مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

میز تلویزیون ؛ راهنمای خرید میز تلویزیون

0 62
زمان مطالعه : 4 دقیقه

میز تلویزیون ، جلوه ی خاصی به اتاق نشیمن می دهد و می توان آن را برجسته ترین و مهم ترین فاکتور در طراحی و دکوراسیون اتاق پذیرایی به حساب آورد . طراحی های زیبا و متنوع میزهای تلویزیون ، در طول چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است . تنوع زیادی که در طرح و رنگ و قیمت این میزها وجود دارد ، محبوبیتشان را دو چندان کرده و طیف وسیعی از سلیقه ها را در بر گرفته است .

 

خرید میز تلویزیون کاری راحت و آسان است مخصوصاً اگر بدانید چه مدل و چه طرحی مدنظرتان است ، در این صفحه نکاتی ساده را یادآور می شویم تا شاید در خرید میز تلویزیون کمکتان کنند.

راهنمای خرید مایکروویو

 

قیمت

 میز ال سی دی و ال ای دی در قیمت های متنوع و مختلف در بازار وجود دارد ، بسته به جنس و تعداد کشو اندازه ی عرضی میز و سایر عومل موثر در قیمت ، قیمت میز از صد هزار تومن شروع می شود و به پانصد هزار و شاید هم بیشتر برسد . به هر حال این تنوع در قیمت حسن و مزیت بزرگی برای خریداران دارد ، چرا که هر کس می تواند با توجه به بودجه ای که در دست دارد ، در محدوده ی قیمت مورد نظر خود ، میزی را انتخاب کند.

 

سایز میز

سایز میز نکته ی بسیار مهمی است و فراموش نکنید که باید جزو اولین ملاکهایتان در خرید باشد ، برا ینمونه اگر تلویزیون شما 49 اینچ است ، به این معناست که اندازه ی عرضی تلویزیون ، 112 سانتیمتر است ، بنابراین شما نمی توانید میزی بخرید که عرض آن کمتر از 112 سانتیمتر باشد . ولی می توانید با توجه به مساحت در دسترس و بزرگی و مساحت مکان مورد نظر ، میز را بزرگتر از اندازه ی عرضی تلویزیون انتخاب کنید ؛ چرا که هر چه سایز تلویزیون بزرگتر باشد ، قطعاً دکوراسیونتان را هم زیباتر جلوه می دهد. در حالت کلی پیشنهاد می شود که سایز میز از هر طرف 10 سانتیمتر از اندازه ی عرضی تلویزیون بزرگتر باشد ، یعنی برای همان تلویزیون 49 اینچ ، میزی به عرض 134 سانتیمتر مناسب است و در صورت امکان و در اختیار داشتن فضا ، می توانید میزی بزرگتر انتخاب کنید تا زیباتر و چشم نوازتر جلوه کند.

راهنماي خريد ميز تلويزيون

رنگ میز تلویزیون

رنگ میز ال سی دی نیز می تواند دکوراسیون منزل را تحت تاثیر قرار دهد ؛ بسیاری از افراد ترجیح می دهند که رنگ میز تلویزیونشان به رنگ منزل و یا رنگ مبلمان و کلا دکوراسیون منزل بخورد ، بنابراین شما هم هنگام خرید میز تلویزیون این مهم را فراموش نکنید ، چرا که همخوانی رنگهای مورد استفاده در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مهم است . البته نباید فضایی یکنواخت و کسل کننده درست کنید و با یکرنگ کردن منزل ، فضای منزل را بی روح و خسته کننده کنید . تکنیکهایی هستند که با استفاده از آنها می توان ترکیب رنگ قشنگی بوجود آورد؛ برای نمونه اگر رنگ کلی منزل شما سفید است و بیشتر وسایل مورد استفاده ی شما مانند ، مبلمان و پرده و کف اتاق و همه و همه سفید باشد با استفاده از زیبایی کنتراست می توانید فضای منزلتان را از یکنواختی و خسته کنندگی دربیاورید. اگر طراحی و دکوراسیون منزل شما به صورتی است که میز تلویزیون در کنار پرده قرار می گیرد ، پیشنهاد می شود که رنگ کیز تلویزیون را با رنگ پرده هماهنگ کنید . حتی اگر میز و کابینت آشپرخانه تان در یک خط دید قرار دارند ، توجه کنید که رنگ میز تلویزیون و رنگ کابینت، با هم هماهنگ باشند.

 

« حتما بخوانید  کاربرد باد سرد سشوار چیه و به چه دردی میخوره؟

راهنمای خرید مایکروویو

جنس میز

بعضی از میزها ، در هر دو طرف یا در یکی از طرف ها دارای کشوهایی هستند ، عرض این کشوها باعث می شود که اندازه ی کلی میز بزرگتر دیده شود و فضای زیبایی را بوجود آورد . توجه کنید اگر در کنار تلویزیون ، از سیستم سینما خانگی نیز استفاده می کنید ، باید به سای ووفرهای آن توجه کنید و میزی را انتخاب کنید که این ساب ها در داخل آن جا شوند . البته قرار دادن ساب بر روی زمین نیز ممکن است و هیچچ گونه مشکلی ندارد و این شما هستید که باید بنابر سلیقه ی خود ، تصمیم نهایی تان را بگیرید.
جنس چوب به کار رفته در میز هم بسیار مهم است ، جنس چوب می تواند در زیبایی و میزان مقاومت میز تاثیر بگذارد و همچنین مقاومت میز را در برابر رطوبت و حرارت افزایش دهند.

راهنمای خرید میز تلویزیون

تعداد طبقه ها و تحرک
کشوها

تعداد طبقه ها و کشوهای میز تلویزیون نیز که برای قرار دادن انواع وسایل صوتی و تصویری به کار می رود ، اهمیت ویژه ای دارد . شما با داشتن میزی که تعداد طبقه های کافی داشته باشد ، می توانید انواع وسایل صوتی و تصویری مانند گیرنده ی دیجیتال و دی وی دی پلیر و بلو ری پلیر و ساب ها و … را قرار دهید . احتمالاً میزهای متحرک (Move label) یکی از بهترین انتخابهای شما خواهند بود ؛ چرا که قابلیت باز و بسته شدن و تغییر اندازه را دارند و علاوه بر اینکه با جابجایی و تغییرات کوچک هم مدل و طراحی میز تغییر میکند و هم اندازه و سایزش عوض می شود ، بنابراین خرید این میزها با اینکه قیمت بالاتری دارند اما به دلیل امکانات و قابلیتهایشان بهتر خواهد بود . قابلیت جابه جا شدن و چند تکه شدن میزهای تلویزیون هم اهمیت دارد ، برخی از این میزها را می توان به چند تکه تقسیم کرد ، بدون اینکه قسمت اصلی تلویزیون دچار مشکل شود . همچنین تعداد کشوها و طبقه ها نیز اهمیت دارد ، کشوهایی که در داخل میز قرار می گیرند ، برای جاسازی انواع وسایل صوتی و تصویری  به کار می رود. مطالعه ی راهنمای خرید تلویزیون را هم مطالعه بفرمایید.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .