مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر

0 298
زمان مطالعه : 4 دقیقه

اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر ؛ اره عمود بر ، یکی از کاربردی ترین ابزار های برقی است که می توانید در کارگاه خود داشته باشید. این دستگاه می تواند موادی مانند چوب ، فلز ، PVC و … را برش دهد ، همچنین برش های مستقیم و منحنی را به راحتی ایجاد کند.

 

هنگام کار با اره عمود بر ، حتماً از تیغه مناسب برای موادی که برش می دهید استفاده کنید و استفاده از تجهیزات ایمنی را فراموش نکنید .

 

ما در ادامه برای شما به معرفی اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر پرداخته ایم . با ما همراه باشید …

اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر


انتخاب تیغه مناسب

 • برای برش چوب و PVC از تیغه ی فولاد کربنی استفاده کنید . تیغه های فولاد کربن از مواد استانداردی هستند که در یک اره عمود بر استفاده می شوند. اگر پروژه شما نیاز به قطع چوب ، پی وی سی یا لمینیت دارد ، تیغه فولادی کربن بهترین انتخاب است.

 

 • بیشتر تیغه ها با نوع متریال مورد استفاده در آن ها برچسب گذاری می شوند. به بسته بندی یا برچسب چاپ شده بر روی تیغه دقت کنید.

 

 • برای ایجاد برش های تمیز و دقیق ، یک تیغه دندانه دار را انتخاب کنید. تیغه های دندانه دار برای برش فلز یا ساخت لبه تمیز بر روی چوب مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 • اگر شما نیاز به سرعت برش برای یک پروژه دارید ، یک تیغه درشت دندانه دار را انتخاب کنید تا کار سریع تر تمام شود. البته تیغه های دندانه دار درشت ، سطح خشن و نا صافی باقی می گذارند و چوب را خرد می کنند.

اره عمود بر jigsaw و نحوه ی استفاده از آن

یادگیری مبانی اولیه قبل از شروع برش

 • پس از این که تیغ اره مناسب خود را انتخاب کردید و در اره قرار دادید ، سیم را به یک پریز برق وصل کنید تا بتوانید از اره استفاده کنید. اگر یک اره عمود بر بی سیم دارید ، باتری را در پورت مخصوص در پشت دستگاه قرار دهید. هر زمان که از اره عمود بر خود استفاده نمی کنید ، آن را جدا کنید تا به طور تصادفی اتفاق نا خوشایندی پیش نیاید .

 

 • عینک ایمنی و ماسک مناسب گرد و غبار بپوشید. قبل از هرگونه بریدگی ، دهان و بینی خود را با ماسک صورت بپوشانید تا با گرد و غبار آلوده نشود.

 

« حتما بخوانید  راهنمای خرید منگنه کوب ؛ معرفی انواع منگنه کوب
 • سرعت تیغه خود را با شماره گیری در قسمت جلوی دستگاه تنظیم کنید. شماره گیر را در قسمت جلوی دستگاه بالای تیغه قرار دهید تا سرعت آن تنظیم شود. هنگام تنظیم شماره گیری بر روی عدد بالا تر ، تیغه سریعتر حرکت می کند. در صورت نیاز به برش های دقیق یا هنگام برش فلز ، از سرعت کم تری استفاده کنید.

 

 • خطی را که می خواهید برش دهید ، با مداد رسم کنید تا برش دقیقی داشته باشید .

 

اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر : برش قطعات مختلف

 • تیغه را از روی موادی که می خواهید برش دهید ، هدایت کنید. از لبه مواد شروع کنید و به آرامی کار را ادامه دهید . در ابتدا آهسته حرکت دهید ، و مطمئن شوید که خطی را که می خواهید برش دهید دنبال خواهید کرد . هدایت اره را تا زمانی که کاملاً مواد برش بخورند ، ادامه دهید .

 

 • دستگاه را برای برش مواد مجبور نکنید زیرا اگر خیلی سخت فشار دهید ممکن است تیغه را بشکنید. بگذارید دستگاه کار را برای شما انجام دهد . بعد از قرار گرفتن تیغه ، انگشتان خود را از اره دور نگه دارید.

 

 • با چرخاندن پشت اره ، منحنی ها را برش دهید. یک تیغه دندانه دار نصب کنید و سرعت اره خود را روی کم ترین درجه ، تنظیم کنید . اره خود را به آرامی در امتداد منحنی مورد نظر خود هدایت کنید و پشت اره را در جهت مخالف جایی که می خواهید برش دهید ، بچرخانید.

 

 • زاویه پایه ی اره را تنظیم کنید تا یک برش خوب ایجاد شود. به دنبال پیچی در قسمت پایین یا پشت پایه بگردید و آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود ، سپس زاویه پایه را روی زاویه برش خود تنظیم کرده و پیچ را محکم کنید تا در جای خود محکم شود. پایه را صاف در برابر سطحی که برش می دهید قرار دهید. تیغه شما اکنون باید در زاویه مورد نظر برای برش شما باشد.

اره عمود بر jigsaw و نحوه ی استفاده از آن

 الان که به خوبی با اره عمود بر چیست ؟ روش استفاده و کار با اره عمود بر آشنا شدید وقت آن شده است که برای خرید اره ، سری به صفحه خرید اره عمود بر در سایت تا خرید بزنید و اره مورد نیاز خود را انتخاب کرده ، و خریدی مطمئن و آسان  را ، تجربه کنید .

بیشتر بخوانید : 

معرفی انواع مختلف اره های برقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .