مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها و کمپینگ

0 263
زمان مطالعه : 8 دقیقه

معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها و کمپینگ

 

معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها و کمپینگ. اگر تازه وارد کمپینگ شده اید ، یا فقط می خواهید چادر خود را ارتقا دهید ، تلاش برای درک اینکه کدام یک از انواع مختلف چادرها برای نیازهای شما مناسب است ، کمی طاقت فرسا است. دیگر دوران چادرهای استاندارد A شکل و میله هایسنگین آنها گذشته است. دیگر برای برپایی چادر شما به یک تیم کمک و یک دفترچه راهنمای 50 صفحه ای احتیاج ندارید. صنعت چادر از آن زمان به بعد جهش کرده است. و با همه راحتی و پیشرفت های فن آوری ارائه شده انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرده است . انواع مختلفی از چادرها برای انتخاب وجود دارد. اما بسته به نیاز و خواسته شما ، بسیاری از آن ها از لیست شما حذف می شوند و راحت تر می توانید تصمیم بگیرید.

1. چادر A شکل

از یک کودک بخواهید چادر بکشد و آن ها غالباً چادرA  شکل برای شما می کشند . این نوع چادر ها به طور سنتی شامل بوم ضخیم کشیده شده بر روی یک قطب افقی پشتیبانی شده توسط یک قطب عمودی در هر انتها بودند. ثبات آنها تا حد زیادی به خطوط اتصال و تساوی و نحوه قرارگیری آن ها بستگی داشت.
این روزها ، چادر های A  شکل با زمان حرکت کرده و از تیرهای آلومینیومی سبک و جنس خارجی ساخته شده از پلی استر یا نایلون ضد آب استفاده می کنند. چادر های A  شکل مدرن معمولاً برای دو نفر مناسب ترند.

معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها و کمپینگ

مزایا :

  • در برخورد با باران تبحر دارد – بدون تجمع در بالای سطح
  • محکم در آب و هوای بد (وقتی خوب تحمل شود)
  • راه اندازی ساده

معایب:

  • به دلیل کمبود فضای سر خیلی قابل زندگی نیست
  • معمولاً سنگین
  • به راحتی نمی توان آن را تحمل کرد

2.چادر گنبدی

چادرهای گنبدی یکی از محبوب ترین سبک های چادر است و آنها را در طیف وسیعی از سبک ها و اندازه ها پیدا خواهید کرد. آن ها ممکن است دارای ویژگی هایی مانند یک پشه بند و یک سایبان باشند که می توانید از آن برای ایجاد فضای بیشتر استفاده کنید.
معمولاً دو قطب بلند از روی چادر به طور متقاطع امتداد می یابند و در بالای چادر تلاقی می کنند و در زمین قفل می شوند. این یک پایه مربع شکل و یک چادر گنبدی شکل ایجاد می کند که می تواند فضای بیشتری نسبت به چادرA  شکل ایجاد کند. در حالی که چادرهای گنبدی می توانند شرایط آب و هوایی متوسط را تحمل کنند ، چادر هایA  شکل برای شرایط آب و هوای سخت مناسب ترند و پایداری آن ها بیشتر است.

3.چادر فنری پاپ آپ ( Pop-Up Tent )

چادر پاپ آپ یک چادر قابل حمل فوری و مناسب برای حداکثر 2 نفر است.  درب های هر دو طرف دارای سایبان است . سایر سبک های چادر به برخی تنظیمات نیاز دارند ، اما این چادرها به راحتی راه اندازی و آماده استفاده هستند. چادرهای پاپ آپ مختلف اشکال ، اندازه ها و جهت های مختلف فنر را دارند. این نوع چادر ها بسیار جمع و جور هستند و آسان جمع می شوند ، اما به دلیل راحتی بیشتر ، چادرهای پاپ آپ اغلب گران تر از سبک های سنتی هستند.

معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها و کمپینگ

4.معرفی انواع چادر مسافرتی : چادر تونلی

اگر خانواده ای پرجمعیت دارید ، چادر تونلی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. آن ها فضاهای قابل زندگی زیادی را ارائه می دهند و در اندازه های گوناگونی ارائه می شوند ، بنابراین احتمالاً چادری برای بزرگترین خانواده ها نیز وجود دارد.
آن ها از یک سری فنر های انعطاف پذیر تشکیل شده اند که از یک طرف چادر به طرف دیگر کشیده شده و نیم دایره از طول چادر تشکیل می دهند که باعث ایجاد شکل تونل می شود. چادرهای تونلی فضای زیادی را ارائه می دهند ، اما فضای زیادی نیز نیاز دارند ، بنابراین تا زمانی که وسایل حمل و نقل چادر و فضای اردوگاه را برای برپایی آن داشته باشید ، می توانند یک گزینه عالی برای شما باشند.

5.چادرهای نقشه برداری (Geodesic  یا  نیمه Geodesic )

یکی از زیرمجموعه های چادر گنبدی ، چادر Geodesic  متشکل از چند قطب متقاطع است که اشکالی مانند مثلث یا شش ضلعی را ایجاد می کند و هدف از انجام این کار ایجاد ثبات بیشتر است. در حقیقت ، چادرهای ژئودزیک از پایدارترین چادرهای موجود هستند و می توانند در برابر بادهای بسیار شدید مقاومت کنند.

این یک طراحی ساختاری کاملاً رایج است که برای اهداف بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد ، یکی از این موارد چادر است. این چادرها بدون شک مناسب ترین چادرها برای شرایط شدید آب و هوایی هستند و غالباً برای کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها همچنین فضای سر عالی را ایجاد می کنند و با رویکرد فنی برای حداکثر دوام و طول عمر ساخته شده اند. چادر نیمه ژئودزیک ، کم و بیش ، یک نسخه ساده شده از آن است ، و گرچه پایدارتر از چادر گنبدی است ، اما در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت نخواهد کرد.

6.چادر بادی

چادرهای بادی ، هم تجهیزات کمپینگ نسبتاً جدیدی هستند و هم کاملاً غیرمعمول هستند و در کنار چادر پاپ آپ ، ساده ترین چادر برای راه اندازی است. در حالی که شما به پمپ هوا احتیاج دارید ، به محض اینکه چادر در جای خود قرار گرفت و محکم شد ، تنها کاری که باید انجام دهید فقط فشار دادن دکمه و تماشای شکل گرفتن چادر است.
چادرهای بادی ، جادار هستند و هیچ میله ای برای پایداری وجود ندارد. با توجه به اینکه این یک طراحی نسبتاً جدید است ، بیشتر چادرهای بادی در مقایسه با سبک های سنتی گران ترند.

« حتما بخوانید  مشکلات اسکوتر شارژ نشدن ترمزها و آهستگی ؛ راهنمای رفع

7. چادر کوله پشتی

چادر کوله پشتی مخصوص کوهنوردان طراحی شده است ، سبک و آسان برای راه اندازی است و این چادر ایده آل برای مسافرت است. کوهنوردان هنگام انتخاب وسایلی که بسته بندی می کنند ، باید به وزن آن نیز توجه داشته باشند و که وزن چادرهای کوله پشتی کاربردی بودن آن ها را بیشتر می کند.

این چادرهای کم ارتفاع برای اردو زدن مناسب هستند ، در حالی که آن ها ایده آل برای نشستن یا معاشرت نیستند. پس از یک روز طولانی مسافرت ، کوهنوردان می توانند به سرعت این چادر را برپا کرده و شب را در آن استراحت کنند.

8.چادر ویساویس ( Vis-Ã -Vis )

تا به حال بیش از نیمی از چادر های مسافرتی را به شما معرفی کردیم. با ادامه مقاله ” معرفی انواع چادر مسافرتی ” همراه شما هستیم. روند یک چادر ویساویس از فرانسه به وجود آمد و vis-Ã -vis در زبان فرانسوی به معنای “چهره به چهره ” است که با توجه به دو اتاق خوابی که در این سبک چادر روبروی یکدیگر هستند نامگذاری شده است. در مرکز چادر یک فضای بزرگ و باز با فضای مناسب برای سر قرار دارد و به فضای مرکز دو محفظه برای خواب متصل شده است. این محفظه ها از حریم خصوصی کمی برخوردارند که چادرهای سنتی نمی توانند آن را ارائه دهند . در حالی که چادر Vis-Ã -Vis از دو محفظه تشکیل شده است ، سبک های چادر دیگری نیز وجود دارد که این امر را به مرحله بعدی می رساند.

9.چادرهای کابین

چادرهای کابین معمولاً یک چادر تک فضایی هستند ، اگرچه ممکن است بعضی از آنها دارای جداکننده های داخلی باشند که فضا را به اتاق ها جدا می کند. آن ها به اندازه کافی مربعی ، پایدار و بلند هستند تا جایی که بتوانید به راحتی در آن ها بایستید. قطعاً برای شرایط سخت آب و هوایی ایده آل نیستند ، اما چادرهای عالی برای اردو زدن و پاتوق های گاه به گاه هستند.
نصب چادرهای کابین می تواند نسبتاً سنگین و پیچیده باشد ، اما به محض بالا آمدن ، ترتیب کمپینگ بسیار خوبی برای خانواده ها و گروه های بزرگ می دهند. درب بلند ، ورود و خروج را بسیار آسان می کند و خرید آن ها در مقایسه با سایر چادرها نیز ارزان تر است.

10.چادرهای یک نفره Bivy

چادر یک نفره Bivy برای کوهنوردان انفرادی و پیاده روی های بیابانی ساخته شده است که سعی در تحمل وزن کمتری دارند. چادرهای Bivy معمولاً نوعی چادر پشته ای است و غالباً دارای شکلی اند که قسمت بالای چادر در یک طرف قرار دارد. معمولاً حداکثر ظرفیت آن ها یک نفر است ، اما از محافظ کافی در برابر عناصری برخوردار هستند که می توانید در طول شب ایمن و خشک بمانید.

 

11.چادر هاموک یکی از معرفی انواع چادر مسافرتی

این چادرها که به درختان بسته شده و معلق شده اند ، دقیقاً مانند یک بانوج کار می کنند ، اما کاملاً پوشیده شده اند. آن ها برای مناطق جنگلی ایده آل هستند ، به ویژه در مناطقی که ممکن است زمین مرطوب باشد و برای خوابیدن مناسب نباشد . در اصل همه چیزهایی است که شما در مورد یک بانوج بان دوست دارید با مزیت اضافی داشتن سقف است. وزن آن ها بسیار سبک است ، نصب آن ها آسان و هنگام بسته بندی کوچک هستند.

12.چادر فریم ( Frame Tents )

چادرهای فریم در اصل فقط یک قاب فلزی با یک پوشش بالایی هستند و یک طرح کاملاً باز دارند. اینها چادرهایی هستند که در اجتماعات بیرونی و رویدادهای عمومی ، خصوصی و تبلیغاتی مشاهده می کنید ، زیرا می توانند سایه را برای بازدیدکنندگان فراهم کنند در حالی که به همه اجازه می دهد آزادانه گردش کنند.

13.چادرهای ساحلی

شما نمی خواهید با اینها در طبیعت اردو بزنید ، اما آنها پوشش بسیار خوبی در ساحل ارائه می دهند. این در اصل یک چادر است که از وسط نصف شده و هدف آن محافظت از شما در برابر آفتاب و دمیدن شن های ساحل است. بیشتر آنها کف داخلی و داخلی دارند ، بنابراین مجبور نیستید حوله ساحل را کثیف کنید یا خود را روی شن های داغ بسوزانید.

معرفی انواع چادر مسافرتی

14.چادرهای بالای اتومبیل

در نگاه اول ، چادر بالای اتومبیل ممکن است سردرگمی زیادی ایجاد کند و دلیل خوبی هم دارد. چادرهای بالای خودرو مطمئناً ظاهری عجیب دارند و شما را از چگونگی عملکرد متعجب می کنند. برای استفاده از یک چادر بالای اتومبیل ، به یک قفسه سقف محکم برای سوار کردن آن نیاز دارید. از طریق نردبان به چادر دسترسی پیدا می کنید که به راحتی جدا می شود. این چادر تقریباً شبیه هر چادر دیگری است که با آن آشنایی دارید ، اما نصب می تواند یک دردسر باشد و ممکن است به بیش از یک نفر نیاز داشته باشد. بنابراین ، چرا باید به جای زمین بالای ماشین خود بخوابید ؟ با معرفی انواع چادر مسافرتی شما می توانید خریدتان را با چشم بازتری انجام دهید.

معرفی انواع چادر مسافرتی

اگر برای مدت زمان طولانی در مسافرت هستید ، ممکن است یک چادر بالای اتومبیل برای شما مفید باشد زیرا شما را از زمین دور کرده و از مشکلاتی مانند آلودگی ها و جاری شدن سیلاب غیر منتظره دور می کند.

بیشتر بخوانید:

منبع trekbaron
از طريق تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .