مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

29 اکتبر ؛ روز جهانی اینترنت مبارک

0 151
زمان مطالعه : 3 دقیقه

29 اکتبر ؛ روز جهانی اینترنت مبارک  ؛ این روزها نمی توان Internet را واژه ای غریب و نامانوس در فرهنگ لغت ما تلقی کرد ؛ اینترنت را بیشتر افراد جهان می شناسند و با آن سر و کار دارند . اینترنت راز پیدایش شبکه های اجتماعی و سایت های فروشگاهی است ؛ درست یا غلط اما اینترنت و سرگرمی بخشی از زندگی ما شده است و نمی توان تاثیرات این پدیده ی شگفت انگیز را انکار کرد . به همین جهت دوازده سال قبل در چنین روزی ، کمیسیون اروپا سال 2004 امروز را به عنوان روز اینترنت جهانی نامگذاری کرده است. این مراسم عظیم در بیش از 60 کشور دنیا برگزار می شود و این روز را گرام میدارند. روز جهانی اینترنت تنها به منظور گرامیداشت پدیده ی اینترنت نامگذاری نشده است ، بلکه هر ساله در چنین روزی  شعار خاص و موضوع خاصی را مطرح می کنند و به بررسی آن موضوع خاص می پردازند . از جمله موضوعاتی که در مورد آن بحث شده ؛ اطلاعات و تصاویر شخصی ؛ زندگی مجازی ؛ بازیهای انلاین و شبکه های اجتماعی و… است.

اینترنت

شعارهایی که در این روزها مطرح می شوند چنین پیغامهایی را در بردارند « اول فکر کن بعد پست بذار» یا اینکه «  با فکر عکسای پروفایلتو انتخاب کن.» یا « زندگی مجازی یعنی زندگی تو» و « اینجا بازی نیست ، بلکه زندگی شماست.» این پیامها و شعارهایی که در روز جهانی Internet مطرح می شود هدف خاصی دارند و می خواهند کاربران اینترنت را از وجود مشکلاتی که از عدم آگاهی ناشی می شوند باخبر کنند و به همه ی کاربران هشدار دهند که باید به زندگی مجازی مانند زندگی شخصی خودشان توجه کنند و اهمیت دهند.

« با فکر عکسای پروفایلتو انتخاب کن.» یا « زندگی مجازی یعنی زندگی تو»

 

شعاری که امسال در روز جهانی اینترنت مطرح شده است موضوع جالب « اینترنت امن است» به هر حال این تکنولوژی را نمی توان از بچه ها و نوجوانان دور نگه داشت و خواسته و  ناخواسته در معرض آسیبهای آن قرار می گیرند . امسال کمیسیون قصد دارد که امنیت را برای خانواده هایی که کودک دارند و نگران اسیبهای احتمالی آن هستند بحث و گفتگو کند و مردم دنیا را به فکر کردن در مورد این موضوع ترغیب می کند. بازیهای آنلاین و انواع و اقسام شبکه های اجتماعی از جمله فعالیتهایی هستند که جوانان دنیا را وابسته ی خود کرده اند و محبوبیت بالایی دارند ؛ متاسفانه بطور متوسط در طول شبانه روز جوانان و نوجوانان به مدت 8 ساعت در حال بازی کردن « بازیهای آنلاین » و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی هستند ؛ و این یک آسیب جدی محسوب می شود و نباید از عواقب و مضرات این موضوع غافل بود. 

هر کاربری که در طول مدت سه ماه اخیر با استفاده از هر نوع فناوری ارتباطی به شبکه ی اینترنت وصل شود ، کاربر اینترنتی نامیده می شود.

 

« حتما بخوانید  نکات مهم هنگام استفاده از بخارگر لباس

لازم است که در راستای رهایی از چنین آسیب هایی موسسات آموزشی و یا کارگاه ها و شرکت ها و سازمانهایی این مسولیت را بر عهده بگیرند و آگاهی نوجوانان و کودکان و حتی والدین را نسبت به اینترنت و شیوه ی استفاده از آن بالا ببرند ؛ چرا که ریشه ی اکثر مشکلات از عدم آگاهی است… تا چند سال اخیر ، به کاربرانی که در طول 12 ماه بوسیله ی انوع و اقسام تکنولوژی و فناوری ارتباطی به شبکه ی جهانی آن وصل می شدند ؛ کاربر اینترنت نامگذاری می شدند ؛ اما بر طبق تعریف جدیدی که سازمان « ITU » که امسال ارائه شده است و با توجه به توسعه ی ارتباطات اینترنتی ؛ هر کاربری که در طول مدت سه ماه اخیر با استفاده از هر نوع فناوری ارتباطی به شبکه ی اینترنت وصل شود ، کاربر اینترنتی نامیده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .