مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چرا باید ساعت خود را روی مچ دست چپ ببندید؟

0 68
زمان مطالعه : 4 دقیقه

چرا باید ساعت خود را روی مچ دست چپ ببندید؟

 

چرا باید ساعت خود را روی مچ دست چپ ببندید؟ احتمالاً شما با این واقعیت آشنایی دارید که مچ دست “رسمی و صحیح” برای پوشیدن ساعت مچ دست چپ است. این بحث که باید ساعت خود را به کدام مچ بندید ، همیشه وجود داشته است . اما چرا مچ دست مناسب برای پوشیدن ساعت مچی دست چپ است؟ و آیا نمی توانید ساعت خود را بر روی هر کدام از مچ های دلخواه خود ببندید؟ در این مقاله ، ما به دنبال این هستیم که چرا مچ دست چپ برای پوشیدن ساعت در نظر گرفته شده است ، و دلایل پوشیدن ساعت مچی شما در مچ دست چپ چیست ؟

پوشیدن ساعت روی مچ دست راست

بیشتر افراد ساعت مچی خود را بر روی دست غیر غالب خود می بندند. به این ترتیب ، این بدان معنی است که بسیاری از افراد چپ دست تمایل دارند ساعت خود را بر روی دست راست خود ببندند. به همین ترتیب ، این دلیل می شود که مارک های ساعت مانند Tudor “مدل های چپ دست ” را تولید کرده اند . با قرار دادن پیچ تنظیم در سمت چپ ساعت ، آن را برای چپ دست ها راحت تر می کند. از آنجا که اکثر افراد راست دست هستند . به این معنی است که اکثر افراد ساعت مچی خود را بر روی مچ دست چپ می بندند ، اما همیشه اینطور نیست. در واقع افراد راست دست هستند که ساعت مچی خود را روی دست راست می بندند . درست مانند افراد چپ دستی که ساعت خود را بر روی مچ دست چپ خود می بندند.

مزایای عملی 

پوشیدن ساعت در دست راست چند مزیت عملی دارد. البته ، این مزایای عملی فقط زمانی درست است که راست دست باشید. اکنون توجه داشته باشید که دلایل عملی پوشیدن ساعت در دست چپ که من به آن اشاره خواهم کرد ، به افراد راست دست متمرکز خواهند شد ، زیرا این همان چیزی است که “قانون” پوشیدن ساعت شما در دست چپ را ایجاد کرده است. به همین ترتیب ، از نظر فنی ، علی رغم این واقعیت که پوشیدن ساعت روی دست چپ امری عادی است ، برای بهره مندی از این “مزایا” ، به عنوان یک فرد چپ دست ، باید ساعت خود را در مچ سمت راست خود بپوشید.

شما با دست غالب خود فعالیت بیشتری دارید

از آنجایی که همه بیشتر از دست غالب خود استفاده می کنند و با آن فعالیت بیشتری دارند ، هنگام پوشیدن ساعت بر روی دست راست ، خراشیدن یا شکستن آن آسان تر است. علاوه بر این ، اگر راست دست هستید و ساعت خود را بر روی دست راست خود می پوشید ، ساعت شما ممکن است مانع کار های شما شود. به عنوان مثال ، اگر شما یک ساعت ، به خصوص یک ساعت بزرگ در مچ دست راست خود دارید و می خواهید با استفاده از دست راست خود چیزی بنویسید ، نوشتن کاملاً ناخوشایند و دشوارتر می شود.

چرا باید ساعت خود را روی مچ دست چپ ببندید؟ تنظیم زمان آسان تر است

اکثریت قریب به اتفاق ساعت ها پیچ تنظیم خود را در سمت راست قاب ساعت قرار داده اند. اگر ساعت خود را در دست چپ بپوشید ، تاج به راحتی قابل دسترسی می شود و تغییر زمان را آسان می کند. از طرف دیگر ، اگر ساعت خود را در دست راست بپوشید ، تغییر زمان ساعت اساساً غیرممکن است. این بدان معناست که برای تنظیم زمان باید ساعت را بردارید.

« حتما بخوانید  6 ترفند افزایش طول عمر باتری گوشی اندروید و آیفون

دیدن زمان راحت تر است

اگر راست دست هستید ، کارهای بیشتری با دست راست خود انجام می دهید. این بدان معناست که وقتی در حال کار با دست راست هستید بررسی زمان بدون تداخل در کاری که انجام می دهید آسان تر و سریع تر خواهد بود.

 

 

برای حرکت ساعت بهتر است

انواع شوک ها باعث تغییر حرکت عقربه ها می شوند ، به ویژه شوک های شدید که می توانند به حرکت آسیب برسانند یا آن را کاملاً از بین ببرند. به عنوان مثال ، اگر از چکش استفاده می کنید و ساعت خود را بر روی مچ دست راست می بندید ، انجام کارهایی مانند بازی تنیس ( بله از هر دو دست استفاده می کنید ، اما به طور عمده از دست غالب خود استفاده می کنید) یا پرتاب چیزی باعث ایجاد شوک های اساسی در حرکت ساعت می شود و باعث می شود سریعتر خراب شود.

 

شما از ساعت خود در برابر صدمات محافظت می کنید

من قبلاً به طور مختصر به انجام بیشتر کارها با دست راست اشاره کردم ، و مسئله این است که جهان برای افراد راست دست طراحی شده است ، و به همین دلیل است که با وجود چپ دست بودن ، استفاده از تماشا در دست چپ به عنوان مثال ، دستگیره های در ، قیچی ، ماوس کامپیوتر ، ساعت و … همه برای افراد راست دست طراحی شده اند و این بدان معنی است که در بسیاری از موارد ، به عنوان یک فرد چپ دست ، هنوز هم می توانید از بازوی راست خود بسیار استفاده کنید.

هنگام انجام کارهای مختلف در طول روز ، و در نتیجه می تواند خراشیده شود . به خصوص در مورد و دستبند فلزی. استفاده از بند ناتو مانع از افتادن ساعت مچ شما در صورت شکستن میله فنر می شود. به دلیل بند دو لایه آن ، جایی که ساعت بین آن تعبیه شده است ، ساعت همیشه توسط حداقل یک میله فنر نگه داشته می شود. اگر می خواهید در مورد تسمه های ناتو بیشتر بدانید ، حتماً از پست وبلاگ ما بازدید کنید همه آنچه در مورد تسمه های ناتو باید بدانید.

 

نتیجه

نیازی نیست که “کلیشه” پوشیدن ساعت خود را بر روی مچ دست چپ دنبال کنید ، مهم نیست چپ یا راست دست هستید. مهمترین قسمت این است که آنچه را که برای شما بهتر است انجام دهید. مطمئناً ، ” قانون ساعت ” می گوید شما باید ساعت خود را بر روی دست چپ خود ببندید . اما اگر این به درد شما نمی خورد ، از مچ دست دیگر استفاده کنید. این امر خصوصاً در مورد افراد چپ دست بیشتر صدق می کند . زیرا ، از نظر تئوری ، همان قوانین عملی پوشیدن ساعت روی مچ چپ برای افراد راست دست باید در مورد افراد چپ دست که ساعت را روی مچ دست راست می پوشند ، اعمال شود. بله ، پوشیدن ساعت روی مچ دست چپ شایع است اما به این معنی نیست که بهترین گزینه برای شما است.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .