مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

دریل SDS با SDS Plus و SDS Max مقایسه چه فرق تفاوت دارد؟

0 498
زمان مطالعه : 4 دقیقه

دریل SDS با SDS Plus و SDS Max مقایسه چه فرق تفاوت دارد؟ دریل SDS چیست؟

مته دریل SDS با SDS Plus و SDS Max مقایسه چه فرق تفاوت دارد؟ SDS یک دریل قدرتمندتر و تواناتر از یک دریل استاندارد چکشی است. دریل های SDS را می توانند برای حفاری بتن ، آجر ، فولاد و سایر مواد سخت استفاده کرد . در حالی که دریل های چکشی دارای 3نظام هستند که به عقب و به جلو حرکت می کند تا عمل چکش را اعمال کند . دریل های SDS عمل چکش را از طریق مکانیزم چکش در مته مخصوص SDS اعمال می کنند که می توانند درون 3نظام به عقب و جلو حرکت کنند. این امر نیرو را برای حفر سریع تر و مؤثرتر  مواد سخت ، بسیار دقیق تر اعمال می کند.

SDS مخفف چیست؟ 

SDS مخفف سیستم Drive Slotted است ( بسته به نوع نام تجاری ، گاهی اوقات به عنوان Slotted Drive Shaft یا سیستم مستقیم مستقیم نیز گفته می شود). این به روشی است که در آن بیت های SDS و مته های SDS برای تولید نیروی اضافی و گشتاور مورد نیاز برای حفاری از طریق بتن ، سنگ و سایر مواد سخت استفاده می کنند.

 

دریل های SDS چگونه کار می کنند؟

دریل های SDS دارای یک چاک مخصوص با مکانیزم چکش در داخل هستند. بیت های مته SDS دارای تورفتگی هایی در امتداد شافت هستند که بین دو یاطاقان توپ در چاک جا می گیرند – به آنها آزادی حرکت به عقب و رو به جلو را می دهد. مکانیزم چکش مانند پیستون عمل می کند ، مته های SDS را به جلو و عقب درون چاک شلیک می کند و در حین حفاری . عملکرد دقیق و قدرتمند چکش سازی را انجام می دهد. این روش برای انجام عمل چکش بسیار کارآمدتر از یک مته استاندارد چکش است که کل چاک آن را به عقب و جلو حرکت می دهد. با استفاده از یک مته SDS ، برای حفاری سریعتر و مؤثرتر ، نیرو بسیار متمرکزتر است.

 

دریل های SDS چگونه کار می کنند؟

برای مته های SDS استفاده می شود؟

دریل های SDS معمولاً برای حفاری از طریق موادی مانند بتن ، آجر کاری ، بلوک ، استیل و سایر مواد سخت استفاده می شوند. آنها می توانند در مشاغل DIY و برای مشاغل موجود در سایت مورد استفاده قرار گیرند ، هنگامی که یک مته چرخشی استاندارد یا مته چکش فقط توانایی انجام کار را ندارد. بیشتر دریل های SDS گزینه ای از حالت های مختلف دارند. آنها می توانند با عمل دوار و چکش ، یا فقط چکش یا فقط دوار عمل کنند. چکش فقط به طور کلی برای تخریب و شکستن مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد . در حالی که از دوار فقط برای سوراخ کردن مواد نرمتر مانند چوب که نیازی به عمل SDS ندارند استفاده می شود.

 

تفاوت بین SDS Plus و SDS Max در چیست؟ مته دریل SDS با SDS Plus و SDS Max 

مته دریل SDS با SDS Plus و SDS Max ؛ محبوب ترین نوع دریل مدرن SDS یک دریل SDS Plus (یا SDS +) است. اصطلاحات SDS ، SDS Plus و SDS + معمولاً به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گیرند ، اما آنها اغلب به همان نوع مته اشاره می کنند. این دریل های استاندارد استاندارد مدرن هستند. دریل های SDS Max نیز وجود دارد که دارای سوراخ های مته بزرگتر با تورهای بیشتر بر روی آنها است. آنها معمولاً بیشتر برای کارهای سنگین تر در سنگ تراشی و سنگ های سخت استفاده می شوند. آنها همچنین برای اهداف تخریب استفاده می شوند. بیشتر مته های استاندارد چرخشی چکش دوار SDS ، دریل های SDS + هستند ، و چکش های ترکیبی از نوع سنگین عموماً از دریل های SDS Max استفاده می کنند که از بیت های حفاری SDS Max استفاده می کنند.

« حتما بخوانید  راهنمای خرید داس موتوری ؛ بررسی ویژگی های علف زن بنزینی

 

آیا می توانم از مته های معمولی در دریل SDS استفاده کنم؟

از مته های استاندارد مته چرخشی در مته های SDS استفاده نمی شود. با این وجود ، از آداپتورهای چاک SDS با بسیاری از مته های SDS استفاده می شود که به آنها امکان می دهد تا مته های مته استاندارد را بگیرند. اگرچه یک مته SDS با آداپتور و مته های استاندارد مته فقط باید در حالت دوار استفاده شود و عملکرد چکش خاموش است.

 

آیا می توانم از یک مته SDS در یک دریل معمولی استفاده کنم؟

شما نباید از مته های مته SDS در مته استاندارد استفاده کنید. چاک روی یک دریل چرخشی یا چکش استاندارد برای بیت های حفاری SDS طراحی نشده است. بنابراین بیت ها می توانند سست شوند ، به مته آسیب وارد کرده و بر کیفیت کار شما تأثیر بگذارند.

مته چکش چیست؟ «  SDS با SDS Plus و SDS Max »

دریل چکش عملکرد چرخشی یک مته استاندارد را با یک عمل چکش زنی ترکیب می کند ، اما آنها عملکرد چکش را متفاوت با مته های SDS تحویل می دهند. با مته های چکش ، کل چاک به عقب و جلو در یک حرکت شبیه پیستون حرکت می کند تا عمل چکش زنی را انجام دهد. این یک روش کم کارآمد است و قدرت متمرکز کمتری را نسبت به مته های قادر به تحویل فراهم می کند. این بدان معنی است که در حالی که مته های چکش برای حفاری از طریق آجری ، سنگ تراشی و سایر مواد سخت تر به طور مؤثرتر از دریل های چرخشی استاندارد موثر هستند.  دریل های SDS توانایی بیشتری برای حفاری از طریق مواد سخت تر را بطور مؤثرتر ، سریعتر و مؤثرتر فراهم می کنند.

دریل SDS با SDS Plus و SDS Max مقایسه چه فرق تفاوت دارد؟

 

مته کوبه ای تخریب چیست؟

دریل های کوبه ای تخریب  شبیه به دریل های چکش هستند ، زیرا در چرخش آنها نیز عمل چکش زنی ایجاد می شود تا راهی سریع تر و مؤثرتر برای حفاری در مواد سخت مانند سنگ تراشی و فولاد فراهم شود. با این حال ، آنها این کار را متفاوت با مته های چکش انجام می دهند. دریل های کوبه ای دارای یک مکانیسم داخلی با دو دیسک دنده دنده ای هستند که در مقابل یکدیگر قرار دارند و باعث می شوند که با چرخش دریل ، بیت چاک و مته در یک حرکت چکش زده به جلو و عقب حرکت کنند.  تفاوت بین مته های چکش و مته های کوبه ای چیست؟

 

خوشحالیم که در مطلب مته دریل SDS با SDS Plus و SDS Max مقایسه چه فرق تفاوت دارد؟ با ما همراه بودید برای خرید دریل سایت ما را باسدید کنید

بیشتر بخوانید:

منبع nationaltoolhireshops
از طريق تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .