مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

موتور براشلس چیست ؟ سیستم brushless یا بدون جاروبک دریل

0 1,156
زمان مطالعه : 4 دقیقه

موتور براشلس چیست ؟ سیستم brushless بدون ذغال یا بدون جاروبک دریل. بیشتر افراد در حالی که به دنبال دریل هستند ، با این اصطلاح موتور براشلس ( brushless ) روبرو می شوند. برداشت کلی از دریل های شارژی این است که قدرت این نوع دریل ها کم است و شارژ آن ها زود خالی می شود. اما دریل های براشلس با قدرت دریل های سیمی وارد صحنه شده اند و هیچ فایده ای را برای آن قربانی نمی کند. هنگام جستجو میان دریل های شارژی ، ممکن است متوجه شوید که برخی از دریل ها عمر باتری طولانی تر ، تشخیص خودکار بار و قدرت پیشرفته دارند. این ها دریل های براشلس هستند. دانستن همه چیز در مورد دریل های براشلس و پاسخ به سوال ” موتور دریل براشلس brushless چیست ؟ ” می تواند به شما در انتخاب دریل مناسب کمک کند. 


موتور براشلس چیست ؟ سیستم brushless بدون ذغال یا بدون جاروبک دریل

این سؤالی است که اکثر مردم وقتی با اصطلاح براشلس مواجه می شوند می پرسند. بنابراین ، بیایید سریع به جواب این سؤال بپردازیم . هنگامی که مته اختراع شد ، با یک سیستم موتور چهار بخشی وارد بازار شد. 

  • Carbon Brushes
  • Armature
  • Magnets
  • Commutator

همه این قسمت ها برای چرخش دریل با هم کار می کنند.
در دریل های براشلس ، کل طرح تغییر کرده است.
این دریل ها برس های کربن و Commutator را از موتور خود حذف کردند. در نتیجه ، دریل های براشلس می توانند کارآمدتر از دریل های brushed سنتی باشند و اصطکاک را کاهش می دهد. 

موتور براشلس چیست و در مقابل Brushed چه خصوصیاتی دارد؟

اکنون که ما درباره تفاوت اصلی ایده گرفتیم ، وقت آن است که عمیق تر به تفاوت های آن بپردازیم. بنابراین ، موتور های brushless در مقایسه با موتورهای brushed  ، دارای خصوصیات زیر هستند :

موتور براشلس چیست ؟ راندمان انرژی بیشتر

 

اصطکاک انرژی زیادی مصرف می کند.
و موتور های براشلس به معنای اصطکاک کمتر هستند.
در نتیجه ، شارژ دریل های براشلس می تواند حدود 50 درصد بیشتر از دریل های brushed باشند. علاوه بر این ، بهره وری انرژی منجر به کارکرد قدرتمند تری می شود.

پاسخگویی بیشتر

دریل های براشلس دارای حسگر هستند.
بنابراین ، دریل شما کار مورد نظر را حس خواهد کرد و براساس کار ی که انجام می دهد ، سرعت مته ، منبع تغذیه و گشتاور آن را تنظیم می کند. بنابراین ، اگر می خواهید در چوب حفاری کنید ، قدرت کافی را به شما می دهد. اگر می خواهید بتن یا فلز را سوراخ کنید ، منبع تغذیه آن را افزایش می دهد.

 

قدرت بیشتر ، و تنظیم گشتاور و سرعت

دریل های براشلس می توانند 35 درصد عملکرد بهتری نسبت به دریل های brushed داشته باشند. و این تنها به دلیل اصطکاک کم در داخل اتفاق می افتد.

 

« حتما بخوانید  انواع منگنه کوب (دستی، بادی، برقی و شارژی) و کاربردهای آن

تعمیر و نگهداری آسان تر

آیا می دانید بزرگ ترین مشکل در دریل های brushed چیست ؟
شما باید بعد از هر 50 ساعت ، برس خود را تغییر دهید. یافتن برس مناسب برای کار ممکن است مشکل باشد. از آنجا که دریل های براشلس ما هیچ برسی ندارند ، دیگر نیازی به تغییر برس ها نیست.

 

سبکتر و کوچکتر

آیا می دانید یک دریل براشلس 25 درصد از مدل brushed خود کوچکتر است ؟ بله . درست است. از آنجا که این دریل ها هیچ برسی ندارند ، فضای کمتری می گیرند بنابراین ، شرکت ها از این فضا استفاده می کنند و دریل های کامپکت را تولید می کنند و یک مته قدرتمند تر با اندازه کوچکتر دریافت خواهید کرد.

 

طول عمر طولانی تر

دریل های براشلس دارای اصطکاک کم در داخل هستند.
و اصطکاک کم به معنای پارگی کمتر ، میزان سایش کمتر و گرمای کمتر است. همه ما می دانیم که گرما دشمن باتری است. بنابراین ، در دریل های براشلس ، عمر باتری بهتری نیز خواهید داشت. و از آنجا که دریل داخل را گرم نمی کند ، نیازی به منافذ هوا و موارد دیگر نیست. در نتیجه ، مته شما در برابر انواع زباله ها و کثیفی ها محافظت می شود.

 

اختلاف قیمت

نسخه های براشلس کمی هزینه بر هستند.
با این حال ، اگر هزینه تعویض برس و سایر هزینه های مربوط به دردسر های آن را در نظر بگیریم ، قیمت آن ها تفاوت چندانی نخواهد داشت. علاوه بر این ، امروزه فاکتور قیمت گذاری از این مسئله خارج است. هرچه بیشتر و بیشتر شرکت ها نسخه های براشلس را معرفی می کنند ، نسخه های brushed نیز بیشتر از بازار خارج می شوند.

 

طول عمر دریل های براشلس چقدر است ؟

موتور براشلس

موتور های براشلس ، به طور متوسط ​​حدود 1000 تا 3000 ساعت عمر دارند.
با توجه به کار سنگین یک دریل ، به جرات می توان گفت که حدود 1200 ساعت طول خواهد کشید. بنابراین ، 50 روز به طور مداوم می توانید از یک دریل براشلس استفاده کنید. 

 

 

 

 

 موتور براشلس چیست ؟

اگر به این فکر می کنید که باید دریل براشلس بخرید یا خیر ، ما یک جواب برای شما داریم. اگر شما یک کاربر معمولی هستید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم یک دریل براشلس بخرید. اما اگر صاحب خانه هستید و یک بار کار حفاری را انجام می دهید ، پیشنهاد می کنیم یک مدل brushed را خریداری کنید. با این حال ، اگر از طرفداران دریل های کوچک و قدرتمند هستید ، می توانید سراغ یک دریل براشلس بروید. اما قیمت را هم در نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید :
راهنمای خرید دریل و کاربرد انواع آن
دریل بتن کن SDS و انواع آن ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .