مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت آچار بکس بادی و برقی ؛ بکس بادی بهتر است یا بکس برقی ؟

0 642
زمان مطالعه : 5 دقیقه

تفاوت آچار بکس بادی و برقی ؛ بکس بادی بهتر است یا بکس برقی ؟ مدت ها قبل از اختراع آچار بکس های بادی و برقی ، آچار دستی ها وجود داشتند . در حالی که آچار دستی نیز بیشتر کار ها را انجام می دهد . نیاز به تلاش ، گشتاور و حتی مهارت بیشتری برای استفاده و کارکرد دارد. با اختراع آچار های بادی و برقی ، مردم اکنون می توانند وقت زیادی را صرفه جویی کنند . و با یک ابزار واحد به موفقیت های بیشتری برسند. استفاده آسان ، وزن سبک تر و همه کاره تر آچار بکس بادی و آچار بکس های ضربه ای الکتریکی باعث شده است که مکانیک ها ، سازندگان و حتی زنان خانه دار قادر به استفاده از آن ها باشند.

مؤلفه اصلی آچار بکس ضربه ای این است که نیرو در مراحل افزایشی اعمال می شود. از این طریق پیچ و مهره را نمی شکند و فقط قدرت لازم را برای انجام کار فراهم می کند.

تفاوت آچار بکس بادی و برقی ؛ بکس بادی بهتر است یا بکس برقی ؟

شما از قبل می دانید که تفاوت اصلی بین آچار بکس ضربه ای برقی و پنوماتیک ، منبع انرژی آن ها است. اما آن ها چگونه بر کاربرد نهایی تأثیر می گذارند ؟

آچار بکس ضربه ای بادی

آچار بکس ضربه ای به سرعت به ابزاری مهم در مکانیک خودرو تبدیل شده است.

از آچار بکس ضربه ای بادی معمولاً به عنوان آچار بکس ضربه ای پنوماتیک نیز نام برده می شود. آچار بکس ضربه ای بادی ، نیروی بسیار قدرتمندی دارد و کار با مشاغل سخت و بسیار دشوار را آسان می کند.
آچار فشار هوا به منظور کار با آچار و تأمین استفاده مستمر تا زمانی که یک منبع کافی از هوا به آچار وصل شود . نیاز به اتصال مستقیم با یک منبع هوا ، بیشتر از یک کمپرسور بزرگ ندارد.

مسلماً تنها طرف پایین آچار ضربه هوا این است که برای عملیاتی شدن به کمپرسور هوا احتیاج دارد . و آنها را به یک وسیله عالی برای مکان ثابت تبدیل می کند . اما ابزاری ایده آل برای مسافرت یا تعمیرات فوری نیست. برخی افراد حتی ممکن است تصور کنند که کنترل آچار با فشار هوا سخت است . زیرا آنها محرک سرعت متغیر ندارند ، با این وجود با کمی تمرین کار کردن و کنترل همه اندازه آچارهای ضربه ای هوا بسیار آسان می شود.

آچار ضربه ای به هوا امکان ایجاد فضای کار به مراتب بسیار ارگونومیکی را فراهم می آورد . و باعث کاهش زمان و تلاش می شود تا حتی سخت ترین کارها را نیز انجام دهد. آچار ضربه ای به هوا اجازه می دهد حتی پیچ و تاب ترین و زنگ زدگی پیچ ها از بین برود. و همچنین می تواند به راحتی پین های کوچک و سایر اشیاء ظریف را بدون سلب کردن یا آسیب رساندن به آنها از هر طریق حذف کند.

آچار بکس ضربه ای برقی

آچار بکس ضربه ای برقی می تواند به صورت شارژی یا سیمی باشد و اخیراً محبوبیت زیادی کسب کرده است. نسخه سیمی آچار بکس ضربه ای برقی از نظر سرعت و اندازه بسیار شبیه به آچار بکس بادی است. آچار برقی سیمی نیز قادر است قدرت بیشتری را نسبت به همتای بی سیم خودبکار ببرد و باعث می شود پیچ ​​ها ، مهره ها و اشیاء بزرگتر را باز کند. از طرف دیگر آچار بکس برقی سیمی ، بخاطر کابل برقی که به دستگاه متصل است ، قابلیت کنترل دشوارتری دارد. آچار بکس برقی سیمی به بهترین وجه برای اشیاء کوچکتر استفاده می شود . زیرا ممکن است قدرت لازم برای باز کردن اجسام سخت تر و بزرگتر را نداشته باشد.

آچار بکس برقی شارژی یک آچار ایده آل هنگام تلاش برای کار در مکان های با دسترسی سخت و یا در صورت نیاز به آچار قابل حمل کوچکتر است. در حالی که بسیار راحت است که بتوانید آچار بکس برقی را در طول شب شارژ کنید. و بتوانید آن را به هر کجا برسانید ، نکته منفی این است که یک آچار ضربه ای برقی همان مقدار قدرت آچار بکس بادی را به کاربران خود ارائه نمی دهد. اما اگر به یک آچار کوچک و ساده برای کار نیاز دارید ، آچار بکس برقی ابزاری ایده آل برای انجام کار های کوچکتر است.
البته آچار بکس های ضربه ای برقی گرانترین آچار بکس های ضربه ای موجود در بازار هستند ، بنابراین قبل از خرید آچار ضربه ای برقی حتماً قیمت ها را مقایسه کنید.

« حتما بخوانید  تفاوت دریل چکشی و دریل ضربه ای چیست؟ فرق

 

آچار بکس ضربه ای بادی بخریم یا برقی ؟

 

هنگام خرید آچار ضربه ای به چه چیز هایی باید توجه شود ؟

اولین چیزی که هنگام انتخاب آچار بکس ضربه ای باید در نظر بگیرید اندازه ای است که شما نیاز دارید و همچنین مکانی که به احتمال زیاد در آنجا کار خواهید کرد. اگر انتظار دارید که در فضا های تنگ تر کار کنید . یا تحرک زیادی داشته باشید ، عاقلانه تر است که آچار ضربه ای شارژی را انتخاب کنید . که می تواند شارژ شود و سپس از مکانی به مکانی دیگر منتقل شوید. در حالی که یک آچار ضربه ای شارژی هزینه بیشتری دارد . اما اگر تمایل به مسافرت ، جابجایی و یا انجام تعمیرات در مکان های تنگ را داشته باشید . عاقلانه تر است سرمایه گذاری را در آچار بکس شارژی انجام دهید.

اما اگر در یک مکان ثابت قرار دارید و به طور مرتب از آچار بکس استفاده می کنید . توصیه می شود آچار بکس بادی را خریداری کنید. آچار بکس بادی به منبع قدرت ثابت نیاز دارد . بنابراین از آن در کارگاه ها ، گاراژها و سایر مکان های ثابت بهتر استفاده می شود. مورد دیگر که قبل از خرید آچار بکس باید در نظر بگیرید زمان بهره برداری و مدت زمانی است که شما قصد استفاده از آچار را دارید. اگر شما نیاز به استفاده از آچار بکس برای مدت زمان طولانی تر دارید بهتر است یا از آچار بکس برقی سیمی یا آچار بکس بادی استفاده کنید ، زیرا آچار بکس شارژی مدت بسیار محدودی بین هر بار شارژ کار می کند.

تفاوت آچار بکس بادی و برقی

آچار های برقی و بادی هر دو وسیله ای باورنکردنی برای استفاده هستند ، به خصوص هنگامی که با مهره های سفت و سخت و زنگ زده کار کنید . غیرممکن است عمل چکش زنی که توسط آچار بکس های ضربه ای انجام می شود به صورت دستی کپی شود و این نه تنها به کاهش حجم کار کمک می کند بلکه به عنوان ابزاری برای شل کردن مهره های زنگ زده و محکم که در غیر این صورت باز کردن آن ها عملاً غیر ممکن نیز عمل می کند.

 

با وجود همه این ها سخت است که بگوییم کدام سبک آچار بکس ضربه ای برتر از دیگری است و واقعاً به کار مورد نظر ، میزان فضای کار موجود و کاری که باید انجام شود بستگی دارد. با این حال ، برای مشاغل دشوارتر توصیه می شود از آچار ضربه ای بادی استفاده کنید ، زیرا این کار قدرت و گشتاور بیشتری را ایجاد می کند و می تواند تقریباً هرگونه پیچ و مهره ای را باز کند.
برخی از کارشناسان همچنین از نقطه نظر وزن ، آچار بکس ضربه ای بادی را به عنوان آچار برتر ارزیابی کرده اند. صرفنظر از این که کدام نوع آچار بکس ضربه ای را خریداری می کنید ، می توانید اطمینان داشته باشید که انرژی کافی برای از بین بردن حتی سفت ترین پیچ و مهره ها را فراهم می کند .
توجه : آچار بکس های ضربه ای بادی در مقایسه با آچار بکس های ضربه ای شارژی کوچکتر هستند. از این رو می تواند وارد یک فضای کاری تنگ شود.

 

بیشتر بخوانید :

آچار بکس چیست و چگونه کار می کند ؟
انواع آچار بکس ها و ویژگی های هرکدام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .