مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت نشتی آب از یخچال فریزر ؛ راه حل نشتی آب یخچال

0 86
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت نشتی آب از یخچال فریزر ؛ راه حل نشتی آب یخچال ؛ نشت آب از یخچال یک مشکل شایع است. آب یا در انتهای یخچال بیرون می زند و یا در کشوهای سبزیجات جمع می شود. نشت آب از یخچال و فریزر می تواند بسیار ناچیز باشد. متأسفانه ، این بدان معنی است که نشت مزمن یخچال و فریزر می تواند باعث آسیب به کف در زیر آن یا دیواره پشت آن و مناطقی شود که اغلب توسط صاحبان خانه مورد بازرسی قرار نمی گیرد . قبل از این که کسی از آن آگاهی داشته باشد.

همچنین رشد قارچ و کپک در این مناطق ممکن است در مدتی که نشت آب کشف نشده است رشد کند. خبر خوب این است که در اکثر واحد ها ، تنها چند دلیل عمده نشت یخچال وجود دارد .و می توان آن ها را در یک روند سریع از بین بردن . در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا چند دلیل عمده نشت آب از یخچال و فریزر را برای شما شرح دهیم.


علت نشتی آب از یخچال فریزر عبارتند از :

انسداد در سوراخ تخلیه

در یخچال یک سوراخ تخلیه در انتهای عقب و بالای کشوها وجود دارد. این سوراخ ها به سینی تبخیر بالای کمپرسور ختم می شوند. در حین عملکرد طبیعی ، آب تبرید به درون این سوراخ فرو می رود.

هنگامی که این سوراخ توسط خاک یا هر ماده غذایی مسدود می شود ، آب را مجبور به بازگشت به یخچال می کند که به عنوان نشت دیده می شود. برای تمیز کردن این انسداد در سوراخ تخلیه و جلوگیری از نشت آب از یخچال با یک متخصص تعمیر یخچال تماس بگیرید.

 

 

قابلمه تخلیه شکسته

اگر یخچال در حال نشت آب باشد ، قابلمه تخلیه می تواند خراب شده باشد . قابلمه تخلیه زیر یخچال یا در نزدیکی کمپرسور است. در طی چرخه انجماد یخچال و فریزر ، برفک و یخ انباشته شده در سیم پیچ های خنک کننده ذوب شده و از طریق سوراخی وارد  سینی تخلیه می شود . گرمای حاصل از کندانسور این آب را تبخیر می کند و مانع از خروج آب از سینی تخلیه می شود.

اما هنگامی که سینی تخلیه شکسته شود یا اگر لوله تخلیه دیفراست با ذرات غذا یا سایر مواد زائد بسته شود ، ممکن است آب در پشت یا در زیر واحد چکه کند ، آب از سینی خارج شودو به صورت نشت ظاهر می شود. با این حال ، اگر شما متوجه مقدار قابل توجهی آب شدید ، احتمال این که سینی شکاف داشته باشد وجود دارد و همین امر باعث ایجاد نشتی می شود .

در صورت مشاهده هرگونه خرابی ، بلافاصله سینی را تعویض کنید.  این نشت متناوب است و ممکن است کاملاً آشکار نباشد. زیرا فقط هنگام شروع چرخه دیفراست رخ می دهد. با این وجود با گذشت زمان می تواند باعث خساراتی در کف یا دیوار پشت یخچال شود.

 

« حتما بخوانید  فرایند دیفراست یا یخ زدایی یخچال و انواع روش های defrost

فیلتر آب

“اگر فیلتر شما به درستی نصب نشده باشد ، یا فیلتر قدیمی باشد یا به طور صحیح با مدل یخچال شما مطابقت نداشته باشد ، احتمالاً ارتباط ضعیفی بین فیلتر و منبع آب وجود دارد. برای جلوگیری از نشت یخچال خود ، بررسی کنید که آیا آب به دلیل وجود سوراخ در فیلتر از نشت می کند یا خیر . همچنین اندازه و مدل هر دو یخچال و فیلتر را بررسی کنید تا از تطابق کامل آن اطمینان حاصل شود.

 

علت نشتی آب از یخچال فریزر : خط آبرسانی

 

اگر یخچال شما یخ ساز دارد ، از یک لوله 4/4 اینچی ، که معمولاً از پلاستیک ساخته شده است و از لوله کشی آب سینک آشپزخانه استفاده می کند. لوله با اتصال پیچ به پشت یخچال وصل می شود. اگر این اتصال از شل شود ، معمولاً آب نشت یا چکه می کند. خود لوله تأمین پلاستیک نیز مستعد خراب شدن و در نهایت ترک خوردن است. با این حال ، این معمولاً باعث نشت آشکار می شود و ممکن است آب در کف آشپزخانه نشت کند .

 

ظروف مواد غذایی شکسته علت نشتی آب از یخچال فریزر است

اگر آب در یخچال شما یا جلوی درب وجود داشته باشد ، ظروف غذای شکسته ممکن است در نشت آب مقصر باشد. در این مواقع ممکن است فکر کنید که دلیل نشت ، خط تخلیه یا خرابی یخچال باشد . اما در واقع فقط آب ریخته شده از بطری های آب است . موارد فوق دلایل متداول وجود نشت آب در یخچال و فریزر ها است اما دلایل دیگری نیز می تواند وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید :

خرید یخچال فریزر و استفاده ی صحیح از آن

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر

جدیدترین و پرفروش ترین یخچال ساید بای ساید ال جی ، سامسونگ ، هیتاچی و بکو

یخچال هیتاچی و امکانات و ویژگی هایش

سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .