مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار ؛ به کمک براکت یا پایه دیواری

0 1,194
زمان مطالعه : 5 دقیقه

نصب تلویزیون روی دیوار . اگر می خواهید نشیمن شما ظاهری مرتب داشته باشد و فضای بیشتری داشته باشید ، نصب تلویزیون روی دیوار بهترین راه حل برای شماست .حتی اگر این کار یک فرآیند ساده باشد ، نصب تلویزیون روی دیوار یک کار 1 نفره نیست. به طور معمول به 1 یا 2 نفر برای نگه داشتن تلویزیون نیاز دارید ، بسته به اینکه تلویزیون شما چقدر سنگین است و چند نفر در انجام این کار به شما کمک می کنند ، هنگامی که همه ابزارهای خود را در دسترس دارید ، حدود یک ساعت زمان را به تکمیل مراحل اختصاص دهید.


نصب تلویزیون روی دیوار به صورت گام به گام

مراحل زیر را به صورت گام به گام انجام دهید تا تلویزون خود را به راحتی و به صورت ایمن روی دیوار نصب کنید.

مراحل 1 : از قابلیت نصب تلویزیون روی دیوار اطمینان حاصل کنید.

اکثر تلویزیون های LCD قابلیت نصب را ندارند و امروزه اکثر تلویزیون و مانیتور ها ال ای دی LED این قابلیت را دارند ، با این حال ، برخی از مدل های اولیه فقط برای استفاده روی میز تلویزیون ها طراحی شده اند و شما نمی توانید آن ها را روی دیوار نصب کنید.
برای فهمیدن اینکه آیا تلویزیون LCD قابل نصب است ، دفترچه راهنمای تلویزیون یا مانیتور را بررسی کنید تا ببینید آیا تلویزیون سازگار با ( VESA براکت ) است. سوراخ های پشت تلویزیون به براکت ، مشخص می کند که تلویزیون قادر به نصب پایه های استاندارد است یا خیر.اگر دفترچه راهنمای تلویزیون خود را ندارید ، به پشت تلویزیون خود نگاه کنید. اگر 4 سوراخ یا بیشتر در پشت تلویزیون وجود داشت ، تلویزیون شما می تواند بر روی دیوار نصب شود.

 مرحله 2 : چه نوع پایه دیواری یا براکت برای تلویزیون تان مناسب است

اندازه تلویزیون و میزان شیب یا چرخشی را که می خواهید ، هنگام انتخاب پایه دیواری موردنظر خود این در نظر بگیرید . برخی از پایه ها در کنار دیوار قرار می گیرند و به شما اجازه نمی دهند تلویزیون را پس از نصب آن حرکت دهید معمولا 10 سانتی متر فاصله می دهند . با این وجود ، سایر پایه های تلویزیون به شما این امکان را می دهد که تلویزیون خود را برای چرخش یا کج شدن زاویه تلویزیون از دیوار دور کنید 15 درجه زاویه چرخش بالا و پایین دارند ( قیمت این پایه ها معمولاً بیشتر از پایه های ثابت است ).

 

 

پایه های براکت دوبازویی نیز هستند که تلویزیون شما را 30 تا 50 سانتی متر  به جلو اورده و قابلیت چرخش به طرفین به اندازه متوسط را برای شما فراهم می کند. و براکت و پایه دیواری تک بازویی نیز وجود دارند که این نوع از پایه ها تلویزیون شما را به چهار طرف می چرخاند و معمولا برای نصب تلویزیون در گوشه های دیوار را مکانهایی که نیاز به چرخش تلویزیون زیاد است .

 

 مرحله 3 : دیواری را که تلویزیون LCD خود را بر روی آن نصب می کنید انتخاب کنید .

نصب تلویزیون روی دیوارهای داخلی بسیار راحت تر از دیوارهای خارجی هستند زیرا شما باید کابل ها را از دیوار خود عبور دهید. در دیوارتان موانعی مانند بتن ها وجود دارد که مخفی کردن کابل های شما را بسیار دشوارتر می کند. ممکن است داخل دیوار سیم برق وجود داشته باشد ، هنگام سوراخ کردن دیوار باید با استفاده از یک فلزیاب محل سیم ها را مشخص کنید تا از ایجاد هرگونه برق گرفتگی و خسارت جلوگیری شود.

 مرحله 4 : محل قرارگیری تلویزیون خود را روی دیوار تعیین کنید.

هنگام تعیین محل قرارگیری تلویزیون روی دیوار ، اطمینان حاصل کنید که هیچ چیزی مانع از دیدن تلویزیون LCD شما نمی شود.

مرحله 5 : کابل های تلویزیون کجا می روند؟

قبل از شروع هرگونه حفاری ، تصمیم بگیرید که می خواهید تلویزیون شما کجا قرار بگیرد. در مرحله بعدی ، باید در نظر بگیرید که کابل ها را کجا قرار می دهید . برای آراستگی فوق العاده نشیمن خود ، بهتر است قبل از نصب تلویزیون ، یک کانال در دیوار ایجاد کنید تا بتوانید کابل ها را در آن قرار دهید . ( حتما با یک گچکار تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد ).

مرحله 6 : ریل ها را به پشت تلویزیون وصل کنید .

چهار سوراخ نصب یا بیشتر در پشت تلویزیون قرار دارد . برای برخی از مدل ها ، ممکن است مجبور شوید کلاه های پلاستیکی را از سوراخ خارج کنید. ریل ها را به سوراخ های تلویزیون خود متصل کنید. برای این کار حتما از پیچ و مهره های همراه کیت خود استفاده کنید. پیچ ها را بیش از حد محکم نکنید و قبل از ادامه کار ، از تراز بودن ریل های نصب شده اطمینان حاصل کنید.

مرحله 7 : محل سوراخ ها را روی دیوار مشخص کنید .

هنگامی که مشخص کردید که می خواهید تلویزیون خود را کجا قرار دهید ، پایه را در محل موردنظر قرار دهید و با استفاده از مداد محل هر سوراخ را مشخص کنید. برای اطمینان از تراز بودن نقاطی که علامت گذاری کرده اید ، از یک تراز استفاده کنید. با استفاده از دریل برقی نقاطی که علامت گذاری کرده اید را سوراخ کنید.

مرحله 8 : صفحه براکت دیواری را با استفاده از سخت افزار موجود در کیت نصب به دیوار وصل کنید.

قبل از اینکه آن را کاملاً محکم کنید ، از تراز بودن براکت دیواری اطمینان حاصل کنید. قبل از اینکه پیچ ها را برای آخرین بار ببندید ، تنظیماتی را برای تراز کردن آن انجام دهید.

مرحله 9 : کابل خود را قبل از نصب تلویزیون به تلویزیون وصل کنید.

این به شما امکان دسترسی بیشتر به پانل های اتصال را می دهد و بعداً در کار شما صرفه جویی می کند.

مرحله 10 : نصب تلویزیون .

تمام اتصالات خود را آزمایش کنید و مطمئن شوید که تلویزیون به درستی کار می کند. و در اخر تلویزیون را به براکت پایه وصل کنید. 

تعدادی از تلویزیون ها با براکت پایه دیواری همراه خود ارائه می شوند ؛ اما تعدادی از آن ها آن را ندارند و باید پایه را جداگانه خریداری کرد . اگر تلویزیون شما دارای پایه دیواری همراه نیست و یا می خواهید پایه جدیدی خریداری کنید ، به صفحه خرید براکت پایه دیواری تلویزین مراجعه کنید تا بهترین براکت پایه دیواری را از سایت از خرید با کمترین هزینه ممکن خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

« حتما بخوانید  آموزش کالیبره کردن تلویزیون ؛ نحوه افزایش کیفیت و تنظیم تصویر

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب پایه دیواری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .