مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

انواع رایحه یا نت عطر و معرفی نت های بویایی

0 179
زمان مطالعه : 5 دقیقه

انواع رایحه یا نت عطر و معرفی نت های بویایی ؛ بخشی از آنچه حضور را برای هر شخص ایجاد می کند استفاده از نت های رایحه ای است. مشابه طرز تهیه نت های موسیقی ، نت های عطر همان اجزای جداگانه ای هستند که در هنگام ترکیب ، عطر یکپارچه و دلپذیر را تشکیل می دهند. ما راهنمایی ایجاد کردیم که توضیح می دهد که نت عطر چیست و شامل همه چیزهایی که برای درک بهتر عطر های مورد علاقه خود باید بدانید است.

نت عطر چیست ؟

نت های عطر عناصر تشکیل دهنده عطر هستند. آن ها به عنوان نتهای اولیه ( مرکبات ، اسطوخودوس ) و نت های میانی ( دارچین ، یاس ) و نتهای اصلی ( وانیل ، مشک ) طبقه بندی می شوند. این ترکیب با دقت انتخاب شده از نت های تشکیل دهنده عطر ، شخصیت اصلی یک رایحه است. سازندگان عطر ها نت ها را با دقت انتخاب کرده و اطمینان حاصل می کنند که هر عطر بوی خوشایند می دهد و تجربه خاصی را برانگیخته است. نت ها در هرم عطر طبقه بندی می شوند.

هرم عطر

نت های عطر را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد : نت های اولیه ، نت های میانی و نت های اصلی . نت های بالای هرم دارای نوسانات بالاتری است ( آن ها سریعتر تبخیر می شوند ) ، در حالی که نت های موجود در پایین دوام بیشتری دارند.

انواع رایحه یا نت عطر : رایحه اولیه چیست ؟

نت های اولیه ، که گاه به آن ها تایتل می گویند ، لایه بالایی یک عطر را تشکیل می دهد. به عبارت دیگر ، نت های اولیه رایحه هایی است که شما بعد از پاشیدن یک عطر تشخیص می دهید. این ها در تنظیم اولین برداشت ها و شکل دادن به داستان عطر نقش دارند. نت های اولیه معمولاً به سرعت تبخیر می شوند و تنها در پنج تا پانزده دقیقه اول می ماند. هدف اصلی آنها دادن بوی اولیه و سپس انتقال آرام به قسمت بعدی عطر است. در نتیجه ، نتهای برتر به طور کلی از مولکول های سبک تر و کوچکتر تشکیل شده است.

برخی از نت های اولیه رایج شامل رایحه مرکبات ، مانند لیمو ، پرتقال و ترنج و همچنین نت های گل سبک مانند اسطوخودوس و گل رز است. ریحان و آنیس نیز به عنوان رایحه های اولیه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند.

رایحه میانی چیست ؟

همانطور که از این نام پیداست ، نت های میانی وسط هرم نت ها قرار دارند . عملکرد آن ها این است که ضمن ارائه رایحه های جدید برای تعمیق تجربه ، برخی از رایحه های اولیه را حفظ می کند . نت هایی که به عنوان نت های میانی یاد می شوند ، به عنوان یک بافر برای نت های پایه عمل می کنند ، که ممکن است به خودی خود خوشبو نباشند . از آنجا که آن ها حدود 70 درصد کل عطر را تشکیل می دهند ، نت های میانی معمولاً بیشتر از نت های اولیه ماندگار می شوند.

نتهای میانی شامل روغن گل هایی مانند گل یاس ، شمعدانی ، نرولی و همچنین دارچین ، فلفل ، کاج ، لیموترش ، فلفل سیاه و هل است.

نت های اصلی یکی از انواع رایحه یا نت عطر

همراه با نت های میانی ، نت های اصلی پایه عطر را تشکیل می دهند. آن ها ضمن افزودن عمق و رزونانس بیشتر ، باعث تقویت نت های سبک تر می شوند. از آنجا که پایه و اساس عطر را تشکیل می دهند ، نت های پایه بسیار غنی ، سنگین و ماندگار هستند. آن ها بعد از گذشت حدود 30 دقیقه وارد زمین می شوند و همراه با نت های میانی برای ایجاد رایحه عطر کار می کنند. از آنجا که نت های پایه به پوست شما فرو می روند ، رایحه آن ها طولانی ترین ماندگاری را دارد و می تواند شش ساعت یا بیشتر ادامه یابد.

نت های پایه محبوب شامل نت های وانیلی ، کهربا ، مشک ، پاتولی ، خزه و چوب مانند چوب صندل و چوب سدر است.

چگونه نت های عطر را شناسایی می کنید؟

می توانید نت های عطر را بر اساس زمان سپری شده پس از استفاده از عطر شناسایی کنید. نت های برتر مواردی هستند که بلافاصله بعد از لمس کردن عطر بر روی پوست شما بو می دهند. هنگامی که این ترکیدگی اولیه محو شود ، نت های میانی می آیند تا جوهر عطر را تشکیل دهد. نت های اصلی عطر نتی است که بیشتر از همه نت ها می ماند و همان چیزی است که شما بیشتر آن را به یاد می آورید.

هر نت کیفیت خاصی به عطر اضافه می کند. برخی از رایج ترین دسته رایحه های شامل گل ، ادویه ، میوه ، چوب و مشک است که هر کدام به طور معمول در دسته بندی های مخصوص نت ها مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال ، رایحه گل ها تقریباً همیشه نت های اولیه هستند در حالی که رایحه های چوبی و مشک معمولاً در قسنت پایین هرم نت ها ظاهر می شوند.

 

« حتما بخوانید  آنلاین چه چیزهایی خرید کنیم؟ به صورت اینترنتی

انواع رایحه یا نت عطر و معرفی نت های بویایی

در اینجا انواع مختلفی از نت های عطر را به همراه توضیحی درباره نحوه استفاده آن ها ذکر کرده ایم.

  • رایحه مرکبات

نت های مرکبات از نظر طبیعت سبک هستند و باعث می شود که آنها به عنوان نت های اولیه محبوب شوند. نت هایی مانند پرتقال و ترنج طراوت و شیرینی به عطر ها می بخشد ، در حالی که لیمو و ترنج از وضوح تلخی بیشتری برخوردار هستند.

  • رایحه گل ها

رایحه های گل یک حس طبیعی را به عطر اضافه می کنند. آنها اغلب به عنوان نت های بالا یا میانی مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند با رایحه ای دیگر وجذاب تر ترکیب شوند. گل یاس یکی دیگر از رایحه های گل محبوب .

  • انواع رایحه یا نت عطر : رایحه میوه ها

نت های میوه ای معمولاً به عنوان نت های میانی مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا به راحتی با سایر نت ها مخلوط می شوند و می توانند عمق بیشتری به رایحه اضافه کنند. به عنوان مثال ، توت سیاه رایحه ای غلیظ به عطر می بخشد ، در حالی که نت هایی مانند سیب و توت فرنگی یک رایحه شیرین تند می بخشد.

  • رایحه ادویه

رایحه های ادویه ای برای افزودن گرما و قدرت به عطر استفاده می شوند ، به خصوص با نت های گل میانی یک عطر مخلوط می شوند. نت هایی مانند دارچین و جوز هندی رایحه شیرینی را اضافه می کند ، در حالی که برخی دیگر مانند رزماری و ریحان از کیفیت گیاهی برخوردار هستند.

  • رایحه چوب ها

صندل چوب و پاتچولی دو نت چوبی است که اغلب در پایه عطر برای تقویت طول عمر عطر استفاده می شود. در حالی که بیشتر نت های چوبی از کیفیت خاکی برخوردار هستند ، برخی مانند چوب سدر و عود رایحه ای دلپذیر را ارائه می دهند.

  • انواع رایحه یا نت عطر  : رایحه مشک

نت های مشکی اغلب در نت های اصلی عطر ها یافت می شود. غنای آنها به پر کردن پایه و افزایش مدت زمان رایحه کمک می کند. انواع مختلف مشک ، از مشک مشکی گرفته تا مشک ترمه ، به این معنی است که این عطرها می توانند یک ویژگی منحصر به فرد به هر عطر اضافه کنند.

تفاوت رایحه یا نت عطر و معرفی نت های بویایی

چگونه می توان نت های عطر را انتخاب کرد.

نت های عطر نقش مهمی در جذابیت عطر بازی می کنند. ترکیب نت های مختلف یک عطر و تعامل آنها با پوست شما چیزی است که یک عطر را بی نظیر می کند. بدون ترکیب نت های مختلف ، رایحه عطر به اندازه کافی خوشایند نخواهد بود. از آنجا که نت های زیادی وجود دارد ، انتخاب مواردی که دوست دارید می تواند چالش برانگیز باشد. یك راه برای شروع یادگیری ترجیحات خود ، آشنایی با چرخه عطر است.

بعد از اینکه نت های مورد علاقه خود را تعیین کردید ، با کلیک روی خرید عطر ، مجموعه عطرها و ادکلن های ما را پیدا کنید تا رایحه بی نظیر خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید :

چرا باید عطر بزنیم؟ فواید عطر زدن و 10 مزیت استفاده از عطر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .