مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟

0 97
زمان مطالعه : 4 دقیقه

چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟ در اینجا چند مورد از وسایل آشپزخانه آورده شده است که به جای شستن آن ها با ماشین ظرفشویی بهتر است آن ها را با دست بشویید.

چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟

 • چدن

  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ چدن نسبت به تابه ها و قابلمه های دیگر کمی نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و نباید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. 

 • چاقو

 • ظرفشویی
  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ اگر چاقو ها را با ماشین ظرفشویی بشویید سریعتر کند می شوند . لبه ها می توانند پوشش محافظ را روی قفسه ها و سبد ها بکنند و باعث ایجاد زنگ زدگی شوند. همچنین مواد پاک کننده ماشین ظرفشویی می تواند باعث کند شدن لبه های تیز چاقو و باعث شل شدن و شکاف دسته های چوبی شود. بهتر است چاقو ها را با دست بشویید تا مدت بیشتری تیز بمانند.

 • چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟ کریستال

  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ این یک امر بدیهی است که مواد شوینده و گرمای ماشین ظرفشویی به طور بالقوه می توانند باعث شکسته شدن کریستال های نازک شوند. ریسک نكنید و وسایل بسیار گران قیمت و گرانبها را خراب نكنید و آن ها را با دست بشویید.

 • وسایل چوبی
  ظرفشویی

  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ برخی از وسایل چوبی می توانند با ماشین ظرفشویی شسته شوند ، اما بهتر است ابتدا از سازنده آن ( در صورت امکان ) در این باره سوال بپرسید. آب و گرمای ماشین ظرفشویی می تواند باعث شود که قاشق های چوبی کج شوند. سختی مواد شوینده ماشین ظرفشویی می تواند روغن های طبیعی ، که از خشک شدن ظروف چوبی جلوگیری می کنند را ازبین ببرد ، در این صورت چوب ترک می خورد . وسایل چوبی را باید سریع و با مواد شوینده ملایم در آب گرم شستشو دهید. نباید بگذارید آن ها مدت طولانی خیس بمانند زیرا این امر باعث تورم و تحریف چوب می شود.

 • چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟ ظروف مس

  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ با قرار دادن ظروف مسی داخل ماشین ظرفشوی امکان تغییر رنگ آن ها وجود دارد.

 • ظروف دارای برچسب

  برچسب ها می توانند ماشین ظرفشویی شما را مسدود کرده و صدمه ببیند. آنچه معمولاً اتفاق می افتد این است که لایه بالایی برچسب از شیشه جدا می شود و در جایی در قسمت پایین ماشین ظرفشویی گیر می کند. سپس شما هنوز هم باید باقی مانده چسبنده را از شیشه جدا کنید ، و برچسب را از ماشین ظرفشویی خود جدا کنید ! برچسب ها می توانند ماشین ظرفشویی شما را مسدود کنند. بهتر است قبل از قرار دادن کالا در ماشین ظرفشویی ( مانند بطری های شیشه ای ) برچسب ها را جدا کنید ، یا آن ها را با دست بشویید.

 • ظروف پلاستیکی نازک

  بسیاری از ظروف نگهداری مواد غذایی پلاستیکی مقاوم در برابر ماشین ظرفشویی هستند ، اما بهتر است از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی خودداری کنید.  این ظروف پلاستیکی نازک ممکن است در ماشین ظرفشویی ذوب شوند ! برخی از پلاستیک های سخت را می توان در ماشین ظرفشویی قرار داد ؛ فقط باید آن ها را در قفسه بالا قرار دهید.

 • بطری های باریک

  بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی نمی توانند مقدار زیادی از مواد شوینده و آب را وارد لوله ها یا بطری های باریک کنند ؛ بنابراین بهتر است آن ها را با دست بشویید.

 • ظروف مدرج و پیمانه ها

  ظرفشویی
  مواد شوینده و گرمای زیاد باعث می شود که جوهر چاپ شده روی ظروف به مرور زمان محو شود. این امر خصوصاً برای ظروف مدرج و پیمانه ها آزار دهنده است ، زیرا آن ها بدون درجه بندی روی آن ها به درد نمی خورند. وسایل دارای جوهر چاپی را با دست بشویید تا این برچسب ها برای مدت طولانی قابل خواندن باقی بمانند.

 • چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟ شیشه شیر

  وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست ؛ گرمای زیاد و مواد شوینده قوی ، می توانند پس از چندین شستشو ی شیشه شیر کودکان در ماشین ظرفشویی ، باعث زرد شدن آن شود. 

 

همیشه بهتر است قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرفشویی از سازنده هر یک از کالاها سؤال کنید زیرا این ویژگی می تواند متفاوت باشد. بهتر است چدن را در ماشین ظرفشویی خود قرار ندهید زیرا این امر روی چدن تأثیر منفی می گذارد. اما افرادی هستند که این کار را می کنند و بدون هیچ گونه نگرانی به آشپزی با قابلمه های چدن ادامه می دهند. آیا شما ظرفی دارید که نباید با ماشین ظرفشویی شسته شود ولی در این لیست به آن اشاره نشده باشد؟ آیا موارد ذکر شده در این مطلب را در ماشین ظرفشویی قرار داده اید که هرگز مشکلی نداشته است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید :

10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید ظرفشویی و استفاده ی صحیح از آن
ظرفشویی بکو و اشنایی با قابلیت های ان
ماشین ظرفشویی ال جی و آشنایی با امکاناتش

« حتما بخوانید  بررسی مشخصات لباسشویی ال جی ؛ آشنایی با برنامه ها و امکانات
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .