مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی ، آموزش تبدیل و نرم افزار ها

0 21
زمان مطالعه : 9 دقیقه

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی ، آموزش تبدیل و نرم افزار ها

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی موبایل و تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ به سادگی با استفاده از نرم افزار ها و برنامه های مختلف امکان پذیر است. آیا تا به حال شده که چندین دقیقه به دنبال کنترل تلویزیون خود بگردید و در آخر هم ریموت کنترل را اشتباه در دست بگیرید و متوجه شوید که متعلق به دستگاه دیگری است؟ آیا می‌دانستید که ممکن است همین الان یک کنترل تلویزیون در جیب یا در دست داشته باشید؟ حتما از خود می‌پرسید چطور می‌شود که ریموت کنترل تلویزیون در جیب یا همراه مان باشد. تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی و قابلیت اتصال به اینترنت این امکان را برای کاربران خود ایجاد می‌کنند که با استفاده از گوشی هوشمند خود صدای تلویزیون را تنظیم کند، کانال را تغییر دهد و یا با استفاده از فرمان صوتی به جستجوی محتوا بپردازد.
یعنی شما می‌توانید در هر زمان که دوست داشته باشید بدون اینکه از اطرافیان بپرسید که ریموت کنترل را کجا گذاشته‌اند و یا مدت‌ها زیر مبل و جلو مبلی به دنبال آن بگردید، با استفاده از گوشی خود تلویزیون سامسونگ را کنترل نمایید.

چگونه موبایل خود را به ریموت تلويزيون samsung تبدیل کنیم؟

برای استفاده از قابلیت کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ با استفاده از گوشی هوشمند می‌توانید از تکنولوژی Smart Things استفاده کنید. برای تبدیل گوشی سامسونگ به کنترل تلویزیون و کنترل تلویزیون با گوشی سامسونگ باید تلویزیون اسمارت سامسونگ شما نیز همراه با گوشی هوشمندتان از قابلیت Smart Things پشتیبانی کند. با این قابلیت روشن كردن تلويزيون سامسونگ بدون کنترل امکان پذیر خواهد شد.

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی

کنترل با اپلیکیشن Smart Things

همانطور که گفتیم شما می‌توانید تلویزیون سامسونگ خود را همانطور که با ریموت کنترل تنظیم می‌کنید با استفاده از گوشی نیز تنظیم و کنترل کنید. برنامه Smart Things گوشی هوشمند شما را به تلویزیون سامسونگ متصل می‌کند و این امکان را فراهم می‌سازد تا تلویزیون را در هر قسمت از منزل بدون محدودیت فقط به شرطی که به اینترنت متصل باشید از راه دور کنترل کنید. بنا براین برای استفاده از گوشی به عنوان کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ لازم نیست حتماً در روبه روی دستگاه و یا اتاقی که تلویزیون قرار دارد حضور داشته باشید. جهت درک بیشتر بر روی سایت اصلی سامسونگ کلیک کنید.

 

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ

قبل از اینکه بتوانید تلویزیون سامسونگ خود را به Smart Things متصل کنید و آن را از راه دور کنترل نمایید باید مطمئن شوید برنامه Smart Things در گوشی شما دانلود می‌شود. برای دانلود این نرم افزار بر روی دانلود Smart Things کلیک کنید.

مرحله بعدی باید بررسی کنید که تلویزیون سامسونگ و گوشی هر دو به یک وای‌فای متصل باشند.
سپس هر دو دستگاه به یک حساب سامسونگ وارد شده باشند، وقتی آماده شدید می‌توانید شروع کنید.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ

نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به گوشی

 1. جهت اتصال تلویزیون سامسونگ به برنامه Smart Things مراحل زیر را انجام دهید.
 2. ابتدا تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را روشن کنید، سپس در گوشی هوشمند خود برنامه Smart Things را باز کنید
 3. روی تب Home ضربه بزنید، روی نماد Device ضربه بزنید و سپس مکانی را که می‌خواهید تلویزیون را در آن اضافه کنید انتخاب نمایید. بعد از آن روی علامت مثبت و سپس افزودن دستگاه ضربه بزنید.
 4. در این مرحله بر اساس نوع دستگاه روی تلویزیون Samsung ضربه بزنید.
 5. سپس روی Start ضربه بزنید و دوباره روی TV کلیک کنید و یک مکان و پوشه را انتخاب کنید و در انتها روی Next ضربه بزنید.
 6. بعد از این مراحل تلویزیون مورد نظر خود را در میان لیست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید.
 7. مرحله بعدی بسته به مدل تلویزیون هوشمند سامسونگ متفاوت است.

 

 • برای انتخاب مدل‌های ۲۰۲۰ و۲۰۲۲: در صفحه OK تلویزیون می‌توانید کنترل از راه دور را استفاده کنید.
 • مدل‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹: پین نشان داده شده روی صفحه تلویزیون سامسونگ را در گوشی وارد کنید و روی Done ضربه بزنید.
 • مدل‌های ۲۰۱۶: از دکمه‌های روی تلویزیون یا کنترل از راه دور برای انتخاب Allow استفاده کنید.
 • هنگامی که تلویزیون سامسونگ اضافه شد از اپلیکیشن Smart Things در تلفن خود برای تغییر نام آن استفاده کنید و سپس روی دکمه Done ضربه بزنید.

تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون سامسونگ

نحوه کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی اندروید با استفاده از نرم افزار موبایل

وجود قابلیت اتصال به اینترنت در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ آن‌ها را به یک محصول فراتر از نمایشگر معمولی تبدیل کرده. و می‌تواند انواع امکانات و سرگرمی‌های مختلف را در اختیار کاربر قرار دهد. به محض شنیدن قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ کاربر به یاد می‌آورد که می‌تواند با استفاده از قابلیت Smart View تمامی فایل‌های صوتی و تصویری خود را از گوشی هوشمند به صفحه نمایش تلویزیون انتقال دهد. اما تمام هنر تلویزیون هوشمند سامسونگ در این خصوص به اینجا ختم نمی‌شود. و شما می‌توانید با استفاده از اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ تنظیمات و کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ را نیز اعمال کنید. اگر دارای گوشی هوشمند اندروید هستید و در منزل تلویزیون سامسونگ دارید می‌توانید برنامه Remot For Samsung Tv را بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید و از آن به عنوان یک ریموت کنترل از راه دور استفاده نمایید.
با این برنامه کنترل تلویزیون سامسونگ اندروید شما می‌توانید موبایل و یا تبلت اندروید خود را به تلویزیون سامسونگ متصل کنید و از آن برای کم و زیاد کردن صدا، عوض کردن کانال، پخش یا نگه داشتن ویدئو و… استفاده کنید. برنامه Remot For Samsung Tv موبایل اندروید شما را به یک اسمارت کنترل تبدیل می‌کند که با وجود آن دیگر نیازی به ریموت کنترل از راه دور سامسونگ ندارید و هر کدام از اعضای خانواده می‌توانند برای خود یک کنترل از راه دور شخصی داشته باشد.

تبدیل اسمارت فون به ریموت تلويزيون سامسونگ

 • برای کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی اندروید قبل از هر چیز باید برنامه Remot For Samsung Tv را بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید.
 • سپس مطمئن شوید که تلویزیون سامسونگ و گوشی اندروید به وای فای متصل هستند.
 • پس از اتصال پیغامی بر روی صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ ظاهر می‌شود که باید گزینه Accept را تایید کنید.
 • در صورت رد پیغام و قطع ارتباط در هنگام تبدیل کنترل تلویزیون سامسونگ اندروید ، کاربر می‌تواند به این روال دوباره ارتباط را ایجاد کند: Menu》 Network》 All Share Settings

پس از انجام این عملیات گوشی اندروید شما به یک ریموت کنترل از راه دور تبدیل می‌شود که می‌توان راحتی و آسایش بیشتر را برای شما به ارمغان بیاورد.

نحوه کنترل با موبايل اندروید

برنامه کنترل تلویزیون سامسونگ با مادون قرمز

یکی دیگر از راه‌های تبدیل کردن گوشی اندروید به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ که می‌تواند بسیار جذاب و کاربردی باشد پشتیبانی از قابلیت مادون قرمز است. اگر گوشی هوشمند اندروید شما از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند، بهتر است که بدانید در صورت نبودن ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ به هر دلیلی شما می‌توانید به راحتی گوشی اندروید خود را به کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ تبدیل کنید. برای خرید تلویزیون سامسونگ روی لینک خرید تلویزیون سامسونگ از بانه دات کام کلیک کنید.

روش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ با قابلیت مادون قرمز

 • اولین و مهم‌ترین مساله در رابطه با این ویژگی اطمینان حاصل کردن از قابلیت پشتیبانی مادون قرمز توسط گوشی اندروید می‌باشد. یعنی کاربر باید مطمئن شود که گوشی او از قابلیت مادون قرمز پشتیبانی می‌کند.
 • سپس یکی از برنامه‌های جانبی نظیر A Smart Remot IR، WiFi Smart Home Control، Remot Control For All Tv را بر روی گوشی اندروید خود دانلود کنید.
 • سپس برنامه دانلود شده را بر گوشی نصب کنید.
 • بعد از نصب برنامه چند گزینه بر روی صفحه گوشی مشاهده می‌شود که کاربر باید گزینه Remot را انتخاب کند.
 • با انتخاب این گزینه صفحه‌ای جدید باز می‌شود که برای تبدیل گوشی اندروید به ریموت کنترل باید گزینه TV را انتخاب نمود.
 • در این مرحله کاربر درخواست می‌شود که نام برند تلویزیون خود یعنی سامسونگ را وارد کند .
 • پس از انتخاب برند تلویزیون گوشی اندروید شروع به جستجو کرده و تلویزیون سامسونگ را پیدا می‌کند.
 • پس از پیدا شدن دستگاه پیغامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که کاربر باید گزینه Lets Start را فشار دهد .
 • در مرحله بعد گزینه Paired یا به اصطلاح جفت شدن را انتخاب کنید.
 • آخرین مرحله انتخاب گزینه Power است که امکان کنترل تلویزیون سامسونگ از راه دور با قابلیت مادون قرمز را فراهم می‌سازد.
« حتما بخوانید  راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار ؛ به کمک براکت یا پایه دیواری

برنامه موبايل با مادون قرمز

نحوه کنترل تلویزیون سامسونگ با بلوتوث

یکی دیگر از پرکاربردترین و سریع‌ترین راه‌های ارتباطی قابلیت بلوتوث است که می‌تواند پلی میان گوشی هوشمند و تلویزیون سامسونگ باشد. برای استفاده از این قابلیت کارهای زیادی لازم نیست که انجام شود. کافیست بلوتوث تلویزیون سامسونگ و گوشی هوشمند خود را روشن کنید و هر دو دستگاه را با هم جفت کنید. سپس از طریق برنامه‌ای که بر روی گوشی خود دانلود و نصب کرده‌اید گوشی خود را به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ تبدیل کنید.

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی IOS

در کشور ایران گوشی‌ها و دستگاه‌های اپل جزو محبوب‌ترین برندها به شمار می‌روند که تعداد قابل توجهی از کاربران نیز از آن استفاده می‌کنند. تلویزیون سامسونگ قابلیت پشتیبانی از این برند محبوب و پیشرفته را نیز دارد. که زمینه اتصال گوشی‌های IOS و تبدیل آن به کنترل از راه دور را فراهم می‌سازد. برای تبدیل گوشی آیفون به کنترل تلویزیون سامسونگ می‌توانید اپ کنترل تلویزیون سامسونگ My Tifl را دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب نمایید. برنامه‌ای کاربردی با امکاناتی فراوان که فقط مختص به تلویزیون سامسونگ است و گوشی آیفون را به ریموت کنترل این تلویزیون تبدیل می‌کند. برای خرید تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید = خرید تلویزیون سامسونگ از بانه دات کام

 

چند اپلیکیشن جهت تبدیل موبایل هوشمند به ریموت

اگر دوست دارید هنگام تماشا کردن تلویزیون راحت روی کاناپه لم بدهید و بدون آنکه به دنبال کنترل تلویزیون خود بگردید. در همان حالتی که گوشی خود را در دست دارید بتوانید از آن به عنوان کنترل از راه دور نیز استفاده کنید. ما به شما چند نرم افزار کنترل تلویزیون سامسونگ فوق‌العاده را پیشنهاد می‌دهیم.

 اپلیکیشن تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ
1برنامه Tv Remot Control For Samsung
2برنامه Galaxy Universal Remotelt
3اپلیکیشن My Rem
4برنامه Fire Tv Universal Remote Android Tv
5برنامه Universal Remote For All Tv
 1. برنامه Tv Remot Control For Samsung: این برنامه مختص به تلویزیون سامسونگ است، که می‌تواند از تمام تلویزیون‌های ۲۰۰۷ سامسونگ به بعد پشتیبانی کند. این برنامه ی کنترل تلویزیون سامسونگ بسیار سریع است و بلا فاصله پس از نصب قابل استفاده می‌باشد. برای دانلود نرم افزار تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون سامسونگ بر روی دانلود Tv Remot Control For Samsung کلیک کنید.
 2. برنامه Galaxy Universal Remotelt : یک برنامه قدرتمند با عملکردی آسان و راحت که به فرستنده مادون قرمز نیاز دارد. جهت دانلود ان لینک زیر را لمس کنید. برای استفاده از این برنامه پس از نصب لازم است که برند تلویزیون را وارد نمود.
 3. اپلیکیشن My Rem : برنامه‌ای که می‌تواند برای کنترل تلویزیون سامسونگ با موبایل و بسیاری از تلویزیون‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. برنامه‌ای عالی که بسیار سریع از طریق وای فای به تلویزیون سامسونگ متصل می‌شود و از رابط کاربری سنتی و راحتی نیز برخوردار است. برای دانلود این اپلیکیشن کنترل تلویزیون سامسونگ بر روی دانلود My Rem کلیک کنید.
 4. تبدیل گوشی هوشمند به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ

 5.  برنامه Fire Tv Universal Remote Android Tv : این برنامه پیشرفته یک کنترل از راه دور چند گانه است. که علاوه بر تلویزیون با دستگاه‌های دیگری نظیر پلی استیشن، ساندبار و موارد دیگر نیز سازگار است. برنامه‌ای با پاسخ دهی سریع و کاربردهای فراوان که می‌توان راحتی بیشتر را برای کاربر به ارمغان بیاورد.لینک زیر مربوط به این اپلیکیشن است. برای دانلود این نرم افزار برنامه کنترل تلویزیون سامسونگ بر روی برنامه Fire Tv Universal Remote Android Tv کلیک کنید.
 6. برنامه Universal Remote For All Tv : برنامه کنترل تلویزیون برای گوشی سامسونگ Universal Remote For All Tv را می توان نام برد. این کنترل تلویزیون با گوشی سامسونگ نیز فقط روی سامسونگ و اچ تی سی اجرا می‌شود. این اپلیکیشن یک کنترل از راه دور قابل توجه است که می‌تواند بدون WLAN نیز کار کند و برای اتصال به وای‌فای نیاز دارد. با این برنامه عالی می‌توانید از طریق اسمارت فون علاوه بر تلویزیون سامسونگ تمام دستگاه‌های سازگار متصل به تلویزیون را نیز از راه دور کنترل نمود. برای دانلود این نرم افزار کنترل تلویزیون سامسونگ با موبایل بر روی برنامه Universal Remote For All Tv کلیک کنید.

 

جمع بندی

از مطالب ” کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی ، آموزش تبدیل و نرم افزار ها ” دریافتیم به راحتی می توانیم با ترفند های ساده از گوشی به عنوان ریموت کنترل استفاده کنیم. همچنین با آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ آشنا شدید. در این هنگام گم شدن کنترل، خراب شدن ریموت و همچنین تمام شدن باتری و یا گیرکردن آن لای درزهای مبل برایتان به معضل و چالش روزانه تبدیل نخواهد شد!! در عرض چند دقیقه و طی مراحل مختلف می توانید گوشی خود را توسط اپلیکیشن های مختلف به تلویزیون وصل کنید. و تمام فایل و محتواهای موجود را در صفحه ی بزرگتر نظاره گر باشید.

اما شما عزیزان در زمان خراب شدن ریموت کنترل و برای خرید مجدد آن، بدون اتلاف وقت می توانید از سایت بانه دات کام بر روی قیمت لوازم جانبی تلویزیون کلیک کنید و ریموت کنترل را خریداری کنید. برای دانلود بهترین نرم افزاری های تبدیل گوشی به ریموت برای اندروید روی تبدیل گوشی اندروید به ریموت کنترل TV (Samsung) Remote Control و برای ios بر روی تبدیل گوشی اپل به ریموت کنترل appstore کلیک کنید.

 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید. و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . برای خرید تلویزیون سامسونگ روی baneh.com کلیک کنید. 

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

راه اندازی اولیه تلویزیون سامسونگ ؛ نحوه آموزش نصب و تنظیمات

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ علت کار نکردن

چگونه زیرنویس تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم ؟ آموزش فعال سازی

راهنمای ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ؛روش دسترسی به تنظیمات

عیب یابی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ؛ علت کار نکردن

 


سوالات متداول

برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون کدام اند ؟

برنامه های زیادی برای تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون سامسونگ وجود دارد. شما می توانید با توجه به اندوید و یا ios بودن گوشی خود، مناسب ترین برنامه ها را دانلود و نصب کنید.

کنترل تلویزیون با گوشی ممکن است ؟

بله امکان دارد که شما بتوانید گوشی موبایل خود را به ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ تبدیل کنید. با استفاده از دانلود و نصب برنامه مناسب بر روی گوشی، تنظیمات تلویزیون را اعمال کنید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .