مانده هم متعلق به بیش از 1000 خرده فروش است . هر خرید شرکتamazon ، صد و شصت و یک هزار دلار از وبلاگ مزایده اینترنتی eBay بیشتر است.

بزرگترین سهام دار این شرکت کپیتال گروپ است که 6.2% از سهام این شرکت را دارا می باشد.  سال 2014 فروش انلاین این شرکت به 63% رسید و بخش فروش کتاب این شرکت 40% فروش تمام دنیا را به دست اورد .

سال 2015 سود امازون 92 میلیون دلار بود. در حال حاضر جف بزوس سومین ثروت مند جهان است و بعد از بیل گیتس و مانسیو اروتگا قرار گرفته است .

حتی در روز تعطیل هم شرکت آمازون کار می کند.

روزهای تعطیل

حتی روز های تعطیل هم این شرکت کار میکند در روز های تعطیل 300 بسته ی پستی تحویل مشتریان می دهد.میزان فروشی که این شرکت از طریق اینترنت انجام می دهد، پنج برابر Walmart، Target و Buy.com است.شرکت امازون در طول هفته به 137 میلیون مشتری رسیدگی می کند. و هر روز پنجاه هزار سفارش دریافت می کند.در حال حاضر33 هزار کارمند در سراسر جهان فعالیت می کنند و تعداد کارمندان امازون 117000 نفر هستند. در امریکا یک سوم خرید ها از طریق سایت amazon انجام می شود.

 

در سال 1994 شرکت اينترنتي امازون توسط جف بزوس در شهرسياتل کشور واشنگتون تاسيس شد. اين شرکت ابتدا فقط در زمينه ي کتاب فعاليت مي کرد وبعد از يک سال به غير از کتاب به فروش وسايل ديگر مانند مواد غذايي ،دي وي دي،وسايل الکترونيک و ... پرداخت

محصولی که در راه است «تاریخچه ی شرکت آمازون»

در حال حاضر جف بزوس جزء موفق ترین افراد دنیا به شمار می رود و هر روز به موفقیت های بیشتری دست می یابد . خبرنگاران اعلام کردند که این فرد موفق قصد دارد که در کوهای غرب تگزاس یک ساعت بزرگ بسازد که تا 10 هزار سال خراب نشود . و برای این کار سرمایه ای معادل 42 میلیون دلار قرار داده است . او روی این کار تمرکز زیادی دارد و در حال حاضر ربات های متعددی دارند صخره های این کوه را می شکافند تا جای مناسبی برای نصب این ساعت پیدا کنند . یکی از قابلیت های این ساعت این است که می تواند به وسیله ی کامپیوتر آنالوگی که دارد موسیقی های متعددی را پخش کند و هر سال با توجه به سلیقه ی افراد این اهنگ ها تغییر پیدا می کند و اهنگ جدید تر پخش می شود .

لوگوی شرکت amazon

در ابتدای تاسیس شرکت لوگوی ان از رودخانه ی amazon برگرفته شده بود و تا سال 2000 از ان استفاده می کردند اما طی جلسه ای که هیئت مدیران این شرکت برگزار کردند . تصمیم گرفتند که ان را به کلمه ی امازون تغیر بدهند . و زیر این کلمه یک فلش از حرف a تا z کشیده شده است . به این معنی که در این شرکت تمامی محصولات از اولین حروف الفبا تا آخرین حروف آن موجود است . البته به یک لبخند هم شبیه است که این معنی را می دهد که تمامی مشتریان امازون از محصولاتی که خریداری می کنند، رضایت کامل دارند . این شرکت به تازگی شروع به حمل محصولاتش از طریق پهپاد کرده است. پهپاد یک پرنده ی هدایت پذیر از راه دور است و بدون هیچ سرنشینی محصولات را جابه جا می کند و از راه دور هدایت می شود .

در سال 1994 شرکت اينترنتي امازون توسط جف بزوس در شهرسياتل کشور واشنگتون تاسيس شد. اين شرکت ابتدا فقط در زمينه ي کتاب فعاليت مي کرد وبعد از يک سال به غير از کتاب به فروش وسايل ديگر مانند مواد غذايي ،دي وي دي،وسايل الکترونيک و ... پرداخت

زندگی نامه جف بزوس : تاریخچه ی شرکت آمازون

جف بزوس درماه ژانویه ی سال 1964 در شهر البوکرکی نیومکزیکو کشور امریکا به دنیا امده است. اسم پدرشTed Jorgensen و اسم مادرش Jacklyn Gise Jorgensen است. پدر و مادر جف بزوس پس از یک سال ازدواج زمانی که جف به دنیا نیامده بود . از هم جدا شدند و مادر او که از پس مخارج زندگی اش برنمیامد وقتی که جف چهار ساله بود با یک دانشجو به نام مایک بزوس (Mike Bezos) که از کوبا به امریکا برای تحصیل امده بود ازدواج کرد . مایکل اسم خود را روی جف گذاشت. ناپدری جف بعد از اتمام تحصیلاتش به عنوان مهندس در شرکت اکسون استخدام شد.

دوران کودکی

جف در همان کودکی به تکنولوژی خیلی علاقه داشت و همیشه با قطعات الکترونیکی بازی می کرده است. او از همان کودکی ایمان داشت که یک روز به یک دستاورد بزرگ می رسد. پس از گذراندن مقطع راهنمایی به همراه خانواده اش به ایالات میامی می روند . او در ان جا شروع به تحصیل در مقطع دبیرستان کرد . و برای اولین بار در کمپ آموزشی Dream Institute در تابستان که برای دانش اموزان کلاس چهارم،پنجم و ششم راه اندازی شده بود ثبت و نام کرد .

دوران کودکي جف بزوس

تاریخچه ی شرکت آمازون : دوران جوانی جف بزوس

بعد از اتمام دبیرستان به دانشگاه پرینستون رفت و در رشته ی علوم کامپیوتر شروع به تحصیل کرد. او جزء شاگردان باهوش دانشگاه بود. بعد از فارغ التحصیلی اش در سال 1986 با Mackenzie اشنا شد و با هم ازدواج کردند.جف بزوس در شرکت های مختلفی هم چون فیتل که روی پیاده سازی شبکه های کامپیوتری کار می کردند،شرکتSHAW ، شرکتBankers Trust، شرکت وال استریت فعالیت کرده است .

او که خیلی دوست داشت خودش یک شرکت راه اندازی کند و مستقل باشد در سن 30 سالگی کار در شرکت های دیگر را رها کرد . و در سال 1994 یک شرکت کوچک با سه، چهار کارمند راه اندازی می کند . او به همراه همسرش در سال 1994 به سیاتل مهاجرت کردند و در ان جا شرکت امازون را تاسیس کرد. خانواده ی مادرش یک مزرعه در تگزاس داشتند که جف تابستان ها را به مزرعه پیش پدربزرگش که بازنشسته ی انرژیِ اتمی بود می رفت  . و همراه آن به آزمایش و تحقیق وسایل الکترونیک می پرداخت .

او در سن سی سالگی کار کردن در شرکت های دیگر را رها کرد و خودش مغازه ی فروش کتاب را به صورت آنلاین راه اندازی کرد. جف بزوس در مدت زمان بسیار کمی مغازه اش را از یک کتاب فروشی آنلاین به بزرگترین فروشگاه دنیا تبدیل کرد که علاوه بر کتاب تمامی وسایل و مواد غذایی دیگری هم ارائه می شود. در سال 2015 مجله ی فورجین جف بزوس را به عنوان سومین آمریکا ثروتمند و هفده امین ثروتمند دنیا معرفی کرد و دارایی او در حال حاضر47.6 میلیارد دلار است.

 

jeff-bezos

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .