مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش فعال سازی Car Mode در موبایل ؛ استفاده از گوشی در رانندگی

0 1,270
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آموزش فعال سازی Car Mode در موبایل ؛ استفاده از گوشی در رانندگی ؛ منظور از حالت اتومبیل چیست و چگونه می توانم به آن دسترسی پیدا کنم؟ حالت اتومبیل رابط کاربری ساده ای با دکمه های بزرگ و دسترسی سریع به بیشترین ویژگی ها و برنامه های کاربردی مانند موارد دلخواه ، اخیر و توصیه شده فراهم می کند. همچنین می توانید با دستورات صوتی ( جستجوی صوتی ) در دستگاه Android خود جستجو کنید. علاوه بر این ، می توانید با فشار دادن دکمه منو واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه ، حالت اتومبیل را شروع کنید. خوشبختانه ، ویژگی هایی در iOS و Android در دسترس است که به عادات رانندگی ایمن تر منجر می شود.

آموزش فعال سازی car mode در موبایل ؛ برای اپل

آموزش فعال سازی حالت ماشین car mode در موبایل .


نرم افزار فعلی آیفون دارای تنظیماتی به نام ( Do Not Disturb while Driving ) است که به طور پیش فرض در ( iOS 11 ) در دسترس است. این حالت نه تنها نوتیفیکیشن ها را محدود و قطع می کند بلکه به مخاطبانی که هنگام رانندگی به شما پیام می دهند پاسخ می دهد. ابتدا باید تنظیمات را راه اندازی کنید و Do Not Disturb را انتخاب کنید. از تنظیمات Do Not Disturb ، به پایین بروید تا بخش Do Not Disturb while Driving را پیدا کنید. در مرحله بعد ، باید روی گزینه فعال سازی ضربه بزنید و سپس سه گزینه زیر را مشاهده خواهید کرد :

  • بطور خودکار ( Automatically )
  • هنگام اتصال به بلوتوث اتومبیل ( When connected to car Bluetooth )
  • دستی ( Manually )

هنگامی که به طور خودکار انتخاب می شود ، وقتی آیفون تشخیص می دهد که شما با سرعتی شبیه به سرعت اتومبیل در حال حرکت هستید ، Do Not Disturb while Driving فعال می شود. اگر هنگام اتصال به بلوتوث اتومبیل را انتخاب کنید ، با اتصال به گیرنده مجهز به بلوتوث اتومبیل ، این ویژگی فعال می شود. و اگر ترجیح می دهید این ویژگی را خودتان فعال یا غیرفعال کنید ، با ضربه زدن روی تصویر خودرو در مرکز کنترل خود ، می توانید به صورت دستی آن را فعال کنید.

آموزش فعال سازی حالت ماشین car mode در موبایل

آموزش فعال سازی car mode در موبایل ؛ برای اندروید

آموزش فعال سازی car mode در موبایل .
اگر می خواهید خیلی سریع حالت Do Not Disturb را فعال کنید ، به سادگی بالای صفحه گوشی خود را بکشید و نماد Do Not Disturb را انتخاب کنید. برای ایجاد تغییر در تنظیمات خود ، باید نماد Do Not Disturb را نگهدارید تا وارد منوی تنظیمات شوید.

 پس از تنظیم ، سه گزینه زیر را مشاهده می کنید :

  • Behaviors
  • Exceptions
  • Schedule

Behaviors

آموزش فعال سازی حالت ماشین car mode در موبایل .
در بخش Behaviors دو گزینه صدا و ویبره ( Sound and Vibration ) و همچنین اعلان ها ( Notifications ) را پیدا خواهید کرد. در صدا و لرزش می توانید آنچه را که می خواهید نادیده بگیرید انتخاب کنید . از جمله آلارم ، رسانه و صداهای لمسی . گزینه دوم نوتیفیکیشن ها است ، در اینجا می توانید صدای اعلان ها را قطع کنید ، یا می توانید وقفه های بصری و صدا را پنهان کنید. برای تنظیمات بیشتر ، روی نماد چرخ دنده در کنار Custom ضربه بزنید و مواردی مانند ” don’t turn on screen ” ، ” don’t blink light ” و ” hide notification dots ” را مخفی نکنید.آموزش فعال سازی حالت ماشین car mode در موبایل

Exceptions 

آموزش فعال سازی حالت ماشین car mode در موبایل .
استثناء ( Exceptions ) بخش دوم است و به شما امکان می دهد لیستی از مخاطبین ایجاد کنید که می توانند در طول Do Not Disturb به شما دسترسی پیدا کنند.

فعال سازی Car Mode در موبایل : Schedule

بخش آخر برنامه زمانبندی شده ( Schedule ) است .
در این قسمت ، دو زیر بخش پیدا خواهید کرد :
مدت زمان ( Duration ) و خاموش کردن خودکار ( Turn On Automatically ) . هنگامی که بر روی زبانه مدت زمان ضربه بزنید ، پنجره ای ظاهر می شود. که به شما امکان می دهد تا زمانی که ویژگی را خاموش نکنید ، محدودیت زمانی مشخص را تنظیم کنید یا یک سیستم محدودیت زمانی تعیین شده را فعال کنید. یا اینکه هر بار که مایل بودید ، سیستم از شما بخواهد از ویژگی های خود استفاده نکنید.

بخش Turn On Automatically به شما امکان می دهد حالت Do Not Disturb Mode را به طور خودکار روشن کنید و همچنین می توانید در این بخش قوانین سفارشی را تنظیم کنید . از جمله گزینه ای برای روشن کردن car mode هنگام تشخیص تلفن در هنگام رانندگی . برای ایجاد یک قاعده ، روی Add Rule ضربه بزنید ، یک رویداد یا زمان را انتخاب کنید ، یک نام اضافه کنید ، و سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آن را پیکربندی کنید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که ممکن است گزینه های منو از تلفنی به تلفن دیگر تفاوت هایی داشته باشد. اما Do Not Disturb در اندروید قابلیتی ثابت است و در هر گوشی اندرویدی که دارای Android 6.0 یا نسخه های بعدی است ، موجود است.

بیشتر بخوانید :

نحوه فعال کردن AssistiveTouch دکمه هوم مجازی آیفون
مشخصات گوشی سامسونگ گلکسی اس 8

« حتما بخوانید  گلکسی S8 سامسونگ ؛ با رابط کاربری جدید Samsung experience
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .