مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ؛ نحوه نصب

0 80
زمان مطالعه : 7 دقیقه

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ؛ نحوه نصب ؛ کولرگازی  اسپلیت گزینه ای عالی برای خنک کردن و راحتی خانه شما در ماه های تابستان است. تنها کاری که باید انجام دهید نصب واحد خنک کننده در داخل و واحد کمپرسور و کندانسور در خارج ، سپس لوله کشی و سیم کشی برق بین واحدها است. اگر تجربه ای در زمینه لوله کشی و کار برقی دارید می توانید واحد را به تنهایی نصب کنید. ویژگی های هر کولر گازی باتوجه به سازنده آن متفاوت است ، اما مراحل نصب کلی یکسان است. در ادامه این مطلب ، آموزش نحوه نصب کولر گازی اسپلیت را به صورت گام به گام آورده ایم .

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت

تنظیم واحد داخلی

 • مرحله 1 :

یک مکان بدون مانع را بر روی دیوار داخلی خود انتخاب کنید تا واحد داخلی را روی آن نصب کنید. برای اتصال لوله ها از واحد داخلی به واحد فضای بیرونی ، باید یک سوراخ ایجاد کنید ، بنابراین مطمئن شوید مکانی که انتخاب می کنید به شما امکان این کار را می دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، یک نقطه دور از نور مستقیم خورشید و منابع گرما را انتخاب کنید. به اندازه 7 فوت ( 2.1 متر ) از کف فاصله بگیرید و اطمینان حاصل کنید که حداقل 6 تا 12 اینچ ( 15 تا 30 سانتی متر ) فضای باز در هر طرف واحد وجود داشته باشد تا جریان هوای مناسب را فراهم کند. اطمینان حاصل کنید که دیوار به اندازه کافی قوی است تا وزن واحد را نگه دارد.

واحد را حداقل 3.3 پا ( 1.0 متر ) دور از آنتن ها و برق و خطوط اتصالي كه براي تلويزيون ، راديو ، سيستم هاي امنيت منزل ، دستگاه هاي ارتباطي و تلفن استفاده مي شود ، نصب كنيد. نویزهای الکتریکی این منابع می تواند باعث ایجاد مشکلات عملیاتی در کولر گازی شما شود. از نصب کولر گازی در مکان هایی که گاز در آن نشت می کند یا غبار نفت یا گوگرد در آن وجود دارد ، خودداری کنید.

برای این که هوای خنک به راحتی در خانه شما جریان یابد ، یک مکان مرکزی را برای نصب واحد داخلی انتخاب کنید.

 

 • مرحله 2 :

در مرحله دوم آموزش نحوه نصب کولر گازی اسپلیت ، باید صفحه نصب را به دیواره داخلی وصل کنید. صفحه نصب را در مقابل جایی از دیوار که می خواهید واحد داخلی را روی آن نصب کنید نگه دارید. برای اطمینان از تراز بودن سطح افقی و عمودی از یک تراز استفاده کنید. برای مشخص کردن محل سوراخ های پیچ ، از یک مداد استفاده کنید ، صفحه را جدا کنید ، سپس جاهایی که با مداد مشخص کرده اید را سوراخ کنید. صفحه را طوری قرار دهید که با سوراخ ها مطابقت داشته باشد ، سپس صفحه را با پیچ به دیوار محکم کنید.

نصب کولر گازی

 • مرحله 3 :

یک سوراخ 3 اینچی ( 7.6 سانتی متر ) که کمی به سمت پایین شیب دارد ، ایجاد کنید تا بتوانید لوله ها را از بیرون تغذیه کنید. قبل از سوراخ کردن دیوار مطمئن شوید که هیچ لوله یا سیمی در پشت دیوار وجود ندارد.

آموزش نصب کولر

 • مرحله 4 آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت :

مرحله چهارم آموزش نحوه نصب کولر گازی اسپلیت شامل بررسی اتصالات الکتریکی واحد داخلی است . صفحه جلوی واحد A / C را بلند کرده و پوشش را بردارید. اطمینان حاصل کنید که سیم های کابل به ترمینال های پیچ وصل شده اند و سیم کشی با نمودار موجود در واحد مطابقت دارد.

نصب کولر

 • مرحله 5 :

لوله ها و کابل ها را از طریق سوراخ از دیوار رد کنید ، سپس آنها را وصل کنید. و لوله های مسی ، کابل برق و لوله تخلیه را با نوار الکتریکی ایمن کنید. لوله تخلیه را در پایین قرار دهید تا از جریان آزاد آب اطمینان حاصل شود. کابل و لوله ها را از طریق سوراخ از دیوار رد کنید ، سپس مطابق دستورالعمل ، آنها را به نقاط مشخص شده در واحد داخلی محکم کنید. هر خط از قبل عایق بندی شده است ، بنابراین لازم نیست نگران اضافه کردن عایق اضافی باشید. تمام تلاش خود را بکنید تا لوله ها و کابل ها کمتر خم شود تا از عملکرد خوب واحد اطمینان حاصل شود. اطمینان حاصل کنید که لوله زهکشی اجازه می دهد تا آب در مکانی مناسب تخلیه شود. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای دستورالعمل موجود در دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

نحوه نصب کولر گازی

 • مرحله 6 :

واحد داخلی را به صفحه وصل کنید. برای اتصال کولر به دیوار ، به سادگی اتصالات ماده در پشت واحد را با اتصالات نر موجود در صفحه نصب کنید و محکم آن را فشار دهید تا واحد در محل محکم شود.

شلنگ

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت : نصب کندانسور در فضای باز

 • مرحله 1 :

واحد فضای باز را به دور از مناطق بسیار پر رفت و آمد ، گرد و غبار و گرم قرار دهید. سوراخی را که درون صفحه نصب برای واحد داخلی حفر کرده اید پیدا کنید و واحد بیرونی را در فاصله 50 فوت ( 15 متر ) قرار دهید تا لوله ها و کابل ها به راحتی وصل شوند. مکانی را با فاصله حداقل 12 اینچ ( 30 سانتی متر ) از فضای اطراف محیط آن انتخاب کنید تا از عملکرد مناسب اطمینان حاصل شود. در صورت امکان ، علاوه بر گرد و غبار و ترافیک ، مکان سایه ای را که در برابر باد در امان است را انتخاب کنید تا واحد شما در بهترین حالت کار کند. اطمینان حاصل کنید که هیچ آنتنی از رادیو یا تلویزیون در فاصله 10 فوت ( 3.0 متر ) از کندانسور در فضای باز قرار نداشته باشد.

موتور

 • مرحله 2 :

یک قطعه بتونی روی زمین بگذارید. واحد فضای باز را مستقیماً روی زمین قرار ندهید ، زیرا سنگین است و می تواند روی خاک یا سنگ بچرخد. لازم است که کندانسور را روی یک پد بتونی نصب کنید ( می توانید آن را در فروشگاه های بهسازی خانه پیدا کنید ). پد را در جایی که می خواهید واحد را نصب کنید قرار دهید و از یک تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید صاف و یکدست است.

توجه داشته باشید ارتفاع پد بتونی به اندازه کافی زیاد باشد که دستگاه را از هر آبی که ممکن است بر اثر باران یا برف روی زمین بریزد ، دور نگه دارد.

نصب کولرگازی

 • مرحله 3 :

واحد فضای باز در بالای پد بتونی را ایمن کنید. یک بالشتک لاستیکی را در بالای پد قرار دهید تا لرزش را به حداقل برساند ، سپس واحد کندانسور در فضای باز را روی  پد قرار دهید. با پیچ و مهره های لنگر ، واحد را به بتن ایمن کنید.

مراحل نصب کولرگازی

 • آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت مرحله 4 :

سیم کشی برق را در واحد فضای باز بررسی کنید. پوشش روی خازن را بردارید. در دفترچه راهنما به نمودار سیم کشی واحد مراجعه کنید و مطمئن شوید که سیمها مطابق نمودار پیشنهاد شده اند. هرگونه تنظیم را در صورت لزوم انجام دهید. کابل ها را با گیره کابل ببندید و کاور را تعویض کنید.

نصب کولرگازی

 • مرحله 5 :

لوله کشی و کابل را به واحد فضای باز وصل کنید.
برای اطمینان از 2 لوله مس از واحد داخلی به واحد فضای باز طبق دستورالعمل موجود در دفترچه راهنما استفاده کنید. کابل برق که از واحد داخلی کار می کند را به واحد فضای باز نیز وصل کنید. در آخر ، منبع تغذیه را به یک پریز برق تعیین شده وصل کنید. در صورت لزوم می توانید لوله های مسی را برای از بین بردن اضافات آن برش دهید.

کولرگازی

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت : تکمیل پروژه

 • مرحله1 :

درپوش ها را از دریچه های دو طرفه و 3 طرفه و از درگاه سرویس خارج کنید و یک شلنگ پمپ خلاء را به درگاه سرویس وصل کنید. خلاء را روشن کنید تا به خلاء مطلق 10 میلی متر جیوه برسد. دکمه فشار کم را ببندید و خلاء را خاموش کنید. تمام دریچه ها و اتصالات را برای نشت تست کنید.

آموزش نصب کولر گازی

 • مرحله 2 :

لوله ها را با گیره به دیوار وصل کنید. برای اطمینان از اینکه لوله ها و کابل ها از هم جدا نشده و از هم جدا نمی شوند ، آنها را با استفاده از گیره هایی که با کیت همراه بوده اند ، به دیواره خارجی خانه خود وصل کنید. جهت اطمینان از كافی بودن فاصله گیره ، دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما را دنبال كنید.

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی

 • مرحله 3 :

سوراخ دیوار را با استفاده از کف فوم پلی اورتان ببندید. کف پلی اورتان را به سوراخی که برای تغذیه کابل و لوله کشی حفر کردید اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که سوراخ کاملاً آب بندی شده است تا از ورود هوای گرم یا حشرات جلوگیری شود. قبل از روشن کردن کولر ، بگذارید فوم طبق دستورالعمل موجود در برچسب خشک شود.

نصب کولر گازی اسپلیت

 • مرحله 4 آموزش و راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت :

واحد را روشن کنید و از هوای خنک لذت ببرید! تمام کارهایی که باید انجام دهید این است که A / C را روشن کنید ، که می توانید این کار را از طریق واحد داخلی انجام دهید. فقط باید یک یا 2 دقیقه صبر کنید تا هوای خنک شروع به وزیدن کند.

نحوه نصب کولر گازی

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت کولر گازی توشیبا در تاخرید

بیشتر بخوانید :

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و BTU
قیمت کولر گازی تو شیباو بکو و لیست قیمت روز کولر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .