مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

0 302
زمان مطالعه : 4 دقیقه

5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون ؛ از آن جا که تعداد زیادی از مردم از افزایش هزینه های تلویزیون های کابلی و سایر مشکلات موجود در آن خسته می شوند . بسیاری از آن ها کابل را به نفع تلویزیون OTA قطع می کنند. با کمال تعجب ، فروش آنتن در سال های اخیر افزایش یافته است .

برای کسانی که قادر به نصب آنتن در فضای باز روی پشت بام خود نیستند ، قرار دادن آنتن در یک نقطه مناسب بسیار مهم تر از همیشه است. حتی آنتن های جدید ، مسطح تر و پیشرفته تر که دارای چند جهت هستند و نیازی به دقیق بودن زاویه آن ها نیست ، هنوز هم می توانند برای موقعیت یابی نیاز به مقداری کار داشته باشند.

خوشبختانه ، در این جا5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون شما ارائه شده است. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین موقعیت را برای آنتن تلویزیون خود ، پیدا کنید.

5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

5 ترفند برای تقویت آنتن داخلی خانگی

 1. بدانید که برج های داده پراکنی ( Broadcast ) در منطقه شما کجا هستند

  اولین کاری که قبل از حتی تلاش برای تنظیم آنتن خود باید انجام دهید شناسایی مکان های پخش داده در منطقه شماست. در حالت ایده آل ، شما این کار را قبل از خرید حتی آنتن خود باید انجام دهید ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا درک بهتری از مکان درست آنتن به ایستگاه های مورد نظر را ، داشته باشید.

  چندین وب سایت عالی برای یافتن سیگنال های تلویزیونی در منطقه شما وجود دارد. که می توانید با سر زدن به سایت های ( TVFool.com ) و ( AntennaWeb.org ) آن ها را پیدا کنید. هر یک از این ابزار های آنلاین به شما امکان می دهند آدرس خیابان خود را وارد کنید . و نقشه ای را مشاهده می کنید که فاصله و جهت برج های مختلف پخش در منطقه شما را نشان می دهد. با استفاده از نقشه می توانید ببینید که برج در کدام جهت قرار دارد و آنتن را به دیواره خارجی که روبروی آن برج خاص قرار دارد ، منتقل کنید.

 

 1. آنتن را در داخل پنجره یا در نزدیکی آن قرار دهید.

  هرچه مانع کمتر بین آنتن شما و برج های پخش باشد ، بهتر است .
  دیوار ها و سقف های ضخیم ، مانع آنتن دهی هستند.
  به همین دلیل است که قرار دادن آنتن در داخل یا در نزدیکی یک پنجره اغلب بهترین نتیجه را می دهد. در بسیاری اوقات ، این می تواند شما را به برج پخش بهتر متصل کند ، مشروط بر این که مانع بزرگی در خارج از پنجره مانند درخت بزرگ یا دیوار آجری همسایه شما نباشد

  چند نکته مهم در مورد قرار دادن آنتن در یک پنجره :
  ابتدا از جذب گرما از خورشید بر حذر باشید .
  سازندگان آنتن ها توصیه می کنند که طرف سفید رو به بیرون باشد تا آنتن گرمای کمتری از خورشید را جذب کند. همچنین ، اگر از آنتن مسطح استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر چهار گوشه را به طور ایمن به پنجره بچسبانید تا به مرور زمان خم نشود زیرا این امر باعث جلوگیری از دریافت سیگنال می شود.

5 ترفند برای تقویت آنتن داخلی خانگی

 1. قرار گیری در محلی مرتفع

  به طور معمول ، هرچه آنتن شما بالا تر باشد ، پذیرش شما نیز بهتر خواهد بود.
  به همین دلیل آنتن های فضای باز کارایی های زیاد و بهتری دارند.
  با توجه به این نکته ، باید سعی کنید آنتن را تا حد امکان در بالا تربن نقطه اتاق خود قرار دهید .

 

 1. 5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن را از هر فلزی دور نگه دارید

  سطوح فلزی در نزدیکی آنتن شما می تواند باعث ایجاد تداخل در سیگنال های دیجیتال شود و پذیرش شما را مسدود کند. به عنوان مثال ، اگر آنتن خود را در یک پنجره قرار دهید اما میله های فلزی یا یک صفحه فلزی درست در خارج از پنجره وجود دارد ، این می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. به همین ترتیب ، اگر یک سقف فلزی در خانه خود دارید ، نصب آنتن در وسط اتاق زیر شیروانی احتمالاً نتیجه مثبت نخواهد داشت.
  5 ترفند برای تقویت آنتن داخلی خانگی

 

 1. 5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن را در مکان های مختلف ، آزمایش کنید

  اگرچه خوب است که آنتن خود را سریع وصل کنید و بلافاصله شروع به کانال یابی در منطقه خود کنید ، اما واقعیت این است که شما احتمالاً باید چندین مکان مختلف را برای آنتن خود آزمایش کنید تا بتوانید موقعیتی را پیدا کنید که بهترین نتایج با استفاده از نکات موجود در این نوشته ، در آن نقطه صدق کند . هر بار که آنتن را در یک نقطه جدید قرار دهید . یک اسکن کانال را بر روی تلویزیون خود اجرا کنید و ببینید کدام کانال ها حذف و یا اضافه می شوند. اگر از آنتن مسطح استفاده می کنید . توصیه می کنم از نوار چسب شفاف استفاده کنید تا هنگام اجرای اسکن های خود ، آنتن را به طور موقت به نقطه ی مورد نظر ، بچسبانید.

 ما شما را با 5 ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون آشنا کردیم . امید است که این مطلب برای شما مفید بوده باشد .برای خرید و مشاهده جرئیات تلویزیون های مختلف می توانید به سایت baneeh.com مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :

گیرنده ی دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد
تاثیر پردازنده آلفا 9 در کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

« حتما بخوانید  تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن در چیست ؟ فرق و مقایسه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .