مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

رفع مشکلات کنترل تلویزیون شیائومی ، تنظیمات و راهنمای استفاده

3 3,224
زمان مطالعه : 6 دقیقه

رفع مشکلات کنترل تلویزیون شیائومی ، تنظیمات و راهنمای استفاده از کنترل شیائومی

به دلیل پیشرفته شدن تلویزیون‌ها بدون شک تغییراتی در ریموت کنترل‌های انها نیز به وجود خواهد آمد، به طوری ریموت‌ها نیز مدرن و پیشرفته خواهند شد. تنظیمات کنترل تلویزیون شیائومی با طراحی ویژه‌ایی ساخته شده است. شکل آن کاملا زیبا و در عین حال سبک می‌باشد تا هنگام کار با آن باعث ایجاد نارحتی برایتان نشود. دکمه‌هایی که روی ریموت کنترل جایگذاری شده‌اند کار با تلویزیون شیائومی را تا حد بسیار زیادی راحت‌تر کرده‌اند. برای رفع مشکلات کنترل تلویزیون شیائومی و نیز راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی در ابتدا برای ست کردن ریموت کنترل با تلویزیون ریموت را روبروی لوگوی شیائومی روی تلویزیون بگیرید.

سپس با فشار دادن دکمه‌ایی که لوگوی شیائومی روی آن نوشته شده است. یعنی همان (mi)، بعد از آن ریموت کنترل با تلویزیون ست خواهد شد. هر کدام از دکمه‌هایی که روی ریموت مشاهده می‌کنید کاربرد‌های مهمی را دارند، با زدن هر دکمه عملیاتی بر روی صفحه نمایشگر اجرا خواهد شد.

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی

 

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی

1) دکمه ابتدای ریموت کنترل یا همان pawer که قرمز رنگ می‌باشد برای خاموش و روشن کردن تلویزیون کاربرد دارد.

2) دکمه پایین آن برای فعال کردن و غیر فعال کردن دستیار‌های صوتی کاربرد دارد. شما به زدن این‌دکمه می‌توانید از طریق صدا آنچه که در نظر دارید تا بر روی تلویزیون از طریق دکمه اجرا کنید. با این روش نه تنها کار شما راحت‌تر خواهد شد بلکه موجب صرفه‌جویی در وقتتان نیز خواهد شد.

3) دکمه‌ایی که لوگوی شرکت شیائومی روی آن نوشته نوشته است مربوط به صفحه ابتدایی یا همان patchwall می‌باشد.

4)دکمه‌ایی دیگر که مشاهده می‌کنید دارای حالت فلش می‌باشد که کاربرد آن برگشت یا همان back می‌باشد.

5) دیگر دکمه‌ها مربوط به کم و زیاد کردن، تایید، و صفحه ابتدایی گوگل می‌باشد، که با زدن آن صفحه گوگل و سرچ کردن برایتان باز خواهد شد.

برای مشاهده تلویزیون های شیائومی گلوبال در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک نمایید : خرید تلویزیون شیائومی گلوبال بانه دات کام

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل xiaomi tv

 

کاربرد سایر دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی

اما به دلیل اینکه کنترل تلویزیون شیائومی مطابق سایز تلویزیون‌ها در دو طرح متفاوت طراحی شده‌ است. در ریموت کنترل دیگر دارای دکمه‌هایی مربوط به وردوی اعداد، تعین ورودی ، دکمه لیست کانال‌ها (CH List) که با زدن این‌ دکمه لیست کانال‌های تلویزیون برایتان باز خواهد شد. صفحه امازون پرایم ، و دکمه (Setting) یا تنظیمات که با زدن آن وارد قسمت تنظیمات تلویزیون خواهید شد؛ وجود دارند.

دکمه (Netflix) یا صفحه نتفلکس کاربرد بی نظیری دارد، شما با زدن این‌دکمه می‌توانید به صورت انلاین به تماشا فیلم و سریال مورد نظرتان بپردازید. یا حتی فیلم‌های مد نظرتان را دانلود کنید. اما دسترسی به این قسمت در ایران مقداری به سختی قابل استفاده می‌باشد. استفاده از این‌ ریموت کنترل بی نظیر از هر نظر به طور باور نکردنی عملکردها را سریع و بی نقص برایتان انجام خواهد شد.

 

رفع مشکلات کنترل xiaomi tv

رفع مشکلات کنترل تلویزیون شیائومی

هر وسیله‌ایی بدون شک دچار مشکل‌هایی خواهد شد، اما مهمتر از همه چیز بهترین کار یاد گرفتن روش‌هایی برای حل آن مشکلات می‌باشد. ریموت کنترل تلویزیون نیز درست است که اجزای زیادی ندارد اما به هر حال در بسیاری از مواقع با از کار افتادن آن مواجه خواهیم شد. اکثریت مواقع ممکن است همه‌ی ما با مشکل از کار افتادن تمام دکمه‌های روی ریموت روبه‌رو شویم. این‌مشکل شایع که دلیل آن می‌تواند شکسته شدن کریستال آن باشد یا لامپ‌های آن دچار آسیب شده است. برای درست کردن آن یاباید صفحه کریستال را عوض کنید یا اینکه دست به تعمیر لامپ‌های LED بزنید. در بسیاری از مواقع نیز این‌مشکل با عوض کردن باتری‌های کنترل بسیار راحت قابل حل می‌باشد.

در حالت‌های عادی نیز برای بر طرف کردن عیب‌های جزئی از ریموت کنترل تلویزیون سعی کنید آن را روبروری حس‌گر تلویزیون بگیرید. مطمئن شوید هیچ نوع مانعی در آن مسیر وجود نداشته باشد تا باعث کار نکردن ریموت کنترل شود. موارد بسیار ساده‌ایی که بیشتر افراد به آن توجه نمی‌کنند مشکل از قرار دادن باتری‌ها می‌باشد. انواع تلویزیون های Xiaomi را می توانید از سایت اصلی شیائومی ببینید .

گاهی پیش خواهد آمد که باتری‌های ریموت کنترل به درستی قرار داده نشده‌اند اما کسی به آن نکته توجه چندانی نمی‌کند. پس بهتر است قبل از هرچیزی این روش را امتحان کنید.

به دلیل اینکه ریموت کنترل شیائومی همراه با مادون قرمز از طریق اتصال به بلوتوث نیز کار می‌کند. ممکن است مشکل کار نکردن ریموت کنترل از قطع شدن بلوتوث باشد. برای این کار شما باید دوباره کنترل را به تلویزیون وصل کنید. ابتدا کنترل را نزدیک تلویزیون نگه‌دارید، سپس دکمه HOME و MENU را با هم بزنید و صبر کنید تا اتصال برقرار شود.

مشکلات مربوط به اتصال از طریق بلوتوث

در جدول پایین می توانید مراحل فعال سازی دستیار صوتی گوگل بر روی تلویزیون شیائومی ببینید :

مراحل فعال کردندستیار صوتی گوگل در تلویزیون شیائومی
مرحله 1به تنظیمات تلویزیون شیائومی بروید سپس برنامه هایی که می خواهید با صدا جستجو نمایید را انتخاب کنید.
مرحله 2دکمه google assistant بر روی ریموت کنترل را فشار دهید و نگه دارید. میکروفون باز می شود.

مرحله 3در این مرحله می توانید درخواست خود را بگویید.
مرحله 4به Google Assistant اجازه دهید برنامه هایتان را جستجو کند.
« حتما بخوانید  قیمت تلویزیون فول اچ دی شیائومی خرید ⭐️

تنظیمات کنترل تلویزیون شیائومی ؛ رفع مشکلات

در بسیاری از مواقع ممکن است پیش بیاید که مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون از دکمه‌های آن باشد، شاید زیر دکمه‌ها کثیف شده یا به خاطر استفاده زیاد کارایی قبل را ندارند. راه‌ حل چنین مشکلی این است که بعد از بیرون آوردن باتری‌ها کنترل را باز کنید. سپس قسمت دکمه‌ها را تمیز کنید. ببینید که مشکل بر طرف شده است یا خیر؟ اگر باز هم با همان مشکل روبه‌رو شدید مقداری رنگ رسانا را در قسمت پایینی کلید‌ها بریزید و بعد از گذر مدتی کنترل را امتحان کنید. به جای این کار هم شما می‌توانید یک تکه فویلی از جنس آلومنیوم تهیه کنید سپس آن را در بین مدار الکترونیکی و قسمت قلعی قرار دهید. سپس دو قسمت ریموت کنترل را به هم وصل کنید . ممکن است شما مشاهده کنید که فقط دکمه جستجوی صوتی آن از کار افتاده است.

برای حل این‌مشکل باید وارد قسمت اپلیکیشن شویم بعد از آن گزینه Trust this app را فعال کنید. بعد از این کار وارد قسمت تنظیمات تلویزیون شوید سپس مطمئن شوید که بلوتوث که به آن ریموت کنترل وصل است شیائومی ریموت باشد. در غیر اینصورت آن را وصل کنید سپس متوجه خواهید شد تنها با این‌ راهکار‌های ساده خودتان به راحتی می‌توانید این‌ مشکلات در نظر بزرگ اما ساده را حل کنید. ما برای طرفداران تلویزیون های اولد شیائومی خصوصا با قیمت مناسبی که دارد پیشنهاد می کنیم بر روی خرید تلویزیون اولد شیائومی بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

در مواردی به ندرت مشاهده می‌شود که با بر طرف کردن مشکلات بالا نیز بازهم دکمه‌های ریموت کار نمی‌کنند. چنین مشکلی احتمالا از گیرنده‌های تلویزیون سرچشمه بگیرد. که این‌گزینه بسیار به ندرت پیش خواهد آمد‌.

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی

سخن پایانی

برای رفع مشکلات کنترل تلویزیون شیائومی راه‌ حل‌هایی که برایتان بازگو کردیم در ظاهر بسیار سخت به نظر می‌آیند. هنگامی که ریموت کنترل شما از کار بیوفتد دستپاچه خواهید شد. سریعا راه‌حل تعویض آن به ذهنتان خواهد رسید. درحالی که با دانستن این‌ روش‌ها بسیار راحت و در کمترین زمان ممکن می‌توانید آن را خودتان تعمیر کنید. تا دیگر نیازی به تعویض آن نداشته باشید. تمام راه‌حل‌ها بسیار ابتدایی و ساده هستند. اما در دید افرادی که دانش‌های بالا را نداشته باشتند به مشکلات بزرگ و اساسی تبدیل خواهند شد. برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از خرید هر وسیله تمام ویژگی، عیب‌ها، دلیل به وجود آمدن مشکل و همچنین راه‌حل‌های حل مشکلات را کاملا برسی کنید تا نسبت به آن از اگاهی کامل برخودار باشید.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب پاسخ سوالات خود را در مورد راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون شیائومی یافته باشید در صورتی که به خرید تلویزیون شیائومی گلوبال اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند . 

مطالب مرتبط :

مقایسه تلویزیون شیائومی با سونی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت ها

معایب تلویزیون شیائومی کدام است ؟ بررسی مشکلات

آموزش راه اندازی و نصب تلویزیون شیائومی ، راهنمای استفاده

بررسی کیفیت تلویزیون های شیائومی ، مزایا ، نظرات و سوالات

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت

تنظیم تلویزیون شیائومی رسیور دار گلوبال


سوالات متداول

نحوه اتصال گوشی شیائومی به می باکس چگونه است ؟

برای اتصال گوشی موبایل شیائومی به می باکس می توانید از فناوری میراکست استفاده کنید . در منوی گوشی های اندرویدی باید گزینه مربوط به اتصال را انتخاب کنید . که ممکن است با این اسامی وجود داشته باشد Screen Mirroring، Mirror share، Smart view، Screen share . سپس در منوی می باکس از بخش Home وارد بخش Apps شوید و گزینه‌ی Miracast را انتخاب نمایید.

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم ؟

اتصال گوشی به تلویزیون به صورت بی سیم و با سیم انجام می شود . در روش بی سیم لازم است که ابتدا یک کابل HDMI تهیه نمایید که یک سمت آن HDMI باشد و سمت دیگر کابل USB Type C باشد تا بتوانید آن را به گوشیتان وصل نمایید و سمت دیگر را به تلویزیون . در این صورت اتصال گوشی به تی وی به راحتی انجام می شود . در روش بی سیم به کمک قابلیت Wireless display که در گوشی های شیائومی مهیا شده امکان اتصال فراهم شده . در گوشی شیائومی وارد بخش Settings شوید، از قسمت Network گزینه More را بزنید سپس Wireless display را فعال نمایید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
3 نظرات
 1. مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر
  ی سوال داشتم تلویزیون شیائومی 55 اینچ p1 دارم کلید تعویض کانال کار نمیکنه و باید از چک لیست انتخاب کانال کرد آیا طبیعی هست ممنون هستم پاسخ بدید

  1. تا خرید می گوید

   سلام مهدی عزیز
   اگر کلید تعویض کانال تلویزیون شیائومی P1 55 اینچ شما کار نمی‌کند و شما برای تغییر کانال باید از چک لیست انتخاب کانال استفاده کنید، این وضعیت طبیعی نیست. در صورتی که کلید تعویض کانال روی ریموت کنترل شما کار نمی‌کند، ممکن است مشکلی در خود ریموت کنترل و یا تلویزیون وجود داشته باشد.
   برخی اقدامات می‌توانند برای رفع این مشکل مفید باشند:
   1. بررسی باتری‌های ریموت کنترل: اطمینان حاصل کنید که باتری‌های ریموت کنترل شما به درستی نصب شده و شارژ کافی دارند. برای اطمینان از وضعیت باتری، می‌توانید آن‌ها را با باتری‌های جدید جایگزین کنید.
   2. تغییر مسیر: اگر در معرض موانع مانند میز، دستگاه‌های الکترونیکی دیگر یا سایر موارد قرار دارید، ممکن است امواج فرستاده شده توسط ریموت کنترل به تلویزیون به درستی دریافت نشود. در این صورت، تلاش کنید برخی از این موانع را بردارید و ریموت کنترل را به سمت تلویزیون هدایت کنید.
   3. بررسی دکمه‌های ریموت کنترل: برخی اوقات، دستگاه ریموت کنترل ممکن است دچار مشکلی در دکمه‌های خاص شود. بررسی کنید که آیا دکمه تعویض کانال یا دکمه‌های دیگر روی ریموت کنترل به درستی کار می‌کنند. در صورت لزوم، می‌توانید ریموت کنترل را تمیز کنید یا از یک ریموت کنترل جایگزین استفاده کنید.
   4. بررسی تنظیمات تلویزیون: در منوی تنظیمات تلویزیون خود، بررسی کنید که آیا تنظیمات مربوط به کلیدهای ریموت کنترل به درستی تنظیم شده است. ممکن است بخشی از تنظیمات مرتبط با ریموت کنترل در حالتی غیرفعال باشد و باید آن‌ها را فعال کنید.

 2. Ehsan می گوید

  برای رفع این مشکل به قسمت تنظیمات رفته بعد قسمت tv بعد قسمت HbbTV Settings این گزینه را غیرفعال کنید مشکل حل میشود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .