مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای فیش های پشت تلویزیون سامسونگ ،انواع ورودی و پورتها

4 23,646
زمان مطالعه : 11 دقیقه

فیش های پشت تلویزیون سامسونگ راهنمای اتصالات کابل ورودی‌ و خروجی و رفع مشکلات آنها

راهنمای فیش های پشت تلویزیون سامسونگ ،انواع ورودی و پورت ؛ ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ در واقع اتصالاتی هستند که در قسمت پشت تلویزیون تعبیه شده‌اند. تعداد این پورت ها در تلویزیون های جدیدی که سامسونگ وارد بازار کرده است؛ افزایش یافته. که کاربرد و خاصیت آنها نیز بسیار گسترده می باشد‌. هر پورت وظیفه خاصی دارد و بهترین کیفیت تصویری و صوتی را به کاربران ارائه می دهند. ممکن است در قسمت پنل پشتی تلویزیون خود تعداد زیادی از اتصالات را مشاهده کنید که کاربرد ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ و چگونگی استفاده را ندانید.

در قسمت پشت تلویزیون تعداد زیادی پورت های رنگارنگ نیز با اندازه های متفاوت قرار گرفته اند که هر روز پیشرفته تر می شوند. اگر واقعاً نمی دانید که این پورت ها چه کاربردی دارند و یا حتی نام آنها را هم نمی دانید. ادامه این مقاله را دنبال کنید تا به صورتی کامل با آنها آشنا شوید. امروزه کاربران بیشتر از پورت HDMI بهره می برند. و فقط با آن آشنایی دارند ولی پورت های دیگر تلویزیون کار های بسیار جالب و سودمندی هم انجام می دهند که جای خود دارد از آنها نیز مطلع شوید. بنابراین ما قصد بررسی تمام ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ و راهنمای ورودی و خروجی های پشت تلویزیون سامسونگ را داریم و در صورت بروز هر مشکلی نیز در این قسمت ها شما را راهنمایی می کنیم.

این پورت ها شامل ( اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ ) : 

انواع پورت ها و ورودی ها و خروجی های تلویزیون سامسونگ
پورت کامپوننت و کامپوزیت و ورودی صدای RCAخروجی صوتی دیجیتال اپتیکال Optical Digital Audio Output
جک اترنت LAN
ورودی HDMI
ورودی USB
ورودی انتن RF
پورت VGA و DVI
خروجی ویدیو Video output
پورت Separated Video

ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ عبارتند از : پورت کامپوننت و کامپوزیت و ورودی صدای RCA ، ورودی HDMI ، خروجی صوتی دیجیتال اپتیکال Optical Digital Audio Output ، ورودی USB
جک اترنت LAN ، ورودی انتن RF ، پورت VGA و DVI ، خروجی ویدیو Video output ، پورت Separated Video

اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ

کابل کامپوننت و کامپوزیت تلویزیون سامسونگ

کابل‌های کامپوننت ذاتاً بهتر از کابل‌های کامپوزیت هستند. و حتی با وجود محدودیت‌هایی که در هر دو مشترک هستند، عملکرد کلی یک کابل کامپوننت تلویزیون سامسونگ همیشه بهتر از کابل‌های کامپوزیت خواهد بود. و این واقعیتی است که نمی‌توان به آن اعتراض کرد. هنگامی که محل اتصال کابل های کامپوزیت را در تلویزیون سامسونگ پیدا کردید، به سادگی کابل ها را در شیار ورودی که مطابقت دارد قرار دهید.

کابل های قرمز سفید و زرد در تلویزیون سامسونگ

کابل های قرمز، زرد و سفید را کابل های RCA یا کامپوزیت می نامند. از نام های کابل صوتی تصویری (AV). کابل های کامپوزیت و کانکتور RCA استفاده میکنند. با استفاده از کابل های تصویری، صوتی پایانه های خروجی VIDEO (زرد)، AUDIO (قرمز و سفید) در پشت پخش کننده دیسک بلوری را به VIDEO (زرد)، AUDIO (قرمز و سفید) در پایانه های دستگاه خود وصل کنید. و پخش کننده دیسک بلوری و تلویزیون را روشن کنید. ورودی AV (زرد، سفید و قرمز) ویدیوی ترکیبی (زرد) و صدای استریو (قرمز و سفید) هستند. می‌توانید از هر کابل RCA (همگی یکسان هستند، حتی اگر سرهای رنگی متفاوتی داشته باشند) برای اتصال ویدیوی کامپوزیت یا کامپوننت استفاده کنید.

کابل کامپوننت تلویزیون سامسونگ

چگونه تلویزیون سامسونگ را به کابل های کامپوننت وصل کنیم؟

کابل کامپوننت تلویزیون سامسونگ را به خروجی های ویدیویی و صوتی منبع ویدیوی، یعنی دستگاهی که می خواهید به تلویزیون وصل نمایید؛ را متصل کنید. ورودی های صوتی و تصویری کامپوننت را در بهترین مدل تلویزیون سامسونگ خود پیدا کنید و سر دیگر کابل را وصل کنید و به کد رنگی دوشاخه ها دقت کنید.

اطلاعات مربوط به کابل ها ( اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ )
کابل سبز اطلاعات روشنایی سیگنال را منتقل می کند. کابل های آبی و قرمز (به ترتیب Pb و Pr نامیده می شوند) اجزای آبی و قرمز رنگ تصویر را منتقل می کنند. اجزای سبز با ترکیبی از هر سه سیگنال استنباط می شوند.

چگونه اجزای کامپوزیت را به هم وصل می کنید؟

برای اتصال کامپوزیت به کامپوننت، می‌توانید یک آداپتور خاص برای کنسولی که می‌خواهید متصل کنید، خریداری کنید و یا اینکه از جعبه مبدل استفاده ببرید. اگر کابل‌های کامپوزیت را به پورت‌های ویدیوی کامپوننت وصل نمایید، احتمالاً یک صفحه سیاه و سفید یا بدون سیگنال دریافت خواهید کرد.

ورودی کامپوننت در تلویزیون سامسونگ
ورودی ویدیوی کامپوننت بهبود بیشتری در اتصالات ویدیوی کامپوزیت و S-Video است . این کار با ارسال جریان‌های رنگی آنالوگ قرمز، سبز و آبی (RGB) به پایین کابل‌های رنگی جداگانه همراه است که باعث بهبود بیشتر کیفیت تصویر می‌شود.

شکل کابل های کامپوننت
کابل ویدیوی کامپوننت چه شکلی اند؟ در قسمت های کناری فیش های RCA قرمز، سبز و آبی وجود دارد. کد رنگی فقط وجود دارد تا اتصال صحیح دستگاه های خود را برای شما آسان تر کند.

کابل کامپوننت تلویزیون سامسونگ

 

تنظیمات HDMI تلویزیون سامسونگ  

پورت HDMI یک رابط معمولی برای صدا و تصویر میباشد. دستگاه های صدا و پروژکتورها همگی از این استاندارد استفاده می نمایند. برای تجربه صدای بهتر، می توانید از کابل HDMI برای هدایت صدا از تلویزیون هوشمند خود به دستگاه صوتی استفاده کنید. ARC (کانال بازگشت صدا) یک عملکرد ویژه از کابل های تأیید شده با سرعت بالا HDMI است. که از طریق آن می توان صدا را نیز به فرستنده بازگرداند.  برای خرید بهترین و ارزان ترین تلویزیون سامسونگ می توانید از سایت بانه دات کام دیدن نمایید.

از رایج‌ترین پورت هایی که در حال حاضر می‌تواند تصاویر با کیفیتی ارائه دهد پورت HDMI می باشد. به کمک این پورت می توانید تمامی کنسول های بازی، دستگاه های پخش بلوری و غیره را به تلویزیون متصل کنید. پس دستگاهی را خریداری کنید که حداقل 2 عدد ورودی HDMI برای آن طراحی شده باشد.

HDMI ARC ؛ اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ

تنظیمات HDMI تلویزیون سامسونگ ؛ اکثر تلویزیون های سامسونگ از ویژگی HDMI به نام کانال بازگشت صدا پشتیبانی می کنند. HDMI ARC برای کاهش تعداد کابل‌های بین تلویزیون شما و سیستم سینمای خانگی خارجی یا نوار صوتی طراحی شده است. سیگنال صوتی قادر است از هر دو طرف به بلندگوها و از بلندگوها حرکت کند که کیفیت صدا و تأخیر سیگنال را بهبود می بخشد.

به عبارت دیگر، شما نیازی به کابل نوری و صوتی دوم متصل به بلندگوی سازگار با HDMI ARC ندارید. برای اتصال تلویزیون خود به بلندگوی دارای ARC، مطمئن شوید که از کابل HDMI 1.4 یا بالاتر استفاده کنید. عملکرد HDMI-ARC فقط از طریق درگاه خاص تلویزیون یا One Connect Box در دسترس است و بلندگوهای خارجی باید سازگار باشند. همچنین ممکن است لازم باشد تنظیمات بلندگوهای خارجی را برای روشن کردن کنترل‌های HDMI ARC تنظیم کنید.

تنظیمات hdmi تلویزیون سامسونگ

نحوه اتصال کابل HDMI 

برای اتصال تلویزیون هوشمند به بلندگو مراحل زیر را دنبال کنید:

1. یک کابل HDMI را آماده کنید.
2. کابل را به ورودی HDMI تلویزیون (ARC) وصل کنید.
3. به درگاه HDMI OUT (TV-ARC) بلندگوی که می خواهید وصل کنید، متصل نمایید.
4. بلندگوهای متصل به تلویزیون را روشن کنید.
5. صدای تلویزیون از طریق بلندگوهای خارجی پخش خواهد شد.

عیب یابی اتصال HDMI

اگر مشکلی در عملکرد ARC/eARC به وجود بیاید، ابتدا تمام دستگاه‌های خارجی (دستگاه‌های STB ، OTT و غیره) متصل به تلویزیون را جدا کرده و سپس دوباره تلویزیون را پخش کنید. برخی از دستگاه های خارجی ممکن است به درستی با مشخصات اتصال HDMI مطابقت نداشته باشند که ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورند. اگر مشکل شما برطرف نشد، باید روش های زیر را امتحان کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که Anynet+ (HDMI-CEC) فعال شده را بررسی کنید Click to Collapse.

به بیان دیگر شما باید پروتکل های HDMI-CEC را در منوی تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود فعال بفرمایید. تلویزیون های سامسونگ پروتکل HDMI-CEC را Anynet+ می‌نامند. اگر مایلید انواع تی وی samsung  را مشاهده نمایید ؛ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید انواع تلویزیون سامسونگ بانه دات کام

برای روشن کردن Anynet+ مراحل زیر را انجام دهید :

 1. دکمه HOME را روی کنترل از راه دور سامسونگ فشار داده و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.
 2. در صفحه تنظیمات، منوی عمومی و مدیریت دستگاه خارجی را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله Anynet+ (HDMI-CEC) را در منوی External Device Manager انتخاب کنید و Enter را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا Anynet+ روشن شود.

فیش های پشت تلویزیون سامسونگ

وصل كردن هدفون به تلويزيون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ به دلیل آنکه از صفحه نمایش بزرگی برخوردار هستند و قادر به ارائه صدای پرقدرتی میباشند. بیشتر اوقات پیش می آید که همه افراد که در محیط اطراف تلویزیون نشسته اند تمایلی به گوش دادن آن نداشته باشند . بنابراین شما می توانید از هدفون برای گوش دادن به نمایش های تلویزیونی فیلم ها و حتی بازی ها استفاده کنید. بدون آنکه هیچ مزاحمتی را به وجود بیاورید. بعد از آن که اطمینان حاصل کردید که تلویزیون شما از عملکرد بلوتوث پشتیبانی می نماید. راهنمای زیر می تواند به شما کمک کند تا هدفون را به تلویزیون خود وصل کنید. شیوه وصل كردن هدفون به تلويزيون سامسونگ را میتوانید از سایت اصلی samsung چک کنید .

قبل از اتصال به تلویزیون سامسونگ این موارد زیر را بررسی کنید :

 1. هدفون های بلوتوثی که منحصرا برای دستگاه‌های تلفن همراه ساخته شده‌اند، نمی‌توانند به تلویزیون هوشمند سامسونگ شما متصل شوند.
 2. دستگاه های بلوتوث را می توان توسط دیوارها، یا مبلمان مسدود کرد، که می تواند منجر به سازگاری ضعیف شود.
 3. یک دستگاه بلوتوث در هر زمان می تواند با تلویزیون جفت شود.
 4. اگر فاصله بین دستگاه و تلویزیون خیلی زیاد باشد، ممکن است ارتباط بین دستگاه بلوتوث و تلویزیون شما مختل شود.
« حتما بخوانید  تلویزیون بلوتوث دار ال جی ⭐️ بی سیم
پس هر مدل هدفون بلوتوث عملکردهای متفاوتی دارد و ممکن است عملکرد متفاوتی به همراه داشته باشد.

 

وصل كردن هدفون به تلويزيون سامسونگ

 

وصل کردن کابل اپتیکال ؛ اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ

ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ ؛ در صورتی که تمایل به فرستادن صدای دیجیتال از بلندگو های ساندبار یا دریافت کننده های صوتی تصویری به تلویزیون خود هستید و نمیتوانید از پورت HDMI استفاده نمایید پیشنهاد ما به شما استفاده از پورت های اپتیکال دیجیتال می باشد. که قادر است این کار را برای شما به صورت چند کاناله انجام دهد. در صورتی که از این پورت استفاده کنید صدای قدرتمند تر و شفاف تری ایجاد می کند و هیچ نویز و نوسانی را باقی نمی گذارد. حتی صدای اضافی هم تولید نمی کند.

در صورتی که تمایل به پخش صدای تلویزیون از طریق سیستم خانگی هستید و تلویزیون سامسونگ شما دارای قابلیت اپتیکال می باشد، می توانید نهایت استفاده را از وجود آن ببرید. کابل نوری یک اتصال فیزیکی است که سیگنال های دیجیتال صوتی را توسط نور منتقل می کند. با نگاهی به فرآیند انتقال، نور از کابل نوری عبور می کند و پالس نور به پالس های الکتریکی حاوی اطلاعات صوتی تبدیل می شود.

سپس پالس الکتریکی از طریق دستگاه مقصد سازگار به سیگنال آنالوگ تبدیل شده و تقویت می شود تا بتوانیم آن را بشنویم. از مزایای کابل اپتیکال نوری این است که تلفات انتقال کمتر از کابل های فلزی است که برای انتقال از راه دور خوب است و می توان از آن به صورت نیمه دائمی استفاده کرد.

کابل کامپوننت تی وی samsung

فیش های پشت تلویزیون سامسونگ ؛ متصل شدن از طریق کابل نوری 

مرحله 1. کابل صوتی نوری دیجیتال را به درگاه DIGITAL AUDIO OUT تلویزیون وارد نمایید‌.

مرحله 2. سر دیگر کابل نوری دیجیتال را در درگاه DIGITAL AUDIO IN بلندگوی خارجی خود وارد کنید.

مرحله 3. سپس دکمه Home را روی کنترل از راه دور فشار دهید و تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 4. بعد از ان پیمایش کنید و خروجی صدا را در منوی صدا انتخاب کنید.

مرحله 5. در آخر Audio Out/Optical را انتخاب کنید.

برای شما که دوست دارید جدیدترین تلویزیون های سامسونگ را برای خود داشته باشید میتوانید بر روی خرید جدیدترین تلویزیون سامسونگ کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید.

اتصالات پشت تی وی Samsung

 

فیش های پشت تلویزیون سامسونگ ؛ اتصال USB و هارد به تلویزیون

پورت USB برای متصل کردن هارد دیسک، فلش، درایو های که ( دارای فایل های صوتی و تصویری متعددی می باشد) کاربرد دارد. به صورت کلی این قابلیت ها از عمده ترین فوایدی است که پورت USB به همراه دارد. پس تلویزیون سامسونگ شما که از پورت USB بهره‌مند است از قابلیت اسلاید نیز برخوردار می باشد.‌

نحوه پخش کردن فیلم ها از طریق هارد

این یک فرآیندی است که با توجه به نوع مدل تلویزیون شما در تلویزیونهای گوناگون متفاوت است. بنابراین برای انجام دادن این کار

 • در ابتدا تلویزیون خود را بررسی کنید چون باید دارای پورت USB باشد؛ چون کاملاً وابسته به این پورت است. پس به راحتی می توانید هارد درایو استاندارد خارجی خود را از طریق این کابل به تلویزیون وصل نمایید.
 • بعد از آن باید درایو را فرمت کنیم اگر درایو را مستقیماً بعد از باز کردن آن به تلویزیون وصل کنید هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. چون بیشتر تلویزیون ها دارای استاندارد NTFS میباشند یعنی همان استانداردی که سیستم عامل ویندوز از آن استفاده می نماید.
 • در مرحله سوم باید به یکی از اسلات USB تلویزیون وصل نمایید.

راهنمای ورودی و خروجی های پشت تلویزیون

اتصال موس به تلویزیون سامسونگ 

معمولا تلویزیون های سامسونگ به طور خودکار دستگاه را بدون هیچ تغییری در تنظیمات تلویزیون تشخیص می دهند. برای اضافه کردن یک ماوس یا صفحه کلید USB ، باید صفحه کلید خود را به پورت USB در پشت تلویزیون یا One Connect Box وصل کنید. و دستگاه را از طریق تنظیمات تلویزیون انتخاب کنید. تلویزیون هوشمند سامسونگ دارای کنترل از راه دور تلویزیون با عملکرد کمتری است و در نتیجه برای پخش یکپارچه به کنترل های دیگری نیاز خواهید داشت. ماوس می تواند بهترین گزینه در انتخاب محتوا برای پخش، انتخاب تنظیمات و موارد دیگر باشد. برای فهم بیشتر اتصال ماوس می توانید این سایت را چک کنید .

نحوه اتصال ماوس سیمی به تلویزیون هوشمند سامسونگ

ماوس های سیمی را می توان از طریق کابل USB به هر دستگاهی متصل کرد. می توانید کابل USB را به پورت USB تلویزیون وصل کنید و تلویزیون سامسونگ را با ماوس کنترل کنید.

اتصال موس به تلویزیون سامسونگ ؛ خصوصا ماوس های بی‌سیم دو گزینه برای اتصال به دستگاه‌های دیگر دارند و مزیت استفاده از آن‌ها را در مکانی راحت فراهم می‌کند. یعنی لازم نیست حتما کنار تلویزیون باشند .

نحوه اتصال ماوس بی سیم به تلویزیون سامسونگ

نحوه اتصال ماوس بلوتوث به تلویزیون هوشمند سامسونگ 

 1. برای فعال کردن جفت شدن بلوتوث، ماوس بی سیم را فعال نمایید.
 2. وارد تنظیمات تلویزیون هوشمند سامسونگ شوید.
 3. در نوار پایین General را در تنظیمات برگزینید.
 4. گزینه External Device Manager را فشار دهید.
 5. بعد Input Device Manager را انتخاب کنید و Bluetooth Device List را برگزینید.
 6. ماوس را برای جفت شدن با تلویزیون هوشمند سامسونگ انتخاب نمایید.
 7. اکنون می توانید از موس بلوتوث برای کنترل تلویزیون سامسونگ استفاده کنید.

کلید بلوتوث را به تلویزیون سامسونگ خود وصل کنید تا پیمایش تنظیمات، استفاده از مرورگر اینترنت و وارد کردن اعتبار حساب را آسان‌تر کنید. در حالی که اکثر تلویزیون های سامسونگ دارای بلوتوث هستند. ممکن است لازم باشد مشخصات تلویزیونتان را دوباره بررسی کنید.

اتصال موس به تلویزیون سامسونگ

فیش ها و اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ

پورت های تلویزیون سامسونگ ؛ از دیگر پورت های تلویزیون های سامسونگ جک اترنت LAN است. تقریباً در تمام تلویزیون هایی که به اینترنت متصل می شود نیز دیده می شود. ورودی RF برای دریافت تصاویر حالا چه به صورت آنالوگ باشد و چه به صورت دیجیتال مطمئنا به وجود این پورت نیاز خواهید داشت. با وجود آن که گیرنده های دیجیتالی و ستاپ باکس های زیادی تولید شده اند ولی هنوز این ورودی آنتن در تلویزیون های سامسونگ حذف نشده است.

پورت DVI و VGA بیشتر برای برقرار کردن ارتباط بین کامپیوتر با تلویزیون می باشد، یعنی شما می توانید از تلویزیون به عنوان یک مانیتور کامپیوتر استفاده کنید. یک کابل DVI یا VGA در مواقعی که تلویزیون شما ورودی USB ندارد، می تواند به شما کمک فراوانی کند. و تمام ویدیو ها و کلیپ های روی لپ تاپ را به صفحه بزرگ تلویزیون منتقل کند.

خروجی ویدیو یا پورت Video out یکی دیگر از پورت های موجود در تلویزیون های سامسونگ می باشد . که مهمترین کاربرد آن این است که شما می توانید هر چیزی که بر روی صفحه تلویزیون مشاهده میکنید برای ضبط و رکورد ارسال نمایید. در اخر پورت s-Video به نسبت پورت های کامپوزیت کیفیت بهتری دارد و در آن سه رشته در هر کابل دیده می‌شود. که یکی از آنها جهت انتقال تصویر سیاه و سفید و یکی هم جهت انتقال داده های رنگی کاربرد دارد.

سخن پایانی ؛ راهنمای فیش های پشت تلویزیون سامسونگ

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در رابطه با انواع  فیش های پشت تلویزیون سامسونگ گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در رابطه با ورودی و خروجی اتصالات پشت تلویزیون سامسونگ مانده که پاسخ ان را نیافتید. لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید. تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

 

مطالب مرتبط ورودی و خروجی پشت تلویزیون سامسونگ :

آموزش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون سامسونگ اتصال به VPN

قیمت تلویزیون اسمارت سامسونگ ، خرید تلویزیون های هوشمند

قابلیت وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ ، آموزش Wifi Direct

تمیز کردن صفحه تلویزیون سامسونگ ، نحوه آموزش پاک کردن

راهنمای عیب یابی تلویزیون سامسونگ ، نحوه رفع مشکل


سوالات متداول

وصل كردن ویدیو به تلويزيون سامسونگ

روش های اتصال دستگاه ویدیو به تلویزیون سامسونگ یکی از روش ها این است که در کنترل از راه دور تلویزیونتان ، دکمه AV را بزنید ؛ اگر منو نمایش داده شود ، اتصال صحیح است. برای ذخیره تنظیمات لازم است دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید ، کاست را وارد کرده و فیلمتان را پخش کنید .

روش اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟

اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ با استفاده از برنامه اسمارت ویو Smart View به سادگی امکان پذیر است . در این حالت حتما باید تلویزیون و گوشی تان را اینترنت متصل باشد . و این برنامه بر روی گوشی و تی وی نصب شده باشد . البته توسط بلوتوث نیز به صورت بی سیم می توانید گوشی را به تلویزیون تان متصل نمایید .

از طريق راهنمای قیمت خرید
4 نظرات
 1. مسعود می گوید

  یک مانیتور را چگونه به تلویزیون F5570 سامسونگ بعنوان نمایشگر دوم متصل کنیم؟ آیا این مدل سامسونگ خروجی تصویر دارد؟

  1. تا خرید می گوید

   سلام مسعود عزیز
   برای اتصال یک مانیتور به تلویزیون به عنوان نمایشگر دوم، شما می‌توانید از یک کابل HDMI استفاده کنید. اگر تلویزیون شما خروجی HDMI داشته باشد، مراحل زیر را دنبال کنید:
   1.ورودی HDMI تلویزیون را پیدا کنید. معمولاً در پشت یا در یکی از کناره‌های تلویزیون قرار دارد.
   2.یک طرف کابل HDMI را به پورت HDMI تلویزیون و دیگر طرف را به مانیتور خود متصل کنید.
   3.روشن کردن تلویزیون و انتخاب منبع ورودی HDMI متصل شده به تلویزیون.
   توجه داشته باشید که برخی از تلویزیون‌ها ممکن است نیاز به تنظیمات خاصی برای شناسایی نمایشگرهای خارجی داشته باشند. اگر نتوانستید تلویزیون خود را به عنوان نمایشگر دوم استفاده کنید، به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه کنید

 2. مهران می گوید

  سلام من چگونه ماهواره رو با سه فیش به تلویزیون سامسونگ نصب کنم تلویزیون رو روی چه ایتمی بزارم که برا ماهواره باشه Av1…فیش های پشت تلویزیون به رنگ های سبز و سیاه هس وصل نمیشه

  1. تا خرید می گوید

   سلام مهران عزیز
   برای نصب ماهواره به تلویزیون سامسونگ و استفاده از فیش‌های پشت تلویزیون، مراحل زیر را دنبال کنید:
   1. شناسایی ورودی ماهواره (Satellite Input):
   – در پشت تلویزیون، به دنبال ورودی‌های مربوط به ماهواره بگردید. این ورودی ممکن است با عناوینی مانند “Satellite In”, “Sat In”, “Antenna In” یا مشابه آن مشخص شده باشد.
   2. اتصال کابل ماهواره:
   – اتصال فیش ماهواره به ورودی ماهواره تلویزیون. فیش‌های ماهواره عمدتاً از نوع F-type هستند و اتصال آنها به ورودی مربوطه باید محکم باشد.
   3. انتخاب ورودی ماهواره:
   – با استفاده از کنترل از راه دور یا دکمه‌های تلویزیون، ورودی ماهواره را انتخاب کنید. معمولاً این گزینه‌ها با نام‌هایی مانند “Source”, “Input”, “AV”, یا “Mode” شناخته می‌شوند.
   4. تنظیمات تصویر:
   – در صورت نیاز، به تنظیمات تصویر بروید و ویژگی‌هایی مانند “Aspect Ratio” یا “Screen Format” را به نحوی تنظیم کنید که بهترین تجربه تصویری را داشته باشید.
   در مورد اتصال فیش‌های پشت تلویزیون به رنگ‌های سبز و سیاه که وصل نمی‌شوند، مطمئن شوید که فیش‌ها ورودی‌های صحیح را دارند و با فیش‌های ماهواره سازگار هستند. اگر مشکل ادامه دارد، به دفترچه راهنمای تلویزیون و یا سایت رسمی سامسونگ مراجعه کنید یا با خدمت‌گیرنده مشتریان تماس بگیرید تا راهنمایی بیشتری دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .