مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر « فیلتر تصفیه »

0 104
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر « فیلتر تصفیه » ؛ بیشتر یخچال های جدید دارای یک خط لوله کشی کوچک هستند که از یخ ساز و آب سردکن تغذیه می کند. برای تمیز نگه داشتن آب و یخ ، یک فیلتر آب قابل تعویض وجود دارد که باید مرتباً تعویض شود. این که چند وقت یک بار نیاز به تعویض فیلتر دارید به کیفیت منبع آب شما بستگی دارد و میزان استفاده از آب سردکن و یخساز بستگی دارد.

بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند فیلترها را هر شش ماه یک بار تغییر دهید. در هر صورت ، اگر احساس می کنید آب یا یخ شما طعم خوبی ندارد ، جایگزینی فیلتر احتمالاً مشکل را برطرف می کند.

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر .

تغییر فیلتر آب یخچال یک کار سریع و آسان است.
بهترین بخش در مورد بیشتر فیلتر های آب یخچال و فریزر که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند این است که به محض این که فیلتر را خارج کنید ، آب به طور خودکار قطع می شود . این بدان معنی است که برای خاموش کردن منبع تغذیه یخچال نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن محل قطع شیر آب ندارید.

دوره تعویض فیلتر

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر .
دوره تعویض فیلتر بسته به دفعات استفاده ، هر 6 تا 12 ماه نیاز به جایگزینی دارد.
اگر خانواده بزرگتری دارید و از آب زیادی استفاده می کنید ، ممکن است فیلتر یخچال شما دوام کمتری داشته باشد. آب یا یخ یخچال شما ممکن است شروع بد طعم شدن کند. بسیاری از یخچال ها هنگامی که زمان تغییر فیلتر باشد ، چراغ نشانگر را روشن می کند.

نوع فیلتر خود را تعیین کنید :

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال : فیلتر فشار

فیلتر های فشار داخل دستگاه ساخته شده اند. آن ها معمولاً در قسمت داخلی یخچال و فریزر در قسمت جلویی ، پشت مشبک یا در داخل یخچال و در قسمت فوقانی در سمت راست قرار می گیرند و معمولاً نصب آن ها آسان است.

فیلتر پیچ و تاب

فیلترهای پیچ و تاب در همین است. معمولاً در قسمت داخلی بالا سمت راست وجود دارد ، آن ها یا دارای یک فشار دکمه فشار یا انتشار پیچش ساده خواهند بود.
فیلترهای درون خطی در پشت یخچال به خط آب ورودی وصل می شوند. اینها معمولاً در مدلهای قدیمی یافت می شوند که دارای فیلتر داخلی نیستند.
یک نکته مهم ؛ قبل از این که فیلتر قدیمی خود را دور بیندازید ، حتماً شماره make / model را یادداشت کنید تا بتوانید فیلتر جایگزین مناسب را خریداری کنید .

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر .

پس از تعیین نوع و مکان فیلتر ، این مراحل اساسی را برای تعویض آن دنبال کنید :
فیلتر فشار :
با فشار دادن دکمه ” بیرون کشیدن ” یا پیچاندن کلاه فیلتر ، فیلتر قدیمی را برداشته و دور بیندازید.
برای استفاده مجدد از فیلتر جدید ، درپوش فیلتر را در انتهای فیلتر جدا کنید.
فلش ها را روی فیلتر جدید و روی درب فیلتر خط بزنید. با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت ، آن را در جای خود قرار دهید .
به فشار خود ادامه دهید تا دکمه بیرون کشیدن باز شود.
اطمینان حاصل کنید که درپوش در جای خود قرار گرفته است .
اگر یخچال شما دارای چراغ نشانگر فیلتر آب است آن را بازنشانی کنید.
فراموش نکنید که چراغ فیلتر را دوباره تنظیم کنید تا دوره جایگزینی فیلتر خود را فراموش نکنید.

« حتما بخوانید  مهم ترین اصول مراقبت از یخچال ؛ نکات مهم نگهداری یخچال

چگونه می دانید زمان تعویض فیلتر آب است ؟ نماد فیلتر به شما اطلاع می دهد . هنگامی که فیلتر جدید است ، بسته به مدل ، نور فیلتر ممکن است آبی ، زرد یا سبز باشد. هنگامی که تقریبا زمان تغییر فیلتر است ، نماد بنفش می شود. پس از 6 ماه ، وقتی نیاز به جایگزینی دارید ، نماد قرمز خواهد شد. پس از قرمز شدن آن ، فوراً آن را تغییر دهید تا بتوانید آب مرغوبی داشته باشید.

چراغ فیلتر آب را مجدداً تنظیم کنید

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر . چراغ فیلتر آب با یک تایمر کار می کند و پس از 6 ماه روشن می شود. ( برای مدل هایی که این شاخص همیشه روشن است ، پس از 6 ماه قرمز می شود. )

بسته به کیفیت آب در منطقه شما یا مقدار آب مورد استفاده شما ، ممکن است بخواهید فیلتر را بیشتر یا کمتر از آن چه که نور پیشنهاد می کند تغییر دهید. برای تعیین نیاز به فیلتر جدید ، ابتدا آب را با فیلتر نصب شده و سپس با آن جدا کنید. اگر سرعتی که آب در آن اختلاف چشمگیری دارد ، چراغ فیلتر روشن باشد یا خیر ، فیلتر را جایگزین کنید.

به طور معمول با قرار دادن فیلتر جدید باید نشانگر را مجدداً تنظیم کنید . در بیشتر کنترل پانل ها ، یک دکمه تنظیم مجدد فیلتر وجود دارد ، که بعضاً عملکرد ثانویه یک دکمه دیگر است.
پس از قرار گرفتن فیلتر ، دکمه صحیح را برای 3 ثانیه لمس کرده و نگه دارید تا نور دوباره تنظیم شود. با این کار نماد فیلتر ، بازنشانی یا خاموش خواهد شد یا به رنگ عادی خود باز می گردد و بار دیگر زمان سنج 6 ماهه را شروع می کند.

توجه : برخی از مدل ها برای تنظیم مجدد نور ممکن است نیاز به دو دکمه داشته باشند. در عوض مدل های صفحه لمسی از منوهای روی صفحه استفاده می کنند. برای دستورالعمل های خاص در یخچال خود ، به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .