مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

معرفی 12 برند ارزشمند سال 2016 ؛ معتبرترین و برترین برندها

0 53
زمان مطالعه : 6 دقیقه

 برند ؛ مخلوق ذهن ها

معرفی 12 برند ارزشمند سال 2016 : معتبرترین برندها : قبل از اینکه بخواهیم بحث را باز کنیم و مستقیماً شما را با برترین برندهای سال 2016 آشنا کنیم ، ابتدا برند و معنی و مفهومی که در پشت این چهار حرفی نهان است را با هم بررسی می کنیم . سپس ارزشمندترین برندها را معرفی خواهیم کرد . برندها تنها برای فروش کالا و ارائه ی خدمات ایجاد نشده اند ، برند خیلی فراتر از  فروش است. برند تنها یک نام نیست ، نمادی است که سازمان به منظور ارزش آفرینی  محصولاتش ، خلق می کند. اما باز هم کافی نیست ، برند تنها یک اسم و یک نماد نیست ، برند فراتر از نماد است.

محصول چیزی است که که در کارخانه ها تولید می شود ؛ اما برند چیزی است که مشتری آن را خریداری می کند.

برند در نتیجه ی ترکیب مجموعه ای از عوامل بوجود می آید . عواملی مانند تجربه ها ، خاطره ها ، شنیده ها ، افراد مصرف کننده و قیمت و عواملی از این قبیل با هم برند و ارزش برند را تعیین می کنند .

نمی توان برند در کارخانه و شرکت و موسسه ی خود پیدا کنید ، بلکه باید برند را در ذهن کاربران ، مصرف کنندگان ، کارکنان و تامین کنندگان و سایر افراد جستجو کرد . با این تفاسیر ، کلمه ی برند یا همان مارک به همه ی خدمات اعتباری و اجتماعی گفته می شود و هیچ وقت برندها بصورت تصادفی بوجود نمی آیند .

هیچ کالا و خدماتی اتفاقی به برند تبدیل نمی شود . مجله ی فوربس با توجه به استانداردهایی که برای برندها تعریف کرده است ، هر ساله برندهای ارزشمند را معرفی می کند. با هم خواهیم دید که در سال 2016 کدام برندها ، به عنوان برندهای با ارزش و محبوب شناخته شده است .

معرفی 12 برند ارزشمند سال 2016 : معتبرترین برندها  : اپل « APPLE »

 برند اپل مثل همیشه با ارزش ترین برند دنیا معرفی شده است. اپل با ارزشی برابر 154 میلیارد دلار ارزشمند ترین برند است و در رتبه ی اول این لیست قرار دارد. شرکت اپل در اول آوریل سال 1976 همزمان با روز دروغ اول آوریل April Fools’ Day  ، با همکاری و تلاش سه جوان ، به نامهای استیو جابز و استیون وزنیاک و رونالد وین ، تاسیس شد . اکنون که 40 سال از تاسیس این شرکت می گذرد ، به عنوان  تاثیر گذارترین شرکت در دنیای تکنولوژی و گجت های هوشمند شهرت یافته است و نام اپل به طرز عجیبی با محصولات با کیفیت و خاص گره خورده است و از جمله بهترین برندهای جهان است که با مدیریت استیو جابز به این مرحله رسیده است . سایر شرکتهای دیگر دارای تنوع زیادی هستند و حال آنکه عملکرد اپل . تولید دامنه ی کوچکی از محصولات و فروش تبلیغات آنها در سطح جهانی است.

12 برند ارزشمند سال 2016 : گوگل «GOOGLE» 

 گوگل ، با ارزشی برابر 82 میلیارد و 500 میلیون دلار ، در ردیف دوم قرار گرفته است و به عنوان دومین برند ارزشمند دنیا در سال 2016 برگزیده شده است. گوگل در سال 1996 توسط لری و سرگی تاسیس شده است . شرکت گوگل یک شرکت سهامی عام است که بیشترین درامد خود را از طریق فروش سهام به مردم به دست می اورد  ؛ در سراسر نقاط جهان به صورت میانگین در هر روز 19 میلیون ساعت . کاربران از Google برای سرچ مطالب مختلف استفاده می کنند . این شرکت در جهان بالاترین بازدید کننده را نسبت به سایر موتور های جستوجوگر دارد .

مایکروسافت «Microsoft »

در سال 2016 ، شرکت مایکروسافت ، با ارزشی برابر ، هفتاد و پنج میلیارد و 200 میلیون دلار رتبه ی سوم این رده بندی قرار گرفته است. شرکت microsoft در سال 1975 توسط «بیل گیتس» Bill gates و «پائول آلن» Paul Allen راه اندازی شد، بیل گیتس تنها 19 سال داشت و پائول آلن 22 سالگی عمرش را سپری می کرد. به ذهن خلاق این دو جوان نابغه و عاشق تکنولوژی خطور کرد که شرکتی را پایه گذاری کنند. سرآغاز کار شرکت تنها با یک ایده ساده شروع شد، ایده ساخت سیستم عاملی که بتواند تمامی کاربران را راضی کند . شاید در ابتدای تاسیس شرکت حتی خودشان هم فکر نمی کردند که شرکت نوپایشان تا این حد زود به موفقیت برسد و در سراسر جهان شناخته شود . این دو موسس جوان شرکتشان را «مایکروسافت»  Micro-soft  نامیدند، Micro-soft مخفف Microcomputer software است و به معنای نرم افزار ریز کامپیوتر می باشد.

کوکاکولا « Coca-cola»

کوکاکولا ، برند ی که با ارزش 58 میلیارد  و 500 میلیون دلار رتبه ی چهارم را از آن خود کرد و چهارمین برند ارزشمند دنیا شد.

فیس بوک « facebook »

فیس بوک ، در رتبه ی پنجم  این لیست قرار گرفت و با ارزشی که از سوی مجله ی فوربس  برابر 52 میلیارد و 600 میلیون دلار براورد شده است و به عنوان پنجمین برند ارزشمند دنیا در سال 2016 انتخاب شد. مارک زاکربرگ موسس فیس بوک ، در اوایل فوریه 2004 دامنه ای را نام TheFacebook.com به ثبت رساند ، این سایت تنها برای کسانی که در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل بودند قابل استفاده بود ، اما این ابتدای راه برای این جوان موفق بود. دامنه ی TheFacebook.com ، در حال حاضر با نام Facebook.com فعالیتش را ادامه می دهد.

تویوتا « Toyota»

می دانید که مارک معروف تویوتا ،یکی از بزرگترین و محبوب ترین برندهای خودروسازی جهان است .این مارک مشهور آمریکایی در رتبه ی ششم این  لیست قرار گرفت . با توجه به گزارش مجله ی فوربس ، ارزش این برند معادل 42 میلیارد  و یک صد میلیون دلار براورد شده است.

بی آی ام « BIM »

هفتمین brand که در لیست برندهای ارزشمند دنیا قرار گرفته است ، brand ای بی ام است. این برند با ارزشی برابر 41 میلیارد و 400 میلیون دلار ، هفتمین برند ارزشمند جهان است.

دیزنی « disney » از 12 برند ارزشمند سال 2016

برند دیزنی را که می شناسید ، این مارک با ارزشی معادل 39 میلیارد و 500 میلیون دلار ، هشتمین برند ارزشمند جهان است .

برند خوشمزه ی مک دونالد « mc donalds »

brand معروف مک دونالد ، دارای ارزی برابر 39 میلیارد  و 100 میلیون دلار است . این برند در رتیه ی نهم این لیست قرار گرفته است .

جنرال الکتریک « general electric »

شرکت جنرال الکتریک ، brandی است که با ارزشی معادل 36 میلیارد و 700 میلیون دلار  در رتبه ی دهم این لیست قرار دارد و در لیست ده شرکت با ارزش دنیاقرار گرفته است .

سامسونگ « samsung »  یکی از 12 برند ارزشمند سال 2016

samsungbrand اسیایی سامسونگ ، با ارزشی معادل 36 میلیارد و 100 میلیون دلار ، در رتبه ی یازده این رده بندی قرار گرفته است . لی بیونگ چول در سال 1938 به منظور بازرگانی کالاهایی مانند آرد و برنج مغازه ی کوچکی را راه اندازی کرد. و به خرید و فروش ماهی خشک و برنج ومحصولات دیگری پرداخت. او که در این کار بسیار موفق بود، در سال 1950 مغازه اش را گسترش داد و با چهار کارمند علاوه بر خرید و فروش آرد و برنج به تولید پارچه ، خرده فروشی محصولات و خدمات بیمه مشغول شد .

آمازون « amazon »

برندآمازون ، شرکت تجارت الکترونیک که در سال 1994 توسط جف بزوس تاسیس شده است در این رتبه بندی ، در مقام دوازدهم قرار گرفته است و با ارزشی برابر 35 میلیارد و 200 میلیون دلار به عنوان دوازدهمین برند ارزشمند جهانی شناخته شده است .

در سال 1994 زمانی که (Jeff Bezos) جف بزوس با همسرش مکنزی از سفر بر می گشتند . در راه نیویورک ایده ی ساختن یک شرکت کوچک اینترنتی کتاب به ذهنشان رسید . چند ماه پس از آن شرکت آمازون را در شهر سیاتل کشور واشنگتن تاسیس کردند . البته در ابتدا یک مغازه ی کوچک بود . جف بزوس برای اسم شرکتش Cadabra به معنای اجی مجی لا ترجی یا Relentless به معنای بی رحم را مد نظر داشت . اما طی یک جلسه ای که هیئت مدیران این شرکت برگزار کردند اسم شرکتش آمازون نام گرفت .

 

« حتما بخوانید  درمان سریع سرماخوردگی در منزل ؛ راهکارهای بهبود و درمان

 

در پایین مقاله «معرفی 12 برند ارزشمند سال 2016 : معتبرترین برندها » با برندهای معروف 2016 آشنا شدید . امیدواریم از این متن استفاده کافی را برده باشید ، چناچه نظری یا پرسشی در این مورد دارید می توانید آن را در قسمت نظرات درج کنید .

 

بیشتر بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .