مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت سر و صدای کولر گازی پنجره ای چیست ؟ آموزش رفع مشکل

0 556
زمان مطالعه : 3 دقیقه

علت سر و صدای کولر گازی پنجره ای چیست ؟ آموزش رفع مشکل ؛ سر و صدای یک واحد کولر گازی بسته به نوع واحد می تواند علت های زیادی داشته باشد. این صداها را نباید نادیده گرفت و تقریباً همیشه علامت چیزی است که اشتباه پیش رفته است یا در جریان اشتباه است. از نوع نویز ممکن است برای تشخیص ماهیت مشکل استفاده شود. نادیده گرفتن آن باعث می شود مشکل تا حدی بدتر شود که نتوان آن را برطرف کرد یا اینکه تعمیر آن بسیار گران تمام شود. با این حال ، در بیشتر اوقات لازم است فقط کارهای جزئی انجام شود تا کولر گازی دوباره بتواند عملکرد آرام خود را آغاز کند. در این پست به برخی از منابع نویز رایج تر در یک کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

علت سر و صدای کولر گازی پنجره ای چیست ؟ آموزش رفع مشکل

سر و صدای فن

برای اینکه فن بتواند به درستی کار کند ، باید تمیز نگه داشته شود و به درستی نگهداری شود.
اولین قدم یافتن منبع نویز است. فن هایی که صدای خر خر کردن یا خشن شدن صدا را ایجاد می کنند ممکن است سست باشند و نیاز به تمیز کردن دارند. قفسه کولر گازی را باز کرده و فن را پیدا کنید. هر نوع زباله را که روی تیغه ها یا اطراف آن می بینید بردارید. در بعضی موارد روکش یا موارد دیگر ممکن است در جریان حرکت تیغه های فن قرار گیرند و باعث ایجاد سر و صدا ی زیادی باشند.
اگر صر و صدا همچنان وجود داشت ، بررسی کنید که پره ها شل شده اند یا خیر.
اگر چنین بود ، می توانید پیچ های آن ​​را با پیچ گوشتی محکم کنید.

بررسی کنید که تیغه ها خم نشده باشند. تیغه ای حتی مقدار کمی خم شده باشد می تواند به قسمت داخلی دستگاه برخورد کند و باعث ایجاد سر و صدا شود. ممکن است بتوانید تیغه ها را به جای خود برگردانید ، اما در نحوه کار با آن ها باید ملایم و دقیق باشید.

صدای کولر گازی پنجره ای ؛ روغن کاری 

موتوری که به روانکاری احتیاج دارد ممکن است باعث ایجاد سر و صدا شود. با شروع روغنکاری موتور کولر گازی در ابتدای هر تابستان از بروز سر و صدا جلوگیری کنید.

 

« حتما بخوانید  پوشش ضد زنگ بلوفین Blue Fin کندانسور در کولر گازی

صدای کولر گازی پنجره ای ؛ پیچ های شل 

یک واحد کولر گازی در هنگام کار کردن می لرزد .
این لرزش می تواند باعث شل شدن پیچ های داخل واحد شود.
بسیاری از مشکلاتی که باعث می شود واحدهای کولر گازی پر سروصدا شوند ، نتیجه شل شدن پیچ در پانل های سراسر واحد است . پیچ های نصب شده که واحد را در محل نگه می دارند نیز می توانند با کارکرد واحد شل شوند. در هر دو وضعیت صدای تند و تیز ایجاد می شود. این سر و صدا ها با محکم کردن پیچ ها با پیچ گوشتی به راحتی قابل حل هستند.

سیم پیچ

اگر باله های سیم پیچ به دلیل کثیفی بسته شده باشد ، ممکن است واحد کولر گازی پر سر و صدا شود.
بررسی کنید که آیا این چنین است ؟ در صورت نیاز به تمیز کردن ، از جاروبرقی با ضمیمه برس استفاده کنید تا هرگونه گرد و غبار یا زباله ها را از بین ببرید. باله های خم شده نیز می تواند باعث شود که این واحد سر و صدا ایجاد کند. این باله ها ممکن است با استفاده از ابزار مخصوصی که برای این منظور ساخته شده صاف شوند.

این مراحل ساده می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود و برای یک فرد خانه دار نسبتاً ساده است. اما اگر این مشکل همچنان ادامه داشته باشد ، باید با یک تکنسین تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

کولر گازی ؛ راهنمای خرید کولرگازی و بهترین انتخاب
انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و BTU
قیمت کولر گازی تو شیباو بکو و لیست قیمت روز کولر
قیمت کولر گازی سقفی و قیمت روز کولر سقفی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .