مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر و رفع آن ها

0 198
زمان مطالعه : 3 دقیقه

مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر و رفع آن ها ؛ پلوپز ها به یکی از رایج ترین وسایل آشپزخانه تبدیل شده اند . آن ها نه تنها پخت و پز کارآمدی را تضمین می کنند ، بلکه باعث صرفه جویی در وقت شما نیز می شوند. در حالی که بدون شک اکثر ما از داشتن پلوپز های شگفت انگیز خوشحالیم ، مواقعی وجود دارد که حین کار متوقف می شوند. خب ، قبل از این که به نتیجه گیری بپردازیم ، بگذارید چند دلیل عمده درباره مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر و رفع آن ها را ، با شما بررسی کنیم.


مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر و رفع آن ها

 • مشکلات رایج پلوپز: مشکل مدار های داخلی

  بسیاری از مواقع وسایل الکترونیکی در صورت وجود سیم شل یا مدار داخلی معیوب ، از کار می افتند .
  به طور مشابه ، در مورد پلوپز ، مدار های معیوب یا اتصالات داخلی ضعیف باعث می شوند دستگاه به درستی کار نکند و کار خود را متوقف کند. در چنین شرایطی ، شما می توانید پلوپز خود را از پایین باز کنید و هر نوع سیم شل یا اتصالات شکسته را بررسی کنید. در حالی که مشکلات کوچک را می توان با رفع یا جایگزینی آن ها به راحتی حل کرد ، اتصالات معیوب بزرگ تر ممکن است نیاز به یک تعمیر کار داشته باشند .

مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر آن ها

 • مشکل قطع جریان حرارتی

  قطع جریان حرارتی شایع ترین مشکلی است که معمولاً افراد در پلوپز خود با آن رو به رو می شوند.
  بنابراین ، اگر پلوپز شما کار نمی کند ، شاید خوب باشد که نگاهی به فیوز حرارتی بیندازید.
  برای این کار کف پلوپز را باز کرده و قطع شدن جریان حرارتی را بررسی کنید.
  این مشکل معمولاً در صورتی اتفاق می افتد که دما از سطح آستانه عبور کرده و دستگاه بیش از حد گرم شود. در چنین مواردی فیوز حرارتی خاموش می شود و در نتیجه قطع می شود تا از آتش سوزی یا هر نوع آسیب جدی جلوگیری شود. اگر خودتان نمی توانید آن را چک کنید ، توصیه می شود که یک تعمیرکارحرفه ای را خبر کنید تا به آن نگاهی بیندازد و آن را تعمیر کند.

 

 • مشکل سیم برق

  به طور کلی ، ما به دنبال یک مدار داخلی یا عارضه فیوز حرارتی هستیم ، اما مواقعی وجود دارد که یک سیم برق آسیب دیده مانع اتصال مناسب برق به پلوپز می شود. هنگام بررسی سیم ، مراقب باشید و از خاموش بودن کلید اصلی اطمینان حاصل کنید. اگر سیم بریدگی یا برش روی آن وجود داشته باشد ، ممکن است مانع از کار دستگاه شود. تعویض سیم برق در بیشتر موارد این مشکل را رفع می کند.

 

 • مدل قدیمی تر یا ارزان تر

  مواردی وجود دارد که یک پلوپز به سادگی کار خود را متوقف می کند زیرا این مدل بسیار  قدیمی است و از طول عمر و استفاده خود فراتر رفته است . جدا از این ، اگر از نوع ارزان تر باشد ، به دلیل کیفیت پایین آن ، می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و درنهایت کار را متوقف کند. در هر صورت می توانید بعضی از قسمت های آن را تعویض کنید یا می توانید یک پلوپز با کیفیت خوب خریداری کنید . خرید یک پلوپز با کیفیت باعث می شود در آینده مشکلات کمتری برای شما ایجاد شود و شما را از هزینه های بیشتر نجات دهد.

مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر آن ها

 • مطالعه نکردن دستورالعمل ها با دقت

   

  مدل های مختلف پلوپز ، مجموعه دستورالعمل های مختلفی دارند.
  از این رو توصیه می شود قبل از شروع کار آن ها را یک بار بررسی کنید .

 

 

شاید پلوپز شما به دلیل رعایت نکردن برخی از دستورالعمل های درون دفترچه ی راهنما و یا انجام آن ها به روشی اشتباه از کار افتاده است. دفترچه راهنما را با دقت بخوانید و دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید تا پلوپز شما شروع به کار کند.

 

امیدواریم که مطلب مشکلات رایج پلوپز ها و تعمیر و رفع آن ها برای شما مفید بوده باشد .
اگر پلوپز شما قدیمی شده است و به فکر خرید یک پلوپز جدید هستید ، ما برای شما یک پیشنهاد عالی داریم . شما می توانید با مراجعه به صفحه خرید پلوپز در سایت تا خرید پلوپز ایده آل خود را خریداری کنید .

 

 


بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید پلوپز

پلوپز و نکات مربوط به ایمنی و نگهداری آن

چگونه با پلوپز برنج درست کنیم ؟

« حتما بخوانید  اتو پرس چگونه کار می کند ؟ مزایا و معایب و نحوه کارکرد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .