مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

انواع منگنه کوب (دستی، بادی، برقی و شارژی) و کاربردهای آن

0 279
زمان مطالعه : 4 دقیقه

انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها ؛ منگنه کوب یک ابزار قدرتمند است که تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید کاملاً نادیده گرفته می شود .

 

منگنه کوب ها می توانند ابزاری مهم و مورد استفاده در ساخت و ساز برای عایق بندی مطمئن ، سیم کشی در محل ، نصب فرش و ... باشند. صنعتگران برای اثاث کشی ، ایجاد وسایل دکوراسیون منزل و چسباندن همه چیز از قاب عکس گرفته تا باقی وسایل ، به منگنه کوب ها نیاز دارند.

 

مطلب زیر به شما کمک می کند انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها را بشناسید تا بتوانید خریدی مطمئن را انجام دهید .

 


انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها

3 نوع منگنه کوب وجود دارد. دستی ، برقی و پنوماتیک .
در ادامه هر یک از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد .

منگنه کوب دستی

یکی از رایج ترین نوع منگنه کوب ها ، منگنه کوب های دستی هستند و استفاده از آن ها به شدت آسان است . این منگنه کوب ها به صورت دستی کار می کنند یعنی با قدرت دست شما کار می کنند. همچنین ساده ترین نوع منگنه کوب هستند. این منگنه کوب ها دارای قطعات مکانیکی هستند که به سادگی با فشار دادن دسته ، منگنه ها را شلیک می کنند.

  • مزایا
   این نوع منگنه کوب ارزان قیمت ترین نوع آن است.

   همچنین رایج ترین و در دسترس ترین نوعی است که تقریبا در هر فروشگاه ابزار آلاتی موجود است.
   این ابزار دستی نتایج اساسی مانند سایر انواع منگنه کوب های گران قیمت را در دست یک استاد کار ماهر ارائه می دهد. بارگیری اجزای سازنده روی این نوع منگنه کوب بسیار آسان است و به همین خاطر بسیاری از مردم این نوع را انتخاب می کنند . همچنین قابل حمل و نسبتاً ایمن هستند .
  • معایب
   کاربر برای بدست آوردن نتیجه ای حرفه ای ای خصوصاً با اثاثیه یا لوازم داخلی ، نیاز به تجربه قبلی در کار با منگنه کوب دستی دارد. به دست هایی قوی احتیاج دارد و در صورت داشتن وسایل زیاد برای انجام کار می تواند به سرعت خسته کننده شود.

انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها

منگنه کوب برقی

منگنه کوب های برقی مانند یک منگنه کوب دستی ، تحرک فیزیکی ندارند.
در عوض ، کاربر به سادگی منگنه کوب را بر روی مواد فشار می دهد و به طور خودکار منگنه به جسم مورد نظر، وارد می شود. این نوع می تواند برای مشاغل سنگین و بزرگ که در آن نیاز به سرعت بالا هست ، مفید باشد.

  • مزایا
   مکانیزم منگنه کوب برقی به کاربر این امکان را می دهد تا خیلی سریع تر و با سهولت بیشتری کار را انجام دهد. این ابزار دست را کمتر خسته می کند و به طور کلی برای کار هایی مناسب است که به منگنه زدن های زیادی احتیاج دارند. این نوع منگنه کوب ، قیمتی ترین نوع است اما در صورت نیاز ، قدرت زیادی را برای انجام کار دارد .
  • معایب
   از آن جایی که به طور خودکار عمل میکند و منگنه ها را شلیک می کند ، در صورت فشار زیاد بر روی سطح ، ممگن است منگنه ها را به صورت عمیقی وارد کند و اگر یک غیر متخصص از آن استفاده کند می تواند صدمات مادی زیادی ایجاد کند و همچنین می تواند یک خطر برای سلامتی فرد باشد.

راهنمای خرید منگنه کوب ؛ معرفی انواع منگنه کوب

پنوماتیک یا بادی

متنوع ترین ، سبک و قدرتمند ترین نوع منگنه کوب ها هستند .
منگنه کوب های پنوماتیک با استفاده از یک کمپرسور هوا کار می کنند .
منگنه کوب های پنوماتیک بیشتر توسط پیمانکارانی که عایق بندی می کنند و یا مواد دیگری که به انعطاف پذیری زیادی احتیاج دارند ، استفاده می شوند. آن ها مانند منگنه کوب های برقی ، برای استفاده نیاز به تلاش فیزیکی کمی دارند. بسته به کار هایی که باید انجام شوند انواع مختلفی از منگنه ها را می توان در یک منگنه کوب پنوماتیک استفاده کرد.

  • مزایا
   این نوع منگنه کوب به لطف کمپرسور هوای متصل قدرت زیادی دارد .

   این قدرتمند ترین و سبک وزن ترین منگنه کوب است زیرا مکانیسم ساده تری دارد .
   با تنظیم کمپرسور هوا ، قدرت منگنه کوب ، می تواند کم و زیاد شود . ( کمپرسور PSI شما باید قابل تنظیم باشد ).
  • معایب
   به کمپرسور هوا احتیاج دارد که اگر در حال حاضر خودتان آن را ندارید ، یک هزینه ی دیگری نیز به شما متحمل خواهد شد . این منگنه کوب اگر در دست افراد ناشی باشد می تواند خطرات جدی برای سلامتی فرد ایجاد کند. همچنین نسبت به انواع دیگر به دلیل وجود کمپرسور هوا ، بسیار پر سر و صدا تر است . قیمت آن نیز بسیار گران تر از منگنه کوب های دستی است.

انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها

 

« حتما بخوانید  دریل سرکج چیست و چه کاربردی دارد ؟
ممنون که تا انتهای مطلب انواع منگنه کوب ها و ویژگی آن ها با ما همراه بودید.
اکنون اگر قصد خرید منگنه کوب برقی را دارید ، پیشنهاد ما به شما خرید از سایت تا خرید در صفحه خرید منگنه کوب است .

بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید انواع منگنه کوب Staple guns

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .