مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کوتاه کردن بند ساعت

0 31
زمان مطالعه : 3 دقیقه

کوتاه کردن بند ساعت

کوتاه کردن بند ساعت . هنگامی که ساعت مناسبی را پیدا می کنید ، مهم است که کاملاً متناسب شما باشد. گاهی اوقات ، برای ایجاد تناسب دقیق ، حذف پیوندها از باند ساعت ضروری خواهد بود. برای یادگیری نحوه حذف پیوندهای ساعت مچی برای متناسب سازی هر ساعت با مشخصات مچ دست خود ، مقاله زیر را بخوانید.

مرحله 1 : بند ساعت را اندازه بگیرید

قبل از شروع به حذف هر پیوند ساعت ، لازم است بند ساعت خود را اندازه بگیرید تا بدانید دقیقاً چه تعداد پین را باید حذف کنید. برای انجام این کار :

 

 1. ساعت را دقیقاً در جایی که قصد دارید آن را روی مچ ببندید قرار دهید.
 2. وقتی از نحوه قرارگیری آن راضی بودید ، بند را جمع کرده و پین ها را با هم نگه دارید تا از حذف آن ها شبیه سازی شود. هنگامی که بند ساعت دقیقاً مطابق با مچ دست شما شد پین هایی که جمع شده اند را بررسی کنید . پین های آویزان آزاد تعداد پیوندهایی که باید حذف کنید را به شما نشان می دهد.
 3. اگر نمی توانید تعداد پین های مورد نظر را به طور دقیق تعیین کنید ، یک مورد کمتر از آنچه انتظار دارید بردارید ( حذف پین دیگر همیشه آسان تر از اضافه کردن مجدد پین به آن است ).
 4. توجه داشته باشید که همیشه بهتر است تعداد پین های زوج را بردارید. به این ترتیب می توانید به همان تعداد پین از هر طرف برداشته و اطمینان حاصل کنید که ساعت هنوز در مرکز بند قرار دارد .

 

 

کوتاه کردن بند ساعت

مرحله 2 : حذف پین ها

برای کوتاه کردن بند ساعت ، دستبند را جدا کنید. در برخی از بندهای ساعت فلزی ، لازم است که دستبند را جدا کنید تا بتوانید هر پین را بردارید. برای انجام این کار :

 

 1. میله را از بند ساعت جدا کنید. با استفاده از ابزار برداشتن میله یا فشار دادن سنجاق ، میله فنر را فشار داده و از سوراخ خارج کنید. مواظب باشید میله را گم نکنید ، زیرا این تنها مورد شماست !
 2. انتخاب کنید که کدام پین ها را حذف می کنید. در جهت فلش های چاپ شده در قسمت زیرین پین میله را با سوزن فشار دهید.
 3. شما باید بتوانید حداقل 2 یا 3 میلی متری از میله را خارج کنید و سپس با استفاده از انبردست یا با دست آن را از طرف دیگر بیرون بیاورید.
 4. میله را در سینی قطعات خود قرار دهید تا گم نشود زیرا به آن نیاز خواهید داشت تا دوباره دستبند را کنار هم قرار دهید.
 5. مراقب یک فرول کوچک فلزی باشید. برخی از بند های ساعت حاوی فرول های فلزی کوچک در وسط پیوندهای اتصال هستند که با بیرون آوردن میله آزاد می شوند. ممکن است روی زمین یا ایستگاه کار بیفتد ، بنابراین مراقب آن باشید. بعداً به آن نیاز خواهید داشت.
« حتما بخوانید  5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

 

ادامه مراحل کوتاه کردن بند ساعت

 

 1. پین دوم پیوند را بردارید. مراحل حذف پین را روی پین دیگر تکرار کنید. پس از اتمام کار ، باید دو میله و احتمالاً دو فرول آماده برای استفاده بعدا داشته باشید.
 2. پیوند بعدی را حذف کنید. در صورت نیاز ، با استفاده از همین روند ، پین دیگری را در سمت دیگر ساعت بردارید. وقتی تعداد پین های لازم را حذف کردید ، آماده هستید که دستبند را بهم متصل کنید.
 3. پس از حذف پین های مورد نیاز ، پین باید در بند جایگزین شود تا مجدداً کامل شود. برای این کار پین را در جهت مخالف فلش ها جایگزین کنید.
 4. اگر بند ساعت شما دارای فرول است ، فرول را در وسط پینی که به آن می پیوندید قرار دهید و وقتی سنجاق را دوباره به داخل سوراخ فشار دادید ، حتماً فرول را درگیر کنید.
 5. در صورت نیاز می توانید با استفاده از چکش کوچک خود به آرامی سنجاق را عقب زده و در جای خود قرار دهید.
 6. قلاب را دوباره وصل کنید. برای اتصال مجدد قلاب ، باید برعکس روند قطع اتصال را انجام دهید.
 7. ساعت خود را امتحان کنید اگر تعداد پین های صحیح را برداشته باشید ، ساعت شما باید اکنون متناسب باشد. اگر هنوز خیلی بزرگ است ، می توانید پیوند دیگری را حذف کنید.
 8. اطمینان حاصل کنید که میله های اضافی و سنجاق های اضافی یا فرول ها را گم نکنید ، در آینده ممکن است نیاز به استفاده مجدد از آن ها داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .