مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کاهش مصرف برق کولر گازی ؛ روش چگونگی کم کردن مصرف اسپلیت

0 98
زمان مطالعه : 5 دقیقه

کاهش مصرف برق کولر گازی ؛ روش چگونگی کم کردن مصرف اسپلیت ؛ برای خنک شدن در گرمای تابستان ، کولر گازی شما باید بیشتر از همیشه کار کند. اما آیا این بدان معنی است که صورت حساب های شما هم بیشتر از همیشه باشند؟ لزوماً نه ، زیرا چند روش برای استفاده از کولر گازی وجود دارد و هنوز هم می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید . برای داشتن هم زمان صرفه جویی در مصرف انرژی به همراه سرمایش کافی در تابستان ، نکاتی را که در زیر آورده شده است دنبال کنید.

کاهش مصرف برق کولر گازی ؛ روش چگونگی کم کردن مصرف اسپلیت

نگهداری

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

کاهش مصرف برق کولر گازی ؛ روش چگونگی کم کردن مصرف اسپلیت .
اطمینان حاصل کنید که کولر گازی شما به طور مرتب سرویس می شود و فیلتر آن تعویض یا تمیز می شود تا کارایی بهینه خود را حفظ کند. یک فیلتر کثیف باعث می شود کولر گازی شما بیشتر کار کند که این به معنی مصرف برق بیشتر و هزینه انرژی بالاتر است. برای جلوگیری از اتلاف انرژی و کار بیش از حد کولر گازی خود از توصیه های سازنده آن استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، فیلترها باید یکبار در ماه جایگزین یا تمیز شوند. اطمینان حاصل کنید که از فیلتر تمیز برخوردار هستید تا هوا به راحتی جریان یابد و به هیچ وجه محدود نشود.

بزرگتر همیشه بهتر نیست

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی .

از وسوسه شدن برای خرید یک واحد کولر گازی بزرگتر از آنچه مورد نیاز خانه شما است ، خودداری کنید. برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری مالی برای واحد خود و هزینه قبوض انرژی در آینده ، از مشاوره متخصص خود در زمینه خرید کولر گازی استفاده کنید.

 

کاهش مصرف برق کولر گازی : پنجره ها

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی .
اگر خانه شما دارای پنجره های قدیمی است ، ممکن است از نظر انرژی کارایی نداشته باشند.
شما می توانید با نصب پنجره های جدید ، مصرف انرژی و هزینه های سرمایشی خانه خود را کاهش دهید. مقداری هزینه برای تعویض پنجره ها خرج می شود ، اما شما در طولانی مدت آن را با صورتحساب های پایین تر انرژی جبران می کنید. هوا از پنجره هایی که عایق نیستند خارج می شود ، که این امر باعث می شود کولر گازی شما سخت تر کار کند. نشت هوا یا درز و خارج شدن هوا از پنجره ها باعث جلوگیری از خنک شدن خانه شما می شود .

کاهش مصرف برق کولر گازی : عایق بندی

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی .
عایق بندی صحیح در خانه یا محل کار شما می تواند با کاهش نیاز به سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، هزینه های انرژی شما را کاهش دهد. دیوارها و اتاق زیر شیروانی خود را عایق بندی کنید . پنجره ها تنها بخشی از خانه شما نیست که هوا را نشت می دهد. اتاق ها ، دیوارها نیز هوای خنک را نشت می دهد. عایق کاری حرفه ای خانه شما یکی از بهترین راه های افزایش بهره وری انرژی است. اگر خانه قدیمی تری دارید ، این می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

جریان

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی .
گردش هوای مناسب در اطراف کولر گازی شما ، چه در داخل و خارج ، برای بهره وری بهینه ضروری است. اطمینان حاصل کنید که واحد داخلی توسط پرده ها ، گیاهان ، وسایل و اثاثیه مسدود نشده است و همچنین واحد خارجی نیز توسط گیاهان یا جمع شدن گرد و غبار مسدود نشده است. اگر گردش هوا در اطراف هر یک از این واحدها محدود باشد ، منجر به افزایش مصرف برق می شود و می تواند به طور دائمی به واحد آسیب برساند.

جایگزین کردن

جایگزین کردن پنل
کاهش مصرف برق کولر گازی ؛ روش چگونگی کم کردن مصرف اسپلیت .
با جایگزینی یک واحد کولر گازی قدیمی و پر کار با یک مدل جدید ، می توانید افت شدید صورتحساب مصرف انرژی را مشاهده کنید. مدل های جدید نسبت به واحدهای قدیمی بسیار تمیزتر هستند و باعث گردش بهتر هوا می شوند.

تمیز نگه داشتن کولر گازی
کولر گازی ها باکتری های هوا را فیلتر می کنند و به همین دلیل مستعد گرفتگی هستند.
هر دو واحد داخل و خارج باید تمیز شوند و این نکته به طور معمول در دفترچه تهویه هوا بیان می شود . همیشه مطمئن شوید که واحد شما قبل از تمیز کردن خاموش است. کویل های کندانسور در فضای باز دائما در معرض گرد و غبار هستند و برای عملکرد موثر باید به طور مرتب تمیز شوند. هر وقت متوجه کثیف شدنشان شدید ، آن را پاک کنید. می توانید کویل کندانسور را خودتان تمیز کنید ، کافی است یک شیلنگ آب را در دستتان بگیرید و آب آن را به آرامی اسپری کنید تا این واحد تمیز شود. تعمیر و نگهداری منظم AC برای اطمینان از مصرف انرژی بیش از حد برق ضروری است و می تواند منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

یک ترموستات قابل برنامه ریزی نصب کنید

ترموستات های قابل برنامه ریزی با تنظیم دما در هنگام دور بودن یا خوابیدن ، مصرف انرژی را کاهش می دهند. شما می توانید خود آن ها را برنامه ریزی کرده تا با درجه حرارت شما سازگار باشد. برخی حتی می توانند با یک برنامه دور از خانه تنظیم شوند.

از پخت و پز در داخل خانه خودداری کنید

پخت و پز روی اجاق گاز باعث ایجاد گرمای زیادی می شود و این باعث می شود کولر گازی شما کار بیشتری انجام دهد. ماه های تابستان برای پخت و پز در فضای باز عالی است و کباب کردن در خارج از خانه چند بار در هفته می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، می توانید از وسایلی استفاده کنید که گرمای کمتری را تولید می کنند ، مانند تابه های برقی. (در سایت از خرید می توانید سرخ کن های برقی را مشاهده کنید)

از تابش نور خورشید جلوگیری کنید

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی .
تابش نور خورشید از طریق پنجره ها دمای خانه شما را بالا می برد.
با مسدود کردن نور خورشید می توانید از این کار جلوگیری کنید.
کاشت تعدادی درخت در خارج از پنجره های شما برای ایجاد سایه می تواند باعث جلوگیری از تابش نور خورشید شود همچنین پرده ها گزینه کم هزینه تری است.

کاهش مصرف برق کولر گازی : پانل های خورشیدی نصب کنید

پنل خورشیدی

 

« حتما بخوانید  بهترین زمان خرید کولر گازی و نصب آن ؛ راه کار پس انداز پول

پانل های خورشیدی که معمولاً روی بام ها نصب می شوند از انرژی خورشید برای تأمین انرژی در خانه استفاده می کنند که می تواند هزینه های سرمایش را بسیار کاهش دهد. 

بیشتر بخوانید :

کولر گازی فقط سرد و لیست قیمت کولر گازی فقط سرد
قیمت کولر گازی سقفی و قیمت روز کولر سقفی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .