مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

پول شمار ؛ راهنمای خرید دستگاه پول شمار

0 137
زمان مطالعه : 7 دقیقه

راهنمای خرید دستگاه پول شمار Currency-counting machine

با پیدایش پول ، همیشه نگهداری پول های زیاد دردسر ساز بوده است و شمارش ان ها وقت زیادی گرفته است. از آنجاییکه محیط خانه ها برای نگهداری پول امن نبودند بانک ها به وجود امدند که یک مکان امن و قابل اطمینان بودند با پیدایش بانک ها مردم پول ها یشان را به بانک ها سپردند و هر روز تعداد این افراد افزایش می یافت و شمارش این همه پول واقعا وقت زیادی می خواست و رسیدگی به تمامی مشتریان کار مشکلی بود. اسکناس یا پول کاغذی از کلمه ی روسی گرفته شده است که در ابتدا در چین رواج داشت و در سال 1958 برای اولین بار دستگاه پول شمار توسط یک بانکدار به نام چی تیان سی که اهل چین بود اختراع شد. البته علاوه بر بانک بسیاری از مراکز دیگر مانند بنگاه ها ، فروشگاه ها و … از این دستگاه استفاده می کنند. به کار بردن دستگاه پول شمار در شمردن پول ها ، امنیت ان ها را به چندین برابر می رساند. امروزه سعی می کنند پول شمار ها را به طوری طراحی کنند که تمامی نیاز های کاربران را پر کنند.

 

کوچک ترین اشتباه در شمارش پول می تواند بزرگترین فاجعه ها را به همراه داشته باشد برای همین دستگاه های پول شمار یکی از حساس ترین و مهمترین ابزار موجود در بانک ها و جاهای دیگر به شمار میروند. در هنگام خرید این دستگاه باید دقت فراوانی داشته باشید تا دستگاه بدون مشکل و با دقتی را خریداری کنید که مرتکب اشتباه نشود و ضرر و زیان مالی وارد نسازد . یکی دیگر از قابلیت هایی که امروزه به دستگاه پول شمار اضافه شده است این است که توانایی تشخیص پول های جعلی را دارند. در هنگام شمارش پول اگر با پول های جعلی روبه رو شوند یا شمارش قطع می شود یا به صورت خودکار پول های جعلی را دور می ریزند.

 یکی از قابلیت های مهمی که دستگاه های پول شمار دارند این است که می توانند به راحتی اسکناس های تقلبی را تشخیص دهند.

البته این مورد فقط روی پول موثر است و نمی توانند چک یا ابزار های تقلبی دیگر را تشخیص دهند. شما در هنگام خرید به این نکته خیلی توجه کنید که دستگاهی را که خریداری می کنید از این قابلیت برخوردار است یا نه چون خیلی از افراد نمی توانند پول های جعلی را شناسایی کنند این دستگاه می تواند این کار را برای ان ها انجام دهد.

 

دستگاه پول شمار

 

تمامی دستگاه های پول شمار به گونه ای تولید شده اند که هر چند مدت یک بار به سرویس ، گرفتن باد و تمیز کردن سنسور ها نیاز پیدا خواهند کرد.

برای خیلی از افراد این سوال پیش می اید که ایا دستگاه پول شمار ایرانی بهتر است یا خارجی  به طور قطع دستگاه های ایرانی خیلی بهترند چون هر مشکلی که داشته باشد می توانید ان را تعویض یا پس بدهید شما باید این دستگاه را از جاهی معتبر با داشتن ضمانت نامه خریداری کنید تا در صورت داشتن هر عیبی بتوانید ان را تعویض کنید. هر سه سال یک بار باید قطعات دستگاه و دهانه ی ان تعویض شود. اگر دستگاه پول شمار شما خارجی باشد ممکن است خیلی از قطعات ان در دسترس نباشد و نتوانید ان ها را تعویض کنید یا اگر در دسترس هم باشد نوع تقلبی ان را پیدا کنید.

در واقع دو نوع دستگاه برای شمارش پول به کار می روند که عبارتند از دستگاه رومیزی و ایستاده دستگاه های رومیزی دو نوع اند که عبارتند از دستگاه پول شمار غلطکی و تسمه ای . اگر پول شمار های تسمه ای خراب شوند دیگر نمی توان از ان ها استفاده کرد اما دستگاه های پول شمار غلطکی از عمر بیشتری بر خوردارند و در صورت خراب بودن و از بین رفتن یکی از تسمه ها هم می توان از ان ها استفاده کرد. در هنگام خرید دستگاه پول شمار سعی کنید که نوع غلطکی ان را خریداری کنید تا در صورت خراب شدن تسمه ها دچار مشکل نشوید و شمارش پول به تاخیر نه افتد.

1- مدل رومیزی

دستگاه های پول شمار رومیزی برای شمردن دسته های پول به کار می روند که  شمارش ان ها از چپ شروع می شود. یکی از ویژگی های پول شمار های تسمه ای این است که از گیر کردن پول داخل دستگاه جلوگیری می کنند.مدل غلطکی این دستگاه به دلیل کیفیت بالایش از محبوبیت بیشتری در بین کاربران بر خوردار است. این نوع پول شمار کوچک تر از پول شمار ایستاده هستند.

راهنمای خرید دستگاه پول شمار

 

2- مدل ایستاده

دستگاه پول شمار ایستاده فقط در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر اوقات ان را در قسمت صندوق بانک ها قرار می دهند. سرعت شمارش این دستگاه از سایر دستگاه های دیگر بسیار بیشتر است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه این است که بعد از شمردن پول درگاه ان بسته می شود و از ورود هر چیزی مانند گرد و غبار جلوگیری میکند و باعث می شود که تسمه های ان ها زود خراب نشوند و عمر بیشتری داشته باشند.

دستگاه پول شمار ایستاده فقط در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرند

 

« حتما بخوانید  اتو مو مناسب برای آقایان

یکی از مشکلاتی که پول شمارهای ایستاده به همراه دارند این است که بعضی وقتها بیشتر از ان چه که هست پول ها را نشان می دهند البته امکان اشتباه در این دستگاه ها بسیار کم است.

راهنمای خرید پول شمار

وقتی ما یک دستگاه پول شمار را خریداری می کنیم باید نحوه ی عمکرد ان را هم بدانیم و بفهمیم که چه طوری با این سرعت بالا پول ها را می شمارد . ما وقتی به صورت دستی پول می شماریم به وسیله ی انگشتانمان ان ها را از هم جدا می کنیم اما در این دستگاه پس از قرار گیری اسکناس ها در محفظه ی پول، در بین ورقه های اسکناس هوا رد و بدل می شود و ان ها را از هم جدا می کند و بدون این که مشکلی ایجاد شود ان ها شمرده می شوند. باید تمامی اسکناس ها به چشم لیزری برخورد کنند و با هر برخورد مبلغ اسکناس داخل دستگاه ثبت می شود. سرعت این دستگاه به قدری زیاد است که در یک ثانیه 1000 اسکناس را می شمارد .

در اوایل تولید کنندگان این دستگاه را فقط برای شمارش پول تولید می کردند اما امروزه علاوه بر شمردن پول قابلیت های دیگری نیز از جمله دسته بندی پول ها را به ان اضافه کرده اند.

 

شما می توانید بصورت همزمان ، هم پول هایتان را بشمارید و هم ان ها را دسته بندی کنید. وقتی که شمارش یک دسته ی تعین شده تمام شد باید ان دسته را بردارید تا دوباره شروع به شمارش بقیه ی اسکناس ها کند و ان ها را به مقدار تعین شده دسته بندی کنند. با داشتن این قابلیت منحصر به فرد استفاده از این دستگاه از گذشته خیلی بیشتر شده است.

 

راهنمای خرید دستگاه پول شمار

شما باید هنگام خرید دستگاه پول شمار به نکات زیر توجه کنید

  • باید توانایی شناسایی اسکناس هایی را داشته باشد که به هم چسبیده اند و اسکناس هایی که تقلبی هستند.
  • باید سرعت دستگاه پول شمار به قدری زیاد باشد که در هر دقیقه 800 تا برگ را شمارش کند، دستگاه پول شمار را طوری تنظیم کنید که با توجه به تنظیمات داده شده پول را دسته بندی کند.هم چنین دستگاه باید ظرفیت بالایی داشته باشد مثلا بتواند 200 برگ را هم زمان درون ان گذاشت.
  • باید علاوه بر نمایش گری که روبه روی شماست یک نمایش گر هم روبه روی مشتری داشته باشد و اگر این نمایش گر ها LED باشند خیلی بهتر است.
  • صدا ان خیلی زیاد نباشد که برای دیگران مزاحمت ایجاد کند .
  • در اسکناس ها به صورت مخفیانه اطلاعاتی نوشته می شود که به هیچ وجه قابل خواندن نیستند مگر با استفاده از اشعه ی ماورا بنفش این اشعه که در دستگاه پول شمار کار گذاشتده شده است این امکان را فراهم می کند که در حین شمارش از این اطلاعات نیز اگاه شوید.

 

راهنمای خرید پول شمار

یکی از قابلیت های عالی این دستگاه این است که تولید کننده گان در داخل  ان دستگاه پاکسازی اسکناس ها را طراحی کرده اند تا به وسیله ی دست به دست شدن اسکناس در دست افراد مختلف ان ها را از وجود هر باکتری و ویروسی پاک کنند و موجب پخش بیماری ها توسط این اسکناس ها نشوند.این دستگاه فوق العاده هیچ گونه خطری به همراه ندارد و به قدری ایمن است که حتی کودکان هم می توانند بدون هیچ نگرانی از ان استفاده کنند. دستگاه های پول شمار هم می توانند با باتری و هم با برق کار کنند که ما توصیه می کنیم ان ها را به برق وصل کنید تا انرژی کم تری هدر رود و از الودگی محیط هم جلوگیری شود.

چگونه این دستگاه اسکناس های تقلبی را شناسایی می کند: بر روی اسکناس ها جوهر سیاه مغناطیسی می ریزند و به وسیله این جوهر اسکناس های اصل شناسایی می شوند این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که می تواند این جوهر مغناطیسی را تشخیص دهد و اسکناس های تقلبی را از اصل جدا می کند و پول های تقلبی را دور می ریزد.

 

امیدواریم که همیشه جیب هایتان پر از اسکناس باشد و با خواندن این مقاله بهترین دستگاه پول شمار را خریداری کنید و از شمارش پول هایتان خسته نشوید.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .