مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

0 436
زمان مطالعه : 5 دقیقه

نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی ؛ لوازمی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی از وسایل گران قیمت اشپزخانه می باشند . شاید ما با خرید یکی از این وسایل قیمت زیادی بپردازیم ولی از کارایی ان راضی نباشیم و ان چیزی که ما می خواهیم از اب در نیاد . باید در هنگام خرید هر لوازمی په بسا بابت ان پول زیادی هم بپردازید قبلا اطلاعات زیادی درباره ی ان داشته باشید تا بهترین وسایل را خریداری کنید.

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل هایی است که در این سال های اخیر در بین مردم رواج پیدا کرده و به یکی از نیاز های اساسی هر خانه تبدیل شده است . قبلا خرید یخچال و تلویزیون از دغدغه های اساسی هر خانه ای بود اما الان ماشین ظرفشویی به دغدغه ای اساسی تبدیل شده و هر کسی به فکر خرید ماشین ظرفشویی عالی است . در بازار انواع ماشین ظرفشویی با برند های مختلف از جمله ال جی، سامسونگ، سونی وجود دارد که هر کدام به نوبه ی خود بهترینند . ما در این جا نکاتی را که باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی بدانید به شما معرفی می کنیم.
در هنگام خرید ظرفشویی به چه نکاتی ت

اندازه ی ماشین ظرفشویی

در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید با توجه به این که تعداد اعضای خانواده چقدر است و مکانی که ظرفشویی را داخل ان قرار می دهید خیلی توجه کنید . ماشین های ظرفشویی دارای اندازه های متنوعی هستند . شما به راحتی می توانید با توجه به جایی که ظرفشویی را در ان قرار می دهید ظرفشویی مناسبی را خریداری کنید.

ماشین ظرفشویی استیل یا پلاستیکی

ظرفشویی های که دارای مخزن استیل هستند خیل بهتر از ظرفشویی هایی با مخزن پلاستیکی اند و دارای قابلیت های عالی از جمله ضد زنگ، رسوب و لک هستند . پس در هنگام خرید سعی کنید ظرفشویی را انتخاب کنید که استیل باشد تا بدون هیچ گونه لکه به بهترین حالت ظرف ها شسته شوند . البته ظرفشویی هایی با مخزن استیل قیمت بیشتری هم دارند . در صورتی که ماشین ظرفشویی با خشک کن را خریداری می کنید سعی کنید که استیل باشد . چون سایر ظرفشویی هایی که دارای خشک کن هستند برق خیلی زیادی مصرف می کنند.

تعداد قفسه ها « خرید ماشین ظرفشویی »

در هنگام خرید ظرفشویی به چه نکاتی تظرفشویی را انتخاب کنید که دارای قفسه های زیادی باشد تا بتوانید به راحتی تمامی ظرف هایتان را داخل ان بشویید . و تعداد قفسه های ان مناسب با ظرف اشپزخانه تان از جمله قابلمه ها باشد . شاید شما ظرفشویی داشته باشید ولی به خاطر تعداد محدود قفسه ها مجبور باشید ظرف ها را با دست بشویید.

مثلا ظرفشویی های سه قفسه ای دارای ارتفاعات کمی هستند و ممکن است ظرف های بزرگ در ان جا نشوند. یا در ظرفشویی های دو قفسه ای ظرف های بزرگ جا می شوند ولی ممکن است نتوانید تمام ظرف ها را در ان قرار داد. اکثر ظرفشویی های موجود در بازار دو قفسه ای هستند. البته ظرفشوی های جدیدی که تولید شده اند قابلیت جابه جایی قفسه ها را دارند . که شما به راحتی می توانید ان ها را به دلخواه جابه جا کنید و تمامی ظروف ها را در ان قرار دهید.

اب مصرفی

ماشین های ظرفشویی قدیمی اب بیشتری نسبت به ماشین های ظرفشویی جدید مصرف می کنند . در واقع با تولید ظرفشویی های جدید قابلیت های خیلی بیشتری از جمله ی کاهش میزان مصرف اب در ان ها اضافه شده است . در هنگام خرید به میزان ابی که ظرفشویی مصرف می کند توجه داشته باشید . البته ماشین های ظرفشویی ظرف ها را با یک سوم ابی که با دست شسته می شود می شویند.

اسیاب خرد کن

برخی از افراد حوصله ندارند که ظرف ها را تمیز کنند و ان ها در داخل ظرفشویی بیندازند اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید ظرفشویی را خریداری کنید که دارای اسیاب خرد کن غذا باشد . این ظرفشویی ها خود غذا ها را خرد می کنند و همراه اب بیرون می اندازد . برخی از ظرفشویی ها هم هستند که فاقد اسیاب خرد کن غذا می باشند و باید غذا ها را کاملا از ظرف ها جدا کنید بعد ان ها را داخل ظرفشویی بیندازید.

« حتما بخوانید  لباسشویی ؛ راهنمای خرید لباسشویی و بررسی نکات مهم

دمای اب

اب بسیار داغ در ماشین های ظرفشویی از هدر دادن اب جلوگیری می کند و ظرف ها را خیلی بهتر پاک می کنند . ماشین های ظرف شویی دارای دو دسته اند . که هر دوی ان ها به اب گرم منزل وصل اند . ولی در یکی از ان ها با همان میزان دمای اب ظرف ها شسته می شوند و در دسته ی دیگر خود ماشین دمای اب را بالا می برد و ظرف ها را می شوید که در مدت زمان خیلی کمی چرب ترین ظرف ها را می شوید . البته به علاوه بالا بردن دمای اب با اب کشی ظرف ها با اب سرد از مصرف زیاد برق هم جلوگیری می کند.

چه برنامه هایی نیاز داریم

با توجه به نوع ماشین ظرفشویی تعداد برنامه های طراحی شده در ان هم فرق می کند که در برخی از ان ها برنامه های متنوع و در برخی دیگر برنامه های محدود وجود دارد . ولی در کل سه برنامه ی یکسان شست و شوی ظرف ها بر اساس سبک، معمولی و سنگین در تمامی ماشین های ظرفشویی دیده می شوند.

برخی از ظرفشویی ها به علاوه ی این سه برنامه دارای برنامه هایی هم چون شستن ظرف ها در مدت کوتاه، شستن ظرف های کریستال، چینی و … هستند که ممکن است شما اصلا از این برنامه ها استفاده نکنید یا خیلی کم استفاده شوند. پس در هنگام خرید به تعداد برنامه ها دقت کنید و ایا واقعا به ان نیاز دارید.
در هنگام خرید ظرفشویی به چه نکاتی ت

صدا و اب فشان

به سوراخ هایی که اب را به ظرف ها می پاشند دقت کنید. هر چه این سوراخ ها بیشتر و ریز تر باشند ظرف ها زیبا تر شسته می شوند . پس ماشین ظرفشویی انتخاب کنید که سوراخ های خیلی ریزی برای پاشیدن اب داشته باشد . همیشه صدای زیاد ظرفشویی ها درسر سازر بوده است . در هنگام خرید ظرفشویی سعی کنید ظرفشویی انتخاب کنید که دارای دیوار های عایق بندی باشد تا از سر و صدای زیاد بکاهد و محیط ارام بخش را برایتان فراهم کند.

داشتن سنسور

برخی از ماشین های ظرفشویی دارای سنسور و نوردهی می باشند که به صورت اتوماتیک میزان کثیفی ظرف ها و اب را تشخیص می دهند و میزان انرژی مصرفی را مشخص می کنند . در هنگام خرید، ماشین ظرفشویی انتخاب کنید که دارای سنسور باشد تا میزان مصرف انرژی خور را کاهش دهید.

از ساعت ده شب به بعد هر وسیله ای را که روشن کنید میزان انرژی خیلی پایینی دارد. تولید کنندگان برخی از ظرف شویی ها را به گونه ای طراحی کرده اند که به صورت هوشمند ساعت 1 شب تا 11 صبح ظرف ها را می شوید. به این ترتیب مصرف انرژی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

مدل های ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرشویی در دو مدل توکار و رومیزی ارائه می شوند که هر کدام از ان ها در مکان های خاص قرار می گیرند و قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند و بسته به نیاز و اشپزخانه و البته سلیقه تان باید یکی از ان ها را انتاخاب کنید .  ظرفشویی های توکار در جاهایی که قابلیت دید ندارند مانند زیر ظرفشویی یا زیر صفحات کابینت قرار می گیرند . ماشین ظرفشویی های رو میزی همان طور که از نامشان پیداست معمولا روی کابینت ها قرار می گیرند و به راحتی جابه جا می شوند.

 

در هنگام خرید ظرفشویی به چه نکاتی ت
برای این که یک ماشین ظرفشویی عالی را خریداری کنید به شما توصیه می کنیم . که حتما مطلب « نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی » را مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .